سه‌شنبه 12 مهر 1401   14:31:15
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
راهنمای دانشجویان جدیدالورود مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی 1401/6/29 سه‌شنبه
راهنمای دانشجویان جدیدالورود مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی
ضمن عرض تبریک به مناسبت قبولی در دانشگاه ملایر و آرزوی توفیق روزافزون به اطلاع پذیرفته شدگان می رساند فرآیند ثبت نام خود را مطابق اطلاعیه های موجود در صفحه راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر به آدرس https://malayeru.ac.ir/st-register ، پیگیری و اقدام نمائید. کلیه اطلاعات مورد نیاز دانشجویان ورودی جدید در صفحه « راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر » درج شده و قابل دسترسی است.
(جهت مشاهده آخرین اطلاعیه های پذیرفته شدگان کلیک کنید:https://malayeru.ac.ir/st-register)
اطلاعیه شماره 3 پذیرش دانشجویان در سراهای دانشجویی 1401/7/12 سه‌شنبه
اطلاعیه شماره 3 پذیرش دانشجویان در سراهای دانشجویی
به اطلاع دانشجویان عزیزی که موفق به ثبت درخواست خوابگاه در سامانه بوستان و اخذ کد ۴ رقمی از تاریخ ۲۰ مرداد لغایت ۱۱ مهر نشده اند می رساند، از حضور در فرآیند ثبت نام در تاریخهای مشخص شده، جداً خودداری فرمائید.
این عزیزان میتوانند در تاریخهای ۲۱ و ۲۲ مهرماه در سامانه بوستان ثبت درخواست خوابگاه و کد ۴ رقمی را دریافت نمایند.
در صورت امکان جهت پذیرش این عزیزان، متعاقباً اطلاعیه صادر خواهد شد.
اطلاعیه شماره 2 پذیرش دانشجویان در سراهای دانشجویی دانشگاه ملایر 1401/7/11 دوشنبه
اطلاعیه شماره 2 پذیرش دانشجویان در سراهای دانشجویی دانشگاه ملایر
بسم الله الرحمن الرحیم
با آرزوی سلامت و سعادت برای شما و خانواده محترمتان، برنامه پذیرش در سراهای دانشجویی (از ساعت 8:30 تا 15:30 در محل پژوهشکده انگور و کشمش) به شرح ذیل می‌باشد:
 - دانشجویان دوره روزانه(پسر) و دوره روزانه و شبانه(دختر)
 *ورودی ۱۴۰۰(کلیه رشته‌ها) و ورودی 1399(فقط مختص رشته‌های زبان و ادبیات انگلیسی، روانشناسی، حقوق و علوم تربیتی) روز شبنه مورخ 16 مهر 1401
 *ورودی ۱۳۹۹(کلیه رشته ها) روز یکشنبه مورخ 17 مهر 1401
 *ورودی‌های 1398 و 1397 (کلیه رشته ها) روز دوشنبه مورخ 18 مهر 1401
 *ورودی 1401 (رشته های زبان و ادبيات انگليسي، مديريت کسب و کار، روانشناسي، حقوق، علوم تربيتي، فیزیک، زيست شناسي گياهي، زيست فناوري، ميکروبيولوژي، شيمي کاربردي، مهندسي اپتيک وليزر، آمار، رياضيات و کاربردها، علوم کامپيوتر) روز سه شنبه مورخ 19 مهر 1401
* ورودی 1401 (رشته‌های علوم ورزشی،مهندسي برق، مهندسي کامپيوتر، مهندسي مواد و متالورژي، مهندسي مکانيک، مهندسي معدن ، مهندسي معماري ، مهندسي عمران، علوم و مهندسي محيط زيست، علوم و مهندسي شيلات، مهندسي طبيعت، مهندسي صنايع مبلمان مهندسی فضای سبز، مهندسي توليد و ژنتيک گياهي، علوم و مهندسي خاک، مهندسي علوم دامي، علوم و مهندسي باغبانی) * روز چهارشنبه مورخ 20 مهر 1401
نکات مهم:
1- دانشگاه امکان اختصاص خوابگاه به دانشجویانی که در سامانه بوستان ثبت نام نکرده و فاقد کد چهار رقمی ثبت درخواست خوابگاه می‌باشند و همچنین دانشجویانی که خارج از برنامه زمان بندی فوق مراجعه می کنند را ندارد. بنابراین از مراجعه خارج از برنامه زمانبندی فوق جداً خود داری فرمایید.
2- در خصوص اسکان دانشجویان پسر (شبانه و ورودی 1396) در صورت امکان متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.
*ارائه کارت واکسن دیجیتال با رعایت دریافت واکسن حداکثر ۶ ماه نسبت به دوز قبلی الزامی است.
*دانشجویان گرامی می‌توانند جهت ثبت سفارش غذا به سامانه تغذیه مراجعه نمایند.
*دانشجویان گرامی برای اطلاع از برنامه‌ کلاس‌ها به اطلاعیه‌های آموزشی توجه داشته باشند.
 
مراسم عطر افشانی و غبار روبی حرم مطهر شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد. 1401/7/10 یکشنبه
مراسم عطر افشانی و غبار روبی حرم مطهر شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.
