دوشنبه 13 آذر 1402   04:24:09
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ با موضوع «نقش افزایش سهم مالیات در بودجه بر معیشت مردم و عملکرد کمیسیون انرژی در ثروت آفرینی برای کشور» برگزار گردید 1402/9/5 یکشنبه
نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ با موضوع «نقش افزایش سهم مالیات در بودجه بر معیشت مردم و عملکرد کمیسیون انرژی در ثروت آفرینی برای کشور» برگزار گردید
نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ با موضوع «نقش افزایش سهم مالیات در بودجه بر معیشت مردم و عملکرد کمیسیون انرژی در ثروت آفرینی برای کشور» و با حضور و سخنرانی دکتر بیگی نژاد نماینده مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی و حضور مسئولین دانشگاه، جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان در سالن شهید حیدری برگزار گردید.
در ابتدای نشست که به مناسبت هفته بسیج و با پیگیری بسیج اساتید دانشگاه برگزار شد، دکتر بیگی نژاد ضمن اشاره به نقش مهم بیان مسائل، آگاهی بخشی و شفافیت در ارائه گزارش به عموم مردم، به تحلیل مسائل اقتصادی و بودجه در کشور پرداخت.
در ادامه نیز سوالات و موارد از سوی حاضرین مطرح گردید و موارد مهم پاسخ داده شد.
ارتقای مرتبه دو عضو هیات علمی دانشگاه به استادی و دانشیاری 1402/9/2 پنجشنبه
ارتقای مرتبه دو عضو هیات علمی دانشگاه به استادی و دانشیاری
 هیات ممیزه دانشگاه ملایر در جلسه روز چهارشنبه 1 آذر 1402 با ارتقای مرتبه دکتر عیسی سلگی عضو هیات علمی گروه محیط زیست از دانشیاری به استادی و همچنین ارتقای مرتبه دکتر مهدی هدایتی عضو هیات علمی گروه علوم دامی از استادیاری به دانشیاری موافقت کرد.
در این جلسه دکتر هدایتی با رای مثبت همه اعضا به دانشیاری ارتقا یافت و بر این اساس از یک پایه تشویقی نیز برخوردار خواهد شد.
ضمن عرض تبریک به این دو بزرگوار، توفیق روز افزون اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت می نماییم.
دفتر ریاست و روابط عمومی
نشست صمیمی و بصیرت آفرین اساتید و کارکنان دانشگاه با امام جمعه ملایر برگزار شد 1402/8/30 سه‌شنبه
نشست صمیمی و بصیرت آفرین اساتید و کارکنان دانشگاه با امام جمعه ملایر برگزار شد
همزمان با آغاز هفته بسیج نشست صمیمی و بصیرت آفرین مسئولین، اساتید و کارکنان دانشگاه با موضوع «آزادی قدس، آرمان اسلامی» با حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلیمن ارزنده امام جمعه ملایر برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام و المسلیمن ارزنده با بیان ویژگیهای برجسته امام خمینی و توانمندی ایشان در مدیریت انقلاب اسلامی و کشور، گفت: تمدن سازی در کشور به گونه ای بوده است که انقلاب اسلامی الگوی سرافرازی برای سایر کشورها و ملت های آزاده دنیا است و راه‌اندازی بسیج مردمی در عراق و برچیدن بساط داعش نمونه ای از الگوسازی و تجارب موفق انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به برخی رخدادها و اتفاقات زمان انقلاب و دفاع مقدس افزود : نحوه مواجهه و مدیریت بحران ها در کشور نشان می دهد عنایات ویژه ای به امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب شده است و ایشان با نور دیگری مسائل را می بینند.
امام جمعه ملایر با بیان نقل قولی از رهبری که می فرماید: «فلسطین کلید رمزآلود فرج حضرت صاحب الزمان (عج) است» گفت: بر اساس پیش بینی های قرآن و اسلام، این پایان یهود است و به فرموده رهبر معظم اسرائیل برای نابودی خود عجله می کند.
حجت الاسلام ارزنده با اشاره به برخی خصلت های یهودیان همچون خودبرتربینی، لجاجت و خودمحوری آنها و همچنین گفته های یهودیان مبنی بر اینکه وقت آن رسیده که معبد سلیمان نمایان شود، ادامه داد: اسرائیل برای عملیات و پاکسازی منطقه و خروج غیریهودیان از پیش برنامه داشتند و حماس با طوفان الاقصی پیشدستی کرد.
وی افزود: از نظر یهودیان شرایط مد نظر برای گسترش اسرائیل آماده شده است و اکنون زمان تخریب مسجد الاقصی و بنیان نهادن معبد سلیمان است.
امام جمعه ملایر در پایان به بیان روند و اتفاقات پیش از ظهور حضرت مهدی (عج) پرداخت و با توجه به نشانه های موجود انقلاب صاحب الزمان (عج) را نزدیک دانست.
دیدار ریاست، مسئولین و جمعی از دانشجویان دانشگاه ملایر با پرستاران و فعالان عرصه سلامت به مناسبت روز پرستار 1402/8/28 یکشنبه
دیدار ریاست، مسئولین و جمعی از دانشجویان دانشگاه ملایر با پرستاران و فعالان عرصه سلامت به مناسبت روز پرستار
همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، برنامه دیدار و عرض تبریک به پرستاران و فعالان عرصه سلامت با حضور رئیس دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاون اداری و مالی، مشاور رئیس، جمعی از اعضای شورای فرهنگی، مسئول بسیج اساتید، مسئول بسیج دانشجویی، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان، دبیر کانون های دانشجویان و دبیر تشکل قرآن و عترت و تعدادی از اعضای تشکل‌ها و کانونهای فرهنگی دانشگاه ملایر صورت پذیرفت.
