جمعه 1 تیر 1403   19:05:39
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
مرحله ارزیابی تخصصی آزمون نیمه‌متمرکز دکتری 1403 دانشگاه ملایر 1403/3/20 یکشنبه
مرحله ارزیابی تخصصی آزمون نیمه‌متمرکز دکتری 1403 دانشگاه ملایر
برای مشاهده اطلاعیه روی لینک زیر کلیک کنید:
اطلاعیه شماره یک آزمون دکتری 1403 دانشگاه ملایر

صفحه ویژه ثبت نام اينترنتي

فرم های مورد نیاز

۱. فرم شماره ۱ مشخصات فردی و سوابق آموزشی، پژوهشی
۲. فرم شماره ۲ تعهد حضور تمام وقت در دوره دکتری
۳. فرم شماره ۳ فرم توصیه نامه
۴. فرم شماره ۴ فرم مخصوص داوطلبان استفاده از سهمیه مربیان موسسات آموزشی
سامانه ها
-صفحه ویژه ثبت نام اينترنتي
-سامانه پرداخت الکترونیکی دانشگاه (آموزش پرداخت الکترونیکی
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در آئین تجلیل از چهار سال خدمات جهادی «دکتر بیگی‌نژاد» عنوان کرد: دکتر بیگی‌نژاد یک نماینده پرافتخار، دین‌دار، مومن و از جمله فعال‌ترین و دقیق‌ترین نمایندگان و بسیار پیگیر بود که سلامت وارد مجلس شد و سلامت از مجلس بیرون آمد. 1403/3/13 یکشنبه
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در آئین تجلیل از چهار سال خدمات جهادی «دکتر بیگی‌نژاد» عنوان کرد: دکتر بیگی‌نژاد یک نماینده پرافتخار، دین‌دار، مومن و از جمله فعال‌ترین و دقیق‌ترین نمایندگان و بسیار پیگیر بود که سلامت وارد مجلس شد و سلامت از مجلس بیرون آمد.
« دکتر حمیدرضا حاجی‌بابایی» شامگاه یکشنبه در آئین تجلیل از چهار سال خدمات جهادی «هادی بیگی‌نژاد» در دانشگاه ملایر ضمن گرامی داشت شهدای خدمت با  بیان اینکه شهید رییسی به عنوان هماهنگ کننده قوا عمل می‌کرد و اخلاق‌مدار بود افزود: شهید جمهور از جنس سردار سلیمانی بود و برای همیشه ماندگار شد.
وی با اشاره به دوستی دیرینه خود با شهید آیت‌الله رئیسی و سردار سلیمانی، بیان کرد: سردار شهید سلیمانی نیز از جنس انقلاب بود و سخنرانی کوبنده و ماندگار وی در استان همدان، مشهورترین سخنرانی شهید سلیمانی بود که هیمنه آمریکا را در هم ریخت.
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما هر آنچه داریم باید فدای انقلاب، نظام، رفاه عمومی و خدمتگزاری به مردم کنیم، ادامه داد: هر کسی هر آنچه دارد، فدای نظام و انقلاب کند این یعنی انقلابی بودن و شهید «حسین امیرعبداللهیان» نیز جنس همین مردان انقلابی بود.
حاجی‌بابایی گفت: امروز ما نیاز به شهادت مردان بزرگی همچون شهید جمهور و سردار سلیمانی داریم و انقلاب ما انقلابی است که به شهادت نیاز دارد.
وی با اشاره به وجود سرمایه‌های بزرگی در کشور همچون شهید حججی، خاطرنشان کرد: خدمت به مردم وظیفه هر مسئول و مدیری در نظام مقدس جمهوری است و چنانچه مسئولان خوب کار نکنند، به مردم و خون شهیدان خیانت کرده‌اند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: انقلاب ما از نوع انقلاب امام حسین(ع) بود و ما انقلاب کردیم برای احیای آنچه سیدالشهدا(ع) می‌خواست و اگر کسی جز برای این مسیر، حرکت کرده باشد شهید نیست.
حاجی‌بابایی با تاکید بر اینکه آیت‌الله رئیسی برای خدمت به مردم شهید شد و مسیرش، مسیر حفظ نظام جمهوری اسلامی بود، افزود: اینکه امروز به برکت شهیدان اسلام نام و سیره  و مکتب حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) در دنیا صادر شده و مردم غزه با تفکر کربلایی می‌جنگند و دنیای استکبار و استعمار را زمین‌گیر کرده، به برکت انقلاب اسلامی است.
به گفته وی؛ انقلاب اسلامی ایران این تفکر را در دنیا ترویج داده و در حد بسیار بالا به اهداف انقلاب رسیده‌ایم و داعیه‌دار اندیشه بزرگ ناب اسلامی هستیم.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب، در غزه باران اهل بیت(ع) و تشیّع می‌بارد، ادامه داد: اگر شهید رئیسی را خدا پرواز می‌دهد، چون خالصانه به مردم خدمت کرده است و مسئولان باید این خط و مشی شهید جمهور را سرلوحه کار خود قرار دهند.

