پنجشنبه 20 بهمن 1401   16:43:08
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت علی(ع) در دانشگاه ملایر برگزار شد 1401/11/13 پنجشنبه
مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت علی(ع) در دانشگاه ملایر برگزار شد
مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت علی(ع) به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی و با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر، هیأت رئیسه دانشگاه و با حضور گرم خانواده های دانشگاهیان دانشگاه ملایر برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن گرامی داشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سالروز ولادت باسعادت حضرت علی علیه السلام را تبریک گفت و حضور گرم خانواده های دانشگاهیان دانشگاه ملایر در این مراسم را ارزشمند توصیف کرد و از این حضور ابراز خرسندی نمود.
رئیس دانشگاه با اشاره به اهمیت کانون خانواده و اهتمام به جوان سازی جمعیت در نگاه کلان کشور، برخی تصمیمات اتخاذ شده و اقدامات در خصوص حمایت از این امر در دانشگاه را بیان کرد.
وی همچنین به پیشرفت کشور در دوره پس از انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: در نظر داریم دانشگاه ملایر نیز به عنوان نهاد علمی پژوهشی با تلاش مضاعف و اقدامات انقلابی، تاثیرات مثبت و ارتباط مناسبی با جامعه و صنعت داشته باشد و سهم خود را به نحو شایسته در پیشرفت کشور ایفا کند.
در ادامه مهندس اسماعیلی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان ضمن گرامیداشت و تبریک دهه فجر اظهار داشت: ملت تحقیر و تضعیف شده ایران در زمان طاغوت، امروز به پدیده‌ای تبدیل شده که ابرقدرت‌ها از آن شاکی شده‌اند.
وی افزود: هیچگاه در طول تاریخ ملت آزاده و مستقلی به نام دین و بر پایه استقلال و آزادی در چنین پایه قدرتمندی و نقطه تاریخی قرار ندارد و نباید اجازه دهیم تبلیغات دشمن ذهن و قلب جوانان و فرزندان ما را تسخیر کند.
فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: این راه پرافتخار با وحدت، همبستگی، در کنار هم بودن و ایستادن پای دین و انقلاب، ادامه مسیر خواهد داد و پیروزی‌های بزرگی در پیش است.
وی مسائل امروز کشور در حوزه‌های اقتصادی،مسکن، بحران آب و سایر موارد را عنوان و بیان کرد: در کنار این مشکلات، ابرچالش امروز کشور به معنای واقعی، چالش ذهنی است و هنوز نمی‌دانیم در کجای نقشه و تاریخ قرار گرفته‌ایم.
به گفته وی، علت اصلی این چالش ذهنی جنگ بی‌سابقه رسانه‌ای دشمنان است که امروز علیه ملت ایران برپا کرده‌اند و تلاش می‌کنند با جعل اخبار و روایت‌سازی، مدیریت احساسات جوانان و نوجوانان را در دست بگیرند و مدیریت افکار عمومی را عهده‌دار شوند.
اسماعیلی با تاکید بر اینکه نسل جوان امروز باید از حوادث و وقایع تاریخ معاصر مطلع شود افزود: ۴۴ سال گذشته بدون تردید در همه عرصه پیشرفت کرده و موفق بودیم.
وی ادامه داد: جمعیت ایران در طول ۲۰۰ سال گذشته یک درصد جمعیت دنیا بود و در سال ۵۷ این یک درصد، یک دهم درصد علم دنیا را تامین و تولید می‌کرد، در حالی‌که امرور همین یک درصد جمعیت ایران در دنیا، به تنهایی پس از ۴۴ سال ۲ درصد علم دنیا را با ۲ هزار درصد پیشرفت تامین می‌کند و در هر صحنه‌ای سرمایه‌گذاری کردیم، موفق شدیم.
وی ادامه داد: جز معدود کشورهایی هستیم که عضو باشگاه فضایی و هسته‌ای هستیم و در فناوری‌های نوین، نانو و رشته‌های مختلف پزشکی دستاوردهای بزرگی کسب کردیم.
فرماندار ویژه ملایر گفت: ملت ایران در آن زمان پیام امام راحل را دریافت کرد و یاد گرفت در حصار تهدید و تحریم نمی‌ماند و باید بن‌بست شکنی کرد.
این جشن با اجرای برنامه های گروه طنز هنری، خوانندگی، برگزاری مسابقه، پخش کلیپ های انقلابی، مولودی خوانی، اجرای سرود دسته جمعی کودکان و اهداء هدایای ویژه ایام دهه فجر به کل فرزندان خانواده های اساتید و کارکنان همراه بود و با نورافشانی در فضای دانشگاه به پایان رسید.
راه اندازی مرکز رشد مشترک دانشگاه و پارک علم و فناوری 1401/11/13 پنجشنبه
راه اندازی مرکز رشد مشترک دانشگاه و پارک علم و فناوری
تفاهم نامه راه اندازی مرکز رشد و نوآوری مشترک دانشگاه و پارک به امضای رئیس دانشگاه و رئیس پارک علم و فناوری استان رسید.
مرکز رشد مشترک در راستای حمایت از استارت آپ ها، شرکت های نوآور و دانش‌بنیان و ... ایجاد شده است و از این پس کلیه فعالیت های پژوهشی و نیاز محور و ایده های تولیدی در این مرکز انجام و مورد حمایت دانشگاه و پارک علم و فناوری قرار می گیرند.
اطلاعیه تغییر ساعت کاری دانشگاه از روز شنبه 8 بهمن 1401/11/7 جمعه
اطلاعیه تغییر ساعت کاری دانشگاه از روز شنبه 8 بهمن
احتراما به اطلاع می رساند ساعت کاری دانشگاه از روز شنبه( 8 بهمن ماه) تا اطلاع ثانوی از ساعت 8 تا 14 می باشد.
رتبه ممتاز دانشگاه ملایر در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC 1401/11/5 چهارشنبه
رتبه ممتاز دانشگاه ملایر در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC
بر اساس گزارش بهره وری دانشگاه های کشور در تولید مقالات علمی در پایگاه ISC، دانشگاه ملایر رتبه نخست را در شاخص تعداد کل مقالات تولید شده در بین دانشگاه های جامع با قدمت زیر 20 سال به خود اختصاص داده است.
این موفقیت را به جامعه دانشگاهی دانشگاه ملایر تبریک عرض نموده و موفقیت بیش از پیش را از خداوند متعال برای مجموعه دانشگاه ملایر خواستاریم.
ثبت نام اعتکاف دانشجویی به مناسبت ماه رجب ( ویژه دختران دانشجو ) 1401/10/30 جمعه
ثبت نام اعتکاف دانشجویی به مناسبت ماه رجب ( ویژه دختران دانشجو )
زمان اعتکاف : ۱۵ ، ۱۶ و ۱۷ بهمن مصادف با (۱۳ و ۱۴ و ۱۵ رجب )
مهلت ثبت نام: ۲۸ دی الی ۵ بهمن
مکان ثبت نام‌: دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ملایر و سرپرستی خوابگاههای دانشجویی دخترانه
مکان اعتکاف : مسجد دانشگاه ملایر
هزینه ثبت نام: ۵۰ هزار تومان ( دانشجویانی که توان پرداخت ندارند مستثنی هستند ) دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر
اطلاعیه برگزاری امتحانات طبق برنامه زمانبندی اعلام شده 1401/10/26 دوشنبه
اطلاعیه برگزاری امتحانات طبق برنامه زمانبندی اعلام شده
به اطلاع دانشجویان عزیز می‌رساند: امتحانات دانشگاه طبق برنامه برگزار می‌گردد و از دانشجویان تقاضا می‌شود نسبت به حضور به موقع در جلسه امتحان برنامه‌ریزی نمایند. هرگونه تغییر احتمالی در برنامه امتحانی صرفا از طریق سایت و کانال ایتا دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.
مدیریت آموزشی دانشگاه
بیانیه دانشگاهیان دانشگاه ملایر در پی اقدام وقیحانه نشریه موهن فرانسوی شارلی ابدو در اهانت به ساحت مرجعیت، علما و به ویژه توهین به مقام امام و رهبر عزیزمان 1401/10/24 شنبه
بیانیه دانشگاهیان دانشگاه ملایر در پی اقدام وقیحانه نشریه موهن فرانسوی شارلی ابدو در اهانت به ساحت مرجعیت، علما و به ویژه توهین به مقام امام و رهبر عزیزمان
در پی اقدام وقیحانه نشریه موهن فرانسوی شارلی ابدو در اهانت به ساحت مرجعیت، علماء و به ویژه توهین به مقام امام و رهبر عزیزمان، اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ملایر، ضمن اعلام خشم و انزجار خویش از این اقدام شرم آور، در محکومیت این عمل ننگین بیانیه ای منتشر نمودند.
متن بیانیه به شرح ذیل است:

 
بسم الله الرحمن الرحیم
وَ لاَ تَحْسَبَنَ اللَّهَ غَافِلاً عَمَّا یَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا یُؤَخِّرُهُمْ لِیَوْمٍ تَشْخَصُ فیهِ الْأَبْصَارُ؛
و خدا را از آنچه ستمکاران انجام می‌دهند، بی خبر مپندار؛ مسلماً [کیفر] آنان را برای روزی که چشم‌ها در آن خیره می‌شود، به تأخیر می‌اندازد. ابراهیم/۴۲
آزادی بیان شیطانی و دروغین در غرب در مجله ای وقیح که سوابق توهین و گستاخی بی شرمانه به برجسته ترین آفریده پروردگار عالمیان حضرت ختمی مرتبت  حضرت محمد مصطفی را در پرونده سیاه خود دارد تبدیل به یک رویه عادی در توهین به ارزش های انسانی و الهی شده است.
و امروز شاهدیم که قلم نویسان این نشریه اقدام به  توهین بی شرمانه به ساحت مرجعیت شیعه و شخصیت عظیم الشأن رهبری معظم انقلاب اسلامی (دام ظله) کرده است. بی‌ شک این اقدام نیز قدمی در مسیر تقرب به  ابلیس و یکی از گام های خدا زدایی از جامعه جهانی و حرمت شکنی ارزش‌های انسانی و الهی و اسلامی و انقلابی است.
دانشگاهیان ایران و به ویژه اساتید و کارمندان و دانشجویان دانشگاه ملایر این طرح پلشت ضد انسانی، ضد ایمانی و منفور را تعرض به ساحت امت اسلام، ساحت مبارک مرجعیت شیعه و ملت شریف ایران می دانند.لذا ضمن محکوم نمودن اقدام خبیثانه این نشریه در مورد توهین به رهبر عظیم  انقلاب اسلامی که پرچم‌دار مبارزه با استکبار جهانی و حمایت از مستضعفین جهان است، با شجاعت اعلام می‌دارد به‌هیچ‌ وجه، توهین این نشریه صهیونیستی فرانسوی به مرجعیت عالی ملت ایران و جهان اسلام را بر نخواهند تابید.
و البته خوب میدانیم و خوب میدانند که اقدام توهین‌آمیز و دور از نزاکت نشریه فرانسوی صهیونیستی شارلی اِبدو بیانگر زبونی و اضمحلال دشمنان اسلام در برابر ایران اسلامی و جبهه مقاومت  است.
در پایان اعلام میداریم که اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه ملایر از تمامی مسئولان سیاسی و اقتصادی و دستگاه دیپلماسی کشور انتظار دارند با محکوم نمودن چنین عمل مذبوحانه و وقیحانه، برخورد جدی با این نشریه و حامیانش را در دستور کار قرار دهند.

