سه‌شنبه 8 خرداد 1403   09:47:07
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
پیام تسلیت رئیس دانشگاه ملایر در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس محترم جمهور و هیأت همراه 1403/2/31 دوشنبه
پیام تسلیت رئیس دانشگاه ملایر در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس محترم جمهور و هیأت همراه
إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
شهادت هنر مردان خداست
در روز میلاد با سعادت امام رئوف پر کشیدن روح مطهر خدمتگذاری صادق و پرتلاش خادم الرضا آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور مردمی را به ماتم می نشینیم.
رئیس جمهور عزیز آنقدر امام رضایی بود که در شب میلاد با سعادت آن امام همام روح مطهرش پر کشید و به اجداد پاک و مطهرش پیوست.
شهید سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور مردمی ایران اسلامی پایان خدمت خود را با شهادت در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خدمت به مردم اعلام و نام خود را به نام سید شهدای خدمت در تاریخ ماندگار کرد.
امروز ایران اسلامی آنقدر غمگین و ماتم زده است که نوشتن از خدمات رئیس جمهور شهید و همراهانش بسیار دشوار است.
اینجانب به عنوان عضو کوچکی از جامعه دانشگاهی، از سوی خانواده دانشگاه ملایر این مصیبت بزرگ، عمیق و جانکاه را به محضر امام زمان ارواحنا فداه، رهبر معظم انقلاب مدظله العالی و ملت ایران به ویژه مدیران انقلابی که فرمانده ای دلاور، مردمی، عالم و با اخلاص را از دست داده اند، تسلیت عرض نموده و علو درجات برای شهید آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش از خداوند متعال خواستارم.
در این ایام همه برای دل غمدیده رهبر عزیزتر از جانمان دعا کنیم و از خداوند بخواهیم بحق همه مقربان درگاهش سایه این رهبر حکیم و فرزانه و ولی خدا را بر سر ما حفظ بفرماید.
مفتخریم در دولتی خدمتگذار دانشگاهیان عزیز هستیم که رئیس جمهورش در راه خدمت به مردم به شهادت رسید و آرزوی سلامتی و سربلندی برای ملت عزیز ایران داریم.
ابراهیم محمدی منش
رئیس دانشگاه ملایر
بیان دستاوردهای دولت شهید رئیسی در حوزه آموزش عالی در مصاحبه رئیس دانشگاه ملایر با خبرگزاری ایسنا 1403/3/6 یکشنبه
بیان دستاوردهای دولت شهید رئیسی در حوزه آموزش عالی در مصاحبه رئیس دانشگاه ملایر با خبرگزاری ایسنا
رئیس دانشگاه ملایر اختصاص مالیات شرکت‌ها و کارخانجات به امور تحقیق و پژوهش را از دستاوردهای مهم دولت سیزدهم خواند و تاکید کرد: براساس قانونی که در این دولت تصویب شد کارخانجات و شرکت‌های بخش خصوصی در صورتی‌ که منابعی را در دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کنند، آزمایشگاه بسازند یا طرح تحقیقاتی تعریف کنند، نیازی به پرداخت مالیات ندارند.
دکتر ابراهیم محمدی منش در گفتگو با ایسنا، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، خدمتگذار صادق و پر تلاش، خادم الرضا و همراهان وی در روز میلاد با سعادت امام رئوف اظهارکرد: امروز ایران اسلامی آنقدر غمگین و ماتم زده است که نوشتن از خدمات رئیس جمهور شهید و همراهانش بسیار دشوار است.
وی بازگشایی دانشگاه‌ها را نخستین اقدام دولت سیزدهم و شهید رئیسی در دوران خدمتش برشمرد و بیان کرد: یکی از اساسی‌ترین اقدامات در دوران کرونا تصمیم‌گیری برای بازگشایی دانشگاه به‌عنوان یک اقدام انقلابی و جهادی بود که به بهترین وضعیت به ثمر نشست و در این میان دانشگاه ملایر جزو دانشگاه‌های پیشرو در امر بازگشایی دانشگاه‌ها بود.

دولت شهید رئیسی مسیر حرکت دانشگاه‌ها را به سمت رفع نیازهای کشور و تحقیقات کاربردی سوق داد
دکتر محمدی منش راه اندازی معاونت فناوری در وزارت علوم را از دیگر اقدامات مهم دولت سیزدهم خواند و افزود: فعالیت اساتید دانشگاه‌ها عمدتاً بر مبنای انتشار فعالیت‌های پژوهشی به‌صورت مقاله شکل می‌گرفت که دولت شهید رئیسی مسیر حرکت دانشگاه‌ها را به سمت رفع نیازهای کشور و تحقیقات کاربردی سوق داد و نتایج این اقدامات سالهای آینده خود را نشان خواهد داد.
وی با بیان اینکه در کنار این اقدامات سامانه‌های دریافت نیازها و تحقیقات کاربردی فراهم شد، گفت: از دیگر اقداماتی که در حوزه دانشگاه‌ها شکل گرفت ساخت خوابگاه‌های متأهلی در دانشگاه‌ها بود که بر این اساس اعتبارات ویژه‌ای به وزارت علوم اختصاص یافت به گونه‌ای‌ که دانشگاه‌ها توانستند فعالیت‌های مرتبط با ساخت خوابگاه متأهلی را آغاز کنند.
محمدی منش با اشاره به اینکه در دانشگاه ملایر پروژه ۱۲ واحدی خوابگاه متاهلی ساخته و تکمیل شده و بزودی به بهره برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: مجوز ۲۰۰ واحد متأهلی و استادسرا نیز از هیات امنا اخذ شده است که کار ساخت آن به زودی آغاز خواهد شد.