در این دیدار مسئولین و دانشجویان دانشگاه ضمن گرامیداشت و تبریک این مناسبت خجسته، با اهدای گل و شیرینی از زحمات این عزیزان قدردانی کردند.
آئین تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد 1402/8/27 شنبه
آئین تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد
آئین تکریم حجت الاسلام والمسلمین عباسی و معارفه حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترکاشوند به عنوان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام‌ معظم رهبری با حضور معاون منابع انسانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا، اعضای هیأت رئیسه دانشگاه، اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار شد.
در ابتدای برنامه دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم به میهمانان و مدعوین گفت: حضور مسئول نهاد در دانشگاه به عنوان تثبیت کننده، حامی و هدایت گر بسیار حائز اهمیت است و با وجود و حضور دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها وحدت ایجاد می شود که این وحدت در تمامی امور دیده شده است.
وی  افزود : حجت الاسلام عباسی با روحیه بسیجی و جهادی در تمامی امور اعم از جهادی ، ورزشی ، فرهنگی و... پیش قدم بود و این تلاش ها و زحمات شایسته تقدیر است.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاجیلوئی محب مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا گفت: هدایت دینی و فرهنگی یک اصل ارزشمند است و این امر را تنها وظیفه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  ندانید و همه باید در امر قدم بردارند.
 وی  با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص)، افزود: اگر هر استاد هنگام درس و در کلاس خود نکته ای هدایتگر  بگوید و مسیر زندگی دانشجویی را به معارف الهی عوض کند کاری بسیار بزرگ انجام داده است و این همان بحث دعوت به خدا و رسالت همه ما است.
در ادامه برنامه حجت الاسلام سید مهدی میراحمدی معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن قدردانی از تلاش های مجاهدانه و کارنامه موفق حجت الاسلام عباسی، صفات بارز مسئول نهاد رهبری در نگاه و بیانات مقام معظم رهبری را برشمرد و افزود: مسئول دفتر نهاد رهبری باید با دانشجویان ارتباط موثر، دائم و صمیمی داشته باشد، حکیمانه سخن بگوید، حکیمانه برخورد کند و موعظه حسنه داشته باشد که حجت الاسلام عباسی این برخورد ها و این مولفه ها را به نحو احسنت انجام داده است.
در بخش دیگر مراسم حجت السلام والمسلمین عباسی ضمن بیان خاطرات ۵ سال خدمت در دفتر نهاد مقام معظم‌رهبری دانشگاه ملایر، از همکاران سابق خود تقدیر کرد و برای ایشان آرزوی توفیق روز افزون نمود.
وی با اشاره بر این که خدمت در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه توفیقی است که از سوی خداوند متعال نصیب شده است گفت: تقدیر بر این قرار گرفته است تا پایان سنگر خدمت در این دانشگاه، آغاز خدمت در دیاری دیگر باشد.

در بخش پایانی برنامه نیز حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترکاشوند گفت: با توجه به این که معلمی اولین شغل ما است، وظیفه همه ما پیش از تدریس تربیت و تهذیب دانشجویان و تربیت فرزندان معنوی می باشد.
وی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به جنایات رژیم جعلی صهیونیستی، از این رژیم منحوس برائت جست و با همراهی حاضرین در سالن شعارهای ضدضهیونیستی سر دادند.
همچنین در بخش هایی از این آئین دکتر آتله خانی دبیر هم اندیشی اساتید و نخبگان و علی زارعی دبیر مجمع تشکل های دانشجویی مطالبی پیرامون حسن همکاری، همراهی و تلاش های حجت الاسلام عباسی در فعالیت های فرهنگی بیان کردند.
در انتهای برنامه از حجت الاسلام والمسلمین عباسی تقدیر و حکم‌مسئولیت حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترکاشوند به عنوان سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به وی اهدا شد.
قهرمانی تیم دو و میدانی دانشجویان پسر دانشگاه ملایر در مسابقات منطقه ۴ کشور 1402/8/27 شنبه
قهرمانی تیم دو و میدانی دانشجویان پسر دانشگاه ملایر در مسابقات منطقه ۴ کشور
مسابقات دو و میدانی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از ۲۴ آبان ماه به میزبانی دانشگاه بوعلی سینا و با شرکت ۹ تیم از دانشگاه های منطقه برگزار گردید که دانشجویان دانشگاه ملایر در این رقابت ها با درخششی خیره کننده  ضمن کسب مقام قهرمانی، سهمیه کامل حضور در رویداد المپیاد قهرمانی کشور را نیز به دست آوردند.
 مقام های کسب شده توسط دانشجویان پرافتخار دانشگاه ملایر در این مسابقات:
پرش طول: محمد رضا قاسمی (مدال طلا)
پرش سه گام: محمد رضا قاسمی (مدال طلا)
۱۰۰ متر: امیرحسین باریک آبی (مدال طلا)
پرش ارتفاع: دانیال زارعی (مدال نقره)
پرتاب دیسک: پویا حقیقی (مدال نقره)
پرتاب وزنه: محمد ربیعی (مدال نقره)
پرتاب نیزه: پویا حقیقی (مدال نقره)
۸۰۰ متر: امیرحسین پرنا (مدال نقره)
۱۱۰ متر با مانع: دانیال زارعی (مدال نقره)
۲۰۰ متر: امیر حسین باریک آبی (مدال نقره)
۴×۱۰۰ متر امدادی: محمدرضا قاسمی، علی ویسی، احمدرضا سلگی و امیرحسین باریک آبی (مدال نقره)
۴۰۰ متر: سجاد علینقیان (مدال برنز)
اداره تربیت بدنی دانشگاه، این موفقیت ارزشمند را به اعضای تیم دو و میدانی و جامعه ورزش دانشگاه تبریک عرض می نماید.
 
عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر جهان در سال 2023 قرار گرفت. 1402/8/22 دوشنبه
عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر جهان در سال 2023 قرار گرفت.