حاجی‌بابایی با اشاره به وجود مشکلات متعددی در کشور، گفت: مجلس یازدهم در کنار دولت سیزدهم، تلاش بسیاری برای حل این مشکلات انجام داد تا نظام بتواند از موهبت مردم استفاده کند و بسیاری از مشکلات را احصاء کردیم تا بتوانیم سرمایه اجتماعی را افزایش دهیم.
وی تاکید کرد: طبق بیانات رهبر معظم انقلاب امروز در نزدیکی قله هستیم و این انقلاب، انقلابی است که بعد از ۱۴۰۰ سال با این عظمت اتفاق افتاد و توانست از معابر بزرگی عبور کند و جبهه مقاومت به نام ایران سکه می‌زند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم سرمایه‌های اجتماعی افزایش یافت، گفت: ملت ایران با شهید دادنشان، همان راه پرآوازه امام حسین(ع) را ادامه دادند و امروز در مسیر اسلام هستیم و باید مردانه از انقلاب دفاع کنیم، هراسی وجود ندارد.
دکتر بیگی نژاد  یک نماینده پرافتخار، دین‌دار و مومن است.
حاجی‌بابایی همچنین ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های چهار سال خدمت « دکتر هادی بیگی‌نژاد» به عنوان نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در طول مدتی که خدمت نمایندگان ملایر بودم، وی یک نماینده پرافتخار، دین‌دار و مومن است.
وی با بیان اینکه در مدت چهار سال مجلس یازدهم، هیچ کشمکشی بین نمایندگان ملایر ندیدم و تمام هدفشان خدمت به مردم بود، یادآور شد: بیگی‌نژاد در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس جزء فعال‌ترین و دقیق‌ترین عضو کمیسیون بود و جداول بسیار تاثیرگذاری برای بودجه طراحی کردیم که وی بسیار پیگیر و دقیق بود و باید قدر چنین افرادی را بدانیم.
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کسی که همچون دکتر بیگی‌نژاد سلامت وارد مجلس می‌شود و سلامت از مجلس بیرون آمد، باید تقدیر و تکریم شود و در همه مسئولیت‌ها، مدیران جمهوری اسلامی باید رنگ انقلاب، شهید، جبهه و جنگ بگیرند.

مصالح مردم مبنای کار «هادی بیگی‌نژاد» بود
معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، اظهار کرد: «دکتر حاج‌بابایی» یک شخصیت ملی است که در کسوت یک فرهنگی آرام‌آرام با یک تلاش مستمر و با صبر و استقامت تا بالاترین مراتب در سطح وزارت رسید و امروز به عنوان نایب رئیس مجلس و قائم مقام یک قوه در کشور مطرح شده است.
«سلمان اسماعیلی» مبانی را یک اصل مهم برای شناخت یک شخصیت سیاسی دانست و بیان کرد: جوهره ایمان، تقوا و انقلابی‌گری را در وجود دکتر بیگی‌نژاد دیدم و مومن و ایمانی بودن در مسیر تلاش و حرکت عمومی او موج می‌زد. وی افزود گاهی اوقات برداشت و نگاه ما نسبت به مسائل یکسان نبود، اما این تفاوت نگاه و سلیقه، ذره‌ای در خدمت‌رسانی به مردم خللی ایجاد نکرد.
فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه وی مبنای برادری را برادری شهیدان کاظمی و سردار سلیمانی و مبنای کار را ایمانی و مصالح مردم می‌دانست، خاطرنشان کرد: پیگیری و تلاش مجدانه تا رسیدن به نتیجه مطلوب از دیگر مولفه‌های مهم دکتر بیگی‌نژاد است و امروز تکریم و تجلیل از «هادی بیگی‌نژاد» نیست؛ بلکه تکریم از مرام، مسلک، منش و یک راه است.

نماینده سابق مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: امام راحل برای ما شخصیت حیات‌بخشی است و بنیانگذار کبیر انقلاب کسی بود که با اراده‌اش جهانی را تغییر داد و این کار قدرت و خودسازی بالایی می‌خواهد.
«دکتر بیگی‌نژاد» ضمن اراده گزارشی از عملکرد چهار ساله خود در مجلس یازدهم، اظهار کرد: یکی از شاگردان این مکتب شهید آیت‌الله رئیسی است و آرزو داریم پایان کار ما نیز اینگونه باشد، چراکه شهید جمهور هم ایران و هم منطقه را تکان داد و سعادتمند شد. بیگی نژاد افزود در مدت چهار سال نمایندگی سعی کردم به درد بخورم، لذا تمام سعی خود را کردم که برای اقشار مختلف مفید باشم و گره ای از مشکلات ایشان حل کنم، لذا در این دوران برای کمیته امداد امام خمینی( ره ) ، جامعه معلولین، تاکسی داران، جانبازان ، روستاییان و اقشار مختلف کارهای مختلف پیگیری شد. بیگی نژاد با اشاره به چند نمونه شاخص از پیگیری های انجام شده،  به مسیر طی شده برای کسب مجوز دانشکده علوم پزشکی از جمله ایجاد ردیف بودجه ای مستقل، اخذ مجوز چند رشته جدید و غیره پرداخت. او همچنین به مسیر طی شده برای جذب اعتبار برای اجرای پروژه فاضلاب ملایر اشاره نمود و حجم کارهای صورت گرفته در حوزه آب آشامیدنی، بازبینی و اجرای طرح هادی در روستاها را بی نظیر دانست.
بیگی نژاد با اشاره به بخشی از پرونده تحقیق و تفحص از وزارت نفت در دولت قبل که خود وی مسئولیت آن را به عهده داشت، به نکاتی از این گزارش اشاره کرد و اشاراتی نیز به تحقیق و تفحص از اوقاف و امور خیریه داشت. وی با بیان اینکه خدماتی که نظام جمهوری اسلامی ارائه می‌کند، دلبستگی مردم را بیشتر خواهد کرد، ادامه داد: مسئولان باید با تلاش شبانه‌روزی خود مردم را به نظام جمهوری اسلامی خوش‌بین کنند و کارنامه نظام و انقلاب خوب و قابل دفاع است.

رئیس دانشگاه ملایر نیز با اشاره به بیاناتی از رهبر فرزانه انقلاب در اهمیت و جایگاه نمایندگان مجلس و وظایف آنها، خاطرنشان کرد: طبق این بیانات، مجلس باید امیدآفرین و دعوت کننده به همدلی باشد و یک نماینده عبادت، تضرع و توسل به درگاه الهی را فراموش نکند.
مردمی بودن و ساده زیستی؛ مولفه‌ای مهم برای نمایندگان مجلس

«دکتر محمدی‌منش» سبک زندگی اسلامی، رقابت‌های مشروع، گذشت، انصاف، کار بی‌منت و سالم وارد شدن و سالم خارج شدن را از دیگر مولفه‌های مورد تاکید رهبری عنوان کرد و گفت: ساده زیستی، اسیر تجملات نبودن، امانتداری، مسئولیت‌پذیری، مردمی بودن، عوام زده نبودن، دنبال حل مشکلات مردم و کشور بودن، کار کارشناسی کردن، نگاه هم‌افزایی داشتن، حریت و صراحت داشتن از دیگر مولفه‌های یک نماینده مجلس است که دکتر بیگی‌نژاد این شاخصه‌ها را داشت.

وی مراقب آبروی افراد بودن، اجتناب جدی از تبعیض و فساد و عدم دخالت در انتصابات را از دیگر تاکیدات رهبر معظم انقلاب برشمرد و افزود: در زمان نمایندگی وی و دیگر نماینده ملایر، یک فضای همدلی در دانشگاه ملایر ایجاد کردیم و ریل‌گذاری برای توسعه و اتفاقات خوبی در این دانشگاه رقم خورد.
در خاتمه در این مراسم از زحمات و خدمات جهادی چهار ساله «دکتر بیگی‌نژاد» نماینده مردم ملایر در مجلس یازدهم تکریم و تجلیل شد و  خانواده معظم شهدا و ایثارگران ، اقشار ، گروه ها ، سازمانها ، اصناف ، حوزه های علمیه ، ادارت ، دانشگاه ها و دیگر ارگانها و گروه های مردم نهاد با اهداء لوح سپاس و هدایایی از تلاش جهادی و خالصانه ایشان تقدیر به عمل آوردند اهدای سفر زیارتی کربلای معلا از سوی جامعه  معولین شهرستان ملایر که با حضور  پررنک خود ، قدر شناسی و غیرت را متجلی ساخته بودند از صحنه های زیبا و تاثیر گذار این آیین با شکوه بود.
همچنین در این مراسم از پوستر مسابقه کتابخوانی «حاج جلال» که روایتگر زندگی «حاج جلال حاجی‌بابایی» از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و پدر شهیدان حاجی‌بابایی است، رونمایی شد.
 
در سال ۱۴۰۳ صورت پذیرفت: اخذ مجوز پذیرش دانشجو در ۶ رشته جدید در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در دانشگاه ملایر 1403/3/12 شنبه
در سال ۱۴۰۳ صورت پذیرفت: اخذ مجوز پذیرش دانشجو در ۶ رشته جدید در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در دانشگاه ملایر
در راستای سند راهبردی و طرح تحول آموزش عالی با هدف راه اندازی دانشکده های بینارشته ای و فناوری های نوین درخواست مجوز رشته های متعددی در حال انجام است که در گام نخست مجوز رشته های زیر صادر گردیده است.
 اقدامات برای اخذ مجوز رشته های جدید و بینارشته‌ای جدید ادامه خواهد داشت.

۱- دکتری  شیمی-فیزیک
۲- کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و رباتیک
۳-  کارشناسی ارشد حقوق کیفری و جرم شناسی
۴-  کارشناسی ارشد شیمی کاربردی
۵- کارشناسی ارشد زیست فناوری
۶-  کارشناسی ارشد علم داده
گروه برنامه ریزی آموزشی
معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی
حمایت دانشگاه ملایر از جذب دانشجویان دارای رتبه‌های برتر در آزمون‌های سراسری ارشد/دکتری و استعداد درخشان (بدون آزمون) در دوره‌های تحصیلات تکمیلی 1403/3/12 شنبه
حمایت دانشگاه ملایر از جذب دانشجویان دارای رتبه‌های برتر در آزمون‌های سراسری ارشد/دکتری و استعداد درخشان (بدون آزمون) در دوره‌های تحصیلات تکمیلی
به اطلاع دانشجویان محترم کارشناسی و کارشناسی ارشد می رساند دانشگاه ملایر مطابق با آیین نامه حمایت از جذب دانشجویان برتر و مستعد (مصوب در دومین نشست هیئت امنای دانشگاه مورخه 5/6/1402) اقدام به حمایت از دانشجویان ورودی با رتبه های برتر به دوره های کارشناسی ارشد و دکتری  رشته های مختلف خود می‌نماید. این حمایت ها در دو سطح 1 و 2 مطابق با شرایط مندرج در جدول های 1 و 2 صورت خواهد پذیرفت.
جدول 1: معیارهای تعیین شده جهت تخصیص حمایت های سطوح 1 و 2
سطح حمایت معیارهای مشمولین حمایت
سطح 1 دارندگان رتبه زیر 50 آزمون ورودی کارشناسی ارشد در هر رشته
دارندگان رتبه های اول تا سوم دوره دکتری در هر رشته
سطح 2 دارندگان رتبه آزمون ورودی ارشد و دکتری مطابق جداول 3 و 4
دارندگان رتبه آزمون ورودی ارشد و دکتری برای دانشجویان بومی تا 5/1 برابر رتبه جداول 3 و 4
دانشجویان ورودی به مقاطع ارشد و دکتری از طریق آیین نامه استعداد درخشان (بدون آزمون).

جدول 2:  انواع حمایت های قابل تخصیص به مشمولین سطوح 1 و 2 با نظر شورای هدایت استعداد درخشان دانشگاه
 1. پرداخت کمک هزینه تحصیلی حمایتی به مدت دو نیمسال حداکثر معادل شهریه ثابت و متغیر دانشجوی شبانه هم ورودی
 1. تامین و پرداخت هزینه های مرتبط با برنامه های اجرایی توانمندسازی و پشتیبانی از فعالیت‏های آموزشی، پژوهشی، فناورانه، نوآورانه دانشجو در مدت تحصیل مجاز، به پیشنهاد استاد راهنما
 1.  پرداخت هزینه خوابگاه (برای دانشجویان غیر بومی با رتبه های برتر) و تغذیه دانشجو در طول مدت تحصیل توسط دانشگاه.
 1. استفاده از امکانات ورزشی و تفریحی دانشگاه بصورت رایگان در مدت تحصیل
 1.  اولویت بورس شغلی در صورت انعقاد قرارداد یا تفاهم نامه در خصوص تامین نیروی متخصص با صنعت
 1. پرداخت تشویق مالی به دانشجو در بدو شروع به تحصیل در دانشگاه تا حداکثر معادل پنج برابر مجموع شهریه ثابت و متغیر واحدهای اخذ شده دانشجوی شبانه
 1. بهره مندی رایگان از دوره های آموزش آزاد و مهارت آموزی دانشگاه
 1. پرداخت کمک هزینه شرکت در همایش های علمی داخلی مرتبط با رشته برای دانشجویان کارشناسی و پرداخت کمک هزینه شرکت در کنفرانس های علمی داخلی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا دو برابر تعداد تعیین شده در آیین نامه تحصیلات تکمیلی
 1. پرداخت کمک هزینه شرکت در همایش های علمی داخلی مرتبط با رشته برای دانشجویان کارشناسی و پرداخت کمک هزینه شرکت در کنفرانس های علمی داخلی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا دو برابر تعداد تعیین شده در آیین نامه تحصیلات تکمیلی

