پنجشنبه 9 بهمن 1399   09:42:58
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
1399/10/30 سه‌شنبه
راهنمای دانشجویان جدیدالورود و راه های ارتباط با دانشگاه ملایر

به اطلاع دانشجویان و مراجعین محترم می رساند:

 به منظور تماس با گروه های آموزشی و بیان سوالات مرتبط با گروه، از پست الکترونیک مدیران گروه ها استفاده نمایند.

به منظور بیان سوالات و مسائل آموزشی، از طریق واتساپ برای کارشناسان آموزش دانشکده ها پیام ارسال نمائید.
اطلاعات تماس آموزش دانشکده ها
ردیف دانشکده شماره واتساپ
1 منابع طبیعی و محیط زیست 09181501408
2 عمران و معماری 09335875432
3 علوم پایه 09034701591
4 فنی و مهندسی 09029465600
5 علوم ریاضی و آمار 09183507614
6 ادبیات و علوم انسانی 09187281239
7 کشاورزی 09183531491

همچنین اطلاعات مورد نیاز دانشجویان ورودی جدید در صفحه «
راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر » درج شده و قابل دسترسی است. (صفحه راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر: https://malayeru.ac.ir/st-register )
1399/11/8 چهارشنبه
هشتمین نشست شورای معاونین فرهنگی منطقه چهار کشور در دانشگاه ملایر برگزار شد.
هشتمین نشست شورای معاونین فرهنگی منطقه چهار کشور در روز سه شنبه 7 بهمن ماه و با حضور معاونان فرهنگی، مدیران و کارشناسان دانشگاه های منطقه چهار در دانشگاه ملایر برگزار گردید.
در این نشست معاونان و مدیران و کارشناسان فرهنگی به تبادل نظر پرداختند و گزارش های فرهنگی دانشگاه ها ارائه گردید.
یکی از مصوبات مهم جلسه، هماهنگی و سازماندهی در برنامه های مشترک فرهنگی در حوزه های انجمن های علمی، کانون ها، تشکل های اسلامی و سایر بخش های فرهنگی است که می تواند به افزایش کمیت و کیفیت برنامه ها بی انجامد.
افزایش سطح مهارت کارشناسان در ارتقاء مفاهیم و محتوای فرهنگی در حوزه رسانه از جمله موارد مهم و قابل توجه مصوبات نشست بود.
1399/11/5 یکشنبه
مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه ملایر برگزار گردید
روز شنبه 4 بهمن 1399 مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه ملایر با حضور نماینده مردم شریف شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، مدیر حراست، مسئول بسیج اساتید دانشگاه بوعلی و میهمانانی از سپاه استان و اعضای هیات علمی برگزار گردید.
در این مراسم ضمن بیان مسائل روز و شرایط کشور و دانشگاه ها بر نقش مهم و تاثیرگذار بسیج در این عرصه ها تاکید و از زحمات و فعالیت های ارزنده دکتر هادی بیگی نژاد مسئول سابق بسیج اساتید که در حال حاضر به عنوان نماینده مردم شریف شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی انتخاب گردیده اند، تقدیر به عمل آمد.
همچنین حکم دکتر حسن قراباغی به عنوان مسئول بسیج اساتید دانشگاه ملایر اعطا شد.
 
1399/11/5 یکشنبه
دستورالعمل اجرایی تعیین ظرفیت راهنمایی پایان نامه و رساله تحصیلات تکمیلی اعضای هیئت علمی دانشگاه ملایر مصوب گردید.
 به منظور ارتقاء کیفیت، توزیع مناسب و ضابطه مند پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری در دانشکده‌ها/ پژوهشکده دانشگاه ملایر در چارچوب آیین نامه‌های ابلاغی و سیاست‌های وزارت علوم تحقیقات و فناوری، نحوه تعیین تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تحت راهنمایی هریک از اعضای هیئت علمی در چهل و سومین جلسه شورای دانشگاه مورخ 29 دی 1399 به تصویب رسید.
1399/10/30 سه‌شنبه
اطلاعیه تقدیر از فرزندان ممتاز اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه ملایر
به اطلاع کلیه همکاران محترم می رساند جهت تقدیر از فرزندان ممتاز خود و با توجه به جدول ذیل و در صورت دارا بودن امتیاز، اطلاعات مربوطه را همراه با تصویر کارنامه و عکس 4*3 فرزند خود تا تاریخ 15 بهمن ماه در سامانه دریافت اطلاعات فرزندان ممتاز اعضای هیأت علمی و کارکنان 1399  ثبت نمایید.