مراسم عطر افشانی و غبار روبی حرم مطهر شهدای گمنام دانشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، تجدید میثاق با آرمانهای شهدا و شروع سال تحصیلی در روز شنبه مورخ ۹ مهر با حضور اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را عنایات ویژه حضرت حق، جانفشانی شهدا و واقع نگری و درایت رهبر انقلاب (مد ظله العالی) برشمرد.
در ادامه نشست جامعه ایثارگران دانشگاه با اعضای هیئت رئیسه و با حضور حجت الاسلام والمسلمین فراهانی برگزار گردید و ضمن بیان نظرات و خاطرات دوره دفاع مقدس از این عزیزان تقدیر به عمل آمد.
اطلاعیه شماره 3 آموزشی 1401/6/31 پنجشنبه
اطلاعیه شماره 3 آموزشی
قابل توجه دانشجویان محترم
با توجه به قطعی مکرر اینترنت و عدم دسترسی دانشجویان به سامانه آموزشی جهت انجام فرآیند حذف و اضافه و درخواست های دانشجویان محترم جهت تمدید بازه، زمان انجام حذف و اضافه اینترنتی تا روز دوشنبه 4 مهر برای تمامی ورودی ها تمدید می گردد.
همچنین زمان ترمیم واحد به روزهای سه شنبه و چهارشنبه 5 و 6 مهرماه موکول گردیده است.
اطلاعیه شماره ۲ حضور دانشجویان دانشگاه ملایر 1401/6/31 پنجشنبه
اطلاعیه شماره ۲ حضور دانشجویان دانشگاه ملایر
ضمن آرزوی سلامت و سعادت برای شما و خانواده محترمتان، با احترام به استحضار می‌رساند فعالیتهای آموزش حضوری دانشگاه، سراهای دانشجویی و تغذیه از ۱۶ مهر آغاز می‌گردد.
برنامه حضور عزیزانی که قبلا در خوابگاه پذیرش شده و یا موفق به حضور در دانشگاه برای پذیرش در خوابگاه نشده‌اند، متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
مبالغ پرداختی دانشجویان عزیزی که در این ایام رزرو غذا داشته اند، به حساب آنها برگشت داده می شود.
برنامه حضور دانشجویان جدیدالورود از طریق معاونت آموزشی بر روی سایت دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.
پیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی 1401/6/30 چهارشنبه
پیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی
دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه در پیامی فرارسیدن سال جدید تحصیلی را به همه اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان تبریک گفت. در متن این پیام آمده است:
ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ ﴿۱
قسم به قلم و آنچه می نویسد و سپاس بی پایان خدای متعال را که به انسان نعمت تفکر و اندیشه عطا فرمود تا شاهد رشد و تعالی او باشد.
بدین وسیله آغاز سال تحصیلی جدید را به اساتید، یاوران علمی و دانشجویان تبریک و تهنیت عرض نموده، حضور پرشور شما دانشگاهیان پرتلاش و آینده ساز کشور را در دانشگاه ملایر گرامی می دارم.
سال تحصیلی جدید در حالی آغاز می شود که پس از گذشت بیش از 3 سال، مهر ماه و مطلع سال تحصیلی را با حضور گرم دانشجویان، اساتید و کارکنان در کنار هم خواهیم بود و این طراوت و شادابی حضور، کانون دانشگاه را پویاتر و سرزنده تر از قبل نوید می دهد.
از سوی دیگر تقارن بهار تعلیم و تربیت با هفته گرامیداشت دفاع مقدس همه ما را به قدم برداشتن در راه اعتلای علمی و پیشرفت فنی کشور عزیزمان مصمم تر می نماید، چونان زمانی که شهدا و رزمندگان در مسیر عزت و سرافرازی از جان خویش گذشتند تا امنیت و آزادی در ایران اسلامی جاری باشد.
عزت، افتخار و سربلندی ملت و کشور عزیزمان، ایران اسلامی را به همراه بهروزی و سعادت همه شما عزیزان از درگاه خداوند متعال خواستارم.
ابراهیم محمدی منش
رئیس دانشگاه ملایر
اطلاعیه تکمیل مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد بدون آزمون 1401 دانشگاه ملایر 1401/6/29 سه‌شنبه
اطلاعیه تکمیل مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد بدون آزمون 1401 دانشگاه ملایر
بدینوسیله به آگاهی می رساند افراد ذیل که به عنوان پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد بدون آزمون 1401 که اطلاعات آنها در سایت سازمان سنجش وارد شده است، می بایست جهت تکمیل مراحل ثبت نام خود شامل بررسی صلاحیت عمومی به لینک مندرج در زیر (دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش دانشجو) مراجعه نموده ضمن مطالعه موارد مندرج در آن، فایل pdf فرم صلاحیت عمومی 1401 را دانلود – پیرینت  و تکمیل نموده و به همراه مدارک مورد نیاز شامل  2 قطعه عکس رنگی پرسنلی + کپی کارت ملی و صفحات شناسنامه و حکم کارگزینی (فقط برای شاغلین)+ رسید فیش واریزی به مبلغ 1190000 ریال به شماره حساب یا کارت ذکر شده ) را به دفتر استعداد درخشان دانشگاه ملایر جهت ارسال رسمی به آن دبیرخانه تحویل نمایند.