رویکرد دولت به مدیرسازی در حوزه دانشگاه‌ها
رئیس دانشگاه ملایر اخذ مجوز استفاده از زمین‌های مازاد برای ساخت مسکن دانشگاهیان را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم و رئیس جمهور شهید برشمرد و مطرح کرد: بسیاری از دانشگاه‌ها از این ظرفیت استفاده کردند البته در این زمینه دانشگاه ملایر چون زمین مازاد نداشت، نتوانست استفاده کند.
وی حمایت از وزیر علوم برای استفاده از نیروهای جوان را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم دانست و تصریح کرد: وزارت علوم یکی از وزارت خانه‌هایی است که معاونان آن از جوان‌ترین نیروها هستند و رویکرد دولت به مدیرسازی در حوزه دانشگاه‌ها بوده است.
دکتر محمدی منش ادامه داد: بر این اساس دانشگاه ملایر هم از نیروهای جوان استفاده کرد و یکی از هیات رئیسه های جوان در دانشگاه ملایر شکل گرفته است. همچنین دو عضو هیات رئیسه دانشگاه ملایر به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی و معاون پشتیبانی بنیاد ملی نخبگان منصوب شدند.
این مقام مسئول به جذب هزاران عضو هیات علمی جوان در دانشگاه‌ها در دولت سیزدهم اشاره و بیان کرد: در این میان دانشگاه ملایر هم مجوز جذب بیش از ۴۰ عضو هیات علمی را با اولویت جذب هیات علمی‌های جوان شهرستان ملایر اخذ کرده است که تعدادی از آنها شروع بکار کردند.
وی افزود: برای اولین بار بود که طول مدت جذب عضو هیات علمی بسیار کوتاه شد و به دانشگاه‌ها اجازه داده شد که به محض انتخاب بتوانند قرارداد استخدامی با اعضای هیئت علمی منعقد کنند و معطل فرآیندهای اداری پیچیده نشوند.
دکتر محمدی‌منش یکی دیگر از اقدامات دولت شهید رئیسی در دانشگاه‌ها را اختصاص اعتبارات مالی خوب به دانشگاه برای پرداخت حقوق و مزایا برشمرد به گونه‌ای که در حال حاضر دانشگاه ملایر هیچگونه بدهی حقوقی به اعضای هیات علمی و کارکنان ندارد این در حالی بود که در سالیان گذشته اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه از دو سال قبل نیز حق‌التدریس از دانشگاه‌ها طلب داشتند.

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام؛ سیاست دولت آیت‌الله رئیسی
رئیس دانشگاه ملایر با اشاره به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام به‌عنوان سیاست دولت آیت‌الله رئیسی در حوزه سفرهای استانی، گفت: در این راستا ۸۸ میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه ملایر اختصاص یافت که بر اساس آن خوابگاه متاهلی ساخته شد، سالن جلسات همایش‌های دانشگاه در حال تکمیل نهایی است، دانشکده فنی و مهندسی در حال ساخت است و پروژه کتابخانه مرکزی که یکی از پیچیده‌ترین پروژه‌های تعلیق شده بود و بیش از ۱۵ سال از زمان افتتاح آن گذشته و هنوز تکمیل نشده است، فعال شده و امیدواریم بتوانیم تا سال آینده آن را به بهره‌برداری برسانیم.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور شهید در عرصه دانشجویان بین‌المللی نیز سیاست حمایت از دانشگاه را برعهده داشت، افزود: بر این اساس دانشگاه ملایر مجوز پذیرش دانشجویان خارجی را دریافت کرد و برای نخستین بار بعد از چندین سال توقف جذب دانشجوی خارجی، در حال حاضر فرایند جذب سه دانشجوی خارجی تکمیل شده است و از مهر ماه شروع به تحصیل می‌کنند.
رئیس دانشگاه ملایر سیاست جذب دانشجویان خارجی متاهل را نیز جز اولویت‌های دولت دانست و ابراز امیدواری کرد: سیاست‌های دولت بعد نیز بر این مبنا شکل گیرد و دانشگاه ملایر بتواند دانشجویان خارجی متاهل را پذیرش کند چرا که سیاست دانشگاه جذب بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی خارجی است و این امر بدون حمایت دولت تحقق پیدا نخواهد کرد.
دکتر محمدی منش در ادامه یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌های رئیس جمهور شهید را تلاش و کوشش شبانه‌روزی وی خواند و گفت: ما لحظه‌ای سکون از شهید رئیسی طی دو سال گذشته ندیدیم؛ مرتب پیگیر مسائل بود.

