جمعه 21 مرداد 1401   19:05:19
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
افتخار آفرینی ورزشکاران دانشگاه ملایر در پانزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور 1401/5/10 دوشنبه
افتخار آفرینی ورزشکاران دانشگاه ملایر در پانزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور
در پایان رقابت های پانزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار گردید، دانشگاه ملایر با کسب دو مدال نقره، یک مدال برنز و یک مقام چهارم در جدول نهایی توزیع مدال ها همرتبه با دانشگاه های گیلان و اراک و بالاتر از دانشگاه های بزرگی همچون بوعلی سینای همدان، رازی کرمانشاه، علم و صنعت، علامه طبابایی، صنعتی امیر کبیر، شهید چمران اهواز، یزد، تربیت مدرس و... از بین ۱۴۸ دانشگاه و موسسه آموزش عالی کشور، در رتبه ۲۶ ام قرار گرفت.
در این مسابقات آقایان هومان صباغیان و مصطفی نوری در رشته تنیس روی میز دو نفره با پشت سر گذاشتن حریفانی از دانشگاه های شهید چمران اهواز، محقق اردبیلی، فردوسی مشهد و گیلان به دیدار نهایی راه یافتند و در این دیدار به مصاف افشین نوروزی (کاپیتان تیم ملی) و محمد امین حنطه (عضو تیم ملی ایران) از دانشگاه تهران رفتند که در پایان نتیجه را به رقیب واگذار نموده و گردن آویز نقره را به گردن آویختند.
در رقابت های دو و میدانی این مساقات، آقای محمد رضا قاسمی از دانشگاه ملایر در ماده پرش طول با رکورد 05/7 متر موفق به کسب مقام دوم گردید.
همچنین در ماده پرش سه گام، آقای محمد رضا قاسمی با رکورد 85/13 متر بر سکوی سوم این مسابقات ایستاد و مدال برنز را بر گردن آویخت.
اداره تربیت بدنی دانشگاه این موفقیت ارزشمند را به ورزشکاران، مربیان، سرپرستان و جامعه ورزشی دانشگاه تبریک عرض می نماید.
برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری سید الشهدا (ع) و شهدای کربلا در جوار حرم شهدای گمنام دانشگاه 1401/5/9 یکشنبه
برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری سید الشهدا (ع) و شهدای کربلا در جوار حرم شهدای گمنام دانشگاه
مراسم سخنرانی و عزاداری سید الشهدا (ع) و شهدای کربلا به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونت فرهنگی و اجتماعی و  با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان در جوار حرم شهدای گمنام دانشگاه برگزار گردید.
این مراسم به مدت 11 شب و تا پایان دهه اول محرم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین بشیرگنبدی و مداحی ذاکرین اهل بیت برگزار می گردد.
پوستر ارائه شده توسط دو نفر از اعضای هیئت علمی گروه مواد و متالورژی به عنوان پوستر برگزیده سیزدهمین کنگره سرامیک ایران و سومین کنفرانس بین المللی سرامیک ایران انتخاب شد. 1401/5/9 یکشنبه
پوستر ارائه شده توسط دو نفر از اعضای هیئت علمی گروه مواد و متالورژی به عنوان پوستر برگزیده سیزدهمین کنگره سرامیک ایران و سومین کنفرانس بین المللی سرامیک ایران انتخاب شد.
با کمال مسرت به اطلاع می رساند با نظر هیأت داوران پوستر ارائه شده توسط دکتر علیرضا سوری و دکتر علی شانقی از اعضای هیأت علمی گروه مواد و متالورژی و دانشجوی تحت راهنمایی ایشان به عنوان پوستر برگزیده "سیزدهمین کنگره سرامیک ایران و سومین کنفرانس بین المللی سرامیک ایران" انتخاب شد.
این موفقیت را به دانشگاهیان دانشگاه ملایر تبریک عرض نموده، توفیقات روزافزون را برای این عزیزان از خداوند منان خواستاریم.
معاونت پژوهشی و فناوری
 سامانه جدید صندوق پست الکترونیکی دانشگاه ملایر راه اندازی شد 1401/4/22 چهارشنبه
 سامانه جدید صندوق پست الکترونیکی دانشگاه ملایر راه اندازی شد
با توجه به نیاز دانشگاه به توسعه و ارتقاء فنی، دسترسی به امکانات بیشتر و رفع ایرادات و خطاهای صندوق پست الکترونیک دانشگاهی مورد استفاده، معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه اقدام به خرید و نصب سامانه صندوق پست الکترونیکی جدید به نام اکسیژن از شرکت پارس آوان نمود. این ایمیل سرور یکی از قدرتمندترین و ایمن ترین ایمیل های موجود در کشور می باشد و دارای امکانات زیاد و امنیت بالایی است. در مراحل نصب این سامانه تلاش شده تا کلیه مخاطبین و نامه های موجود در صندوق ورودی به میل جدید انتقال پیدا کند. از این پس کلیه همکاران (اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی) با همان نام کاربری و رمز عبور قبلی می‌توانند وارد سامانه جدید شده و در مکاتبات رسمی و علمی خویش از آن استفاده کنند.
با توجه به اینکه استفاده از ایمیل دانشگاهی بزودی در برخی مکاتبات علمی و پژوهشی الزامی خواهد شد از همکاران تقاضا می‌شود از این ایمیل برای فعالیت استفاده کنند تا اشکالات احتمالی آن شناسایی و برطرف گردد.