 
بسیج اساتید دانشگاه ملایر
دفتر هم اندیشی اساتید دانشگاه ملایر
بسیج کارمندی دانشگاه ملایر
بسیج دانشجویی دانشگاه ملایر
نشست هم اندیشی اساتید مشاور انجمن های علمی دانشگاه برگزار شد 1401/10/24 شنبه
نشست هم اندیشی اساتید مشاور انجمن های علمی دانشگاه برگزار شد
نشست هم اندیشی و تبادل نظر اساتید مشاور انجمن های علمی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی  دانشگاه در روز دوشنبه 19 دی ماه برگزار شد.
در این نشست دکتر سلیمانی به اهمیت تقویت  امید و خودباوری و حمایت و هدایت دانشجویان، ارتباط دانشجویان با صنعت و اولویت بندی نوع فعالیت ها در انجمن های علمی  اشاره نمود.
در ادامه اساتید مشاور انجمن های علمی راهکارهایی در جهت ارتقاء فعالیت انجمن های علمی پیشنهاد دادند.
در پایان این نشست از حمایت و تلاش های اساتید این حوزه تشکر و قدردانی شد.
دو عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در زمره برترین های کشور در زمینه همکاری با جامعه و صنعت قرار گرفتند. 1401/10/20 سه‌شنبه
دو عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در زمره برترین های کشور در زمینه همکاری با جامعه و صنعت قرار گرفتند.
بر اساس ارزیابی انجام شده در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعضای هیات علمی برتر کشور در همکاری با جامعه و صنعت سال 1401 معرفی شدند و در این بین دکتر مهیار یوسفی از گروه معدن و دکتر مهدی قبولی از گروه تولید و ژنتیک گیاهی دانشگاه ملایر در زمره منتخبان کشوری قرار گرفته اند.
این موفقیت را خدمت ایشان و جامعه دانشگاه ملایر تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت‌های روزافزون را داریم.
معاونت پژوهش و فناوری
اخبار پژوهشی و فناوریبيشتر
1401/11/13 پنجشنبه
راه اندازی مرکز رشد مشترک دانشگاه و پارک علم و فناوری
تفاهم نامه راه اندازی مرکز رشد و نوآوری مشترک دانشگاه و پارک به امضای رئیس دانشگاه و رئیس پارک علم و فناوری استان رسید.
مرکز رشد مشترک در راستای حمایت از استارت آپ ها، شرکت های نوآور و دانش‌بنیان و ... ایجاد شده است و از این پس کلیه فعالیت های پژوهشی و نیاز محور و ایده های تولیدی در این مرکز انجام و مورد حمایت دانشگاه و پارک علم و فناوری قرار می گیرند.
1401/11/5 چهارشنبه
رتبه ممتاز دانشگاه ملایر در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC
بر اساس گزارش بهره وری دانشگاه های کشور در تولید مقالات علمی در پایگاه ISC، دانشگاه ملایر رتبه نخست را در شاخص تعداد کل مقالات تولید شده در بین دانشگاه های جامع با قدمت زیر 20 سال به خود اختصاص داده است.
این موفقیت را به جامعه دانشگاهی دانشگاه ملایر تبریک عرض نموده و موفقیت بیش از پیش را از خداوند متعال برای مجموعه دانشگاه ملایر خواستاریم.
1401/10/20 سه‌شنبه
دو عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در زمره برترین های کشور در زمینه همکاری با جامعه و صنعت قرار گرفتند.
بر اساس ارزیابی انجام شده در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعضای هیات علمی برتر کشور در همکاری با جامعه و صنعت سال 1401 معرفی شدند و در این بین دکتر مهیار یوسفی از گروه معدن و دکتر مهدی قبولی از گروه تولید و ژنتیک گیاهی دانشگاه ملایر در زمره منتخبان کشوری قرار گرفته اند.
این موفقیت را خدمت ایشان و جامعه دانشگاه ملایر تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت‌های روزافزون را داریم.
معاونت پژوهش و فناوری
1401/10/19 دوشنبه
چاپ مقاله دکتر اعظم خلیلی و دکتر امیر رستگارنیا از اعضای هیأت علمی دانشکده مهندسی در مجله IEEE Internet of Things Journal
مقاله دکتر اعظم خلیلی و دکتر امیر رستگارنیا از اعضای هیأت علمی دانشکده مهندسی و همکاران ایشان با عنوان
" Energy-Efficient Diffusion Kalman Filtering for Multiagent Networks in IoT"
در مجله IEEE Internet of Things Journal که براساس ضریب تاثیر جزء 10 درصد برتر گروه موضوعی می باشد به چاپ رسیده است. این موفقیت را خدمت ایشان تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون را از خداوند منان برای این عزیزان خواستاریم.
معاونت پژوهشی و فناوری
اخبار آموزشی و تحصیلات تکمیلیبيشتر
1401/11/16 یکشنبه
اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت رشته های مختلف دوره کارشناسی سال 1401 دانشگاه ملایر (صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی)
 ضمن عرض تبریک به مناسبت قبولی در دانشگاه ملایر و آرزوی توفیق روزافزون، به اطلاع کلیه پذیرفته شدگان می رساند فرآیند ثبت نام در این دانشگاه از روز یکشنبه 23 بهمن ماه لغایت 24 بهمن ماه 1401 از ساعت 8:30 الی13:00 به صورت حضوری و با مراجعه به دانشگاه ملایر اداره کل امور آموزشی واحد ثبت نام و پذیرش انجام خواهد شد.
مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کارشناسی
توجه: لازم است دانشجویان مدارک تحصیلی خود را با توجه به وضعیت تحصیلی که در زیر آمده تهیه نمایند:
- نظام آموزشی 6-3-3:
اصل مدرک یا گواهی دیپلم متوسطه و دو نسخه تصویر آن
اصل کارنامه تحصیلی یا ریزنمرات(سوابق آموزشی) سه سال آخر دبیرستان
 - نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی :
اصل مدرک یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی و دو نسخه تصویر آن
اصل مدرک و یا گواهی دیپلم متوسطه و دو نسخه تصویر آن
اصل مدرک و یا گواهی سال ماقبل دیپلم و یک نسخه تصویر آن

اصل کارنامه تحصیلی(ریزنمرات) دوره پیش دانشگاهی
اصل کارنامه تحصیلی(ریزنمرات) دیپلم متوسطه
-
 نظام قدیم آموزش متوسطه:
اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دوره چهار ساله یا شش ساله دبیرستان و یا هنرستان و دو نسخه تصویر آن
گواهی تحصیلی سال ماقبل و 2 سال ماقبل دیپلم

اصل گواهی یا کارنامه تحصیلی(ریزنمرات) دیپلم نظام قدیم با قید معدل کتبی دیپلم
-
دانشجویان اخراجی آموزشی و یا انصرافی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی

اصل فرم انصراف از تحصیل با توجه به نوع دیپلم، مدارک تحصیلی مندرج در یکی از قسمت های فوق
 - دارندگان مدرک کاردانی و معادل کاردانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی:
اصل و یا گواهی موقت مدرک کاردانی (فوق دیپلم)

- دارندگان مدرک معادل کاردانی دانشگاه ها و موسسات:
اصل مدرک و یا گواهی دانش آموختگی در دوره معادل و دو نسخه تصویر آن
با توجه به نوع دیپلم، مدارک تحصیلی مندرج در یکی از قسمت های فوق
- دارندگان مدرک کاردانی پیوسته و ناپیوسته (آموزشکده های فنی حرفه ا ی ، دانشگاه جامع علمی-کاربردی یا دانشگاه آزاد اسلامی)
اصل مدرک و یا گواهی موقت مدرک کاردانی پیوسته
اصل یا گواهی سال اول،دوم،سوم دبیرستان یا هنرستان

- دارندگان مدرک حوزوی:
اصل و دو نسخه تصویر مدرک حوزوی
ارائه موافقت نامه بدون قید و شرط مدیریت حوزه های علمیه
-
 4 قطعه عکس پرسنلی 4*3 با زمینه سفید (پشت نویس شده) تهیه شده در سال جاری
-
 تصویر شناسنامه (تمام صفحات ،دونسخه)
-
تصویر کارت ملی (پشت و رو، دونسخه)
-
پرسشنامه عمومی: (بعد از ورود به سامانه ثبت نام دریافت نمایید.)