اعتقاد رئیس جمهور شهید به استفاده از جوانان و اعتماد به آنها
وی اعتقاد رئیس جمهور شهید به استفاده از جوانان و اعتماد به آنها را از دیگر ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی در عرصه علمی و دانشگاهی دانست و گفت: معاون اجرایی رئیس جمهور یکی از جوان‌ترین اعضای هیئت دولت و از نیروهای فعال در هیات دولت است.
رئیس دانشگاه ملایر به توجه رئیس جمهور شهید به نظر کارشناسی در انجام کارها اشاره و خاطرنشان کرد: شهید آیت‌الله رئیسی وزارت علوم را وادار به تصمیم‌گیری بر اساس خرد جمعی کرده بود و وزیر علوم نیز در این راستا برای استفاده از ظرفیت تخصصی همه گروه‌ها تلاش می‌کرد.
دکتر محمدی منش رعایت تقوا، توجه به علم، تحقیق و پژوهش نیاز محور و دوری از سیاست‌زدگی را از اساسی‌ترین اقدامات دولت سیزدهم و دکتر رئیسی خواند که از منظر فکری مورد توجه وی قرار گرفته بود و یادآور شد: دانشجویان با تمرکز بر این سه ویژگی می‌توانند خود را برای اداره کشور آماده کنند.
رئیس دانشگاه ملایر با بیان اینکه دانشجویان با تقویت روحیه تلاش و کوشش و حضور در جمع مردم و مردمی بودن می‌توانند مسیر ماندنی شدن در تاریخ را ادامه دهند ،خاطرنشان کرد: دولت رئیسی تلاش کرد که به جوانان نشان دهد از ظرفیت و توانایی‌های آنها استفاده می‌شود و اگر خود را از نظر علمی و اجرایی آماده کنند به زودی مدیریت کشور به دست آنها سپرده خواهد شد.
کاروان زیارتی عتبات عالیات ویژه همکاران ارجمند دانشگاه (خانوادگی) 1403/3/3 پنجشنبه
کاروان زیارتی عتبات عالیات ویژه همکاران ارجمند دانشگاه (خانوادگی)
✨ صلی الله علیک یا اباعبدالله الحسین
💠 کاروان زیارتی عتبات عالیات ویژه همکاران ارجمند دانشگاه (خانوادگی)
برنامه کلی سفر:
ظهر روز اول: حرکت از ملایر 
روز دوم: کربلا
روز سوم: صبح حرکت به سمت نجف
ظهر برگشت به کربلا
روز چهارم: حرکت از کربلا به کاظمین و بازگشت به مرز و ملایر
✅گروه‌های زیارتی
۱۵ تا ۱۸ خرداد
۲۵ تا ۲۸ خرداد (عرفه و عید قربان)
۳ تا ۶ تیر (عید غدیر)
💳 هزینه: 
۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان 
به صورت
۱/۸۰۰/۰۰۰ پرداخت اولیه و
بقیه در ۵ قسط دریافت میگردد.
 کاروان تحت قرارداد رسمی با سازمان حج و زیارت می‌باشد.
📝 ثبتنام:
همکاران ارجمند میتوانند هر سه گروه را با اولویت انتخاب نمایند.
شنبه ۵ خرداد لغایت دوشنبه ۸ خرداد
دفتر کارشناس مسئول امور اداری (آقای زندی)
🔮 قرعه کشی:
در صورت تکمیل هر گروه
سه‌شنبه ۹ خرداد ساعت ۱۳:۳۰
سالن جلسات ساختمان شهید سلیمانی
 اطلاعیه آخرین مهلت انجام ارزشیابی اساتید و دریافت کارت ورود به جلسه 1403/3/1 سه‌شنبه
اطلاعیه آخرین مهلت انجام ارزشیابی اساتید و دریافت کارت ورود به جلسه
احتراماً به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند: نسبت به انجام ارزشیابی اساتید و دریافت کارت ورود به جلسه حداکثر تا ساعت 24 روز چهارشنبه 16 خرداد ماه 1403 اقدام نمائید. لازم به ذکر است سامانه ارزشیابی سما بعد از روز چهارشنبه بسته خواهد شد و امکان دریافت کارت ورود به جلسه وجود ندارد. همچنین ورود به جلسه امتحان فقط با ارائه «کارت ورود به جلسه» امکان پذیر می باشد.
مدیریت امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی
برگزاری برنامه قرآنی ویژه ولادت امام رضا (ع) 1403/2/31 دوشنبه
برگزاری برنامه قرآنی ویژه ولادت امام رضا (ع)
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ملایر و به همت تشکل قرآن و عترت این دانشگاه روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه محفل انس با قرآن کریم با تلاوت قاری ارجمند و بین المللی استاد سعید پرویزی و با سخنرانی جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترکاشوند مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و  اجرای گروه سرود برگزار شد.با توجه به شهادت رئیس جمهور و همراهان آیات مرتبط با شهادت در این محفل توسط قاری بین المللی تلاوت شد.
همچنین این قاری بین المللی در مراسم یادبود شهدای خدمت در مسجد جامع نیز به تلاوت پرداخت.
 
نشست کارکنان حوزه ریاست با رئیس دانشگاه برگزار شد 1403/2/29 شنبه
نشست کارکنان حوزه ریاست با رئیس دانشگاه برگزار شد
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه ملایر روز شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، رئیس دانشگاه ملایر؛ دکتر محمدی منش نشستی صمیمانه با کارکنان حوزه ریاست برگزار کردند.
 در این جلسه که با پیگیری دفتر ریاست و روابط عمومی برگزار گردید، کارکنان این حوزه ضمن قدردانی از حمایت های صورت گرفته، بدون واسطه با ریاست دانشگاه گفتگو و مشکلات شخصی و کاری خود را با ایشان مطرح کردند.
در این نشست مواردی از قبیل حساسیت و تراکم کاری در حوزه ریاست، کمبود نیروی اداری، پیاده سازی نظام تشویق و تنبیه متناسب به منظور رعایت عدالت در بین کارکنان، لزوم تبیین برخی از تصمیم گیری ها توسط مسئولین دانشگاه، اقدامات موثر در راستای افزایش انگیزه در بین کارکنان، مشکلات معیشتی و لزوم حمایت گسترده تر دانشگاه بویژه در زمینه رفاهی بیان شد.
در ادامه دکتر محمدی منش ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های کارکنان در پیگیری امور اجرایی دانشگاه، در خصوص نکات و مسائل مطرح شده توسط کارکنان توضیحاتی ارائه نمود.
وی با اشاره به توانمندی نیروهای دانشگاه، بر گستردگی وظایف و تراکم کاری آنها تاکید کرد و بیان داشت: کارکنان دانشگاه پیشران امور اجرایی را بر عهده دارند همانگونه که اعضای هیأت علمی مسئولیت آموزش و پژوهش را دارند و تنها با تعامل و هماهنگی این دو رکن مهم امکان توسعه و پیشرفت دانشگاه فراهم می گردد.
رئیس دانشگاه در خاتمه بر سیاست مجموعه مبنی بر حمایت های رفاهی و مشوق های انگیزشی تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود با هم افزایی و همدلی میان کارکنان شاهد تعالی و موفقیت روزافزون دانشگاه ملایر باشیم.
مراسم رونمایی و اکران مستند دانشجوی شهید احمد رضا احدی برگزار شد. 1403/2/27 پنجشنبه
مراسم رونمایی و اکران مستند دانشجوی شهید احمد رضا احدی برگزار شد.
مراسم رونمایی و اکران مستند دانشجوی شهید احمد رضا احدی رتبه یک کنکور سراسری رشته پزشکی در دانشگاه ملایر به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی، بسیج اساتید و کانون های فرهنگی مهدویت و فیلم و عکس برگزار شد.
در ادامه ی برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی ملایر با محوریت شهید احمد رضا احدی که در سال 1402 برگزار شد، مراسم رونمایی و اکران مستند زندگینامه شهید با عنوان از دانشگاه تا دانشگاه با حضور مادر بزرگوار این شهید عزیز در مرکز همایش های شهید حاج رسول حیدری دانشگاه ملایر برگزار گردید.
این برنامه با حضور اساتید، کارکنان، دانشجویان دانشگاه و آحاد مردم شهید پرور شهرستان ملایر با روایتگری دکتر مصیبی از اساتید دانشگاه و از همرزمان شهید، سخنرانی کارگردان مستند، اجرای گروه سرود و مولودیه خوانی برگزار و با تقدیر از مادر شهید به پایان رسید.
پیام تبریک رئیس دانشگاه ملایر به منتخب مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی 1403/2/22 شنبه
پیام تبریک رئیس دانشگاه ملایر به منتخب مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی
اینک که با اراده خداوند بزرگ و عنایات اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و اعتماد آگاهانه مردم شریف ملایر جنابعالی به عنوان منتخب مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی برگزیده شدید مراتب شکر و سپاس خود را به درگاه حضرت باری‌تعالی به پاس حضور حماسی مردم در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که تجلی تجدید پیمان با آرمان‌های امام‌ راحل، شهدای گلگون کفن و رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی  بود  اعلام نموده و ضمن قدردانی از عوامل اجرایی، نظارتی، انتظامی و امنیتی در برگزاری منظم انتخابات و تلاش برای حضور پر شور مردم؛ اعتماد مردم شریف ملایر به حضرت عالی را تبریک عرض نموده و موفقیت شما را از خداوند متعال مسئلت می کنم.
 