جدول3:  رتبه های  معیار برای تعیین مشمولین حمایت سطح 2 برای ورودی های 1403 در مقطع کارشناسی ارشد رشته های مختلف . (برای دانشجویان بومی تا یک و نیم برابر این رتبه به عنوان مشمولین سطح 2 حساب می گردد)
نام رشته رتبه کل در رشته امتحانی  معیار
 برای ورودی غیر بومی
مديريت حاصلخيزي -زيست فناوري ومنابع خاك                               25
علوم ومهندسي مرتع وآبخيزداري  (کلیه گرایش ها)                                         45
فلسفه وكلام اسلامي                                                    71
 فوتونيك                                                               90
علوم دام و طیور (کلیه گرایش ها)                                                        92
علوم ومهندسي محيط زيست (کلیه گرایش ها)                                             93
علوم ومهندسي آب                                                         135
علوم ومهندسي باغباني  (کلیه گرایش ها)                                                199
روان شناسي                                                            465
فيزيك                                                                 501
مهندسي متالورژی و مواد                                                 514
علوم تربيتي  (کلیه گرایش ها)                                                          546
زبان  انگليسي                                                          601
رياضي (کلیه گرایش ها) 632
مطالعات  قرآن وحديث                                                         708
شيمي (کلیه گرایش ها) 784
مديریت (کلیه گرایش ها)                                                                860
مهندسي عمران (کلیه گرایش ها)                                                  1317
مهندسي مكانيك                                                         1734
مهندسي برق (کلیه گرایش ها)                                                                           317
حقوق کیفری و جرم شناسی بر اساس میانه رتبه ورودی های 1403
 تعیین می گردد.
زیست فناوری
هوش مصنوعی و رباتیک

جدول 4:  رتبه های  معیار برای تعیین افراد مشمول حمایت سطح 2 برای ورودی های 1403 در مقطع دکتری رشته های مختلف. (برای دانشجویان بومی تا یک و نیم برابر این رتبه به عنوان مشمولین سطح 2 حساب می گردد)
نام رشته قبولی رتبه کشوری آزمون کتبی مرحله اول
(افراد غیر بومی)
 
علوم ومهندسي محيط زيست 20  
ریاضی کاربردی  و  ریاضی جبر 177  
فيزيك *فيزيك ماده چگال 187  
شیمی – شیمی فیزیک بر اساس میانه رتبه ورودی های 1403 تعیین می گردد.
دفتر هدایت استعدادهای درخشان
بازدید رئیس اداره دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هیات همراه از دانشگاه ملایر 1403/3/9 چهارشنبه
بازدید رئیس اداره دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هیات همراه از دانشگاه ملایر
دکتر ثقفی رئیس اداره دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هیات همراه روز چهارشنبه 9 خردادماه با حضور در دانشگاه ملایر از فرآیندهای فارغ التحصیلی در حوزه آموزش دانشگاه بازدید نمودند و در نشستی با حضور مسئولین دانشگاه، زیرساخت ها، اقدامات و عملکرد دانشگاه مورد بررسی و بحث قرار گرفت.
وی در دیدار با دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن اعلام رضایت از عملکرد مثبت و بروز دانشگاه در راه اندازی سامانه ارتباطی با سازمان امور دانشجویان، اعلام داشت که این دانشگاه جز 4 دانشگاهی در کشور بود که این ارتباط را با سازمان برقرار نموده اند.
در این جلسه دکتر افتخاری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی گزارشی از عملکرد دو ساله حوزه معاونت آموزشی، خودکارسازی فرآیندها و راه اندازی بایگانی الکترونیک پرونده های دانشجویان ارائه داد.
همچنین رئیس دانشگاه با اعلام آمادگی کامل دانشگاه نسبت به تکمیل فرآیندهای ارتباطی و ثبت کد صحت برای تمامی مدارک تحصیلی در تعامل با سازمان امور دانشجویان خبر داد.
در ادامه از حوزه دانش آموختگان و بایگانی و دبیرخانه آموزش بازدید گردید و جزئیات نحوه انجام کار در این بخش ها به اطلاع ایشان رسانده شد.
در حاشیه این نشست دکتر مختاری نشست بررسی فعالیت ها و تبادل نظر با دکتر پژوهان معاون دانشجویی و دیگر مدیران حوزه معاونت دانشجویی برگزار نمود.
در پایان دکتر ثقفی و همراهان ایشان از بخش های مختلف دانشگاه بازدید کردند و با حضور در حرم شهدای گمنام دانشگاه و قرائت فاتحه، این بازدید به پایان رسید.