ردیف نام و نام خانوادگی رشته             دانشکده
1 حانیه رستمی روانشناسی عمومی دانشکده ادبیات و علوم انسانی
2 زهرا فخیمی ذاکر روانشناسی عمومی
3 شبنم رستم پور روانشناسی عمومی
4 مهسا گماسائی روانشناسی عمومی
5 مهدی بتوئی روانشناسی عمومی
6 مریم سعیدیان جزی روانشناسی عمومی
7 مژکان کاظمی کمازائی روانشناسی عمومی
8 محدثه چهاردولی خلوزینی زبان و ادبیات انگلیسی
9 رضا بختیاری زبان و ادبیات انگلیسی
10 سید حسام راجزی همدانی زبان و ادبیات انگلیسی
11 محمد سعید سواری زبان و ادبیات انگلیسی
12 نگارچگینی برنامه ریزی درسی
13 مینا نصیری نژاد برنامه ریزی درسی
14 فائزه نعمتی برنامه ریزی درسی
15 زهرا یزدانی فیجانی برنامه ریزی درسی
16 زهره آقایی برنامه ریزی درسی
17 مهسا لله گانی درکی مهندسی مواد - سرامیک دانشکده مهندسی
18 هانیه شهریاری مهندسی مواد - سرامیک
19 مریم شفیعی مهندسی مواد - سرامیک
20 واحده قهری علوم خاک- شیمی حاصلخیزی و تغذیه گیاه دانشکده کشاورزی
21 اسرین خسروی علوم خاک- بیولوژی و بیوتکنولوژی خاک
22 مینا ناظمی علوم و مهندسی باغبانی- تولید محصولات گلخانه ای
23 امیر حسین عباسی ریاضی کاربردی- آنالیز عددی دانشکده ریاضی
24 حسین خدابخشی مهندسی طبیعت- آبخیزداری شهری دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست
25 راضیه احمدوند کهریزی آلودگی محیط زیست
تاسیس شعبه مجمع عالی حکمت اسلامی در دانشگاه ملایر 1401/6/29 سه‌شنبه
تاسیس شعبه مجمع عالی حکمت اسلامی در دانشگاه ملایر
روز سه شنبه 29 شهریور جلسه ای با حضور حجت الاسلام دکتر معلمی عضو هیئت موسس، عضو هیئت مدیره و دبیر مجمع عالی حکمت اسلامی، دکتر خراسانی مدير اجرايي مجمع عالي حكمت اسلامي، دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه و جمعی از مسئولین و اساتید دانشگاه با موضوع تاسیس شعبه مجمع عالی حکمت در دانشگاه ملایر برگزار شد.
تقویت ارتباط حوزه و دانشگاه، تقویت کرسی های ترویجی، نظریه پردازی و آزاد اندیشی و ارتقاء مشارکت بین رشته ای و بین گروهی از جمله اهداف تاسیس شعبه مجمع عالی حکمت در دانشگاه ملایر قلمداد گردید.
در ابتدای جلسه حجت الاسلام دکتر معلمی ضمن اشاره به شروع فعالیت مجمع از سال 1382،ظرفیت این مجمع را بسیار مناسب ارزیابی کرد و گفت: این مجمع مورد تائید مقام معظم رهبری است و از جمله موسسین مجمع می توان به آیات عظام جوادی آملی، مصباح یزدی و سبحانی اشاره نمود.
وی افزود: هم اکنون 12 گروه علمی در شاخه هایی نظیر معرفت شناسی، کلام، اخلاق، فلسفه هنر و زیبایی، فلسفه کودک و ... در حال فعالیت می باشند که به صورت منظم هر دو هفته یکبار جلسات مباحثه فکری و علمی تشکیل می گردد.
در ادامه دکتر منصوری به فعالیت های بین المللی مجمع از جمله کنگره بین المللی علامه طباطبایی و انتشار مجلات گوناگون به زبان های فارسی و انگلیسی اشاره کرد.
دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن استقبال از تاسیس شعبه مجمع عالی حکمت در دانشگاه، اتخاذ رویکرد دانش بنیانی و نوآوری در حوزه علوم انسانی را سیاست راهبردی دانشگاه در این زمینه عنوان کرد و بر انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه و مجمع عالی حکمت تاکید نمود.
اخبار پژوهشی و فناوریبيشتر
1401/6/27 یکشنبه
بازدید رئیس بنیاد نخبگان استان همدان از دانشگاه ملایر
در راستای تعامل  و همکاری‌های علمی، دکتر اعظمی رئیس بنیاد نخبگان استان همدان از دانشگاه ملایر بازدید کرد و در جلسه‌ای مشترک با رئیس دانشگاه در خصوص ارتباط متقابل و برگزاری همایش تجلیل از نخبگان برتر استان همفکری صورت پذیرفت.
در ادامه ایشان با حضور در شورای پژوهشی، طرح‌های متنوع فعال در آن بنیاد که قابل ارائه برای اعضای هیات علمی و دانشجویان می‌باشد را ارائه نمود.
1401/6/8 سه‌شنبه
ششمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران در دانشگاه ملایر برگزار گردید
ششمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران با حضور مسئولین دانشگاه، دبیر انجمن شیمی ایران، جمعی از اساتید و پژوهشگران کشور و دانشجویان و علاقمندان در دانشگاه ملایر برگزار گردید.
در آئین افتتاح این همایش دو روزه که با حضور هیأت رئیسه دانشگاه و مسئولین دانشکده علوم پایه و گروه شیمی برگزار شد، دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه ضمن خیرمقدم و قدردانی از برگزاری همایش و حضور مدعوین، بر لزوم تلاش مضاعف نخبگان و پژوهشگران به منظور اثرگذاری در رشد و توسعه کشور تاکید نمود.
در ادامه دکتر سلیمانی دبیر علمی کنفرانس ضمن تبیین اهمیت و جایگاه رشته شیمی در تولید علم و دانش در کشور، شیمی کاربردی را حلقه مفقوده انتقال یافته های محققان شیمی از آزمایشگاه به صنعت دانست. 
وی در ادامه گزارشی از روند شکل گیری ششمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران از بهمن ماه سال ۱۴۰۰ در دانشگاه ملایر ارائه داد و گفت: این کنفرانس تحت نظارت انجمن شیمی ایران و با کسب مجوز isc برگزار گردید. تعداد ۲۲۰ مقاله در ۲۱ محور مختلف در بازه ارسال مقالات به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که از این تعداد بعد از انجام فرآیند داوری علمی مقالات، تعداد ۱۵۶ مقاله موفق به کسب پذیرش نهایی گردیدند. همچنین در این کنفرانس از مطالب علمی ۶ سخنران کلیدی بهره برده شد.
در ادامه دکتر مقدم دبیر انجمن شیمی و دکتر ایروانی مشاور عالی رئیس انجمن شیمی در سخنانی ضمن اعلام رضایت از نحوه برگزاری کنفرانس در دانشگاه ملایر، از همکاری هیأت رئیسه دانشگاه در برگزاری این کنفرانس تجلیل و از دبیران علمی و اجرایی کنفرانس با اهدا لوح تقدیر قدردانی نمودند.
ایشان ضمن بازدید میدانی از امکانات دانشگاه، پتاسیل بالای دانشگاه را در برگزاری این کنفرانس های معتبر مورد تایید قرار دادند.
دکتر یاسین قلی ئی دبیر اجرایی کنفرانس نیز توضیحاتی در مورد فعالیت های اجرایی و حواشی شیرین آن برای حضار بیان کرد. وی ضمن اشاره به همکاری صمیمانه و مسئولانه هیئات رئیسه دانشگاه در پیشبرد ملزومات کنفرانس از زحمات کارمندان دانشگاه در تمام بخش های مرتبط با کنفرانس تشکر کرد.
وی به نقش غیرقابل انکار کمیته اجرایی کنفرانس متشکل از دانشجویان دانشگاه ملایر اذعان و از همگی تشکر و قدردانی نمود.
شایان ذکر است که در اختتامیه ششمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران از ۹ پوستر علمی برتر به انتخاب شرکت کنندگان و کمیته داوری کنفراس تقدیر به عمل آمد.
1401/6/8 سه‌شنبه
در راستای ارتباط موثر دانشگاه با جامعه و صنعت صورت گرفت؛تفاهم نامه صنعتی دانشگاه ملایر با شرکت فروسسلیس آذرخش، یکی از صنایع بزرگ شهرستان به امضا رسید
تفاهم نامه همکاری دانشگاه با صنعت روز شنبه 5 شهریورماه 1401، بین دانشگاه ملایر و شرکت فروسسلیس آذرخش به امضاء رسید. دکتر ختن لو به نمایندگی از دانشگاه و مهندس طوبایی مدیرعامل شرکت طرفین امضاء کننده این تفاهم نامه بودند. تفاهم نامه موضوعات متعدد همکاری از جمله موارد زیر را شامل می شود:
الف- انجام پروژه های کاربردی-تحقیقاتی جهت رفع تنگناهای صنعت فروسیلیس و فروآلیاژها؛
ب- اجراي پروژه هاي تحقيقاتي- كاربردي مورد نياز تا مرحله تبيين دانش فني؛
پ- ارائه سمينارها، دوره هاي تخصصي و كارگاه هاي آموزشي كوتاه مدت؛
ت- راه اندازي، تكميل و تجهيز مراكز آموزشي و پژوهشي مورد نياز؛
ث- تدوين و تاليف اسناد و مدارك علمي و تبادل آنها؛
ج- برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت به منظور ارتقاء توان علمی کارشناسان و محققين سازمان در مراکز تحقيقاتی، آموزشی، صنعتی و خدماتی؛
چ- هدايت و حمايت از پايان نامه های تحصيلی در راستای نيازهای صنعت فروسیلیس و فروآلیاژها؛
ح- بررسی ميزان نياز به فن آوری های نوين توسط کارشناسان طرفين و برنامه ريزی جهت نيل به موارد اولويت دار؛
خ- انجام امور مطالعاتی و امکان سنجی مورد نياز؛
د- تربيت نيروي انساني متخصص در قالب دوره هاي مصوب در مقاطع تحصيلي مختلف؛
ذ- انجام بازديدهای متقابل علمی، برای دانشجويان و صنعتگران مرتبط با صنعت فروسیلیس و فروآلیاژها؛
در این جلسه علاوه بر امضاء تفاهم نامه، مدیران بخش های مختلف شرکت از جمله، برق، کنترل، تعمیر و نگهداری، مکانیک، بازرسی، ایمنی و محیط زیست حضور داشتند که مسائل مرتبط با هر بخش را برای تعریف پروژه به دانشگاه پیشنهاد دادند. در این جلسه قرار بر این شد که نماینده ای از شرکت به صورت هفتگی در دانشگاه حضور یابد تا اساتید و دانشجویان بیشتر با این صنعت آشنا شده و پروژه ها تحقیقاتی مختلفی تعریف شود. امید است که با عنایت حق تعالی و همکاری اساتید محترم در رشته های مختلف، بیش از پیش شاهد نقش آفرینی دانشگاه در ارتقاء و پیشرفت شهرستان ملایر و رفع معضلات این شهرستان باشیم.
1401/6/7 دوشنبه
برگزیده شدن پوستر ارائه شده توسط عضو هیئت علمی گروه فیزیک و دانشجوی تحت راهنمایی ایشان در سیزدهمین کنگره سرامیک ایران و سومین کنفرانس بین المللی سرامیک ایران
با کمال مسرت به اطلاع می رساند با نظر هیأت داوران پوستر ارائه شده توسط دکتر داریوش سوری عضو هیأت علمی گروه فیزیک و دانشجوی تحت راهنمایی ایشان خانم سیده فاطمه حسینی به عنوان پوستر برگزیده "سیزدهمین کنگره سرامیک ایران و سومین کنفرانس بین المللی سرامیک ایران" انتخاب شد.
این موفقیت را به دانشگاهیان دانشگاه ملایر تبریک عرض نموده، توفیقات روزافزون را برای ایشان از خداوند منان خواستاریم.
معاونت پژوهشی و فناوری
اخبار آموزشی و تحصیلات تکمیلیبيشتر
1401/6/29 سه‌شنبه
راهنمای دانشجویان جدیدالورود مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی
ضمن عرض تبریک به مناسبت قبولی در دانشگاه ملایر و آرزوی توفیق روزافزون به اطلاع پذیرفته شدگان می رساند فرآیند ثبت نام خود را مطابق اطلاعیه های موجود در صفحه راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر به آدرس https://malayeru.ac.ir/st-register ، پیگیری و اقدام نمائید. کلیه اطلاعات مورد نیاز دانشجویان ورودی جدید در صفحه « راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر » درج شده و قابل دسترسی است.
(جهت مشاهده آخرین اطلاعیه های پذیرفته شدگان کلیک کنید:https://malayeru.ac.ir/st-register)
1401/6/31 پنجشنبه
اطلاعیه شماره 3 آموزشی
قابل توجه دانشجویان محترم
با توجه به قطعی مکرر اینترنت و عدم دسترسی دانشجویان به سامانه آموزشی جهت انجام فرآیند حذف و اضافه و درخواست های دانشجویان محترم جهت تمدید بازه، زمان انجام حذف و اضافه اینترنتی تا روز دوشنبه 4 مهر برای تمامی ورودی ها تمدید می گردد.
همچنین زمان ترمیم واحد به روزهای سه شنبه و چهارشنبه 5 و 6 مهرماه موکول گردیده است.
1401/6/24 پنجشنبه
اطلاعیه شماره1 آموزشی دانشگاه
به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند؛ مطابق تقویم آموزشی؛ کلاس های درس از روز یکشنبه ۲۷ شهریور تشکیل می گردد و ضروری است دانشجویان بومی و ساکن در خوابگاه ها در کلاس های درس شرکت نمایند.
غیبت دانشجویان غیر بومی با توجه به محدودیت‌ کشوری خدمات مسافربری در ایام اربعین اباعبدالله و برنامه زمانی تحویل خوابگاه به دانشجویان در این ایام موجه محسوب می گردد.
1401/6/24 پنجشنبه
زمان شروع نیمسال جدید و نحوه برگزاری کلاس های آموزشی
ضمن عرض تبریک به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید، به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند که زمان شروع کلاس های آموزشی نیمسال اول سال تحصیلی 1401-1402، روز یکشنبه 27 شهریورماه 1401 می باشد.
همچنین تمامی کلاس های آموزشی دانشگاه بصورت حضوری و بر طبق برنامه آموزشی از روز یکشنبه 27 شهریورماه 1401 دایر و دانشگاه پذیرای دانشجویان گرامی می باشد.
دانشجویان می توانند برای اطلاع از برنامه هفتگی خود به سامانه سما به آدرس https://amoozesh.malayeru.ac.ir ، مراجعه نمایند.
مدیریت امورآموزشی دانشگاه
اخبار توسعه و پشتیبانیبيشتر
1401/6/13 یکشنبه
مراسم روز کارمند و مستقل شدن هیات امنا و هیات رئیسه دانشگاه ملایر برگزار شد
مراسم روز کارمند و مستقل شدن هیات امنا و هیات رئیسه دانشگاه ملایر با حضور نماینده شهرستان ملایر در مجلس، هیأت رئیسه، جمعی از مدیران و کارمندان دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر بیگی نژاد ضمن گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند، تعصب و غیرت اعضای یک مجموعه را از مولفه های اصلی پیشرفت آن مجموعه دانست و گفت: انتظار ما از دانشگاه ملی ملایر این است که با رویکرد متعصبانه، مدلی در زمینه علمی یا فنی و در راستای خدمت رسانی به ثبت برساند. وی افزود: این نشان و مدل خدمت رسانی باید به گونه ای باشد که معرفی دانشگاه ملایر در سطح ملی و بین المللی، ناخودآگاه افراد را به یاد این طراحی و مدل خدمت رسانی بیندازد.