ارتقاء مرتبه اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر 1403/2/19 چهارشنبه
ارتقاء مرتبه اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر
هیات ممیزه دانشگاه ملایربا ارتقاء مرتبه یک عضو هیات علمی دانشگاه به مرتبه استادی و دو عضو هیات علمی به مرتبه دانشیاری در جلسه امروز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ موافقت کرد.
🔹دکتر محمود ناصری عضو هیات علمی گروه فیزیک به مرتبه علمی استادی 
🔹دکتر مهدی کاظمی عضو هیات علمی گروه مکانیک به مرتبه علمی دانشیاری 
🔹 دکتر میر مهرداد میرسنجری عضو هیات علمی گروه محیط زیست به مرتبه دانشیاری 
ارتقای مرتبه همکاران محترم را صمیمانه به ایشان و دانشگاهیان دانشگاه ملایر تبریک و تهنیت عرض نموده و برای این عزیزان موفقیت، سربلندی و توفیقات روزافزون را از خداوند متعال مسئلت می نماییم.
 دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه ملایر
اخبار پژوهشی و فناوریبيشتر
1403/2/18 سه‌شنبه
چاپ مقاله عضو هیئت علمی دانشکده علوم پایه در مجله 10 درصد برتر گروه موضوعی
 مقاله دکتر محمد الماسی از اعضای هیئت علمی دانشکده علوم پایه و همکار ایشان با عنوان
Integrated exploration of intermolecular interactions in 3-methyl-1-butanol and C5-C8 1-alkanol mixtures via density functional theory and experimental approaches
در مجله journal of molecular liquids که براساس ضریب تاثیر جزء 10 درصد برتر گروه موضوعی می باشد به چاپ رسیده است.
این موفقیت را خدمت ایشان تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون را از خداوند منان برایشان خواستاریم.
معاونت پژوهشی و فناوری
1403/2/18 سه‌شنبه
اطلاعیه: بوت‌کمپ علمی ترویجی لغو شد
 إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
با توجه به شهادت رییس محترم جمهور،  آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان، رویداد بوتکمپ هوش مصنوعی، علم و کارآفرینی لغو گردید.
امید است در زمان بهتری بتوانیم این رویداد را برگزار کنیم. زمان برگزاری پس از هماهنگی های لازم متنعاقبا از طریق سایت و کانال بوتکمپ اطلاع رسانی خواهد شد. 
1403/2/1 شنبه
چاپ مقالات عضو هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی و آمار در مجلات 10 درصد برتر گروه موضوعی
مقاله دکتر محسن اسماعیل بیگی از اعضای هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی و آمار و همکاران ایشان مسعود عزتی و احمد کمندی با عنوان
Novel approaches for hyper-parameter tuning of physics-informed Gaussian processes: application to parametric PDEs
در مجله
Engineering with Computers
و همچنین مقاله دیگر ایشان با همکاری دانشجوی تحت راهنمایی، خانم ماندانا سلیمانی و سایر همکاران با عنوان
Analyzing the effects of various isotropic and anisotropic kernels on critical heat flux prediction using Gaussian process regression
در مجله
Engineering Applications of Artificial Intelligence
که براساس ضریب تاثیر جزء 10 درصد برتر گروه موضوعی می باشند به چاپ رسیده است. این موفقیت را خدمت ایشان تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون را از خداوند منان برایشان خواستاریم.
معاونت پژوهشی و فناوری
 
1402/12/27 یکشنبه
چاپ مقاله عضو هیأت علمی دانشکده علوم پایه در مجله معتبر JOURNAL OF CHEMICAL AND ENGINEERING DATA
مقاله دکتر محمد الماسی از اعضای هیأت علمی دانشکده علوم پایه و همکار ایشان با عنوان

Probing Thermodynamic Behavior and Hydrogen Bonding Strength in Mixtures of Propiophenone and 1-Alkanol: A Comparative Experimental and DFT Study

در مجله
JOURNAL OF CHEMICAL AND ENGINEERING DATA
متلعق به انجمن شیمی آمریکا با شاخص هرش 148 به چاپ رسیده است.
این موفقیت را خدمت ایشان تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون را از خداوند منان برایشان خواستاریم.
معاونت پژوهشی و فناوری

اخبار آموزشی و تحصیلات تکمیلیبيشتر
1403/3/1 سه‌شنبه
اطلاعیه آخرین مهلت انجام ارزشیابی اساتید و دریافت کارت ورود به جلسه
احتراماً به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند: نسبت به انجام ارزشیابی اساتید و دریافت کارت ورود به جلسه حداکثر تا ساعت 24 روز چهارشنبه 16 خرداد ماه 1403 اقدام نمائید. لازم به ذکر است سامانه ارزشیابی سما بعد از روز چهارشنبه بسته خواهد شد و امکان دریافت کارت ورود به جلسه وجود ندارد. همچنین ورود به جلسه امتحان فقط با ارائه «کارت ورود به جلسه» امکان پذیر می باشد.
مدیریت امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی
1403/2/31 دوشنبه
اطلاعیه: مراسم تجلیل از برترین ها لغو شد
احتراماً به اطلاع می رساند بدلیل وقوع حادثه ناگوار منجر به شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان برگزاری مراسم تجلیل از برترین ها امروز برگزار نمی شود.
تاریخ برگزاری این مراسم متعاقبا به اطلاع عزیزان خواهد رسید.
دفتر استعداد درخشان دانشگاه
1403/1/21 سه‌شنبه
اطلاعیه میهمانی، انتقال و تغییر رشته سال تحصیلی 1404- 1403
 به اطلاع کلیه دانشجویان کارشناسی متقاضی میهمان و انتقال در سال‌تحصیلی 1404- 1403 می رساند درخواست خود را فقط از طریق سامانه جامع خدمات آموزشی وزارت متبوع به آدرس https://portal.saorg.ir ثبت کنند و از مراجعه حضوری به ادارات آموزش خودداری نمایند.