- فرم شماره 1: فارغ التحصیلان و یا دانشجویان فعلی یا انصرافی( برای کلیه پذیرفته شدگان)
-فرم شماره 2: پذیرفته شدگان دارای تناقض در نمرات دروس سوابق تحصیلی دیپلم( افراد واجد شرایط)
-فرم شماره3: پذیرفته شدگان دارای تناقض در نمرات دروس سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی (افراد واجد شرایط)
- فرم شماره 4: پذیرفته شدگان منطقه یک، رزمندگان و ایثارگران
 -فرم شماره 5 : پذیرفته شدگان سهمیه مناطق 2و3 ،

توجه: افراد با توجه به سهمیه ثبت نامی یکی از فرم های شماره 4 یا 5 را تحویل نمایند.
-فرم شماره 7: پذیرفته شدگان دارای تناقض در معدل کتبی نهایی و معدل کل مربوط به دیپلمه های فنی و حرفه ای (فقط پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی)
-فرم شماره 9: پذیرفته شدگان سهمیه استان های محروم
- فرم شماره 10: پذیرفته شدگان مرد دارای مدرک کاردانی
- فرم شماره 11: ویژه فرهنگیانی که تعهد خدمت ندارند
- فرم شماره 12: فرم معرفی دانشجویان کارمند برای ادامه تحصیل
 -فرم فرهنگیان: ویژه متعهدین خدمت آموزش و پرورش (از اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود دریافت نمایند.)
توجه مهم: ارسال کد رهگیری دریافتی از سامانه تاییدیه مدارک https://emt.medu.ir، الزامی می‌باشد .
-
 مدرک نظام وظیفه (برای آقایان):
* دارندگان کارت پایان خدمت یا معافیت دائم، درزمان ثبت نام، تصویرکارت مربوطه را جهت ارائه به همراه داشته باشند.

* پذیرفته شدگانی که فاقد کارت می باشند( اعم از افرادی که دارای معافیت تحصیلی دانش آموزی می باشند، دانشجویان انصرافی یا سربازان حین خدمت) لازم است با همراه داشتن پرینت قبولی از سایت سازمان سنجش به سامانه https://sakha.epolice.ir/ و یا یکی از دفاتر پلیس+10 شهر خود مراجعه نموده و پس از ثبت درخواست معافیت تحصیلی، پرینت برگه تایید اولیه شرایط مشمول را در سامانه ثبت نام بارگذاری نموده و سپس همراه مدارک ارسال نمایند.
 لازم است وضعیت نظام وظیفه در زمان ثبت نام مشخص شده باشد.     
* دانشجویانی که دیپلمه فنی حرفه‌ای(نظام قدیم) هستند و دارای مدرک کاردانی می باشند، قبل از هر اقدامی جهت بررسی دقیق تر با واحد پذیرش‌، ثبت نام و نظام وظیفه دانشگاه(سرکارخانم عبدلی 08132456512) هماهنگ نمایند.
نکته مهم: قابل توجه دانشجویان قبولی اولیه(مهرماه 1401) که دردانشگاه دیگرمشغول تحصیل بوده و یا انصراف داده‌اند که اصل مدارک تحصیلی آنها درآن دانشگاه می باشد لازم است تصویر مدارک مربوطه را هنگام ثبت نام به همراه خود داشته باشند.
 • واریز مبلغ 1500000ریال (یکصد و پنجاه هزار تومان ) جهت صدور کارت دانشجویی ( بیمه‌ 37500 تومان، شارژ اولیه تغذیه 70000 تومان ، و هزینه صدور کارت 42500 تومان) به شماره شبا IR650100004001112503020335 و شناسه 323071565115001146252937806020 به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه ملایر(لطفاً اصل فیش را همراه خود در زمان تحویل مدارک داشته باشید).
 • کلیه پذیرفته شدگان دوره شبانه به صورت علی الحساب مبلغ 9000000 ریال (نهصد هزار تومان) به شماره شبا IR650100004001112503020335 و شناسه 323071565115001146252937806020 به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه ملایر واریز نمایند.( لطفاً اصل فیش را همراه خود در زمان تحویل مدارک داشته باشید).
 • به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی با آدرس https://emt.medu.ir مراجعه و ابتدا نوع نظام آموزشی خود را مشخص و سپس با انتخاب گزینه سوابق تحصیلی، ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی های محل های تحصیل دوره دوم متوسطه به دانشگاه ملایر را درخواست نمایند و پس از کامل شدن فرآیند درخواست، کد پیگیری که در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت را چاپ و در زمان ثبت نام به دانشگاه تحویل نمایند.
 • به سامانه کارنامه سلامت به آدرس http://portal.saorg.ir/mentalhealth مراجعه و فرمهای لازم را تکمیل و در انتها، کد رهگیری را چاپ و در زمان ثبت نام به دانشگاه تحویل نمایند. (تاکید می گردد فرم مذکور توسط شخص دانشجو تکمیل گردد).

قابل توجه متقاضیان خوابگاه
پذیرفته شدگان، در صورت درخواست خوابگاه باید در زمان ثبت نام به اداره خوابگاهها مراجعه نمایند.

 قابل توجه دانشجویان شاهد و ایثارگر ( فقط برای دانشجویان شاهد و ایثارگر )
- دانشجویان شاهد وایثارگر (فرزندان و همسر شهدا، جانبازان 25 درصد و بالاتر همسر و فرزندان آنها، آزادگان همسر و فرزندان آنها) معاف از شهریه تحصیلی و بهره مند از تسهیلات آموزشی هستند.
- دانشجویان شاهد وایثارگر (جانباز با حداقل 15 درصد جانبازی و 3 ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، رزمنده با حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه) شامل تسهیلات آموزشی می باشند.
مدارک لازم :
- تکمیل فرم های ثبت نام - دریافت نامه از بنیاد شهید شهرستان ملایر
- کپی شناسنامه و کارت ملی
- یک قطعه عکس
- کپی کارت دانشجویی و اصل آن که دارای تاریخ اعتبار باشد.

-
 مدارک خواسته شده را همراه با مدارک ثبت نامی پست نمایند.
توضیحات:
در صورت هرگونه سوال (بجز امور خوابگاه ها) می‌توانید در روزهای ثبت نام با شماره 08132456512 سرکار خانم عبدلی از ساعت 8 صبح الی 14 در مدت زمان ثبت نام هماهنگ نمایید.

سوالات مربوطه به اداره خوابگاه را می توانید در ساعات اداری 8 الی 14 با شماره 08132456510 سرکار خانم چوبین پیگیری نمائید.
کمیته ثبت نام 1401

 
1401/11/9 یکشنبه
شرایط، هزینه و شیوه نامه اجرایی بیست و هشتمین المپیاد غیر متمرکز علمی-دانشجویی منطقه 4
دفتر هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه بوعلی سینا به عنوان مسئول و مجری برگزاری المپیاد علمی-دانشجویی غیر متمرکز منطقه ۴ در استان های همدان-مرکزی-قم و قزوین، اولین مرحله از بیست و هشتمین المپیاد غیر متمرکز علمی-دانشجویی را  در ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار می نماید.
 • رشته های آزمون:
زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر و مهندسی کشاورزی )زراعت و اصلاح نباتات(، مهندسی صنایع، روانشناسی، علوم جغرافیا، علوم زمین، سلول های بنیادی و مهندسی بافت، و مهندسی مواد و متالوژی.
 • شرایط شرکت در آزمون:
در هر رشته یک تیم حداکثر پنج نفره می تواند در آزمون شرکت کند. دانشجویان سال سوم و چهارم که در حال تحصیل می باشند مجاز هستند در آزمون شرکت نمایند . (شرکت کنندگان در المپیاد غیر متمرکز باید در حال تحصیل باشند و ارسال نامه مبنی بر اشتغال به تحصیل دانشجویان معرفی شده به دبیرخانه المپیاد الزامی است)
 • برنامه زمان و منابع امتحانی آزمون:
زمان برگزاری آزمون المپیاد 15 اردیبهشت ماه 1402 می باشد و برنامه آزمون به همراه منابع امتحانی در فایل پیوست این اطلاعیه در زیر ذکر شده است. محل برگزاری آزمون دانشگاه های بین المللی امام خمینی )ره(، اراک، بوعلی سینا و قم می باشد.
 • نحوه ثبت نام برای شرکت در المپیاد:
دانشجویان سال سوم و چهارم شاغل به تحصیل در دانشگاه ملایر که رشته تحصیلی آنها جزو رشته های ذکر شده در بالا می باشد می توانند در صورت تمایل به شرکت در آزمون فایل اکسل زیر (پیوست) را دانلود نموده و اطلاعات مورد نیاز زیر را در آن وارد کرده  و  آن را به مدیر گروه آموزشی خود تحویل داده و اعلام آمادگی خود را برای شرکت در آزمون اعلام نمایند.
اطلاعاتی که باید در فایل اکسل در قسمت های مشخص شده طبق الگو وارد گردد شامل موارد زیر می گردد:
"نام، نام خانوادگی، جنسیت، نام پدر، شماره دانشجویی، کد ملی، شماره شناسنامه، شماره سریال شناسنامه، تاریخ تولد (روز ماه سال)، سال شروع به تحصیل(فقط سال)، سال احتمالی فارغ التحصیلی(فقط سال)، دانشگاه، دانشکده، رشته، گرایش، رشته امتحانی، شماره تلفن همراه، شماره تلفن ثابت، آدرس پست الکترونیکی، آدرس محل سکونت و کدپستی، حوزه آزمون (در قسمت حوزه آزمون یکی از دانشگاه های اراک، بوعلی سینا، بین المللی امام خمینی (ره)یا قم درج شود؛ ملاک انتخاب، امکان حضور دانشجو در آن حوزه است.)"

تذکر: با توجه به محدودیت تیم ارسالی هر رشته به المپیاد در صورت تقاضای بیش از 5 نفر، اولویت بندی بر اساس معدل کل دانشجو انجام خواهد شد.
 • هزینه شرکت در المپیاد:
این هزینه به ازای هر نفر مبلغ 3980000 ریال (سیصد و نود و هشت هزار تومان) می باشد (اعلامی از طرف سازمان سنجش) که می بایست بعد از قطعی شدن انتخاب دانشجو (بنا به نظر مدیرگروه) در تیم 5 نفره هر رشته،  توسط دانشجو از طریق سامانه پرداخت الکترونیکی دانشگاه بوعلی سینا به آدرس  https://pay.basu.ac.ir/ پرداخت گردد و گواهی آن به دفتر استعداد درخشان دانشگاه ملایر تحویل داده شود.
 مراحل انجام این پرداخت بصورت زیر است:
 • ابتدا از طریق لینک مذکور وارد سامانه شوید
 • پرداخت بر اساس عنوان را انتخاب نمایید.
-     مرکز درآمدها : حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی
-   گروه پرداخت: دفتر هدایت استعداهای درخشان
-   عنوان پرداخت: المپیاد دانشجویی غیر متمرکز منطقه چهار
-    پس از تکمیل فرم مشخصات نسبت به پرداخت مبلغ مورد نظر اقدام فرمایید.

دانشجویان محترم می بایست گواهی پرداخت هزینه را پرینت کرده و به دفتر استعداد درخشان دانشگاه ملایر حداکثر تا تاریخ 26 بهمن 1401 تحویل نمایند. در صورت عدم پرداخت هزینه ثبت نام،  دانشجو از لیست نهایی تیم ارسالی حذف خواهد شد.
 • دانشجویان رتبه های اول تا سوم هر ورودی به شرط اینکه معدل کل آنها کمتر از 17 نباشد، در صورت ثبت نام و شرکت در آزمون المپیاد، فارغ از نتیجه آزمون، دانشگاه ملایر هزینه ثبت نام این افراد را بعد از شرکت در آزمون  (حضور یافتن در جلسه آزمون) به این عزیزان باز پرداخت خواهد نمود.  این عزیزان با ارائه کارت شرکت در آزمون به دفتر استعداد درخشان دانشگاه می توانند درخواست عودت هزینه ثبت نام در المپیاد را بدهند.
 • همچنین دانشگاه ملایر تمهیدات لازم را برای تیم شرکت کننده در آزمون جهت رفت و برگشت به همدان را در روز آزمون فراهم خواهد نمود.