لینک راهنمای تصویری کاربران ایمیل سرور
موفقیت دانشجوی رشته روانشناسی دانشگاه ملایر در کسب رتبه اول آزمون وزارت بهداشت و آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ 1401/4/18 شنبه
موفقیت دانشجوی رشته روانشناسی دانشگاه ملایر در کسب رتبه اول آزمون وزارت بهداشت و آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱
محمد مهدی لک دانشجوی روانشناسی دانشگاه ملایر، موفق به کسب رتبه ۱ کشوری در کنکور روانشناسی وزارت بهداشت در هر ۴ گرایش بالینی، سلامت، کودک و نوجوان و بهداشت روان شد.
وی همچنین موفق به کسب رتبه ۱ کنکور ارشد وزارت علوم در گرایش روانسنجی شد.
محمد مهدی لک دانشجوی ورودی سال ۱۳۹۷ رشته روانشناسی دانشگاه بود و با معدل کل دوره کارشناسی ۱۹.۵۸ فارغ‌التحصیل گردید.
دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه این موفقیت بزرگ را به ایشان و خانواده محترمشان، اساتید و دانشگاهیان دانشگاه ملایر تبریک عرض می نماید.
برگزاری نشست تخصصی مشترک با مدیران شرکت آهن و فروسیلیس آذرخش 1401/4/14 سه‌شنبه
برگزاری نشست تخصصی مشترک با مدیران شرکت آهن و فروسیلیس آذرخش
روز دوشنبه 13 تیرماه 1401 مدیران شرکت آهن و فروسیلیس آذرخش به دعوت گروه مواد و متالورژی دانشگاه در محل معاونت پژوهشی و فناوری حضور یافته و در خصوص انجام پاره ای از همکاری های پژوهشی و ارتباط با جامعه و صنعت تبادل نظر صورت گرفت. در این نشست تخصصی که معاون و مدیران حوزه پژوهشی دانشگاه، مدیر عامل و چند تن دیگر از مدیران آن شرکت و همچنین اساتید گروه مواد و متالورژی حضور داشتند در خصوص دو زمینه کاری تخصصی دیرگداز و میکرو سیلیس بحث و تبادل نظر شد و همکاری در این زمینه و همچنین سایر تخصص های مورد نیاز آن صنعت مانند برق، مکانیک، معدن و محیط زیست مورد استقبال طرفین قرار گرفت.
شیوه همکاری های آتی فی مابین، در قالب یک تفاهم نامه به امضای طرفین خواهد رسید.
 
افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان و نخبگان دانشگاه برگزار شد 1401/4/12 یکشنبه
افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان و نخبگان دانشگاه برگزار شد
افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان و نخبگان دانشگاه با حضور سرپرست دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاونین و جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای برنامه دکتر آتله خانی دبیر دفتر هم اندیشی دانشگاه ضمن خیر مقدم، نکاتی در رابطه با نحوه برگزاری، برنامه زمانبندی و سوابق و فعالیت های اساتید دوره طرح بیان کرد.
در ادامه دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه از مسئولین و دست اندر کاران برگزاری این طرح قدردانی نمود و بر لزوم اصلاح و بازنگری برخی روندها و ساختارها تاکید کرد. وی همچنین با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و شعار سال، پیشنهاد نمود در خلال مباحث دوره بحث ارتباط علم با صنعت و تولید ثروت از طریق علم و ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت مطرح و تبادل نظر گردد.
در پایان مراسم حجت الاسلام عباسی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین و وظیفه خطیر جامعه دانشگاهی در این زمینه، عنوان کرد: در صورتی که ما در این زمینه و در این برهه حساس تاریخی به وظیفه خود به نحو احسن عمل نکنیم، استکبار جهانی حقایق را در مورد شخصیت والایی مقدسی همانند سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به نحوی دیگر به دنیا عنوان می کند. وی همچنین با اشاره به اتفاقات منطقه و تشنجات کشورهای همسایه و ارائه آمار و گزارشات مستند خاطرنشان کرد: علیرغم همه تهدیدهای ناشی از توطئه های کشورهای غربی، نظام مقدس جمهوری اسلامی اقتدار و صلابت خود را تحت ظل عنایات حضرت مهدی (عج) و رهبری مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)، حفظ نموده و ارتقاء داده است.
نشست هم اندیشی و تبادل نظر ائمه جماعت دانشگاه ملایر با مسئولان  دانشگاه برگزار شد 1401/4/8 چهارشنبه
نشست هم اندیشی و تبادل نظر ائمه جماعت دانشگاه ملایر با مسئولان دانشگاه برگزار شد
ائمه جماعات دانشگاه ملایر  روز سه‌شنبه  ۷ تیر ماه در سالن جلسات ساختمان سردار شهید قاسم سلیمانی با مسولان دانشگاه دیدار و به بحث و گفتگو پرداختند.
در این دیدار که به میزبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار گردید ائمه جماعات  به بیان دیدگاه های خود در زمینه های مختلف فرهنگی و مذهبی پرداختند و ضمن آسیب شناسی و بیان مشکلات و چالش های موجود، راهکار های خود را در جهت بهبود فعالیت های اعتقادی و معرفتی ارائه نمودند.
 
گردهمایی و نشست هم اندیشی شهرداران و بخشداران جنوب استان همدان در دانشگاه ملایر برگزار شد. 1401/4/7 سه‌شنبه
گردهمایی و نشست هم اندیشی شهرداران و بخشداران جنوب استان همدان در دانشگاه ملایر برگزار شد.
گردهمایی و نشست هم اندیشی شهرداران و بخشداران جنوب استان همدان با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان، شهردار ملایر و شهرداران و بخشداران ناحیه جنوبی استان همدان به میزبانی شهرداری ملایر و در سالن همایش‌های دانشگاه ملایر برگزار شد.
در بخشی از این گردهمایی دکتر محمدی منش ضمن خوش آمدگویی و قدردانی از حسن همکاری شهرداری ملایر با دانشگاه، همکاری و هم افزایی ارگان های دولتی شهرستان با دانشگاه را بسترساز رشد، توسعه و ارتقاء شهرستان و دانشگاه ملایر برشمرد و از هرگونه همکاری با سایر ارگان ها استقبال نمود.
در ادامه این نشست کارگاه یک روزه آموزشی مدیریت پسماند برگزار گردید.
 
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
سه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ارتباط با صنعت برگزیده شدند.
انتخاب طرح هیأت علمی دانشگاه ملایر با عنوان ساخت ابرخازن ها بر پایه مواد کربنی متخلخل سنتزی به منظور ارائه در نمایشگاه فناوری های نوپدید و آینده نگر
افتخاری دیگر برای دانشگاه ملایر در سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
نماد اعتماد الکترونیکی دانشگاه ملایر
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

تماس با ما

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 84621-65741

تلفن: 32456518-81-98

pr[at]malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید