پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401   17:12:29
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
دانشگاه ملایر پیشرو در زمینه حضوری شدن آموزش و اقدامات صورت گرفته در این راستا مصداق مدیریت جهادی است. 1401/2/28 چهارشنبه
در بازدید رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری عنوان شد:دانشگاه ملایر پیشرو در زمینه حضوری شدن آموزش و اقدامات صورت گرفته در این راستا مصداق مدیریت جهادی است.
دکتر مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه 27 اردیبهشت با حضور در دانشگاه ملایر از مجموعه امکانات دانشجویی و رفاهی دانشگاه بازدید کرد و با همراهی سرپرست، معاونین و مدیران دانشگاه در جمع دانشجویان حضور یافت و با آنها گفتگو و تبادل نظر نمود.
وی در نشست با دانشجویان عنوان کرد: طی بازدیدهایی که از سایر دانشگاه های کشور صورت پذیرفته است، خوابگاه های ملکی دانشگاه ملایر در زمره 5 دانشگاه برتر در زمینه کیفیت خوابگاه های دانشجویی قرار دارند و از مسئولین دانشگاه به خاطر برنامه ریزی دقیق در راستای حضوری شدن دانشگاه و آماده سازی بسترهای لازم حضور دانشجویان از جمله فضاهای خوابگاهی، ورزشی و غذاخوری تشکر و قدردانی کرد.
دکتر گنجی در جلسه با اعضای هیأت رئیسه دانشگاه که از 23 لغایت 1 بامداد برگزار شد، دانشگاه ملایر را پیشرو در زمینه حضوری شدن دانشگاه برشمرد و بیان داشت: اقدامات صورت گرفته در این راستا مصداق مدیریت جهادی و متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.
رئیس صندوق رفاه از برنامه ریزی برای ساخت 40 هزار واحد خوابگاه متاهلین خبر داد و گفت: در سال جاری در هر دانشگاه حداقل باید یک مجموعه خوابگاه متاهلین کلنگ زنی و عملیات احداث آن آغاز گردد. وی همچنین از افزایش مبلغ وام های دانشجویی خبر داد و افزود: مبلغ وام های دانشجویی برای دانشجویان مبتکر و نخبه یک و نیم برابر سایر دانشجویان خواهد بود.
دیدار جمعی از مسئولین شهرستان و دانشگاه ملایر با خانواده معاون فقید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر 1401/2/28 چهارشنبه
دیدار جمعی از مسئولین شهرستان و دانشگاه ملایر با خانواده معاون فقید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر
جمعی از مدیران شهرستان و مسئولین دانشگاه ملایر با حضور در زادگاه معاون فقید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر، با خانواده زنده یاد حجت‌الاسلام شیری دیدار کردند و بار دیگر ضایعه درگذشت ایشان را تسلیت گفتند.
حجت‌الاسلام والمسلمین برقراری امام جمعه شهرستان در بخشی از این دیدار ضمن ابراز همدردی و تسلیت به ذکر مصیبت و بیان سخنانی درباره حجت‌الاسلام شیری پرداخت.
در پایان حاضرین با حضور بر مزار آن مرحوم، فاتحه‌ای قرائت کردند.
برگزاری مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر 1401/2/27 سه‌شنبه
برگزاری مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، ساعت 14 (همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر) در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی با اهدا لوح تقدیر و تجلیل از برترین های گروه های مختلف آموزشی برگزار می گردد.
 
بازدید میدانی سرپرست دانشگاه ملایر از تاسیسات، منابع آب و مزارع تحقیقاتی دانشگاه 1401/2/25 یکشنبه
بازدید میدانی سرپرست دانشگاه ملایر از تاسیسات، منابع آب و مزارع تحقیقاتی دانشگاه
سرپرست دانشگاه ملایر همراه با جمعی از مدیران دانشگاه روز شنبه 24 اردیبهشت از تاسیسات، منابع آب، باغ سروری و قسمت های مختلف دانشگاه بازدید کردند.
در این بازدید که حدود 5 ساعت به طول انجامید دکتر محمدی منش به صورت میدانی در جریان وضعیت بخش های مورد بازدید قرار گرفت و راهکارهایی برای افزایش کارایی و بهبود عملکرد این حوزه‌ها ارائه کرد.
پیام تشکر و اعتذار مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر 1401/2/21 چهارشنبه
پیام تشکر و اعتذار مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر
بسم الله الرحمن الرحیم
«پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»: لایَشكُرُ اللهَ مَن لَم یَشكُرِ النّاسَ.
كسی كه از مردم (در برابر محبت‌های آنها) سپاسگزاری نكند خدا را سپاسگزاری نكرده است. (الفقیه، ج ٢، ص ٣٤٣)
اندیشه و تلاش خدمتگزاران صدیق هیچ گاه از یاد نخواهد رفت.
امام خمینی ره:
 در ترویج روحانیت و فقاهت نه زور سر نیزه بوده است، نه سرمایۀ پول پرستان و‏‎ ‎‏ثروتمندان، بلکه هنر و صداقت و تعهد خود آنان بوده است که مردم آنان را برگزیده اند.‏
اساتید محترم ، کارمندان گرامی و دانشجویان عزیز دانشگاه ملایر  سلام علیکم
 سلام از جنس نور بر شما خوبان
تشکر و قدردانی ما ویژه شماست است که در همه سختی ها و مشکلات در کنارمان بودید . قدر شناسی شما در تشییع با شکوه پیکر مطهر حجت الاسلام والمسلمین سعید شیری معاون فقید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر الگویی حسنه برای همه ما علی الخصوص دانشجویان دانشگاه ملایر بود .
رفتار شایسته و قابل تقدیر شما همیشه باعث افتخار ما در دانشگاه ملایر بوده است.
صمیمانه از طرف خانواده آن مرحوم و از طرف دفتر نهاد رهبری از همه شما خوبان تشکر می کنم.
تداوم حضور و تاثیر شما خوبان را در مجموعه دانشگاه ملایر مسئلت دارم.
امیدوارم در کنار خانواده محترمتان زیر سایه امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف موفق باشید. 
الاحقر مهدی عباسی
اجرای طرح دستیار فناور در دانشگاه ملاير 1401/2/21 چهارشنبه
اجرای طرح دستیار فناور در دانشگاه ملاير
از آنجا که فراهم نمودن بستر مناسب به منظور تربیت نیروی متخصص و ایجاد اشتغال در کشور امری مهم تلقی می گردد و از طرفی دیگر بیشترین آمار بیکاری متعلق به افراد تحصیل کرده دانشگاهی است، یکی از برنامه های وزارت عتف برای ایجاد فرصت های شغلی و توانمندسازی دانش آموختگان دانشگاهی استفاده از ظرفیت شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری تحت عنوان طرح دستیار فناور است. در این طرح قرار است دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به مدت شش ماه از اول مرداد تا پایان دی ماه در یکی از شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری دوره دستیار فناور را سپری کنند. هدف از این طرح هدایت دانشجویان دانشگاهها برای کسب تجربه عملی برای دوران پس از تحصیل است.
در همین راستا دانشگاه ملایر تفاهم نامه ای با پارک علم و فناوری استان همدان منعقد نموده که لازم است دانشجویان متقاضی با مطالعه اسناد پیوست شده در صفحه ارتباط با صنعت بخش دستیار فناور نسبت به ثبت نام اقدام لازم را انجام دهند. همچنین از اساتید دانشگاه درخواست می شود ضمن مطالعه اسناد این طرح نسبت به هدایت دانشجویان اقدامات مقتضی را مبذول فرمایند. ثبت نام این طرح همه ساله از تاریخ ۱ تا ۲۰ خردادماه از طریق وبگاه طرح دستیار فناور به آدرس  http://www.parkintern.irاست.
اطلاعیه ویژه دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی؛ شرایط و زمان پذیرش در خوابگاه 1401/2/19 دوشنبه
اطلاعیه ویژه دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی؛ شرایط و زمان پذیرش در خوابگاه
همه دانشجویان دوره روزانه و شبانه ورودی ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ رشته‌های علوم تربیتی و مدیریت کسب و کار و دانشجویان آقای رشته حقوق که شرایط ذیل را دارند، روز شنبه 24 اردیبهشت از ساعت 8 لغایت 14:30 جهت پذیرش در خوابگاه به حوزه امور دانشجویی واقع در ساختمان سردار شهید سلیمانی مراجعه نمایند.

شرط الزامی پذیرش در خوابگاه:
دریافت ۳ دز واکسن یا ۲ دز در صورتیکه ۹۰ روز یا یک دز در صورتیکه ۳۰ روز از زمان نگذشته باشد
سامانه الکترونیکی تغذیه جهت رزرو غذای دانشجویان ارجمند فعال است و میتوانند وعده‌های مورد نیاز خود را برای روز حضور رزرو نمایند. اگر سامانه تغذیه به دانشجوی عزیزی اجازه رزرو نداد در اولین روز مراجعه به دانشگاه، نسبت به دریافت کارت و رفع مشکل با مراجعه به مسئول تغذیه اقدام کند.
مراسم بزرگداشت مقام معلم در دانشگاه ملایر برگزار شد. 1401/2/18 یکشنبه
مراسم بزرگداشت مقام معلم در دانشگاه ملایر برگزار شد.
همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم، مراسمی با حضور اعضای هیات رئیسه، اعضای هیات علمی و مهمان ویژه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین فراهانی برگزار گردید.
در ابتدای مراسم دکتر نهاوندی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن تبریک هفته معلم مواردی از اقدامات انجام شده در سال های اخیر را بیان کرد و الکترونیکی شدن بسیاری از بخش ها برای کاهش حضور مراجعین و دانشجویان را اقدامی مثبت توصیف نمود.
وی همچنین آموزش را پایه و فنداسیون فعالیت های دانشگاه عنوان کرد و بر توجه به امر آموزش تاکید نمود.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عباسی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر ضمن تشکر از حضور همکاران و خیرمقدم، یاد و خاطره شهید مطهری را گرامی داشت و هفته بزرگداشت مقام معلم را تبریک گفت. وی همچنین از معاون فقید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر، حجت الاسلام والمسلمین شیری یاد نمود و فقدان این استاد فرزانه، عالم و پژوهشگر حوزه مهدویت را اندوهی بزرگ و ضایعه ای جانسوز برشمرد.
حجت الاسلام والمسلمین عباسی با اشاره به آیاتی از قرآن مجید، توجه به اخلاق، رفتار و منش دانشجویان در کنار امر آموزش را مهم برشمرد و نقش اساتید به عنوان الگوی دانشجویان را در تعلیم و تعالی ایشان تاثیرگذار دانست.
دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه به عنوان سخنران بعدی مراسم، هفته بزرگداشت مقام معلم را تبریک گفت و مهمترین اقدام اخیر را بازگشایی دانشگاه و حضور اساتید و دانشجویان بعد از 2 سال در کلاس های درس و حضوری شدن آموزش دانست.
وی همچنین با تاکید بر توجه به نقاط قوت و ضعف در بحث آموزش گفت: دانشجویان سرمایه های کشور هستند و آموزش و تقویت بنیه علمی آنان در کنار ایجاد انگیزه و خوش بینی به آینده بسیار مهم و حیاتی است.
سرپرست دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات چند ماه اخیر، بیان داشت: اساتید و مجموعه دانشگاه می توانند در جنبه های مختلف جامعه و صنعت تاثیرگذار باشند.
دکتر محمدی منش به نحوه نگرش به  بحث آموزش اشاره کرد و معرفی اساتید برتر در امر آموزش در کنار پژوهشگران برتر را از موارد مهم مد نظر برشمرد.
در پایان، حجت الاسلام والمسلمین فراهانی مسئول سابق دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر و مهمان ویژه این مراسم، هفته بزرگداشت مقام معلم را گرامی داشت و از استاد فقید حوزه و دانشگاه حجت الاسلام والمسلمین شیری به عنوان معلم با اخلاق، مخلص و متدین یاد نمود و فقدان ایشان را ضایعه ای بزرگ برشمرد.
وی به روایتی از امیرالمومنین (ع) و فرمایشات گهربار ایشان به کمیل اشاره کرد و گفت: نشر دهنده و فراگیرنده علم در نگاه حضرت علی (ع) متعالی و سعادتمند هستند.
در بخش هایی از این مراسم کلیپ هایی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید و نخبگان پخش شد و پایان بخش مراسم نیز اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و ضیافت ناهار بود.
پیام تبریک سرپرست دانشگاه به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم 1401/2/12 دوشنبه
پیام تبریک سرپرست دانشگاه به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم
فرا رسیدن سالروز شهادت استاد فرزانه شهید مرتضی مطهری و پاسداشت مقام معلم که پیام آوران دانایی، پروراننده اندیشه و حکاکان راستین نقش انسانیت بر لوح وجود جویندگان دانش هستند، بر شما استاد فرزانه مبارک باد.
تلاش شما باغبانان سرزمین اندیشه در راه روشنایی بخشی، آموختن زیبایی، مهربانی و عشق در خور تقدیر و ایجادکننده نقشی ماندگار و بس گرانبهاست.
ابراهیم محمدی منش
سرپرست دانشگاه ملایر
اخبار پژوهشی و فناوریبيشتر
1401/2/21 چهارشنبه
اجرای طرح دستیار فناور در دانشگاه ملاير
از آنجا که فراهم نمودن بستر مناسب به منظور تربیت نیروی متخصص و ایجاد اشتغال در کشور امری مهم تلقی می گردد و از طرفی دیگر بیشترین آمار بیکاری متعلق به افراد تحصیل کرده دانشگاهی است، یکی از برنامه های وزارت عتف برای ایجاد فرصت های شغلی و توانمندسازی دانش آموختگان دانشگاهی استفاده از ظرفیت شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری تحت عنوان طرح دستیار فناور است. در این طرح قرار است دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به مدت شش ماه از اول مرداد تا پایان دی ماه در یکی از شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری دوره دستیار فناور را سپری کنند. هدف از این طرح هدایت دانشجویان دانشگاهها برای کسب تجربه عملی برای دوران پس از تحصیل است.
در همین راستا دانشگاه ملایر تفاهم نامه ای با پارک علم و فناوری استان همدان منعقد نموده که لازم است دانشجویان متقاضی با مطالعه اسناد پیوست شده در صفحه ارتباط با صنعت بخش دستیار فناور نسبت به ثبت نام اقدام لازم را انجام دهند. همچنین از اساتید دانشگاه درخواست می شود ضمن مطالعه اسناد این طرح نسبت به هدایت دانشجویان اقدامات مقتضی را مبذول فرمایند. ثبت نام این طرح همه ساله از تاریخ ۱ تا ۲۰ خردادماه از طریق وبگاه طرح دستیار فناور به آدرس  http://www.parkintern.irاست.
1401/2/4 یکشنبه
در راستای عملیاتی شدن شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین صورت گرفت:بازدید سرپرست، مسئولین و اساتید دانشگاه ملایر و جمعی از مدیران استان و شهرستان از کارخانه آهن و سیلیس آذرخش
سرپرست دانشگاه در معیت جمعی از مسئولین و اعضای هیأت علمی به منظور هم افزایی و همکاری در راستای پیشبرد ارتباط علم و صنعت و تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین از کارخانه آهن و سیلیس آذرخش بازدید و با اعضای هیأت مدیره آن بحث و تبادل نظر پرداخت.
در ابتدای این نشست که با حضور رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر، مسئول اتاق بازرگانی صنایع، معاون و کشاورزی همدان، مسئول هماهنگی دفتر دکتر بیگی نژاد نماینده مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل، معاون و کادر اجرایی شرکت فروسیلیس برگزار شد، مهندس زنگنه رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر ضمن تقدیر و ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه گفت: پیرو منویات مقام معظم رهبری در ارتباط با نامگذاری سال جدید، ارتباط اعضای متخصص هیأت علمی دانشگاه با صنعت ضمن مرتفع کردن پاره ای از مشکلات، زمینه های بسیار مغتنمی در اشتغالزایی دانش بنیان و توسعه صنعت بر پایه علم فراهم خواهد شد.
در ادامه دکتر محمدی منش با تاکید بر شعار سال و راهکار ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری و تبیین رسالت ابلاغی از سوی مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بیان داشت: ارتباط علم و صنعت می تواند موجب افزایش بهره وری علمی، پژوهشی و صنعتی باشد و در ادامه پیشنهاد انعقاد تفاهم نامه فی مابین دانشگاه و شرکت آهن و سیلیس آذرخش به منظور پیشبرد ارتباط علم و صنعت، اشتغالزایی دانش بنیان، توسعه پژوهش ها و فعالیت های علمی مرتبط با صنعت و رفع مشکلات را ارائه نمود و گفت: با توجه به پتانسیل های موجود در دانشگاه ملایر زمینه های تعامل و همکاری متعدد علمی و صنعتی فراهم است.
مهندس طوبایی مدیر عامل شرکت آهن و سیلیس آذرخش (فروسیلیس) ضمن تقدیر از حضوردانشگاهیان گفت: حضور اساتید و پژوهش های علمی آنها در کنار صنعت می تواند باعث رشد جهشی صنایع باشد به گونه ای که در صورت فراهم شدن شرایط می توان بیش از 50 حوزه صنعتی در کنار تولید فروسیلیس ایجاد نمود و این هم افزایی موجب افزایش اشتغالزایی و کاهش مشکلات و معضلات جانبی صنعت خواهد شد.
وی ضمن ارائه پیشنهاد ایجاد واحد تحقیق و توسعه این کارخانه در دانشگاه ملایر افزود: این کارخانه آماده استفاده از تخصص و تجربیات اعضای هیأت علمی در زمینه های گوناگون بویژه مهندسی مواد و متالورژی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق بوده و امکان کارورزی و کارآموزی، اشتغال و حمایت های مالی از طرح های علمی پژوهشی مرتبط وجود دارد.
در پایان بازدید از فازهای مختلف کارخانه به عمل آمد و مقرر گردید زمینه برای همکاری های بیشتر و انعقاد تفاهم نامه های فی مابین فراهم گردد.
1400/10/20 دوشنبه
سه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ارتباط با صنعت برگزیده شدند.
با توجه به اهداف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال‌های اخیر، در راستای تبدیل دانشگاه‌ها به دانشگاههای نسل سوم و چهارم، علاوه بر وظیفه آموزش و تربیت نیروی متخصص مباحث نوآوری و ارتباط با صنعت را نیز توسعه داده اند و بر این اساس در جهت شناسایی، تشویق و حمایت از فعالیت اثربخش اعضای هیات علمی اساتید فعال در حوزه ارتباط با صنعت و جامعه، شناسایی و معرفی شدند.
 معیارهای انتخاب عبارتند از:
الف) مشارکت در فعالیت ها و برنامه ریزی های ملی و منطقه‌ای
 ب) اجرای قراردادهای تقاضا محور
ج) ارائه دستاوردهای کاربردی و موثر در رفع مشکلات کشور
در) نقش‌آفرینی موثر در ایجاد و فعالیت شبکه‌های علمی و تشکل‌های تخصصی اثرگذار
 در این راستا دکتر علی شانقی عضو هیات علمی گروه مهندسی مواد و دکتر محمرضا الیاسی عضو هیات علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه ملایر به عنوان عضو هیات علمی برتر و طرح صنعتی دکتر فرشاد سلیمانی عضو هیات علمی گروه مهندسی مواد به عنوان طرح برتر برگزیده شدند. این دستاوردها در کتب منتشر شده از طرف دفتر وزارت علوم دی ماه ۱۴۰۰ چاپ شده است.
دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه ملایر ضمن تبریک کسب این افتخارات، توفیقات روز افزون اساتید دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت می نماید.
1400/10/4 شنبه
سامانه ساجد (سامانه ارتباط صنعت و جامعه با دانشگاه) دانشگاه ملایر فعال شد
آدرس:http://sajed.malayeru.ac.ir
سامانه ارتباط جامعه و صنعت با دانشگاه (ساجد) با هدف ساماندهی فعالیت‌های مربوط به ارتباط دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت و تجمیع این فعالیت‌ها در یک سامانه جامع به وجود آمده است. از قابلیت‌های این سامانه می‌توان به پایش فعالیت‌ها و عملکرد‌های مختلف توسط دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور، امکان دریافت گزارش‌های مختلف و متنوع از فعالیت‌های ارتباط با جامعه و صنعت و تسهیل در فرآیند ارسال گزارش‌های عملکرد دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد. لازم به ذکر است فرآیند تایید پژوهشی بودن قراردادهای ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌‌ها و مراکز آموزش عالی کشور جهت اخذ مفاصاحساب از طریق سامانه ساجد امکان‌پذیر خواهد بود.
بخش‌های مختلف این سامانه عبارتند از:
1. اطلاعات و پایش قراردادهای ارتباط با صنعت
2. مهارت افزایی
3. رصد اشتغال دانش‌آموختگان
4. کارآموزی
5. هدایت شغلی و کاریابی تخصصی
6. نیازهای پژوهشی صنعتی و کاربردی
7. امریه‌های ارتباط با جامعه و صنعت
8. فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی در جامعه و صنعت
9. کتاب‌ها و گزارش‌ها
اخبار آموزشی و تحصیلات تکمیلیبيشتر
1401/2/27 سه‌شنبه
برگزاری مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، ساعت 14 (همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر) در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی با اهدا لوح تقدیر و تجلیل از برترین های گروه های مختلف آموزشی برگزار می گردد.
 
1401/2/4 یکشنبه
قابل توجه اساتید و دانشجویان گرامی: تاخیر در برگزاری کلاس های روز دوشنبه مورخ 5 اردیبهشت به مناسبت شب قدر
 احتراماً، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، به اطلاع می رساند با توجه به برگزاری مراسم شب قدر کلاسهای ساعت 8 تا 10 روز دوشنبه 5 اردیبهشت ماه برگزار نمی شود. لازم به ذکر است کلاسهای سایر ساعت‌ها طبق برنامه انجام می‌شود.

 
1401/2/4 یکشنبه
اطلاعیه میهمانی، انتقال و تغییر رشته سال تحصیلی 1402- 1401
 به اطلاع کلیه دانشجویان کارشناسی متقاضی میهمان و انتقال در سال تحصیلی 1402- 1401 می رساند درخواست خود را فقط از طریق سامانه جامع خدمات آموزشی وزارت متبوع به آدرس https://portal.saorg.ir ثبت کنند و از مراجعه حضوری به ادارات آموزش خودداری نمایند.
 تذکرات:
 • زمان ثبت تقاضاها از یکم اردیبهشت لغایت سی و یکم اردیبهشت ماه 1401 می باشد و قابل تمدید نمی باشد.
 • دانشجویان متقاضی میهمان که در نیمسال دوم سال تحصیلی 1401- 1400 در این دانشگاه و یا دانشگاه دیگر میهمان بوده اند نیز لازم است درخواست خود را در سامانه مذکور ثبت نمایند.
• متقاضیان تغییر رشته داخلی و انتقال توأم با تغییر رشته طبق کارنامه محرمانه (ورودی1400) مقطع کارشناسی می بایست درخواست خود را از هفدهم اردیبهشت لغایت سی و یکم اردیبهشت ماه 1401 به صورت حضوری به دانشکده مربوطه ارائه و شخصاً مراحل لازم را از دانشکده مربوطه پیگیری نمایند.
 تذکر 1: هرگونه نقل و انتقالات اعم از انتقال و میهمانی، تنها در اردیبهشت 1401 و همراه با ثبت نام در سایت وزارت علوم امکان پذیر است و دانشجو می بایست حداقل 24 واحد را در دانشگاه ملایر گذرانده باشد.
 تذکر 2: هرگونه نقل و انتقالات اعم از انتقال، انتقال توام با تغییر رشته، میهمانی و تمدید میهمانی، منوط به ثبت ریز نمرات نیمسال های تحصیلی تا نیمسال اول 1400می باشد.
 تذکر 3: دانشگاه از پذیرش درخواست حضوری و به صورت دستی دانشجویانی که به هر دلیل درخواست خود را درمهلت مقرر در سامانه ثبت ننموده باشند معذور می باشد.
تذکر4: لازم به ذکر است متقاضیان جهت ثبت درخواست ابتدا بایستی درسامانه سجاد ثبت نام نمایند و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست میهمانی و انتقال خود را ثبت نمایند.
اداره کل امور آموزشی دانشگاه
1401/1/23 سه‌شنبه
فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دوره دکتری دانشگاه ملایر
به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی میرساند که دانشگاه ملایر مطابق با "آیین نامه های پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره دکتری" وزارت علوم شامل آیین نامه های شماره 237200/21 مورخ 16 اسفند 1393 و اصلاحیه شماره 67272/21 مورخ 18 تیر 1393، برای سال تحصیلی 1402-1401، در رشته های مندرج در جدول زیر دانشجوی دکتری تخصصی (Ph.D.) می پذیرد.
ضمنا دفتر استعداد درخشان در صورت لزوم باز بوده و در خدمت متقاضیان محترم است.
دانشکده رشته گرایش
علوم ریاضی و آمار ریاضی کاربردی آنالیز عددی
علوم پایه فیزیک ماده چگال
منابع طبیعی و محیط زیست علوم و مهندسی محیط زیست           ---

-دانشجویان واجد شرایط می توانند فرم های درخواست را تکمیل و پس از تاییدیه‌های لازم به همراه سایر مدارک و اصل فیش بانکی واریز شده جهت بررسی حداکثر تا پایان وقت اداری سی و یکم اردیبهشت ماه سال جاری به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تحویل داده و یا از طریق پست سفارشی به آدرس: ملایر – کیلومتر 4 جاده ملایر اراک – دانشگاه ملایر – حوزه معاونت آموزشی – دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه کد پستی 95863-65719 ارسال نمایند به گونه ای که تا تاریخ مذکور وصول گردد.
هزینه ثبت نام به مبلغ 2000000 ریال است.
 اصل و کپی واریز به نام تمرکز وجوه درآمد اختصاصی دانشگاه ملایر نزد بانک مرکزی
به شماره شبا: IR650100004001112503020335
 و قید کردن شناسه واریز: 387112565115001008114002648863
 شرایط اختصاصی
الف: دارا بودن دانشنامه کارشناسی ارشد متناسب با رشته تحصیلی مورد تقاضا از یکی از دانشگاه های دولتی یا خارج از کشور که به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.
 ب- دانشجویان فعلی دوره کارشناسی ارشد که تا تاریخ 31 شهریور 1401 دانش آموخته می شوند.
ج- دانش‌آموختگان حداکثر تا ۲ سال پس از فراغت از تحصیل می‌توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند. لذا داوطلبان توجه داشته باشند در زمان ثبت‌نام در فراخوان، از تاریخ فراغت از تحصیل آنها، دو سال بیشتر نگذشته باشد.
شرایط پذیرش:
کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست در آیین نامه (کسب حداقل 10 امتیاز از ردیف شماره 1 بخش امتیازات پژوهشی (حداقل دو مقاله علمی- پژوهشی یاISI و کسب حداقل 4 امتیاز از ردیف شماره 11 مربوط به مدرک زبان، بخش امتیازات آموزشی الزامی است)
 مدارک لازم:
1- تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه.
2- یک قطعه عکس 4×3 جدید با ذکر مشخصات در پشت آن.
3- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کاردانی (جهت دانشجویانی که دوره کارشناسی آنها به صورت ناپیوسته بوده است)
4- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی.
5- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد.
6- تصویر ریز نمرات دوره کاردانی (جهت دانشجویانی که دوره کارشناسی آنها به صورت ناپیوسته بوده است)
7- تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی.
8- تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد.
9- فرم تکمیل شده مشخصات فردی متقاضی (فرم شماره 1 ، پیوست اطلاعیه)
10- درخواست کتبی دانشجوی متقاضی(فرم شماره 2، پیوست اطلاعیه)
11- فرم تکمیل شده بررسی درخواست متقاضی
(فرم شماره 3 برای دانشجویان فارغ التحصیل، پیوست اطلاعیه)
(فرم شماره 4 برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد که تا تاریخ 31 شهریور 1401 فارغ التحصیل می شوند، پیوست اطلاعیه)
12- تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد.
تبصره1: داوطلبانی که در حال انجام خدمت وظیفه می باشند می توانند با ارایه گواهی از یگان محل خدمت خود مبنی بر اینکه تا پایان شهریور ماه سال 1401 خدمت وظیفه را به پایان خواهند رساند تقاضای پذیرش بدهند.
تبصره 2: دارندگان دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها پس از تاریخ 1 مهر 1401 می باشد می توانند متقاضی پذیرش بدون آزمون باشند.
13- مدارک لازم مبنی بر دارا بودن شرایط لازم برای استفاده از آیین نامه ( ارسال کپی کامل از مقالات علمی- پژوهشی و یا ارایه گواهی دال بر دانشجوی نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد و ...)
ذکر 1: ارائه گواهی پذیرش قطعی (با ذکر تاریخ دقیق دریافت مقاله، پذیرش و چاپ)برای مقالات چاپ نشده و تصویر کامل متن مقالات ارائه شده به مجله و مکاتبات مربوط الزامی است.
14 کپی تایید شده صفحات اول پایان نامه کارشناسی ارشد و یا کپی پروپوزال تایید شده کارشناسی ارشد و یا کپی تایید شده طرح پژوهشی مصوب.
15- ارائه معرفی نامه (توصیه نامه) مبنی بر تایید صلاحیت علمی و اخلاقی داوطلب توسط حداقل دو نفر از اساتید دوره کارشناسی ارشد، به طوری که یکی از ایشان الزاماً استاد راهنما باشد.( فرم شماره 5 ، پیوست اطلاعیه)
ذکر 1: فرم توصیه نامه لازم است به طور کامل و بدون قلم خوردگی تکمیل گردد. فرم های ناقص و مخدوش بررسی نخواهد شد.
تذکر 2: درج شماره تماس (ترجیحاً تلفن همراه) و آدرس پست الکترونیک عضو محترم هیات علمی توصیه کننده در زیر فرم الزامی است.
تذکر:
- دانشجویان متقاضی مشروط به اینکه تا 31 شهریور 1401 فارغ التحصیل شوند می توانند از تسهیلات فوق استفاده نمایند.
- مدارک ناقص بررسی نخواهد شد.
- بدیهی است تاریخ اعلام شده برای بررسی مدارک (31 اردیبهشت 1401) به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و درخواست های رسیده پس از تاریخ یاد شده مورد بررسی قرار نمی گیرد.
- پذیرش دانشجویان بر اساس آیین نامه شورای هدایت استعدادهای درخشان به صورت مشروط بوده و پس از تایید سازمان سنجش و مراجع ذیصلاح قطعی می گردد.
- درصورت احراز هرگونه مطلب خلاف واقع در مدارک ارسالی داوطلب در هر مرحله ای، از ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل خواهد آمد و مسئولیت عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود.
- در صورت موافقت شورای استعداد درخشان دانشگاه، با پذیرفته شدگان تماس حاصل خواهد شد.
اخبار توسعه و پشتیبانیبيشتر
1401/2/11 یکشنبه
فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله‌ای انجام امور خدمات عمومی دانشگاه ملایر در سال 1401 (نوبت دوم)
دانشگاه ملایر در نظر دارد مناقصه عمومی یک مرحله‌ای انجام امور محوله خدمات و تدارکات دانشگاه ملایر در سال 1401 به شماره 4200100005000000 را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید . کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصهگران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)ستاد( به آدرس https://setadiran.ir  انجام خواهد شد و لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار مناقصه درسامانه تاریخ 11 اردیبهشت 1401 میباشد.
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت : ساعت 19:00روز چهارشنبه تاریخ 14 اردیبهشت 1401
مهلت زمانی ارائه پیشنهاد : ساعت 19:00روز شنبه تاریخ 24 اردیبهشت 1401
زمان بازگشایی پاکت ها : ساعت 10:00 روز یکشنبه تاریخ  25 اردیبهشت 1401
اطلاعات تماس دستگاه مناقصه گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مناقصه و ارائه پاکت
الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر- اراک، دانشگاه ملایر و تلفن 08132456502
اطلاعات تماس سامانه ستاد جهت انجام مراحل عضویت در سامانه :
مرکز تماس: 41934 - 021
دفتر ثبت نام: 88969737 و 8519376
1401/2/11 یکشنبه
فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله‌ای امور نگهداری سیستم تأسیسات برقی و مکانیکی دانشگاه ملایر در سال 1401 (نوبت دوم)
دانشگاه ملایر در نظر دارد مناقصه عمومی یک مرحله‌ای امور محوله تاسیسات دانشگاه ملایر در سال 1401 به شماره 6200100005000000 را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید . کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصهگران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)ستاد( به آدرس https://setadiran.ir  انجام خواهد شد و لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار مناقصه درسامانه تاریخ 11 اردیبهشت 1401 میباشد.
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت : ساعت 19:00روز چهارشنبه تاریخ 14 اردیبهشت 1401
مهلت زمانی ارائه پیشنهاد : ساعت 19:00روز شنبه تاریخ 24 اردیبهشت 1401
زمان بازگشایی پاکت ها : ساعت 12:00 روز یکشنبه تاریخ  25 اردیبهشت 1401
اطلاعات تماس دستگاه مناقصه گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مناقصه و ارائه پاکت
الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر- اراک، دانشگاه ملایر و تلفن 08132456502
اطلاعات تماس سامانه ستاد جهت انجام مراحل عضویت در سامانه :
مرکز تماس: 41934 - 021
دفتر ثبت نام: 88969737 و 8519376
1401/1/23 سه‌شنبه
فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله‌ای امورنگهداری و توسعه فضای سبز دانشگاه ملایر و پردیس دانشکده‌های فنی و مهندسی و همچنین پارک جنگلی شاهد دانشگاه ملایر در سال 1401
دانشگاه ملایر در نظر دارد مناقصه عمومی یک مرحله‌ای امورنگهداری و توسعه فضای سبز دانشگاه ملایر و پردیس دانشکده‌های فنی و مهندسی و همچنین پارک جنگلی شاهد دانشگاه ملایر در سال 1401 به شماره 2001000050000001 را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید . کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصهگران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)ستاد( به آدرس https://setadiran.ir انجام خواهد شد و لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار مناقصه درسامانه تاریخ 22 فروردین 1401 میباشد.
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت : ساعت 19:00روز شنبه تاریخ 27 فروردین 1401
مهلت زمانی ارائه پیشنهاد : ساعت 19:00روز سه شنبه تاریخ 06 اردیبهشت 1401
زمان بازگشایی پاکت ها : ساعت 10:00 روز چهارشنبه تاریخ  07 اردیبهشت 1401
اطلاعات تماس دستگاه مناقصه گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مناقصه و ارائه پاکت
الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر- اراک، دانشگاه ملایر و تلفن 08132456502
اطلاعات تماس سامانه ستاد جهت انجام مراحل عضویت در سامانه :
مرکز تماس: 41934 - 021
دفتر ثبت نام: 88969737 و 8519376
1401/1/23 سه‌شنبه
فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله‌ای انجام امور خدمات عمومی دانشگاه ملایر در سال 1401
دانشگاه ملایر در نظر دارد مناقصه عمومی یک مرحله‌ای انجام امور محوله خدمات و تدارکات دانشگاه ملایر در سال 1401 به شماره 2001000050000002  را  از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید . کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصهگران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)ستاد( به آدرس https://setadiran.ir انجام خواهد شد و لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار مناقصه درسامانه تاریخ 22 فروردین 1401 میباشد.
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت : ساعت 19:00روز شنبه تاریخ 27 فروردین 1401
مهلت زمانی ارائه پیشنهاد : ساعت 19:00روز سه شنبه تاریخ 06 اردیبهشت 1401
زمان بازگشایی پاکت ها : ساعت 11:00 روز چهارشنبه تاریخ  07 اردیبهشت 1401
اطلاعات تماس دستگاه مناقصه گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مناقصه و ارائه پاکت
الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر- اراک، دانشگاه ملایر و تلفن 08132456502
اطلاعات تماس سامانه ستاد جهت انجام مراحل عضویت در سامانه :
مرکز تماس: 41934 - 021
دفتر ثبت نام: 88969737 و 8519376
اخبار دانشجوییبيشتر
1401/2/28 چهارشنبه
در بازدید رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری عنوان شد:دانشگاه ملایر پیشرو در زمینه حضوری شدن آموزش و اقدامات صورت گرفته در این راستا مصداق مدیریت جهادی است.
دکتر مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه 27 اردیبهشت با حضور در دانشگاه ملایر از مجموعه امکانات دانشجویی و رفاهی دانشگاه بازدید کرد و با همراهی سرپرست، معاونین و مدیران دانشگاه در جمع دانشجویان حضور یافت و با آنها گفتگو و تبادل نظر نمود.
وی در نشست با دانشجویان عنوان کرد: طی بازدیدهایی که از سایر دانشگاه های کشور صورت پذیرفته است، خوابگاه های ملکی دانشگاه ملایر در زمره 5 دانشگاه برتر در زمینه کیفیت خوابگاه های دانشجویی قرار دارند و از مسئولین دانشگاه به خاطر برنامه ریزی دقیق در راستای حضوری شدن دانشگاه و آماده سازی بسترهای لازم حضور دانشجویان از جمله فضاهای خوابگاهی، ورزشی و غذاخوری تشکر و قدردانی کرد.
دکتر گنجی در جلسه با اعضای هیأت رئیسه دانشگاه که از 23 لغایت 1 بامداد برگزار شد، دانشگاه ملایر را پیشرو در زمینه حضوری شدن دانشگاه برشمرد و بیان داشت: اقدامات صورت گرفته در این راستا مصداق مدیریت جهادی و متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.
رئیس صندوق رفاه از برنامه ریزی برای ساخت 40 هزار واحد خوابگاه متاهلین خبر داد و گفت: در سال جاری در هر دانشگاه حداقل باید یک مجموعه خوابگاه متاهلین کلنگ زنی و عملیات احداث آن آغاز گردد. وی همچنین از افزایش مبلغ وام های دانشجویی خبر داد و افزود: مبلغ وام های دانشجویی برای دانشجویان مبتکر و نخبه یک و نیم برابر سایر دانشجویان خواهد بود.
1401/2/27 سه‌شنبه
برگزاری مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، ساعت 14 (همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر) در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی با اهدا لوح تقدیر و تجلیل از برترین های گروه های مختلف آموزشی برگزار می گردد.
 
1401/2/24 شنبه
اطلاعیه ویژه دانشجویان رشته حقوق
همه دانشجویان محترم رشته حقوق (خانم ها و آقایان) که شرایط ذیل را دارند، روز دوشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۶ از ساعت ۸ لغایت ۱۴:۳۰ جهت پذیرش در خوابگاه به حوزه امور دانشجویی واقع در ساختمان سردار شهید سلیمانی مراجعه نمایند.
شرط الزامی پذیرش در خوابگاه: 
• دریافت ۳دز واکسن یا ۲ دز در صورتیکه ۹۰ روز یا یک دز در صورتیکه ۳۰ روز از زمان نگذشته باشد.