دانشجویان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر به فایل های قرار داده شده در ذیل این اطلاعیه توجه فرمایند و  یا به وب سایت دانشگاه بوعلی سینا، بخش استعداد درخشان- المپیاد دانشجویی مراجعه فرمایند. همچنین در صورت داشتن هر گونه سئوال می توانند با شماره تلفن 08138381108  دبیر خانه المپاد دانشجویی 1402 منطقه 4 تماس حاصل فرمایند.
با آرزوی موفقیت
دفتر هدایت استعداد درخشان دانشگاه ملایر
1401/11/8 شنبه
اطلاعیه ثبت شماره همراه و آدرس ایمیل در سيستم مديريت امور آموزشي
قابل توجه دانشجویان محترم
به اطلاع میرساند که دانشجویان برای انتخاب واحد نیمسال دوم 1402-1401 ابتدا می بایست در سيستم مديريت امور آموزشي (سما) از قسمت اطلاعات آموزشی- اطلاعات دانشجویی نسبت به تکمیل شماره همراه و آدرس ایمیل اقدام نمایند.
از دانشجویان محترم تقاضا می گردد که حداکثر تا روز جمعه 14 بهمن نسبت به ثبت شماره همراه و آدرس ایمیل اقدام نمایند.
مدیریت امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ملایر
1401/10/26 دوشنبه
اطلاعیه برگزاری امتحانات طبق برنامه زمانبندی اعلام شده
به اطلاع دانشجویان عزیز می‌رساند: امتحانات دانشگاه طبق برنامه برگزار می‌گردد و از دانشجویان تقاضا می‌شود نسبت به حضور به موقع در جلسه امتحان برنامه‌ریزی نمایند. هرگونه تغییر احتمالی در برنامه امتحانی صرفا از طریق سایت و کانال ایتا دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.
مدیریت آموزشی دانشگاه
اخبار توسعه و پشتیبانیبيشتر
1401/11/11 سه‌شنبه
راهنمای استفاده از سامانه تحت وب و نرم افزار کاربردی بیمه تکمیلی سینا (سیناد)
همکاران محترم به منظور ثبت و پیگیری هزینه های درمان می توانید به پورتال شرکت بیمه سینا، خدمات الکترونیکی بیمه درمان، سامانه ثبت آنلاین هزینه درمان(سیناد) مراجعه نموده و با ورود به سامانه نسبت به ثبت و پیگیری اسناد اقدام نمایند.
همچنین جهت دریافت و  نرم افزار کاربردی به پورتال بیمه سینا – خدمات الکترونیک –خدمات الکترونیکی  بیمه درمان- سامانه ثبت آنلاین  هزینه درمان ( سیناد)-نرم افزار مخصوص گوشی هوشمند –دریافت مستقیم نسخه اندروید مراجعه و با نصب نرم افزار نسبت به ثبت و پیگیری اسناد اقدام نمایند توجه : نام کاربری و کلمه عبور کد ملی اشخاص می باشد.
 1. افراد با ورود به قسمت اعلام هزینه درمان نسبت به بارگزاری هزینه های مربوطه اقدام نمایند.
 2. با ورود  به هر قسمت، فیلم آموزشی مربوطه قابل مشاهده می باشد.
 3. بعد از تایید نهایی و در صورت عدم مشکل کارمندان می بایست اصل هزینه تائید شده را دوشنبه هر هفته تحویل کارشناس بیمه سینا نمایند.
لازم به ذکر است ثبت اسناد هزینه درمان در سامانه بیمه تکمیلی (سیناد) الزامی است.
1401/10/17 شنبه
آگهی فراخوان ارزیابی کیفی و مناقصه عمومی يك مرحله‌ای (تکمیل خوابگاه متأهلین دانشگاه ملایر)
دانشگاه ملایر در نظر دارد با رعایت قانون برگزاری مناقصات، انجام عملیات موضوع ذیل را از طریق ارزیابی کیفی و مناقصه عمومی یک مرحله‌ای با استفاده از بخشنامه سرجمع به پیمانکار واجد شرایط واگذار نماید:
 الف) موضوع پروژه: تکمیل خوابگاه متأهلین دانشگاه ملایر به شماره 2001000050000015 سامانه ستاد
 ب) مبلغ برآورد اولیه پروژه: 39526763876ریال (سی و نه میلیارد و پانصد و بیست و شش میلیون و هفتصد و شصت و سه هزار و هشتصد و هفتاد و شش ریال)
ج) مدت انجام کار: 6 ماه
د) محل انجام کار: ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک، دانشگاه ملایر
ه) مبلغ تضمین شرکت در مناقصه: 1976339000ریال (یک میلیارد و نهصد و هفتاد و شش میلیون و سیصد و سی و نه هزار ریال)، بصورت ضمانتنامه بانکی معتبر با اعتبار حداقل سه ماهه از تاریخ تحویل پیشنهاد و با قابلیت تمدید برای 3 ماه دیگر و یا واریز وجه نقد به شماره شبا متمرکز سپرده 57010004001071507378919 IR نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نام دانشگاه ملایر قابل پذیرش خواهد بود. 
 و) محل فروش و تحویل اسناد: هر سه پاکت الف، ب و ج باید بصورت الکترونیکی در سایت ستاد ایران بارگذاری شوند و فقط اصل پاکت الف در پاکت  مجزا و مهر و موم شده که مشخصات مناقصه بر روی آن نوشته شده است در مهلت مقرر به نشانی کارفرما ارسال و در دبیرخانه ثبت گردد.
ز) تاریخ فروش اسناد مناقصه:  مطابق زمان اعلام شده در سامانه ستاد ایران
ح) زمان تحویل اسناد مناقصه: مطابق زمان اعلام شده در سامانه ستاد ایران
ت) اعتبارات مالی پروژه از محل اعتبارات عمرانی بصورت نقد خواهد بود.