 
بیان دستاوردهای دولت شهید رئیسی در حوزه آموزش عالی در مصاحبه رئیس دانشگاه ملایر با خبرگزاری ایسنا 1403/3/6 یکشنبه
بیان دستاوردهای دولت شهید رئیسی در حوزه آموزش عالی در مصاحبه رئیس دانشگاه ملایر با خبرگزاری ایسنا
رئیس دانشگاه ملایر اختصاص مالیات شرکت‌ها و کارخانجات به امور تحقیق و پژوهش را از دستاوردهای مهم دولت سیزدهم خواند و تاکید کرد: براساس قانونی که در این دولت تصویب شد کارخانجات و شرکت‌های بخش خصوصی در صورتی‌ که منابعی را در دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کنند، آزمایشگاه بسازند یا طرح تحقیقاتی تعریف کنند، نیازی به پرداخت مالیات ندارند.
دکتر ابراهیم محمدی منش در گفتگو با ایسنا، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، خدمتگذار صادق و پر تلاش، خادم الرضا و همراهان وی در روز میلاد با سعادت امام رئوف اظهارکرد: امروز ایران اسلامی آنقدر غمگین و ماتم زده است که نوشتن از خدمات رئیس جمهور شهید و همراهانش بسیار دشوار است.
وی بازگشایی دانشگاه‌ها را نخستین اقدام دولت سیزدهم و شهید رئیسی در دوران خدمتش برشمرد و بیان کرد: یکی از اساسی‌ترین اقدامات در دوران کرونا تصمیم‌گیری برای بازگشایی دانشگاه به‌عنوان یک اقدام انقلابی و جهادی بود که به بهترین وضعیت به ثمر نشست و در این میان دانشگاه ملایر جزو دانشگاه‌های پیشرو در امر بازگشایی دانشگاه‌ها بود.

دولت شهید رئیسی مسیر حرکت دانشگاه‌ها را به سمت رفع نیازهای کشور و تحقیقات کاربردی سوق داد
دکتر محمدی منش راه اندازی معاونت فناوری در وزارت علوم را از دیگر اقدامات مهم دولت سیزدهم خواند و افزود: فعالیت اساتید دانشگاه‌ها عمدتاً بر مبنای انتشار فعالیت‌های پژوهشی به‌صورت مقاله شکل می‌گرفت که دولت شهید رئیسی مسیر حرکت دانشگاه‌ها را به سمت رفع نیازهای کشور و تحقیقات کاربردی سوق داد و نتایج این اقدامات سالهای آینده خود را نشان خواهد داد.
وی با بیان اینکه در کنار این اقدامات سامانه‌های دریافت نیازها و تحقیقات کاربردی فراهم شد، گفت: از دیگر اقداماتی که در حوزه دانشگاه‌ها شکل گرفت ساخت خوابگاه‌های متأهلی در دانشگاه‌ها بود که بر این اساس اعتبارات ویژه‌ای به وزارت علوم اختصاص یافت به گونه‌ای‌ که دانشگاه‌ها توانستند فعالیت‌های مرتبط با ساخت خوابگاه متأهلی را آغاز کنند.
محمدی منش با اشاره به اینکه در دانشگاه ملایر پروژه ۱۲ واحدی خوابگاه متاهلی ساخته و تکمیل شده و بزودی به بهره برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: مجوز ۲۰۰ واحد متأهلی و استادسرا نیز از هیات امنا اخذ شده است که کار ساخت آن به زودی آغاز خواهد شد.

رویکرد دولت به مدیرسازی در حوزه دانشگاه‌ها
رئیس دانشگاه ملایر اخذ مجوز استفاده از زمین‌های مازاد برای ساخت مسکن دانشگاهیان را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم و رئیس جمهور شهید برشمرد و مطرح کرد: بسیاری از دانشگاه‌ها از این ظرفیت استفاده کردند البته در این زمینه دانشگاه ملایر چون زمین مازاد نداشت، نتوانست استفاده کند.
وی حمایت از وزیر علوم برای استفاده از نیروهای جوان را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم دانست و تصریح کرد: وزارت علوم یکی از وزارت خانه‌هایی است که معاونان آن از جوان‌ترین نیروها هستند و رویکرد دولت به مدیرسازی در حوزه دانشگاه‌ها بوده است.
دکتر محمدی منش ادامه داد: بر این اساس دانشگاه ملایر هم از نیروهای جوان استفاده کرد و یکی از هیات رئیسه های جوان در دانشگاه ملایر شکل گرفته است. همچنین دو عضو هیات رئیسه دانشگاه ملایر به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی و معاون پشتیبانی بنیاد ملی نخبگان منصوب شدند.
این مقام مسئول به جذب هزاران عضو هیات علمی جوان در دانشگاه‌ها در دولت سیزدهم اشاره و بیان کرد: در این میان دانشگاه ملایر هم مجوز جذب بیش از ۴۰ عضو هیات علمی را با اولویت جذب هیات علمی‌های جوان شهرستان ملایر اخذ کرده است که تعدادی از آنها شروع بکار کردند.
وی افزود: برای اولین بار بود که طول مدت جذب عضو هیات علمی بسیار کوتاه شد و به دانشگاه‌ها اجازه داده شد که به محض انتخاب بتوانند قرارداد استخدامی با اعضای هیئت علمی منعقد کنند و معطل فرآیندهای اداری پیچیده نشوند.
دکتر محمدی‌منش یکی دیگر از اقدامات دولت شهید رئیسی در دانشگاه‌ها را اختصاص اعتبارات مالی خوب به دانشگاه برای پرداخت حقوق و مزایا برشمرد به گونه‌ای که در حال حاضر دانشگاه ملایر هیچگونه بدهی حقوقی به اعضای هیات علمی و کارکنان ندارد این در حالی بود که در سالیان گذشته اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه از دو سال قبل نیز حق‌التدریس از دانشگاه‌ها طلب داشتند.

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام؛ سیاست دولت آیت‌الله رئیسی
رئیس دانشگاه ملایر با اشاره به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام به‌عنوان سیاست دولت آیت‌الله رئیسی در حوزه سفرهای استانی، گفت: در این راستا ۸۸ میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه ملایر اختصاص یافت که بر اساس آن خوابگاه متاهلی ساخته شد، سالن جلسات همایش‌های دانشگاه در حال تکمیل نهایی است، دانشکده فنی و مهندسی در حال ساخت است و پروژه کتابخانه مرکزی که یکی از پیچیده‌ترین پروژه‌های تعلیق شده بود و بیش از ۱۵ سال از زمان افتتاح آن گذشته و هنوز تکمیل نشده است، فعال شده و امیدواریم بتوانیم تا سال آینده آن را به بهره‌برداری برسانیم.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور شهید در عرصه دانشجویان بین‌المللی نیز سیاست حمایت از دانشگاه را برعهده داشت، افزود: بر این اساس دانشگاه ملایر مجوز پذیرش دانشجویان خارجی را دریافت کرد و برای نخستین بار بعد از چندین سال توقف جذب دانشجوی خارجی، در حال حاضر فرایند جذب سه دانشجوی خارجی تکمیل شده است و از مهر ماه شروع به تحصیل می‌کنند.
رئیس دانشگاه ملایر سیاست جذب دانشجویان خارجی متاهل را نیز جز اولویت‌های دولت دانست و ابراز امیدواری کرد: سیاست‌های دولت بعد نیز بر این مبنا شکل گیرد و دانشگاه ملایر بتواند دانشجویان خارجی متاهل را پذیرش کند چرا که سیاست دانشگاه جذب بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی خارجی است و این امر بدون حمایت دولت تحقق پیدا نخواهد کرد.
دکتر محمدی منش در ادامه یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌های رئیس جمهور شهید را تلاش و کوشش شبانه‌روزی وی خواند و گفت: ما لحظه‌ای سکون از شهید رئیسی طی دو سال گذشته ندیدیم؛ مرتب پیگیر مسائل بود.

اعتقاد رئیس جمهور شهید به استفاده از جوانان و اعتماد به آنها
وی اعتقاد رئیس جمهور شهید به استفاده از جوانان و اعتماد به آنها را از دیگر ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی در عرصه علمی و دانشگاهی دانست و گفت: معاون اجرایی رئیس جمهور یکی از جوان‌ترین اعضای هیئت دولت و از نیروهای فعال در هیات دولت است.
رئیس دانشگاه ملایر به توجه رئیس جمهور شهید به نظر کارشناسی در انجام کارها اشاره و خاطرنشان کرد: شهید آیت‌الله رئیسی وزارت علوم را وادار به تصمیم‌گیری بر اساس خرد جمعی کرده بود و وزیر علوم نیز در این راستا برای استفاده از ظرفیت تخصصی همه گروه‌ها تلاش می‌کرد.
دکتر محمدی منش رعایت تقوا، توجه به علم، تحقیق و پژوهش نیاز محور و دوری از سیاست‌زدگی را از اساسی‌ترین اقدامات دولت سیزدهم و دکتر رئیسی خواند که از منظر فکری مورد توجه وی قرار گرفته بود و یادآور شد: دانشجویان با تمرکز بر این سه ویژگی می‌توانند خود را برای اداره کشور آماده کنند.
رئیس دانشگاه ملایر با بیان اینکه دانشجویان با تقویت روحیه تلاش و کوشش و حضور در جمع مردم و مردمی بودن می‌توانند مسیر ماندنی شدن در تاریخ را ادامه دهند ،خاطرنشان کرد: دولت رئیسی تلاش کرد که به جوانان نشان دهد از ظرفیت و توانایی‌های آنها استفاده می‌شود و اگر خود را از نظر علمی و اجرایی آماده کنند به زودی مدیریت کشور به دست آنها سپرده خواهد شد.
مراسم یادبود و بزرگداشت شهدای خدمت در دانشگاه ملایر برگزار شد. 1403/2/31 دوشنبه
مراسم یادبود و بزرگداشت شهدای خدمت در دانشگاه ملایر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ملایر به مناسبت شهادت رئیس جمهور مردمی کشور؛ حضرت آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی و وزیر محترم امور خارجه؛ دکتر امیر عبداللهیان و امام جمعه محترم شهر تبریز؛ آیت الله آل هاشم و دیگر همراهان ایشان مراسم یادبود و گرامیداشتی با حضور اساتید،کارکنان و دانشجویان در مسجد دانشگاه برگزار شد.