* ارائه اصل کارنامه در زمان دریافت تقدیرنامه الزامی است.
مقطع / آزمون دوره ابتدایی دوره اول دبیرستان دوره دوم دبیرستان متوسطه پیش دانشگاهی و دانشگاه رتبه در آزمون سراسری رتبه در آزمون کارشناسی ارشد رتبه در آزمون دکتری
معدل یا رتبه در آزمون خیلی خوب 19 18.5 18.5 17.5 گروه علوم تجربی: زیر 2000
گروه علوم ریاضی و فنی: زیر 1500
گروه انسانی: زیر 1000
گروه هنر و زبان خارجی: زیر 200
رتبه زیر 200 رتبه زیر 100

سامانه دریافت اطلاعات فرزندان ممتاز اعضای هیأت علمی و کارکنان 1399 
1399/10/29 دوشنبه
اطلاعیه تغییرساعت امتحان درس اندیشه اسلامی 2 و درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام
به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند، ساعت برگزاری امتحان درس اندیشه اسلامی 2 از ساعت 10 به ساعت 12 موکول گردید و همچنین ساعت برگزاری امتحان درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام از ساعت 14 به ساعت 16 موکول می گردد.
لازم به ذکرمی باشد زمان برگزاری امتحان همان روز دوشنبه 6 بهمن ماه می باشد و فقط ساعت برگزاری امتحان تغییر پیدا کرده است.
1399/10/27 شنبه
تلاش برای راه اندازی کارخانه نوآوری در دانشگاه ملایر
به اطلاع محققین، اساتید و دانشجویان علاقه مند در هسته های علمی - پژوهشی و انجمن های علمی می رساند دانشگاه ملایر پس از راه اندازی مرکز نواوری که توسط آقای دکتر ستاری معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و در سفر استانی ادر سال جاری افتتاح گردید ، در تلاش برای راه اندازی یک کارخانه نوآوری است که با استقبال خوب دانشجویان، اساتید و پارک علم و فناوری مواجه شده و طی نامه ای از طرف معاون محترم امور اقتصادی استانداری، اقای پور مجاهد ، جهت افتتاح   به معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور ارسال و درخواست گردیده است. کارخانه های نوآوری محلی برای متولد شدن ایده‌ها، رشد و به بار نشستن خلاقیت نیروهای متخصص است. در این بستر، تمامی ابزارها و منابعی که برای کارآفرینی و رشد یک ایده نیاز هست، مانند: زیر ساخت‌ها، مربی و مشاورین خبره، سرمایه گذاران ریسک پذیر، خدمات دهندگان به استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و… وجود دارند. در واقع در این گونه کانون‌ها هر چیزی که لازم است تا یک ایده را تبدیل به یک کسب و کار کند، وجود دارد و مشاوران و مربی‌ها از ایده تا اجرا در کنار شما علاقه مندان و صاحبان ایده و کسب و کار خواهند بود.
از جمله عواملی که سبب به وجود آمدن کارخانه‌های نوآوری شده است، پیشرفت سریع فناوری و تکنولوژی در دنیای امروز است. به همین دلیل نیازهای جامعه ایجاب می‌کند تا مرکزی برای رشد ایده‌های امروزی پدید آید تا با استفاده از فناوری‌های روز دنیا و با به کارگیری خلاقیت متخصصان در زمینه‌های مختلف، به رفع مشکل و نیازهای جامعه بپردازد.
یکی دیگر از دلایلی که باعث تاسیس این گونه مکان‌ها شده است، افزایش تعداد جوانان تحصیلکرده، به خصوص در پنجاه سال اخیر می‌باشد. همین امر سبب شده تا کارشناسان و مسئولین این حوزه با هدف کارآفرینی، این مراکز را تشکیل دهند تا افراد تحصیل‌کرده در رشته‌های مختلف بتوانند درزمینه‌های مربوط به تخصص خود فعالیت داشته باشند و برای سایر افراد نیز کارآفرینی صورت گیرد.
این مراکز با هدف جذب ایده‌های خلاقانه و نوآوری‌ها پدید آمده‌اند و به دنبال عرضه یک محصول یا خدمت جدید در بازار هستند. در کارخانه‌های نوآوری، به صاحبین ایده کمک می‌کنند و با تامین بودجه، ارائه آموزش و سایر خدمات، ایده آن‌ها به مرحله اجرا می‌رسد. در ادامه بیان کرده‌ایم که مهم‌ترین اهداف کارخانه فناوری چیست :
ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت و رشد ایده‌های نو
حمایت از طرح‌های برتر محققان، دانشجویان و دانش آموزان
کمک به شکل گیری شرکت‌های دانش بنیان