بر اساس فهرست منتشر شده توسط پایگاه انتشاراتی «ESI» و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، لیست دانشمندان پراستناد یک درصد برتر جهان منتشر شد و دکتر فرشید میرزائی،  استاد گروه ریاضی دانشگاه ملایر در این فهرست قرار گرفت.
مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام  (ISC)، هر سال فهرست پژوهشگران ایرانی پر استناد یک درصد برتر جهان در حوزه موضوعی علوم را بر اساس پایگاه شاخص‌‌های اساسی علم (ESI)  فهرست پژوهشگران پر استناد یک درصد جهان در سال 2023 را استخراج و پایش و منتشر می نماید.
در آخرین فهرست منتشر شده 938 پژوهشگر ایرانی، در زمره پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر جهان قرار گرفتند که بر اساس حوزه های کلان پژوهشی فروانی پژوهشگران در حوزه های پزشکی و سلامت 33 درصد، چند رشته ای 23 درصد، مهندسی 20.5 درصد، علوم پایه 12 درصد، کشاورزی و محیط زیست 10 درصد و علوم انسانی و اجتماعی 1.7 درصد است.
جهت مطالعه آمار دانشمندان یک درصد ۲۰۲۳ ایران به تفکیک دانشگاه و رشته، فایل پیوست را دریافت و مشاهده نمائید.
 این موفقیت را به ایشان و جامعه دانشگاه ملایر، تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون را از خداوند منان برایشان خواستاریم.
معاونت پژوهشی و فناوری
نشست هم اندیشی و تجلیل از پژوهشگران پراستناد یک درصد و دو درصد برتر جهان در دانشگاه برگزار شد. 1402/8/21 یکشنبه
نشست هم اندیشی و تجلیل از پژوهشگران پراستناد یک درصد و دو درصد برتر جهان در دانشگاه برگزار شد.
نشست هم اندیشی و تجلیل از پژوهشگران پراستناد دانشگاه ملایر که در لیست اعلامی از سوی موسسه پایگاه انتشاراتی esi و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  ISCدر سال ۲۰۲۳ قرار گرفته اند در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای نشست رئیس دانشگاه ضمن قدردانی از تلاش‌های ارزنده ایشان، این مهم را افتخارآفرینی برای دانشگاه دانست و خواهان هم افزایی بیشتر در پیشبرد امور پژوهش دانشگاه شد.
در ادامه پژوهشگران برتر دانشگاه نیز به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و در پایان جلسه نیز با اهدای لوح از پژوهشگران برتر دانشگاه ملایر تقدیر به عمل آمد.
 
حضور دانشگاهیان دانشگاه ملایردر راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان در سطح شهر و برگزاری مراسم ویژه در دانشگاه 1402/8/13 شنبه
حضور دانشگاهیان دانشگاه ملایردر راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان در سطح شهر و برگزاری مراسم ویژه در دانشگاه
دانشگاهیان دانشگاه ملایر همزمان با سیزدهم آبان ماه و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در کنار آحاد مردم خداجو و انقلابی در «راهپیمایی باشکوه 13 آبان» از میدان آزادگان به سمت میدان امام خمینی ملایر شرکت کردند.
به همین مناسبت مراسم ویژه ای با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان در دانشگاه برگزار گردید.
در بخشی از این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترکاشوند ضمن گرامیداشت یوم الله 13 آبان، این روز را نماد آزادگی و استکبارستیزی مردم انقلابی ایران اسلامی برشمرد و گفت: امام خمینی «ره» با علم و آینده نگری که داشت، آمریکای جنایتکار را منشاء پلیدی، استکبار و ظلم در دنیا می دانست و با تسخیر لانه جاسوسی این مسئله کاملا مشخص و عیان شد.
وی افزود: سابقه دشمنی آمریکا با ملت ایران به پیش از انقلاب اسلامی و زمان کودتای 28 مرداد 1332 بر می گردد که تلاش کرد مانع از حکومت مردم بر مردم شود و تا زمان حال نیز این دشمنی را به صورت نهان و آشکار در پیش گرفته است.
حجت الاسلام والمسلمین ترکاشوند با اشاره به نحوه به وجود آمدن رژیم غاصب صهیونیستی ادامه داد: هم اکنون نیز اسرائیل به پشتوانه آمریکا و کشورهای غربی در فلسطین جنایت و نسل کشی می کند اما به لطف خدا این ظلم پایدار نخواهد بود و این رژیم جعلی به زودی نابود خواهد شد.
در ادامه بیانیه دانشگاهیان دانشگاه ملایر به مناسبت سیزدهم آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و بیانیه مجمع هماهنگی تشکل های اسلامی دانشجویان قرائت شد.
اخبار پژوهشی و فناوریبيشتر
1402/8/22 دوشنبه
عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر جهان در سال 2023 قرار گرفت.
بر اساس فهرست منتشر شده توسط پایگاه انتشاراتی «ESI» و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، لیست دانشمندان پراستناد یک درصد برتر جهان منتشر شد و دکتر فرشید میرزائی،  استاد گروه ریاضی دانشگاه ملایر در این فهرست قرار گرفت.
مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام  (ISC)، هر سال فهرست پژوهشگران ایرانی پر استناد یک درصد برتر جهان در حوزه موضوعی علوم را بر اساس پایگاه شاخص‌‌های اساسی علم (ESI)  فهرست پژوهشگران پر استناد یک درصد جهان در سال 2023 را استخراج و پایش و منتشر می نماید.
در آخرین فهرست منتشر شده 938 پژوهشگر ایرانی، در زمره پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر جهان قرار گرفتند که بر اساس حوزه های کلان پژوهشی فروانی پژوهشگران در حوزه های پزشکی و سلامت 33 درصد، چند رشته ای 23 درصد، مهندسی 20.5 درصد، علوم پایه 12 درصد، کشاورزی و محیط زیست 10 درصد و علوم انسانی و اجتماعی 1.7 درصد است.
جهت مطالعه آمار دانشمندان یک درصد ۲۰۲۳ ایران به تفکیک دانشگاه و رشته، فایل پیوست را دریافت و مشاهده نمائید.
 این موفقیت را به ایشان و جامعه دانشگاه ملایر، تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون را از خداوند منان برایشان خواستاریم.
معاونت پژوهشی و فناوری
1402/8/21 یکشنبه
نشست هم اندیشی و تجلیل از پژوهشگران پراستناد یک درصد و دو درصد برتر جهان در دانشگاه برگزار شد.
نشست هم اندیشی و تجلیل از پژوهشگران پراستناد دانشگاه ملایر که در لیست اعلامی از سوی موسسه پایگاه انتشاراتی esi و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  ISCدر سال ۲۰۲۳ قرار گرفته اند در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای نشست رئیس دانشگاه ضمن قدردانی از تلاش‌های ارزنده ایشان، این مهم را افتخارآفرینی برای دانشگاه دانست و خواهان هم افزایی بیشتر در پیشبرد امور پژوهش دانشگاه شد.
در ادامه پژوهشگران برتر دانشگاه نیز به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و در پایان جلسه نیز با اهدای لوح از پژوهشگران برتر دانشگاه ملایر تقدیر به عمل آمد.
 
1402/7/15 شنبه
هفت نفر از پژوهشگران دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر جهان در سال 2023 قرار گرفتند.
بر اساس فهرست منتشر شده توسط پایگاه انتشاراتی «الزویر» لیست دانشمندان پراستناد دو درصد برتر جهان که بر پایه اطلاعات پایگاه «اسکاپوس» منتشر می کند هفت نفر از اساتید دانشگاه ملایر در این فهرست قرار گرفته اند. انتشار حداقل ۵ مقاله شرط بررسی کارنامه اشخاص می باشد و شاخص های تعداد استناد، تعداد استناد بدون خود استنادی، شاخص اچ و یک شاخص ترکیبی ملاک ارزیابی اعلام شده است. لینک سایت مورد نظر در اینجا قابل دسترسی می باشد.
ردیف نام و نام خانوادگی پژوهشگر تصویر
1 دکتر فرشید میرزایی
استاد گروه ریاضی
2 دکتر مهیار یوسفی
دانشیار گروه مهندسی معدن
3 دکتر مهدی کزازی
دانشیار گروه مهندسی مواد
4 دکتر داریوش سوری
استاد گروه فیزیک
5 دکتر محمود ناصری  
دانشیار گروه فیزیک
6 دکتر امیر رستگارنیا
دانشیار گروه مهندسی برق
7 دکتر محمد الماسی
دانشیار گروه شیمی

 
1402/6/14 سه‌شنبه
آغاز ثبت نام طرح ملی ترویج کارآفرینی (ویژه دانشجویان همه مقاطع تحصیلی) - تمدید شد
 دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه ملایر با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اقدام به برگزاری طرح ترویج کارآفرینی با اهداف و خدماتی زیر می نماید. دانشجویان علاقمند جهت ثبت نام به سایت www.nepp.ir مراجعه نمایند.
اهداف این طرح عبارتند از:
1- ایجاد فضای عادلانه برای شناسایی استعدادهای کارآفرینی
2-  توانمدسازی افراد و تیم های خلاق، نورآور
3- ایجاد ارتباط کارآمد مهارت و دانش در کارآفرینی
4- فراهم کردن زمینه مناسب برای ایجاد کسب و کارهای موفق
خدمات این طرح شامل موارد زیرمی باشد:
1- انجام تست های شخصت شناسی
2- ارائه تست  ها و مشاوره روانشناسی کسب و کار
3- آموزشی عمومی و تخصصی کارآفرینی
4- خدمات مربی گری و منتورینگ
5- تیم سازی و حضور در رویدادهای حل مسأله
مخاطبین طرح:
1- دانشجویان کارشناسی پس از نیم سال پنجم
2- دانشجویان کارشناسی ارشد پس از نیم سال دوم
3- کلیه دانشجویان مقاطع دکتری
خروجی های طرح:
1- آموزش و کوچینگ 50 نفر دانشجو و فارغ التحصیل جهت راه اندازی کسب و کار
2- ایجاد گفتمان حل مسأله در استان با استفاده از سامانه «نان»
3- تقویت ارتباط کارآفرینان و نهادهای مرتبط با دانشجویان و دانشگاه

مهلت ثبت نام: تاریخ 15 مهرماه 1402

ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر از طریق سایت: www.nepp.ir
اخبار آموزشی و تحصیلات تکمیلیبيشتر
1402/8/15 دوشنبه
اطلاعیه راه اندازی سامانه آموزش الکترونیکی نیمسال اول سال تحصیلی 1403-1402
به اطلاع همه دانشجویان محترم می رساند که سامانه آموزش مجازی (LMS) به آدرس https://lms.malayeru.ac.ir  برای استفاده اساتید و دانشجویان در نیمسال اول سال تحصیلی 1403-1402 راه اندازی گردیده است.
دانشجویان محترم برای ورود به سامانه و مشاهده و دریافت اطلاعات دروس می بایست در صفحه نخست سامانه، نام کاربری و کلمه عبور را به شکل زیراستفاده نمایند.
نام کاربری: شماره دانشجویی
گذرواژه: شماره ملی
توجه: دانشجویانی که کد ملی آنها با عدد صفر شروع می شود، در صورتیکه پیام ورود ناموفق مشاهده گردید، صفر ابتدای کد ملی حتما درج شود.
مدیریت امور آموزشی دانشگاه
1402/6/20 دوشنبه
اطلاعیه مهم: زمان برگزاری کلاس های آموزشی نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲
قابل توجه دانشجویان محترم
به اطلاع همه دانشجویان می رساند کلاس های آموزشی همزمان با پذیرش در سراهای دانشجویی از ۳ مهرماه دایر می باشد.
مدیریت امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی
1402/4/10 شنبه
راهیابی سه نفر از دانشجویان دانشگاه ملایر در رشته های شیمی، حقوق و روانشناسی به مرحله نهایی بیست و هشتمین المپیاد علمی - دانشجویی کشور سال 1402
مرکز المپیاد علمی دانشجویی اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی بیست و هشتمین المپیاد علمی - دانشجویی کشوررا اعلام کرد . در تاریخ 15 اردیبهشت ماه 1402 اولین مرحله از بیست و هشتمین المپیاد غیر متمرکز علمی-دانشجویی کشور در دانشگاه بوعلی سینا (به مرکزیت منطقه 4 کشور) برگزار گردید. در کمال مسرت و افتخار سه نفر از دانشجویان دانشگاه ملایر شرکت کننده در این رقابت نیز موفق شدند به مرحله نهایی المپیاد کشوری راه پیدا کنند. اسامی این عزیزان به شرح زیر است:
- خانم الهام لطفی آصف در رشته شیمی
- خانم یاسمین نباتی در رشته روانشناسی
- آقای عباس سرشتی در رشته حقوق
معاونت آموزشی و دفتر هدایت استعداد درخشان دانشگاه این موفقیت را به این عزیزان تبریک عرض نموده و برای ایشان آرزوی موفقیت در مرحله نهایی المپیاد علمی – دانشجویی کشور را دارد.
جهت مشاهده نتایج به آدرس زیر مراجعه فرمایید:
https://olympiad.sanjesh.org
1402/4/5 دوشنبه
اسامی پذیرفته شدگان اولیه کارشناسی ارشد بدون آزمون در سال تحصیلی 1402
پیرو اطلاعیه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد در سال 1402 اعلامی  در تاریخ 20  بهمن 1401 در پرتال دانشگاه ملایر،  درخواست های متقاضیان توسط دانشکده های مختلف مورد بررسی  قرار گفت و با توجه به ظرفیت قانونی تعیین شده برای دانشگاه در هر رشته، اسامی پذیرفته شدگان به شرح جدول زیر اعلام می گردد. قابل ذکر است که پذیرش در این مرحله (در تمام دانشگاه های کشور) غیر قطعی است و پذیرش قطعی بعد از ثبت اسامی افراد توسط معاونت آموزشی دانشگاه در سامانه سازمان سنجش (در زمان مقرر خود) و تأیید نهایی صلاحیت عمومی آنها توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد.
نکته مهم:
الزامی است افرادی که قصد انصراف دارند تا تاریخ 21  تیر 1401 بصورت کتبی انصراف خود را به دفتر حمایت از استعدادهای درخشان (ساختمان مرکزی- طبقه همکف) تحویل دهند تا از معرفی آنها به سازمان سنجش خودداری گردد و دانشگاه فرد جایگزین را تعیین و معرفی نماید. در صورت عدم انصراف و ثبت مشخصات فرد پذیرفته شده در سامانه سازمان سنجش از طرف دانشگاه ملایر، فرد امکان پذیرش در رشته یا دانشگاه دیگری را (چه به صورت با آزمون و چه بصورت بدون آزمون) نخواهد داشت.  تاکید می شود که پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون در این مرحله قطعی و نهایی نمی باشد و مطابق با روال عادی همه ساله پذیرش بدون آزمون، فقط با تایید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسمیت و قطعیت می یابد.
رشته پذیرش شده در مقطع کارشناسی ارشد نام و نام خانوادگی ردیف
دانشکده ادبیات و علوم انسانی
روانشناسی نگین شیرزادی 1
روانشناسی زهره گلزار طاهر 2
روانشناسی زهرا حیدری 3
روانشناسی مهتاب ادیب نیا 4
مدیریت آموزشی مریم حیدری 5
مدیریت آموزشی شهاب شهرجردی 6
مدیریت آموزشی مهناز مظهری رنجبر 7
مدیریت آموزشی فاطمه آقا حسینی 8
فلسفه تعلیم و تربیت زهرا چهاردولی 9
فلسفه تعلیم و تربیت ساناز شمس 10
فلسفه تعلیم و تربیت زهرا رحیمی 11
برنامه ریزی درسی نگین احمدوند 12
برنامه ریزی درسی ساینا چالش 13
برنامه ریزی درسی مهدی طلائی نژاد 14
برنامه ریزی درسی فاطمه حسین پور 15
زبان انگلیسی نگین احمدی پور 16
مدیریت بازرگانی یاسین ندری 17
علوم قرآن و حدیث سمیه صالحی 18
علوم قرآن و حدیث فریبا پیرحیاتی 19
دانشکده علوم پایه
شیمی فیزیک مینا حیدری 20
فوتونیک سمیرا افشاری میر 21
دانشکده فنی و مهندسی
مهندسی مواد - سرامیک سهیلا کاظمی 22
مهندسی مواد - سرامیک مهدی برخورداری 23
مهندسی مواد - سرامیک لیلا جلالوند 24
مهندسی مواد - سرامیک مبینا دستجردی 25
مهندسی برق - مخابرات سیستم فاطمه شهمرادی 26
دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست
علوم و مهندسی مرتع - اصلاح و احیای مرتع- مدیریت مرتع شیما جعفری 27
مدیریت حوزه های آبخیز - علوم و مهندسی آبخیز - آبخیز داری شهری فائزه شفیعی 28
علوم و مهندسی محیط زیست - آلودگی محیط زیست نسرین بیراوندی پور 29
دانشکده کشاورزی
علوم دامی امیرحسین مشکین فام 30
علوم دامی علی شفیعی 31
شیمی، حاصلخیزی خاک و تغذیه گیاه سیده زهرا حسینی 32
تولیدات گلخانه ای حدیث غلامی 33
دانشکده ریاضی و آمار
ریاضی کاربردی - آنالیز عددی کرامت دلفانی 34
لازم به ذکر است که پذیرفته شدگان در این مرحله نیاز به انجام و پیگیری کار خاصی ندارند و می بایست منتظر اطلاعیه های بعدی دانشگاه در شهریور ماه برای انجام اقدامات لازم برای ثبت نام خود باشند.
با آرزوی موفقیت و بهروزی
دفتر هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه
اخبار توسعه و پشتیبانیبيشتر
1402/7/25 سه‌شنبه
انتصاب سرپرست معاونت اداری و مالی
دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه طی حکمی دکتر امین ترنجیان را به سمت "سرپرست معاونت اداری و مالی" منصوب نمود.
رئیس دانشگاه ابراز امیدواری نمود نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند ایشان، با توکل بر خداوند متعال و اتکاء به روحیه جهادی و انقلابی شاهد بهبود و پیشرفت مجموعه دانشگاه ملایر باشیم.
1402/6/1 چهارشنبه
فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله‌ای غذاخوری‌های دانشگاه ملایر در سال 1402-1403 (نوبت دوم)
دانشگاه ملایر در نظر دارد مناقصه عمومی یک مرحله ای طبخ و توزیع صبحانه (همراه با وعده شام)، ناهار، شام و دورچین‌های غذای دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه، سراهای دانشجویی، مطابق قوانین و استانداردهای کشور و شیوه‌نامه آماده‌سازی مواد و پخت غذای دانشجویی با برنامه غذایی ارائه شده توسط دانشگاه در محل سلف‌های پردیس دانشگاه، دانشکده و همه خوابگاه‌های تحت همکاری با دانشگاه ملایر در سال 1402-1403 به شماره 2002000050000004 را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید.  کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصهگران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)ستاد( به آدرس https://www.setadiran.ir انجام خواهد شد و لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار مناقصه درسامانه تاریخ 1 شهریور 1402 میباشد.
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت : ساعت 19:00روز چهار‌شنبه تاریخ 8 شهریور 1402
مهلت زمانی ارائه پیشنهاد : ساعت 19:00 روز شنبه تاریخ 18 شهریور 1402
زمان بازگشایی پاکت ها : ساعت 11:00 روز دوشنبه تاریخ  19 شهریور 1402
اطلاعات تماس دستگاه مناقصه گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مناقصه و ارائه پاکت
الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر- اراک، دانشگاه ملایر و تلفن 08132456502
اطلاعات تماس سامانه ستاد جهت انجام مراحل عضویت در سامانه :
مرکز تماس: 41934 - 021
دفتر ثبت نام: 88969737 و 8519376
1402/3/4 پنجشنبه
بررسی روند اجرای پروژه دانشکده فنی و مهندسی
با حضور رئیس و معاون اداری و مالی دانشگاه روند اجرایی فاز یک پروژه دانشکده فنی و مهندسی بررسی شد.
در این بازدید ضمن بررسی وضعیت پروژه و اقدامات پیمانکار بر ضرورت تسریع در روند انجام کار تاکید شد.
در سفر ریاست محترم جمهوری به استان همدان ۸۰۰ میلیارد ریال به پروژه دانشکده فنی و مهندسی و کتابخانه مرکزی دانشگاه اختصاص یافت که با پرداخت بخش اول این اعتبار فعالیت اجرایی فاز یک پروژه با زیربنای ۴۵۰۰ متر آغاز شد و فرایند شروع مناقصه فاز دو پروژه شامل موتورخانه نیز آغاز شده است.
1401/11/11 سه‌شنبه
راهنمای استفاده از سامانه تحت وب و نرم افزار کاربردی بیمه تکمیلی سینا (سیناد)
همکاران محترم به منظور ثبت و پیگیری هزینه های درمان می توانید به پورتال شرکت بیمه سینا، خدمات الکترونیکی بیمه درمان، سامانه ثبت آنلاین هزینه درمان(سیناد) مراجعه نموده و با ورود به سامانه نسبت به ثبت و پیگیری اسناد اقدام نمایند.
همچنین جهت دریافت و  نرم افزار کاربردی به پورتال بیمه سینا – خدمات الکترونیک –خدمات الکترونیکی  بیمه درمان- سامانه ثبت آنلاین  هزینه درمان ( سیناد)-نرم افزار مخصوص گوشی هوشمند –دریافت مستقیم نسخه اندروید مراجعه و با نصب نرم افزار نسبت به ثبت و پیگیری اسناد اقدام نمایند توجه : نام کاربری و کلمه عبور کد ملی اشخاص می باشد.
  1. افراد با ورود به قسمت اعلام هزینه درمان نسبت به بارگزاری هزینه های مربوطه اقدام نمایند.
  2. با ورود  به هر قسمت، فیلم آموزشی مربوطه قابل مشاهده می باشد.
  3. بعد از تایید نهایی و در صورت عدم مشکل کارمندان می بایست اصل هزینه تائید شده را دوشنبه هر هفته تحویل کارشناس بیمه سینا نمایند.
لازم به ذکر است ثبت اسناد هزینه درمان در سامانه بیمه تکمیلی (سیناد) الزامی است.
اخبار دانشجوییبيشتر
1402/8/27 شنبه
قهرمانی تیم دو و میدانی دانشجویان پسر دانشگاه ملایر در مسابقات منطقه ۴ کشور
مسابقات دو و میدانی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از ۲۴ آبان ماه به میزبانی دانشگاه بوعلی سینا و با شرکت ۹ تیم از دانشگاه های منطقه برگزار گردید که دانشجویان دانشگاه ملایر در این رقابت ها با درخششی خیره کننده  ضمن کسب مقام قهرمانی، سهمیه کامل حضور در رویداد المپیاد قهرمانی کشور را نیز به دست آوردند.
 مقام های کسب شده توسط دانشجویان پرافتخار دانشگاه ملایر در این مسابقات:
پرش طول: محمد رضا قاسمی (مدال طلا)
پرش سه گام: محمد رضا قاسمی (مدال طلا)
۱۰۰ متر: امیرحسین باریک آبی (مدال طلا)
پرش ارتفاع: دانیال زارعی (مدال نقره)
پرتاب دیسک: پویا حقیقی (مدال نقره)
پرتاب وزنه: محمد ربیعی (مدال نقره)
پرتاب نیزه: پویا حقیقی (مدال نقره)
۸۰۰ متر: امیرحسین پرنا (مدال نقره)
۱۱۰ متر با مانع: دانیال زارعی (مدال نقره)
۲۰۰ متر: امیر حسین باریک آبی (مدال نقره)
۴×۱۰۰ متر امدادی: محمدرضا قاسمی، علی ویسی، احمدرضا سلگی و امیرحسین باریک آبی (مدال نقره)
۴۰۰ متر: سجاد علینقیان (مدال برنز)
اداره تربیت بدنی دانشگاه، این موفقیت ارزشمند را به اعضای تیم دو و میدانی و جامعه ورزش دانشگاه تبریک عرض می نماید.
 
1402/8/9 سه‌شنبه
اطلاعیه انتخابات شورای صنفی رفاهی دانشجویان
با توجه به عدم رسیدن به حد نصاب لازم برای برگزاری انتخابات، طبق آیین‌نامه ابلاغی، ثبت نام تا تاریخ ۲۴ آبان ماه تمدید شد.
محل ثبت نام: ساختمان شهید سلیمانی - دفتر معاونت دانشجویی
1402/8/8 دوشنبه
آیین آغازین سال تحصیلی نودانشجویان دانشگاه ملایر برگزار شد
آیین آغازین سال تحصیلی نو دانشجویان دانشگاه با عنوان «در این خانه به امید تو باز است هنوز» با حضور ریاست دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی ولی فیقه در دانشگاه، معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه، جمعی از مسئولین و مدیران دانشگاه و دانشجویان ورودی 1402 در سالن همایش شهید حیدری برگزار شد.
در ابتدای برنامه دکتر محمدی منش ضمن خوش آمد گویی و امید آفرینی برای نودانشجویان گفت: در حال حاضر در کشور نیاز به نیروی متخصص داریم و دانشجویان باید سعی و تلاش کنند و در کنار علم آموزی که رسالت و اولویت دانشجویان است، کسب مهارت در رشته تحصیلی خود نیز کوشا باشند تا بتوانند از موقعیت های شغلی و فرصت های پیش رو به خوبی استفاده نمایند.
رئیس دانشگاه ملایر ادامه داد مجموعه دانشگاه ملایر جزء معدود دانشگاه هایی هستند که بیشترین امکانات و تجهیزات را برای مقطع کارشناسی تخصیص داده اند چرا که این دوره تحصیلی دوره خاص و نیازمند به تجهیزات برای دانشجویان است.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عباسی ضمن عرض تبریک و خوش آمد گویی به دانشجویان به بیان نکته تربیتی و شناخت انسان به دین و زندگی اطراف خود پرداخت و به دانشجویان متذکر شد که هیچ گاه ظاهر زندگی کسی را با باطن زندگی خود مقایسه نکنید چرا که مقایسه افت رشد است و فلسفه حقیقی هر فرد اون ذات الهی آن است نه تیپ و ظاهر فرد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر حدیثی از امیرالمومنین بیان کرد که هیچ شرافتی بالاتر از همت نیست و گفت: در دانشگاه همت و پشتکار نیاز است چرا که شما دانشجویان اینده سازان این کشور هستید.
در بخش دیگر مراسم دکتر قراباغی نیز ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان نوورود به بیان جایگاه دانشجویان و ارتباط آن ها با علم و خانواده و همچنین رابطه دانشجویان با قرآن پرداخت .
در بخش هایی از این برنامه دانشجویان ضمن ابراز همدردی با مردم مظلوم فلسطین، از جنایات و نسل کشی رژیم جعلی اسرائیل علیه مردم بی دفاع غزه ابراز انزجار و آن را محکوم کردند.
1402/8/3 چهارشنبه
بازدید مدیر کل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری از مرکز مشاوره، سلامت و سبک زندگی دانشگاه ملایر
نشست تخصصی سلامت و سبک زندگی دانشجویی که به صورت برخط و با سخنرانی دکتر ابراهیم نعیمی مدیر کل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی وزارت علوم ، دکتر ابراهیم محمدی منش رئیس دانشگاه و ارائه مباحث تخصصی جمعی از اساتید دانشگاه ملایر و استقبال دانشجویان سراسر کشور و دانشگاه ملایر برگزار شد.
در حاشیه نشست دکتر ابراهیم نعیمی با حضور در دانشگاه ملایر از مرکز مشاوره، سلامت و سبک زندگی دانشگاه بازدید نمود. در این بازدید که به اتفاق دکتر فردوس فرطوسی معاون و دکتر سعیدی کارشناس دفتر مشاوره،سلامت و سبک زندگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری انجام شد، ابتدا جلسه ای با کارشناسان مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه ملایر برگزار گردید. پس از گزارش دکتر ماریه عبدالقادری از توانمندی ها و فعالیتهای انجام شده مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه ملایر و صحبت های کارشناسان با دکتر نعیمی راهکارهای لازم برای ارائه هر چه بهتر خدمات به دانشجویان و دانشگاهیان مطرح شد.