 تذکرات:
 • زمان ثبت تقاضاها از بیست فروردین لغایت سی و یکم اردیبهشت ‌ماه 1403می باشد و قابل تمدید نمی‌باشد.
 • دانشجویان متقاضی میهمان که در نیمسال دوم سال تحصیلی 1403- 1402 در این دانشگاه و یا دانشگاه دیگر میهمان    بوده‌اند نیز لازم است درخواست خود را در سامانه مذکور ثبت نمایند.
• متقاضیان تغییر رشته داخلی‌‌ و انتقال توأم با تغییر رشته طبق کارنامه محرمانه (ورودی1402) مقطع کارشناسی می بایست درخواست خود را از هشتم اردیبهشت ‌لغایت سی و یکم اردیبهشت ماه 1403 به صورت حضوری به دانشکده مربوطه ارائه و شخصاً مراحل لازم را از دانشکده مربوطه پیگیری نمایند.
 تذکر 1: هرگونه نقل ‌و انتقالات اعم ‌از‌ انتقال‌ و میهمانی، تنها در ‌اردیبهشت‌ 1403 و همراه با ثبت نام در سایت وزارت علوم امکان پذیر‌است و دانشجو ‌می‌ بایست حداقل یک نیمسال تحصیلی در‌ دانشگاه ملایر گذرانده و معدل کل حداقل 14 باشد.
 تذکر 2: نقل و انتقالات اعم از انتقال،انتقال توام با تغییر رشته، میهمانی و تمدید میهمانی، منوط به ثبت ریز نمرات نیمسال‌های تحصیلی تا نیمسال اول 1402می‌باشد.
 تذکر 3: دانشگاه از پذیرش درخواست حضوری و به صورت دستی دانشجویانی که به هر دلیل درخواست خود را درمهلت مقرر در سامانه ثبت ننموده باشند معذور می‌باشد.
تذکر4: لازم به ذکر است متقاضیان جهت ثبت درخواست ابتدا بایستی درسامانه سجاد ثبت نام نمایند و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست میهمانی و انتقال خود را ثبت نمایند.
تذکر5: دانشجویان متقاضی علاوه بر بارگذاری مستندات در سامانه نقل و انتقالات، می بایست حداکثر تا پایان سی و یکم اردیبهشت 1403 کپی مدارک را به کارشناس نقل و انتقالات آموزش کل دانشگاه سرکار خانم سلگی تحویل نمایند.
تذکر6: دانشجویان متقاضی میهمانی درصورتیکه دانشگاه مقصد با درخواست میهانی آنها موافقت نموده، ولی به هر دلیل از میهمانی خود صرف نظر نمایند می بایست دانشگاه مبدا را مطلع نمایند. درغیر اینصورت مسئولیت عواقب آن برعهده دانشجو می باشد.
تذکر7:  دانشجویانی که براساس سوابق تحصیلی پذیرفته شده و به سایر دانشگاهها میهمان شده‌اند حداکثر40 واحد درسی را می توانند به صورت میهمان بگذرانند.
اداره کل امورآموزشی دانشگاه
1403/1/15 چهارشنبه
اطلاعیه قانون خدمت وظیفه عمومی - قانون یک بار انصراف- ویژه دانشجویان مشمول در کلیه مقاطع
به استناد تبصره (1) ماده (35) قانون خدمت وظیفه عمومی،  دانشجویان مذکر مشمول در طول مدت تحصیلات دانشگاهی فقط  یک بار مجاز  به انصراف از تحصیل می باشند.
لازم به ذکر است درصورت انصراف دوم از تحصیل ضمن عدم امکان ادامه تحصیل می بایست نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی اقدام نمایند.
مدیریت امورآموزشی دانشگاه
اخبار توسعه و پشتیبانیبيشتر
1403/3/3 پنجشنبه
کاروان زیارتی عتبات عالیات ویژه همکاران ارجمند دانشگاه (خانوادگی)
✨ صلی الله علیک یا اباعبدالله الحسین
💠 کاروان زیارتی عتبات عالیات ویژه همکاران ارجمند دانشگاه (خانوادگی)
برنامه کلی سفر:
ظهر روز اول: حرکت از ملایر 
روز دوم: کربلا
روز سوم: صبح حرکت به سمت نجف
ظهر برگشت به کربلا
روز چهارم: حرکت از کربلا به کاظمین و بازگشت به مرز و ملایر
✅گروه‌های زیارتی
۱۵ تا ۱۸ خرداد
۲۵ تا ۲۸ خرداد (عرفه و عید قربان)
۳ تا ۶ تیر (عید غدیر)
💳 هزینه: 
۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان 
به صورت
۱/۸۰۰/۰۰۰ پرداخت اولیه و
بقیه در ۵ قسط دریافت میگردد.
 کاروان تحت قرارداد رسمی با سازمان حج و زیارت می‌باشد.
📝 ثبتنام:
همکاران ارجمند میتوانند هر سه گروه را با اولویت انتخاب نمایند.
شنبه ۵ خرداد لغایت دوشنبه ۸ خرداد
دفتر کارشناس مسئول امور اداری (آقای زندی)
🔮 قرعه کشی:
در صورت تکمیل هر گروه
سه‌شنبه ۹ خرداد ساعت ۱۳:۳۰
سالن جلسات ساختمان شهید سلیمانی
1402/7/25 سه‌شنبه
انتصاب سرپرست معاونت اداری و مالی
دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه طی حکمی دکتر امین ترنجیان را به سمت "سرپرست معاونت اداری و مالی" منصوب نمود.
رئیس دانشگاه ابراز امیدواری نمود نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند ایشان، با توکل بر خداوند متعال و اتکاء به روحیه جهادی و انقلابی شاهد بهبود و پیشرفت مجموعه دانشگاه ملایر باشیم.
1402/6/1 چهارشنبه
منقضی شده استفراخوان مناقصه عمومی یک مرحله‌ای غذاخوری‌های دانشگاه ملایر در سال 1402-1403 (نوبت دوم)
دانشگاه ملایر در نظر دارد مناقصه عمومی یک مرحله ای طبخ و توزیع صبحانه (همراه با وعده شام)، ناهار، شام و دورچین‌های غذای دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه، سراهای دانشجویی، مطابق قوانین و استانداردهای کشور و شیوه‌نامه آماده‌سازی مواد و پخت غذای دانشجویی با برنامه غذایی ارائه شده توسط دانشگاه در محل سلف‌های پردیس دانشگاه، دانشکده و همه خوابگاه‌های تحت همکاری با دانشگاه ملایر در سال 1402-1403 به شماره 2002000050000004 را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید.  کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصهگران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)ستاد( به آدرس https://www.setadiran.ir انجام خواهد شد و لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار مناقصه درسامانه تاریخ 1 شهریور 1402 میباشد.
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت : ساعت 19:00روز چهار‌شنبه تاریخ 8 شهریور 1402
مهلت زمانی ارائه پیشنهاد : ساعت 19:00 روز شنبه تاریخ 18 شهریور 1402
زمان بازگشایی پاکت ها : ساعت 11:00 روز دوشنبه تاریخ  19 شهریور 1402
اطلاعات تماس دستگاه مناقصه گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مناقصه و ارائه پاکت
الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر- اراک، دانشگاه ملایر و تلفن 08132456502
اطلاعات تماس سامانه ستاد جهت انجام مراحل عضویت در سامانه :
مرکز تماس: 41934 - 021
دفتر ثبت نام: 88969737 و 8519376
1402/3/4 پنجشنبه
بررسی روند اجرای پروژه دانشکده فنی و مهندسی
با حضور رئیس و معاون اداری و مالی دانشگاه روند اجرایی فاز یک پروژه دانشکده فنی و مهندسی بررسی شد.
در این بازدید ضمن بررسی وضعیت پروژه و اقدامات پیمانکار بر ضرورت تسریع در روند انجام کار تاکید شد.
در سفر ریاست محترم جمهوری به استان همدان ۸۰۰ میلیارد ریال به پروژه دانشکده فنی و مهندسی و کتابخانه مرکزی دانشگاه اختصاص یافت که با پرداخت بخش اول این اعتبار فعالیت اجرایی فاز یک پروژه با زیربنای ۴۵۰۰ متر آغاز شد و فرایند شروع مناقصه فاز دو پروژه شامل موتورخانه نیز آغاز شده است.
اخبار دانشجوییبيشتر
1403/2/12 چهارشنبه
مسابقات طراحی صنعتی محصول ورزشی
قابل توجه دانشجویان پسر و دختر دانشگاه ملایر
از کلیه دانشجویان علاقه مند دعوت می شود در صورت طراحی صنعتی یک محصول در زمینه تجهیزات ورزشی و تندرستی و سلامت، در هر مرحله از اجرا و پیاده سازی در این مسابقه ثبت نام نمایند.
ثبت نام از طریق سامانه ستاو  Setav.ir
در این سامانه در قسمت اطلاعات عمومی، دانشگاه ملایر را انتخاب نمائید
 برندگان به منظور شرکت در مسابقات ملی، معرفی و انتخاب خواهند شد.
شرایط شرکت کنندگان: وجود تیم های 2 الی 4 نفره دانشجویی
 مهلت ثبت نام تا تاریخ 25 اردیبهشت  1403
لینک ثبت نام :
1403/2/7 جمعه
المپیاد بازی های فناورانه دانشجویی
المپیاد بازی های فناورانه دانشجویی این تابستون قراره تو سه بخش برگزار بشه
 ورزش های رباتیک یکی از اون بخش‌هاست که جون میده برای ساختن ربات‌های ورزشکار و مسیریاب و ...
یکی دیگه از بخش ها ورزش های دیجیتالِ مثل مسابقات #FIFA و... فیجیتالم مثل مسابقاتیه که با استفاده از #VR انجام میشه که هیجانش حیرت انگیزه
 مسابقات فناوری و نوآوری ورزشی بخش دیگه ای از این بازی هاست که میتونی هوش و خلاقیت خودتو به چالش بکشی
 راستی برگزیده‌ها هم راهی #مسابقات_جهانی میشن
پس هر چه زودتر تا قبل از 25 اردیبهشت بیا توی سایت و ثبت نام کن که منتظرتیم: https://setav.ir/stso