ی) شرایط پیمانکار: 1- داشتن حداقل رتبه 5 ابنیه و 5 تاسیسات از سازمان برنامه و بودجه کشور و دارا بودن ظرفیت آزاد کار  و گواهینامه صلاحیت ایمنی از اداره کار و رفاه اجتماعی
ک) حداقل امتیاز لازم برای بازگشایی پاکات قیمت 65 امتیاز کیفی مطابق اسناد اعلامی می باشد.
ل) نشانی کارفرما: ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک، دانشگاه ملایر تلفن: 32456518 -081
 م) سایر اطلاعات و جزئیات مربوط، در اسناد ارزیابی و مناقصه مندرج است.
تاريخ بازگشايي پاكات مناقصه : ساعت 10 روز یک شنبه مورخ 2 بهمن 1401
*** هزینه درج آگهی به عهده برنده مناقصه می‌باشد. ***
1401/10/16 جمعه
آگهی فراخوان ارزیابی پیمانکار و مناقصه عمومی يك مرحله‌ای (تکمیل فاز اول دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ملایر)
دانشگاه ملایر در نظر دارد با رعایت قانون برگزاری مناقصات، انجام عملیات موضوع ذیل را از طریق مناقصه عمومی یک مرحله‌ای با ارزیابی کیفی پیمانکار واجد شرایط واگذار نماید:
الف) موضوع پروژه: تکمیل فاز اول دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ملایر
ب) مبلغ برآورد اولیه پروژه: 173427364378ریال (یکصد و هفتاد و سه میلیارد و چهارصد و بیست و هفت میلیون و سیصد و شصت و چهار هزار و سیصد و هفتاد و هشت ریال)
ج) مدت انجام کار: 9 ماه
د) محل انجام کار: ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک، دانشگاه ملایر
ه) مبلغ تضمین شرکت در مناقصه: 8672000000ریال (هشت میلیارد و ششصد و هفتاد و دو میلیون ریال)، بصورت ضمانتنامه بانکی معتبر با اعتبار حداقل سه ماهه از تاریخ تحویل پیشنهاد و با قابلیت تمدید برای 3 ماه دیگر و یا واریز وجه نقد به شماره شبا متمرکز سپرده 57010004001071507378919 IR نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نام دانشگاه ملایر قابل پذیرش خواهد بود. 
و) محل فروش و تحویل اسناد: هر سه پاکت الف، ب و ج باید بصورت الکترونیکی در سایت ستاد ایران بارگذاری شوند و فقط اصل پاکت الف در پاکت  مجزا و مهر و موم شده که مشخصات مناقصه بر روی آن نوشته شده است در مهلت مقرر به نشانی کارفرما ارسال و در دبیرخانه ثبت گردد.
ز) تاریخ فروش اسناد مناقصه:  مطابق زمان اعلام شده در سامانه ستاد ایران به شماره
ح) زمان تحویل اسناد مناقصه: مطابق زمان اعلام شده در سامانه ستاد ایران
ت) اعتبارات مالی پروژه از محل اعتبارات عمرانی بصورت نقد خواهد بود.
ی) شرایط پیمانکار: 1- داشتن حداقل رتبه 3 ابنیه و 4 تاسیسات از سازمان برنامه و بودجه کشور و دارا بودن ظرفیت آزاد کار  و گواهینامه صلاحیت ایمنی از اداره کار و رفاه اجتماعی
ک) نشانی کارفرما: ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک، دانشگاه ملایر- دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی تلفن: 32456518 -081
ل) سایر اطلاعات و جزئیات مربوط، در اسناد ارزیابی و مناقصه مندرج است.
تاريخ بازگشايي پاكات مناقصه : ساعت 10 روز شنبه مورخ 24 دی 1401
* هزینه درج آگهی به عهده برنده مناقصه می‌باشد. *
1401/10/7 چهارشنبه
اطلاعيه بيمه تكميلي درمان ویژه اعضاي هيأت علمي و كاركنان دانشگاه ملایر (سال 1402-1401)
قابل توجه اعضاي محترم هيأت علمي و كاركنان ارجمند دانشگاه
با توجـه به اينكه بيمه درمان تكميلي همكاران محترم با شركت بیمه سینا از تاريخ 1 دی 1401 لغايت 30 آذر 1402 با شرايط و تعهدات مندرج در فرم شماره 1 و 2  منعقد خواهد شد ، خواهشمند است همكاران با توجه به موارد ذيل اقدام نمايند.
الف) متقاضيان جديد عضویت در بیمه تکمیلی فقط فرم شماره 1 را  تكميل نمايند.
ب) همكاراني كه در قرارداد قبلي 1 دی 1400 لغايت 30آذر 1401  بيمه بوده و خواهان ايجاد تغييرات (حذف و اضافه ، انصراف كلي) مي‌باشند فرم شماره 2 را تكميل نمايند.در غير اينصورت به منزله عدم تغييرات تلقي شده و بيمه آنان همانند سال قبل تمديد مي‌گردد .
توجه : در ضمن همكاران محترم فرم‌هاي مربوطه را پس از تكميل تا 13 دی 1401 به  امور اداری ارسال نموده تا اقدام لازم معمول گردد. لازم به ذكر است بعد از تاريخ مذكور به هيچ‌ درخواستي ترتيب اثر داده نخواهد شد.
اخبار دانشجوییبيشتر
1401/11/11 سه‌شنبه
کارگاه آموزشی «گروه درمانی و آموزش گروهی توانمندسازی روانشناختی»
کانون همیاران مرکز مشاوره، سلامت و سبک زندگی دانشگاه ملایر با همکاری انجمن علمی گروه روانشناسی برگزار می کند.
فرصتی ویژه برای ترم آینده 
گروه درمانی و آموزش گروهی توانمندسازی روانشناختی
مدرس: دکتر جواد کریمی (عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه ملایر) 
هزینه برای دانشجویان: رایگان

   ثبت نام: ایتا  @psychologi_1401
مرکز مشاوره دانشگاه ملایر
1401/11/8 شنبه
جشنواره ورزش های همگانی استانی(انتخابی المپیاد همگانی تابستان ۱۴۰۲ )
دانشجویانی که در رشته های ذیل دارای مهارت و سابقه قهرمانی می‌باشند بعد از مطالعه دقیق آيين نامه مربوطه، جهت شرکت حداکثر تا ۱۲ بهمن ماه از ساعت ۹ الی ۱۴ با شماره زیر تماس حاصل فرمایند : ۰۸۱۳۲۳۵۵۳۲۹
رشته های برگزاری : دوچرخه‌سواری، هفت سنگ مهارتی،دارت، هندپلو،شطرنج ،فریزبی،آمادگی جسمانی، طناب زنی،والیبال ۴ نفره،بسکتبال ۳ نفره
1401/11/5 چهارشنبه
اطلاعیه: سامانه فاز 2 صندوق رفاه دانشجویان به همراه پرتال دانشجویی به منظور بروز رسانی اطلاعات و انتقال به سامانه جدید به مدت 15 روز از دسترس خارج خواهد شد
به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی می‌رساند سامانه فاز 2 صندوق رفاه دانشجویان به همراه پرتال دانشجویی به منظور بروز رسانی اطلاعات و انتقال به سامانه جدید از تاریخ 6 بهمن 1401 به مدت 15 روز از دسترس خارج خواهد شد.
لذا جهت انجام مراحل تسویه حساب، از مراجعه حضوری به اداره رفاه و خدمات دانشجویی دانشگاه خودداری نموده و صرفا درخواست تسویه حساب را از طریق سامانه مدیریت درخواست از سامانه سما ( اداره آموزش دانشگاه ) ثبت نمایید.
بدیهی است کلیه درخواست‌ها بعد از تاریخ 23 بهمن 1401 قابل بررسی و پیگیری خواهد بود.
1401/10/15 پنجشنبه
جدول زمانبندی حرکت سرویس های دانشجویی در زمان برگزاری امتحانات
اخبار فرهنگی و اجتماعیبيشتر
1401/11/13 پنجشنبه
مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت علی(ع) در دانشگاه ملایر برگزار شد
مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت علی(ع) به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی و با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر، هیأت رئیسه دانشگاه و با حضور گرم خانواده های دانشگاهیان دانشگاه ملایر برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن گرامی داشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سالروز ولادت باسعادت حضرت علی علیه السلام را تبریک گفت و حضور گرم خانواده های دانشگاهیان دانشگاه ملایر در این مراسم را ارزشمند توصیف کرد و از این حضور ابراز خرسندی نمود.
رئیس دانشگاه با اشاره به اهمیت کانون خانواده و اهتمام به جوان سازی جمعیت در نگاه کلان کشور، برخی تصمیمات اتخاذ شده و اقدامات در خصوص حمایت از این امر در دانشگاه را بیان کرد.
وی همچنین به پیشرفت کشور در دوره پس از انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: در نظر داریم دانشگاه ملایر نیز به عنوان نهاد علمی پژوهشی با تلاش مضاعف و اقدامات انقلابی، تاثیرات مثبت و ارتباط مناسبی با جامعه و صنعت داشته باشد و سهم خود را به نحو شایسته در پیشرفت کشور ایفا کند.
در ادامه مهندس اسماعیلی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان ضمن گرامیداشت و تبریک دهه فجر اظهار داشت: ملت تحقیر و تضعیف شده ایران در زمان طاغوت، امروز به پدیده‌ای تبدیل شده که ابرقدرت‌ها از آن شاکی شده‌اند.
وی افزود: هیچگاه در طول تاریخ ملت آزاده و مستقلی به نام دین و بر پایه استقلال و آزادی در چنین پایه قدرتمندی و نقطه تاریخی قرار ندارد و نباید اجازه دهیم تبلیغات دشمن ذهن و قلب جوانان و فرزندان ما را تسخیر کند.
فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: این راه پرافتخار با وحدت، همبستگی، در کنار هم بودن و ایستادن پای دین و انقلاب، ادامه مسیر خواهد داد و پیروزی‌های بزرگی در پیش است.
وی مسائل امروز کشور در حوزه‌های اقتصادی،مسکن، بحران آب و سایر موارد را عنوان و بیان کرد: در کنار این مشکلات، ابرچالش امروز کشور به معنای واقعی، چالش ذهنی است و هنوز نمی‌دانیم در کجای نقشه و تاریخ قرار گرفته‌ایم.
به گفته وی، علت اصلی این چالش ذهنی جنگ بی‌سابقه رسانه‌ای دشمنان است که امروز علیه ملت ایران برپا کرده‌اند و تلاش می‌کنند با جعل اخبار و روایت‌سازی، مدیریت احساسات جوانان و نوجوانان را در دست بگیرند و مدیریت افکار عمومی را عهده‌دار شوند.
اسماعیلی با تاکید بر اینکه نسل جوان امروز باید از حوادث و وقایع تاریخ معاصر مطلع شود افزود: ۴۴ سال گذشته بدون تردید در همه عرصه پیشرفت کرده و موفق بودیم.
وی ادامه داد: جمعیت ایران در طول ۲۰۰ سال گذشته یک درصد جمعیت دنیا بود و در سال ۵۷ این یک درصد، یک دهم درصد علم دنیا را تامین و تولید می‌کرد، در حالی‌که امرور همین یک درصد جمعیت ایران در دنیا، به تنهایی پس از ۴۴ سال ۲ درصد علم دنیا را با ۲ هزار درصد پیشرفت تامین می‌کند و در هر صحنه‌ای سرمایه‌گذاری کردیم، موفق شدیم.
وی ادامه داد: جز معدود کشورهایی هستیم که عضو باشگاه فضایی و هسته‌ای هستیم و در فناوری‌های نوین، نانو و رشته‌های مختلف پزشکی دستاوردهای بزرگی کسب کردیم.
فرماندار ویژه ملایر گفت: ملت ایران در آن زمان پیام امام راحل را دریافت کرد و یاد گرفت در حصار تهدید و تحریم نمی‌ماند و باید بن‌بست شکنی کرد.
این جشن با اجرای برنامه های گروه طنز هنری، خوانندگی، برگزاری مسابقه، پخش کلیپ های انقلابی، مولودی خوانی، اجرای سرود دسته جمعی کودکان و اهداء هدایای ویژه ایام دهه فجر به کل فرزندان خانواده های اساتید و کارکنان همراه بود و با نورافشانی در فضای دانشگاه به پایان رسید.
1401/10/30 جمعه
ثبت نام اعتکاف دانشجویی به مناسبت ماه رجب ( ویژه دختران دانشجو )
زمان اعتکاف : ۱۵ ، ۱۶ و ۱۷ بهمن مصادف با (۱۳ و ۱۴ و ۱۵ رجب )
مهلت ثبت نام: ۲۸ دی الی ۵ بهمن
مکان ثبت نام‌: دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ملایر و سرپرستی خوابگاههای دانشجویی دخترانه
مکان اعتکاف : مسجد دانشگاه ملایر
هزینه ثبت نام: ۵۰ هزار تومان ( دانشجویانی که توان پرداخت ندارند مستثنی هستند ) دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر
1401/10/24 شنبه
نشست هم اندیشی اساتید مشاور انجمن های علمی دانشگاه برگزار شد
نشست هم اندیشی و تبادل نظر اساتید مشاور انجمن های علمی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی  دانشگاه در روز دوشنبه 19 دی ماه برگزار شد.
در این نشست دکتر سلیمانی به اهمیت تقویت  امید و خودباوری و حمایت و هدایت دانشجویان، ارتباط دانشجویان با صنعت و اولویت بندی نوع فعالیت ها در انجمن های علمی  اشاره نمود.
در ادامه اساتید مشاور انجمن های علمی راهکارهایی در جهت ارتقاء فعالیت انجمن های علمی پیشنهاد دادند.
در پایان این نشست از حمایت و تلاش های اساتید این حوزه تشکر و قدردانی شد.
1401/10/14 چهارشنبه
مراسم سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.
سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سه شنبه  13 دی ‌ماه ۱۴۰۱ در مرکز همایش های سردار شهید حاج رسول حیدری با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ملایر برگزار شد.
در این مراسم سرهنگ ناصری از فرماندهان و مدافعان حرم سپاه استان همدان در سخنانی ضمن گرامیداشت سومین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به بیان خاطراتی از این شهید عزیز پرداخت  و با اشاره به ویژگی های شخصیتی شهید سلیمانی، اخلاص، جوانمردی،  ایثار، شهامت،  مردانگی و شرف را نمونه های بارز شخصیت این شهید والامقام دانست و با اشاره به روایات و احادیث معصومین در باب ویژگی های شخصیتی شهید سلیمانی مطالبی را بیان نمود .