سامانه الکترونیکی تغذیه جهت رزرو غذای دانشجویان ارجمند فعال است و میتوانند وعده‌های مورد نیاز خود را برای روز حضور رزرو نمایند. اگر سامانه تغذیه به دانشجوی عزیزی اجازه رزرو نداد در اولین روز مراجعه به دانشگاه، نسبت به دریافت کارت و رفع مشکل با مراجعه به مسئول تغذیه اقدام کند.
1401/2/23 جمعه
اطلاعیه مهم در خصوص ثبت نام وام های دانشجویی
نظر به پایان مهلت ثبت نام درخواست وام های دانشجویی ( تحصیلی،شهریه،ودیعه مسکن متاهلی) در تاریخ 25 اردیبهشت 1401 دانشجویانی که برای نیمسال دوم هنوز درخواست وام های خود را ثبت نکرده اند تا پایان وقت اداری روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه فرصت دارند نسبت به ثبت درخواست وام خود در سامانه صندوق رفاه دانشجویان اقدام نمایند.
 اداره رفاه دانشجویی
اخبار فرهنگی و اجتماعیبيشتر
1401/2/27 سه‌شنبه
برگزاری مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، ساعت 14 (همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر) در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی با اهدا لوح تقدیر و تجلیل از برترین های گروه های مختلف آموزشی برگزار می گردد.
 
1401/2/18 یکشنبه
دوره ملی بینش مطهر با رویکرد امر به معروف
1401/2/8 پنجشنبه
بیانیه دانشگاهیان ملایر به مناسبت روز قدس
مقام معظم رهبری: «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، بلکه روز امت اسلامی است»
    روز قدس پرچم برافراشته ملت آزادیخواه و مسلمان و مومن برای دفاع از جوانان مظلوم و پدران و مادران غیور فلسطین است. در نگاه و بیان راهبردی رهبر معظم انقلاب، روز قدس روز هم اندیشی و همکاری برای گسترش حکیمانه استکبارستیزی و عدالتخواهی  است. دفاع از فلسطین و غزه، دفاع از فطرت و انسانیت، دفاع از صداقت و عدالت است. راهپیمایی روز قدس، صف آرایی حق و اخلاق در برابر باطل و کج اندیشی است. قد کشیدن عدل و عقل  در مقابل ظلم و نادانی است. دفاع از حقیقت، تصمیمی فطری، مسئولیتی اجتماعی، باوری هوشمندانه و وظیفه ای اخلاقی و شرعی برای همه آزاد اندیشان و  مسلمانان جهان است.
 در روز قدس، دانشگاهیان دانشگاه ملایر همانند سال های گذشته همگام و همراه با مردم شریف ایران و مسلمانان جهان، از اشغالگری و ستمگری رژیم صهیونیستی اعلام انزجار می کنند و همدل و هم فکر، این روز بزرگ را گرامی می دارند و یک بار دیگر ضمن تجدید میثاق با همه شهدای اسلام از صدر تاکنون، با پیوستن به سیل خروشان راهپیمایی عظیم روز قدس به مثابة کانون تجلی «کونوا لِلظالِمِ خَصماً و لِلمَظلومِ عَوناً» یکصدا و همدل فرمان عدالتخواهی رهبر فرزانه انقلاب را فریاد می زنند.
1401/2/4 یکشنبه
هفته عفاف و حجاب دانشگاه در ماه مبارک رمضان برگزار می گردد
ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان  و نظر به اهمیت توجه به رعایت پوشش مناسب، اخلاق حرفه ای و شئونات دانشجویی منطبق بر آیین نامه های منتشر شده در فضای دانشگاه، هفته عفاف و حجاب دانشگاه با هدف گفتگو و هم اندیشی در حوزه ضرورت و فرصت های ایجاد  شده برای خواهران و برادران مومن و عفیف دانشجو در مسیر زندگی و توجه به آسیب های فردی و اجتماعی عدم رعایت قوانین و اخلاق حرفه ای برگزار می گردد. "هفته عفاف و حجاب" دانشگاه ملایر با شعار" عفاف و حجاب نشانگر زیبایی روح و اندیشه توست" از یکشنبه 4 اردیبهشت تا پنج شنبه 8 اردیبهشت ماه 1401 برگزار می گردد.
عناوین روزهای هفته عفاف و حجاب در دانشگاه ملایر به شرح ذیل می باشد:
روز اول: قانون مداری و اخلاق حرفه ای
روز دوم: هویت ایرانی اسلامی، امنیت و آرامش
روز سوم: تحکیم خانواده، جامعه سعادتمند
روز چهارم: پاسداری از خون شهیدان و جنگ نرم
روز پنجم: شکوه زندگی و کرامت انسانی
در خلال برگزاری هفته عفاف و حجاب در دانشگاه، مسابقات فرهنگی و هنری با محوریت این هفته برگزار و از نفرات برگزیده تقدیر به عمل خواهد آمد .
سه مسابقه  و ۹ جایزه 
شامل:
۱.مسابقه ادبی در قالب شعر، دلنوشته و متن ادبی
۲.مسابقه طراحی پوستر
۳. مسابقه موشن گرافیک
در این هفته با ارسال روزانه پیامک به دانشجویان دانشگاه با عنوان "یک پیام برای اندیشیدن" همراه شماییم.
می دانید
"حجاب تجربه آرامش است".
تجربه و خاطره ارزشمند و جذاب خودتان را در متنی کوتاه برایمان بنویسید.
به بهترین متن یک جایزه ویژه کمک سفر زیارتی به قم و جمکران تقدیم می گردد.
علاقه مندان جهت ثبت نام در مسابقات مذکور ارسال آثار می توانند از طریق لینک ذیل اقدام فرمایند :
لینک ثبت نام و دریافت آثار: سامانه ثبت نام و دریافت آثار