دکتر بیگی نژاد با اشاره به این که اگر اعضای یک مجموعه فعالیت های خود را با غیرت و تعصب پیش نبرند پیشرفتی برای آن مجموعه اتفاق نمی افتد، خاطرنشان کرد: اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه باید نسبت به دانشگاه تعصب داشته باشند.
نماینده مردم ملایر در مجلس بیان کرد: تجربه گروه های مختلف در دنیا نشان می دهد هر مجموعه ای که نشان و برندی را به ثبت رساندند، آن نشان لوکوموتیوی شده و دیگران را به دنبال خود کشانده است.
وی همچنین با اشاره به استقلال هیات رئیسه و هیات امنای دانشگاه و اعتبارات و انتصابات ملی، اظهار کرد: با وجود این استقلال و تعصب و برنامه ریزی، دانشگاه می تواند در ایجاد برند و نشان مختص خود گام بردارد.
در ادامه دکتر محمدی منش گفت: اگر از ظرفیت ها و فضای موجود در دانشگاه ها به درستی استفاده شود، می توان گام هایی را که ممکن است ۱۰ ها سال طول بکشد، جلو برد.
وی ضمن تقدیر ویژه از  دکتر بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی به خاطر تلاش ها پیگیری ها ی ایشان که منجر به موافقت وزیر علوم تحقیقات و فناوری با استقلال هیئت امنا و ه‍یئت ممیزه دانشگاه ملایر گردید، انتصاب وزرای علوم از استان همدان طی دو دوره گذشته را فرصت مناسبی دانست که می توان از آن برای پیشبرد اهداف علمی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه استفاده کرد.
سرپرست دانشگاه با تاکید بر داشتن تعصب نسبت به رشد دانشگاه، افزود: اتفاقات خوبی در حوزه کارمندی دانشگاه رخ داده است اما هنوز به نقطه جریان سازی نرسیدیم.
وی با بیان اینکه هیات علمی زمانی موثر است که کارمندان دانشگاه بسترهای لازم را ایجاد کرده و جریان سازی کنند، گفت: فضای حال حاضر دانشگاه نوید بخش آینده ای درخشان و رو به پیشرفت است که نباید متوقف شود تا شاهد پیشرفت دانشگاه در همه زمینه ها باشیم.
در پایان این مراسم از کارمندان دانشگاه به مناسبت گرامیداشت روز کارمند تجلیل شد.
1401/6/5 شنبه
اطلاعیه تقدیر از فرزندان ممتاز اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه ملایر
به اطلاع کلیه همکاران محترم می رساند جهت تقدیر از فرزندان ممتاز خود و با توجه به جدول ذیل و در صورت دارا بودن امتیاز، اطلاعات مربوطه را همراه با تصویر کارنامه و عکس 4*3 فرزند خود تا تاریخ 15 شهریورماه در سامانه دریافت اطلاعات فرزندان ممتاز اعضای هیأت علمی و کارکنان 1401 در صفحه دفتر ریاست و روابط عمومی ثبت نمایید.
* کارنامه خرداد یا تیر 1401 مد نظر می باشد.
* ارائه اصل کارنامه در زمان دریافت تقدیرنامه الزامی است.
مقطع / آزمون دوره ابتدایی دوره اول دبیرستان دوره دوم دبیرستان دانشگاه رتبه در آزمون سراسری رتبه در آزمون کارشناسی ارشد رتبه در آزمون دکتری
معدل یا رتبه در آزمون خیلی خوب 19 18.5 رتبه های اول تا سوم دانشگاه های دولتی گروه علوم تجربی: زیر 2000
گروه علوم ریاضی و فنی: زیر 1500
گروه انسانی: زیر 1500
گروه هنر و زبان خارجی: زیر 300
رتبه زیر 200 رتبه زیر 100

1401/5/15 شنبه
منقضی شده استفراخوان مزایده عمومی یک مرحله ای انتشارات دانشگاه ملایر
   دانشگاه ملایر در نظر دارد مزایده یک مرحله ای انتشارات دانشگاه به شماره مزایده ۵۰۰۱۰۰۰۰۵۰۰۰۰۰۰۱  را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی برگزار نماید. کلیه مراحل برگزاری مزایده از دریافت اسناد مزایده تا ارائه پیشنهاد مزایده گران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت(ستاد) به آدرس www.setadiran.ir  انجام خواهد شد و لازم است مزایده گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مزایده محقق سازند.
تاریخ انتشار مزایده در سامانه ۱۳ مرداد ماه ۱۴۰۱ می باشد
مهلت زمانی ارائه پیشنهادساعت :۹صبح روز چهارشنبه شنبه  ۲ شهریورماه
اطلاعات تماس دستگاه مزایده گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مزایده و ارائه پاکت
الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-  ، دانشگاه ملایر و تلفن ۰۸۱۳۲۴۵۶۵۰۹
1401/5/15 شنبه
منقضی شده استفراخوان مزایده عمومی یک مرحله ای اجاره بوفه های دانشگاه ملایر
دانشگاه ملایر در نظر دارد مزایده یک مرحله ای اجاره بوفه های دانشگاه به شماره مزایده ۵۰۰۱۰۰۰۰۵۰۰۰۰۰۰۲  را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی برگزار نماید. کلیه مراحل برگزاری مزایده از دریافت اسناد مزایده تا ارائه پیشنهاد مزایده گران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت(ستاد) به آدرس www.setadiran.ir  انجام خواهد شد و لازم است مزایده گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مزایده محقق سازند.