سپس جلسه ای با اعضای کانون همیاران سلامت روان در سالن شهید حیدری برگزار شد، در این جلسه دکتر نعیمی و معاون ایشان خانم دکتر فرطوسی اهمیت مشاوره، سلامت روان و نقش و وظیفه همیاران سلامت ر‌وان را توضیح دادند.
برنامه بعدی بازدید از اتاق مشاوره خوابگاه الزهرا بود که بر اهمیت وجود خدمات مشاوره در نزدیک ترین مکان زندگی دانشجویان تاکید شد.
در پایان جلسه ای با حضور هیات رئیسه دانشگاه برگزار شد. دکتر نعیمی آمار کشوری آسیب های روانی اجتماعی دانشجویان را ارائه داد و بر اهمیت مرکز مشاوره، سلامت و سبک زندگی در کاهش آسیب های روانی اجتماعی دانشجویان تاکید کردند.
اخبار فرهنگی و اجتماعیبيشتر
1402/9/6 دوشنبه
جلسه هم اندیشی دانشجویان نوورود رشته فیزیک با مدیر گروه و اعضاء انجمن علمی رشته فیزیک
روز دوشنبه 6 آذر ماه سال جاری نشست صمیمانه بین اعضاء انجمن علمی رشته فیزیک و مدیر گروه دکتر زارع گنبدی و دانشجویان نورودی رشته فیزیک با هدف پاسخ به سوالات آموزشی و ایجاد انگیزه در دانشجویان برای توسعه فعالیت های انجمن علمی رشته فیزیک  برگزار شد.
 
1402/9/6 دوشنبه
نشست اعضاء جدید انجمن علمی رشته مدیریت با دانشجویان رشته مدیریت
جلسه نشست بین اعضاء جدید انجمن علمی رشته مدیریت با دانشجویان این رشته در تاریخ 6 آذر 1402 برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر مهدی میرمهدی در رابطه با اهمیت و جایگاه رشته مدیریت توضیحاتی ارائه داد و همچنین دکتر فتانه یار احمدی ، استاد مشاور انجمن علمی مدیریت و نیز دکتر حاجی بابایی عضو هیات علمی گروه مدیریت به توضیحاتی درباره اهمیت مهارت آموزی و کارآفرینی در این عرصه پرداختند.
در طی جلسه به   پرسش های دانشجویان در زمینه راه کارهایی برای کسب موفقیت بیشتر پاسخ داده شد و در پایان کوثر عبدی دبیر انجمن علمی به معرفی اعضای جدید انجمن و نیز اهداف و برنامه های آتی انجمن علمی پرداخته و برمشارکت و ایده پردازی دانشجویان در این زمینه تاکید کرد.


 
1402/8/30 سه‌شنبه
نشست صمیمی و بصیرت آفرین اساتید و کارکنان دانشگاه با امام جمعه ملایر برگزار شد
همزمان با آغاز هفته بسیج نشست صمیمی و بصیرت آفرین مسئولین، اساتید و کارکنان دانشگاه با موضوع «آزادی قدس، آرمان اسلامی» با حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلیمن ارزنده امام جمعه ملایر برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام و المسلیمن ارزنده با بیان ویژگیهای برجسته امام خمینی و توانمندی ایشان در مدیریت انقلاب اسلامی و کشور، گفت: تمدن سازی در کشور به گونه ای بوده است که انقلاب اسلامی الگوی سرافرازی برای سایر کشورها و ملت های آزاده دنیا است و راه‌اندازی بسیج مردمی در عراق و برچیدن بساط داعش نمونه ای از الگوسازی و تجارب موفق انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به برخی رخدادها و اتفاقات زمان انقلاب و دفاع مقدس افزود : نحوه مواجهه و مدیریت بحران ها در کشور نشان می دهد عنایات ویژه ای به امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب شده است و ایشان با نور دیگری مسائل را می بینند.
امام جمعه ملایر با بیان نقل قولی از رهبری که می فرماید: «فلسطین کلید رمزآلود فرج حضرت صاحب الزمان (عج) است» گفت: بر اساس پیش بینی های قرآن و اسلام، این پایان یهود است و به فرموده رهبر معظم اسرائیل برای نابودی خود عجله می کند.
حجت الاسلام ارزنده با اشاره به برخی خصلت های یهودیان همچون خودبرتربینی، لجاجت و خودمحوری آنها و همچنین گفته های یهودیان مبنی بر اینکه وقت آن رسیده که معبد سلیمان نمایان شود، ادامه داد: اسرائیل برای عملیات و پاکسازی منطقه و خروج غیریهودیان از پیش برنامه داشتند و حماس با طوفان الاقصی پیشدستی کرد.
وی افزود: از نظر یهودیان شرایط مد نظر برای گسترش اسرائیل آماده شده است و اکنون زمان تخریب مسجد الاقصی و بنیان نهادن معبد سلیمان است.
امام جمعه ملایر در پایان به بیان روند و اتفاقات پیش از ظهور حضرت مهدی (عج) پرداخت و با توجه به نشانه های موجود انقلاب صاحب الزمان (عج) را نزدیک دانست.
1402/8/29 دوشنبه
مراسم تودیع و معارفه اعضای انجمن علمی حقوق دانشگاه ملایر برگزار شد
 به گزارش روابط عمومی انجمن علمی حقوق،‌ مراسم تودیع و معارفه اعضای انجمن علمی حقوق روز دوشنبه بیست و نهم آبان سال جاری با حضور استاد مشاور گروه حقوق دکتر کیانی در سالن جلسات دانشکده علوم انسانی برگزار شد.
در این مراسم ضمن تشکر از تلاش و زحمات دکتر کیانی و اعضای انجمن سابق ، اعضای انجمن جدید افزون بر آشنایی با اساسنامه انجمن های علمی و چارچوب وظایف خویش ، در مورد برنامه های مدنظر خود توضیحاتی ارائه نمودند.