پیام تسلیت رئیس دانشگاه ملایر در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس محترم جمهور و هیأت همراه 1403/2/31 دوشنبه
پیام تسلیت رئیس دانشگاه ملایر در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس محترم جمهور و هیأت همراه
إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
شهادت هنر مردان خداست
در روز میلاد با سعادت امام رئوف پر کشیدن روح مطهر خدمتگذاری صادق و پرتلاش خادم الرضا آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور مردمی را به ماتم می نشینیم.
رئیس جمهور عزیز آنقدر امام رضایی بود که در شب میلاد با سعادت آن امام همام روح مطهرش پر کشید و به اجداد پاک و مطهرش پیوست.
شهید سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور مردمی ایران اسلامی پایان خدمت خود را با شهادت در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خدمت به مردم اعلام و نام خود را به نام سید شهدای خدمت در تاریخ ماندگار کرد.
امروز ایران اسلامی آنقدر غمگین و ماتم زده است که نوشتن از خدمات رئیس جمهور شهید و همراهانش بسیار دشوار است.
اینجانب به عنوان عضو کوچکی از جامعه دانشگاهی، از سوی خانواده دانشگاه ملایر این مصیبت بزرگ، عمیق و جانکاه را به محضر امام زمان ارواحنا فداه، رهبر معظم انقلاب مدظله العالی و ملت ایران به ویژه مدیران انقلابی که فرمانده ای دلاور، مردمی، عالم و با اخلاص را از دست داده اند، تسلیت عرض نموده و علو درجات برای شهید آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش از خداوند متعال خواستارم.
در این ایام همه برای دل غمدیده رهبر عزیزتر از جانمان دعا کنیم و از خداوند بخواهیم بحق همه مقربان درگاهش سایه این رهبر حکیم و فرزانه و ولی خدا را بر سر ما حفظ بفرماید.
مفتخریم در دولتی خدمتگذار دانشگاهیان عزیز هستیم که رئیس جمهورش در راه خدمت به مردم به شهادت رسید و آرزوی سلامتی و سربلندی برای ملت عزیز ایران داریم.
ابراهیم محمدی منش
رئیس دانشگاه ملایر
برگزاری برنامه قرآنی ویژه ولادت امام رضا (ع) 1403/2/31 دوشنبه
برگزاری برنامه قرآنی ویژه ولادت امام رضا (ع)
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ملایر و به همت تشکل قرآن و عترت این دانشگاه روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه محفل انس با قرآن کریم با تلاوت قاری ارجمند و بین المللی استاد سعید پرویزی و با سخنرانی جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترکاشوند مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و  اجرای گروه سرود برگزار شد.با توجه به شهادت رئیس جمهور و همراهان آیات مرتبط با شهادت در این محفل توسط قاری بین المللی تلاوت شد.
همچنین این قاری بین المللی در مراسم یادبود شهدای خدمت در مسجد جامع نیز به تلاوت پرداخت.
 
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
در سال ۱۴۰۳ صورت پذیرفت: اخذ مجوز پذیرش دانشجو در ۶ رشته جدید در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در دانشگاه ملایر
عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر جهان در سال 2023 قرار گرفت.
هفت نفر از پژوهشگران دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر جهان در سال 2023 قرار گرفتند.
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
نماد اعتماد الکترونیکی دانشگاه ملایر
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

تماس با ما

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 84621-65741

تلفن: 32457300-81-98

pr[at]malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کانال ایتا دانشگاه ملایر