 
1403/2/1 شنبه
فراخوان ثبت نام کاندیداهای انتخابات شورای صنفی - رفاهی دانشجویی
زمان ثبت نام: شنبه ۱ الی ۵ اردیبهشت ماه
محل ثبت نام: دفتر معاونت دانشجویی
زمان برگزاری انتخابات: شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ساعت ۹ الی ۱۷
1402/12/13 یکشنبه
دومین جشنواره بین‌المللی سلامت دانشجویان با موضوع سلامت و همدلی
بخش های جشنواره :
- تولیدات رسانه ای
- فناوری های دیجیتال
- فیلم
- آموزش و پژوهش
- هنرهای تجسمی
- هنر های نمایشی
ارسال آثار از طریق سایت جشنواره www.salamatfest.com
* زمان تا 25 فرورین تمدید شد
اخبار فرهنگی و اجتماعیبيشتر
1403/3/1 سه‌شنبه
اولین جشنواره رویداد های برتر، یاوران علمی و اعضای هیئت علمی نمونه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها
این جشنواره که به منظور شناسایی و به اشتراک‌گذاری تجارب موفق و هویت‌بخشی به کنش گری فرهنگی و اجتماعی اعضای هیأت علمی، مدیران و یاوران علمی طرح‌ریزی شده است، برای اولین بار توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار می‌شود.
بر اساس اعلام دبیرخانه مرکزی این جشنواره مستقر در دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی، جشنواره ملی جریان با رویکرد اشتراک گذاری تجربه های موفق کنش فرهنگی و اجتماعی در نظام دانشگاهی، ایجاد تعامل مؤثر میان کنش گران و شکل گیری جریان نوین فرهنگی و اجتماعی در فضای آموزش عالی با ایجاد جذبه های رقابتی برگزار می شود.
بر همین اساس، بخش های مختلف این جشنواره شامل رویدادها و فعالیت‌های برتر فرهنگی و اجتماعی، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی برتر بین‌المللی، اعضای هیأت علمی سرآمد فرهنگی و اجتماعی، یاوران علمی نمونه فرهنگی و اجتماعی و نیز معرفی دانشگاه‌های برتر فرهنگی و اجتماعی می‌شود.
طبق آئین‌نامه این جشنواره علاوه بر اعضای هیأت علمی همکار فرهنگی، مدیران و کارگزاران فرهنگی و اجتماعی، کنش‌گران فعال فرهنگی و اجتماعی غیرشاغل در حوزه معاونت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها امکان شرکت در این رقابت را دارند.
علاقمندان می‌توانند با مطالعه ضوابط مندرج در شیوه‌نامه و تهیه مستندات لازم، حداکثر تا پایان اردیبهشت‌ماه سال جاری نسبت به ثبت نام و شرکت در این رویداد ملی از طریق سامانه ذیل اقدام نمایند.