تاریخ انتشار مزایده در سامانه ۱۳ مرداد ماه ۱۴۰۱ می باشد
مهلت زمانی ارائه پیشنهاد: ساعت  ۹صبح روز چهارشنبه شنبه ۲ شهریورماه
اطلاعات تماس دستگاه مزایده گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مزایده و ارائه پاکت
الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر، دانشگاه ملایر و تلفن ۰۸۱۳۲۴۵۶۵۰۹
اخبار دانشجوییبيشتر
1401/7/12 سه‌شنبه
اطلاعیه شماره 3 پذیرش دانشجویان در سراهای دانشجویی
به اطلاع دانشجویان عزیزی که موفق به ثبت درخواست خوابگاه در سامانه بوستان و اخذ کد ۴ رقمی از تاریخ ۲۰ مرداد لغایت ۱۱ مهر نشده اند می رساند، از حضور در فرآیند ثبت نام در تاریخهای مشخص شده، جداً خودداری فرمائید.
این عزیزان میتوانند در تاریخهای ۲۱ و ۲۲ مهرماه در سامانه بوستان ثبت درخواست خوابگاه و کد ۴ رقمی را دریافت نمایند.
در صورت امکان جهت پذیرش این عزیزان، متعاقباً اطلاعیه صادر خواهد شد.
1401/7/11 دوشنبه
اطلاعیه شماره 2 پذیرش دانشجویان در سراهای دانشجویی دانشگاه ملایر
بسم الله الرحمن الرحیم
با آرزوی سلامت و سعادت برای شما و خانواده محترمتان، برنامه پذیرش در سراهای دانشجویی (از ساعت 8:30 تا 15:30 در محل پژوهشکده انگور و کشمش) به شرح ذیل می‌باشد:
 - دانشجویان دوره روزانه(پسر) و دوره روزانه و شبانه(دختر)
 *ورودی ۱۴۰۰(کلیه رشته‌ها) و ورودی 1399(فقط مختص رشته‌های زبان و ادبیات انگلیسی، روانشناسی، حقوق و علوم تربیتی) روز شبنه مورخ 16 مهر 1401
 *ورودی ۱۳۹۹(کلیه رشته ها) روز یکشنبه مورخ 17 مهر 1401
 *ورودی‌های 1398 و 1397 (کلیه رشته ها) روز دوشنبه مورخ 18 مهر 1401
 *ورودی 1401 (رشته های زبان و ادبيات انگليسي، مديريت کسب و کار، روانشناسي، حقوق، علوم تربيتي، فیزیک، زيست شناسي گياهي، زيست فناوري، ميکروبيولوژي، شيمي کاربردي، مهندسي اپتيک وليزر، آمار، رياضيات و کاربردها، علوم کامپيوتر) روز سه شنبه مورخ 19 مهر 1401
* ورودی 1401 (رشته‌های علوم ورزشی،مهندسي برق، مهندسي کامپيوتر، مهندسي مواد و متالورژي، مهندسي مکانيک، مهندسي معدن ، مهندسي معماري ، مهندسي عمران، علوم و مهندسي محيط زيست، علوم و مهندسي شيلات، مهندسي طبيعت، مهندسي صنايع مبلمان مهندسی فضای سبز، مهندسي توليد و ژنتيک گياهي، علوم و مهندسي خاک، مهندسي علوم دامي، علوم و مهندسي باغبانی) * روز چهارشنبه مورخ 20 مهر 1401
نکات مهم:
1- دانشگاه امکان اختصاص خوابگاه به دانشجویانی که در سامانه بوستان ثبت نام نکرده و فاقد کد چهار رقمی ثبت درخواست خوابگاه می‌باشند و همچنین دانشجویانی که خارج از برنامه زمان بندی فوق مراجعه می کنند را ندارد. بنابراین از مراجعه خارج از برنامه زمانبندی فوق جداً خود داری فرمایید.
2- در خصوص اسکان دانشجویان پسر (شبانه و ورودی 1396) در صورت امکان متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.
*ارائه کارت واکسن دیجیتال با رعایت دریافت واکسن حداکثر ۶ ماه نسبت به دوز قبلی الزامی است.
*دانشجویان گرامی می‌توانند جهت ثبت سفارش غذا به سامانه تغذیه مراجعه نمایند.
*دانشجویان گرامی برای اطلاع از برنامه‌ کلاس‌ها به اطلاعیه‌های آموزشی توجه داشته باشند.
 
1401/6/31 پنجشنبه
اطلاعیه شماره ۲ حضور دانشجویان دانشگاه ملایر
ضمن آرزوی سلامت و سعادت برای شما و خانواده محترمتان، با احترام به استحضار می‌رساند فعالیتهای آموزش حضوری دانشگاه، سراهای دانشجویی و تغذیه از ۱۶ مهر آغاز می‌گردد.
برنامه حضور عزیزانی که قبلا در خوابگاه پذیرش شده و یا موفق به حضور در دانشگاه برای پذیرش در خوابگاه نشده‌اند، متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
مبالغ پرداختی دانشجویان عزیزی که در این ایام رزرو غذا داشته اند، به حساب آنها برگشت داده می شود.
برنامه حضور دانشجویان جدیدالورود از طریق معاونت آموزشی بر روی سایت دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.