افزایش تولید داخلی و کنار گذاشتن مونتاژ کاری
ایجاد زمینه مناسب برای کارآفرینی، اشتغال و تجاری سازی
برقراری ارتباط بین دانشگاه و صنعت
خروج از فرهنگ تک محوری و تولید در یک زمینه خاص و پرداختن به همه نیازهای جامعه
مزایایی که از راه اندازی کارخانه‌های فناوری حاصل گشته، غالبا شامل حال استارتاپ‌ها می‌شود. البته علاوه بر استارتاپ‌ها، مراکز رشد، شتابدهنده‌ها، سرمایه گذاران و ارائه دهندگان خدمات نیز از این مزایا بهره‌مند خواهند شد. مزایایی که این مراکز برای استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا دارند عبارتند از:
ایجاد فضای کاری مناسب
زیرساخت‌های فنی
راهنمایی مربیان و اساتید مجرب
تامین نیروی انسانی مورد نیاز
تداوم هم افزایی و یادگیری پس از اتمام دوره‌های آموزشی
آشنایی با سرمایه گذاران و صندوق‌های سرمایه گذاری ریسک پذیر
ایجاد فرصت‌های تبلیغاتی و برندینگ
ارائه خدمات رفاهی و بیمه
با توجه به اینکه  شهر ملایر به عنوان شهر جهانی مبل و منبت و شهر جهانی انگور نام گزاری شده است، امید است با ظرفیت های علمی و مهارتی جوانان و اساتید دانشگاه ملایر و شهرستان، بستر لازم برای امکان اجرای این ایده در شهر ملایر محقق گردد.
در این راستا یک دانشجوی کارآفرین می‌تواند با رشد ایده‌های خود، شغل مورد علاقه‌اش را راه اندازی کرده و از طرفی دیگر برای بسیاری از افراد نیز اشتغال‌زایی کند.  لذا اساسی‌ترین هدف کارخانه‌های نوآوری نیز در همین راستا شکل گرفته است.
1399/10/25 پنجشنبه
انتخاب رابط گزینش کارکنان دانشگاه ملایر به عنوان برگزیده در هسته های گزینش کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
همزمان با 15 دی ماه روز گزینش و با اعلام هیئت مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آقای داود صلواتی رابط گزینش کارکنان دانشگاه ملایر به عنوان رابط گزینش برگزیده هسته های گزینش کارکنان این وزارت انتخاب و از برنامه ها، فعالیت ها و تلاش های مجدانه و شایسته ایشان تقدیر به عمل آمد.
دفتر ریاست و روابط عمومی این موفقیت را به ایشان و مجموعه دانشگاه ملایر تبریک عرض نموده، از خداوند منان تعالی و کسب افتخارات بیشتر را در سایر زمینه ها خواستار است.
1399/10/22 دوشنبه
ارتقاء مرتبه عضو محترم هیات علمی دانشگاه ملایر
در نشست هیأت ممیزه دانشگاه بوعلی سینا که امروز دوشنبه ۲۲دی ۱۳۹۹ برگزار گردید، اعضاء محترم هیأت ممیزه پس از بررسی های تخصصی انجام شده به ارتقاء دکتر خسرو سایوند عضو هیأت علمی گروه ریاضی دانشگاه ملایر از دانشیاری به استادی رای مثبت دادند.
ضمن عرض تبریک به ایشان و جامعه دانشگاهی، توفیقات روز افزون اساتید دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت داریم.
معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ملایر
 
دکتر خسرو سایوند
اخبار پژوهشی و فناوریبيشتر
1399/9/23 یکشنبه
پژوهشگران برتر استانی دانشگاه ملایر در سال 1399
مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری استان همدان به مناسبت هفته پژوهش، صبح روز چهارشنبه مورخ 19 آذر 1399 به صورت مجازی برگزارشد. در این مراسم 4 عضو هیات علمی دانشگاه ملایر در گروه های ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، علوم فنی و مهندسی و کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان برگزیدگان سال ۱۳۹۹ استان همدان معرفی شدند. حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه ملایر، ضمن آرزوی موفقیت روزافزون، انتخاب شایسته این عزیزان را، به ایشان و جامعه دانشگاهی، تبریک عرض می نماید.
دکترسعید آریاپوران
(پژوهشگر برگزیده در حیطه علوم انسانی)
دکترفرشیدمیرزائی
(پژوهشگر برگزیده در حیطه علوم پایه)
دکتر محمود مرادی
(پژوهشگر برگزیده در حیطه علوم فنی و مهندسی)
دکتر عیسی سلگی
(پژوهشگر برگزیده در حیطه کشاورزی)