https://jarayan.dmsrt.ir

فایل pdf  شیوه نامه اجرایی
1403/2/31 دوشنبه
برگزاری برنامه قرآنی ویژه ولادت امام رضا (ع)
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ملایر و به همت تشکل قرآن و عترت این دانشگاه روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه محفل انس با قرآن کریم با تلاوت قاری ارجمند و بین المللی استاد سعید پرویزی و با سخنرانی جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترکاشوند مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و  اجرای گروه سرود برگزار شد.با توجه به شهادت رئیس جمهور و همراهان آیات مرتبط با شهادت در این محفل توسط قاری بین المللی تلاوت شد.
همچنین این قاری بین المللی در مراسم یادبود شهدای خدمت در مسجد جامع نیز به تلاوت پرداخت.
 
1403/2/27 پنجشنبه
مراسم رونمایی و اکران مستند دانشجوی شهید احمد رضا احدی برگزار شد.
مراسم رونمایی و اکران مستند دانشجوی شهید احمد رضا احدی رتبه یک کنکور سراسری رشته پزشکی در دانشگاه ملایر به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی، بسیج اساتید و کانون های فرهنگی مهدویت و فیلم و عکس برگزار شد.
در ادامه ی برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی ملایر با محوریت شهید احمد رضا احدی که در سال 1402 برگزار شد، مراسم رونمایی و اکران مستند زندگینامه شهید با عنوان از دانشگاه تا دانشگاه با حضور مادر بزرگوار این شهید عزیز در مرکز همایش های شهید حاج رسول حیدری دانشگاه ملایر برگزار گردید.
این برنامه با حضور اساتید، کارکنان، دانشجویان دانشگاه و آحاد مردم شهید پرور شهرستان ملایر با روایتگری دکتر مصیبی از اساتید دانشگاه و از همرزمان شهید، سخنرانی کارگردان مستند، اجرای گروه سرود و مولودیه خوانی برگزار و با تقدیر از مادر شهید به پایان رسید.
1403/2/10 دوشنبه
برگزاری سومین دوره توانمندسازی فعالین فرهنگی (طرح حامیم) در دانشگاه ملایر
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ملایر، به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه ملایر و با همکاری معاونت فرهنگی و مجموعه تشکل‌های دانشجویی و کانون‌های فرهنگی مذهبی و انجمن‌های علمی ، دوره حامیم۳ (توانمندسازی فعالین فرهنگی )در مورخ ششم و هفتم اردیبهشت ماه در تالار حافظ دانشکده عمران و معماری با حضور دانشجویان فعال فرهنگی برگزار شد.
در این دوره که با برگزاری ۸ کارگاه با موضوعات متنوع فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی و با حضور اساتید برجسته و مجرب از دانشگاه های قم،همدان و ملایر برگزار شد تعداد ۷۰ نفر دانشجوی دختر و ۲۵ نفر دانشجوی پسر از دانشجویان ورودی ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در دو روز حضور داشتند.

 
همایشها و سمینارهابيشتر