1401/6/24 پنجشنبه
اطلاعیه شماره 1 پذیرش دانشجویان در سراهای دانشجویی
ضمن عرض تسلیت ایام اربعین اباعبدالله الحسین علیه السلام و آرزوی سلامت و سعادت برای شما و خانواده محترمتان، برنامه پذیرش در سراهای دانشجویی طبق برنامه ذیل به استحضار می‌رسد:
 دانشجویان دوره روزانه
 ورودی ۱۴۰۰    ۲۸ شهریور
 ورودی ۱۳۹۹   ۲۹ شهریور
 ورودی ۱۳۹۸   ۳۰ شهریور
 ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ به ساختمان پژوهشکده انگور و کشمش مراجعه فرمایند.
 دانشجویانی که به دلیل نبود وسیله حمل و نقل در ایام اربعین نمی‌توانند از ۲۸ تا ۳۰ شهریور برای تحویل خوابگاه مراجعه کنند؛ می‌توانند از ۲ تا ۱۰ مهر برای پذیرش در خوابگاه طبق اطلاعیه ای که متعاقبا اعلام می شود (هفته آینده)؛ برای پذیرش مراجعه نمایند.
 بر اساس قوانین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ دانشگاه تعهدی نسبت به پذیرش دانشجویان عزیز دوره شبانه و ترم ۸ به بعد ندارد و اسکان برعهده دانشجو خواهد بود. پیگیری های دانشگاه برای تامین خوابگاه در حال انجام است و در صورت مشارکت شهروندان گرامی برای آماده‌سازی خوابگاههای خودگردان جدید، تا 12 مهر نسبت به اسکان این عزیزان نیز اقدام و اطلاع رسانی انجام خواهد شد.
ارائه کارت واکسن دیجیتال با رعایت دریافت واکسن حداکثر ۶ ماه نسبت به دوز قبلی الزامی است.
دانشجویان گرامی می‌توانند جهت ثبت سفارش غذا به سامانه تغذیه مراجعه نمایند.
 دانشجویان گرامی برای اطلاع از برنامه‌ کلاس‌ها به اطلاعیه‌های آموزشی هم توجه داشته باشند.
معاونت دانشجویی دانشگاه ملایر
اخبار فرهنگی و اجتماعیبيشتر
1401/7/10 یکشنبه
مراسم عطر افشانی و غبار روبی حرم مطهر شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.
مراسم عطر افشانی و غبار روبی حرم مطهر شهدای گمنام دانشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، تجدید میثاق با آرمانهای شهدا و شروع سال تحصیلی در روز شنبه مورخ ۹ مهر با حضور اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را عنایات ویژه حضرت حق، جانفشانی شهدا و واقع نگری و درایت رهبر انقلاب (مد ظله العالی) برشمرد.
در ادامه نشست جامعه ایثارگران دانشگاه با اعضای هیئت رئیسه و با حضور حجت الاسلام والمسلمین فراهانی برگزار گردید و ضمن بیان نظرات و خاطرات دوره دفاع مقدس از این عزیزان تقدیر به عمل آمد.
1401/6/20 یکشنبه
اعزام کاروان زائران امام حسین علیه السلام وخدمت رسانی شبانه روزی موکب شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه ملایر
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)
کاروان زائران امام حسین علیه السلام به منظور شرکت در راهپیمایی اربعین متشکل از 18 نفر از کارمندان و دانشجویان  دانشگاه ملایر به زیارت عتبات اعزام گردید.
این برنامه به همت بسیج دانشجویی، معاونت فرهنگی دانشگاه و تشکل های اسلامی دانشگاه ملایر انجام شد.
شایان ذکر است موکب شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه ملایر از 16 لغاایت 24 شهریور به صورت 24 ساعته پذیرای زائران عزیز از سراسر کشور می باشد. فعالیت این موکب به صورت اسکان شبانه و پذیرایی وعده غذایی است که به طور متوسط هر شب بیش از 40 نفر زائر میهمان دانشگاه ملایر هستند.
1401/5/9 یکشنبه
برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری سید الشهدا (ع) و شهدای کربلا در جوار حرم شهدای گمنام دانشگاه
مراسم سخنرانی و عزاداری سید الشهدا (ع) و شهدای کربلا به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونت فرهنگی و اجتماعی و  با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان در جوار حرم شهدای گمنام دانشگاه برگزار گردید.
این مراسم به مدت 11 شب و تا پایان دهه اول محرم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین بشیرگنبدی و مداحی ذاکرین اهل بیت برگزار می گردد.
1401/3/4 چهارشنبه
مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر برگزار شد
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی و با حضور پرشور دانشجویان برگزار گردید و از برترین های گروه های مختلف آموزشی، برترین های ورزشی و فعالان حوزه دانشجویی و فرهنگی تجلیل به عمل آمد.
در ابتدای مراسم دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه و دکتر افتخاری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن گرامیداشت سوم خرداد و تبریک به برترین های دانشگاه ملایر، تلاش ها و زحمات این عزیزان و خانواده هایشان را ارج نهاده و این موفقیت را آغاز راه ایشان به عنوان آینده سازان کشور برشمردند.
در ادامه مراسم بیش از 500 دانشجوی برتر آموزشی و ورزشی و فعال در حوزه های فرهنگی و دانشجویی مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.