چهارشنبه 15 مرداد 1399   23:11:40
اخبار دانشگاهبيشتر
1399/5/9 پنجشنبه
آزمون ورودی دوره دکتری سال 1399 در حوزه دانشگاه ملایر برگزار شد
با یاری خداوند متعال آزمون ورودی دوره دکتری سال 1399 در حوزه دانشگاه ملایر با تعداد 760 داوطلب (364 زن و 396 مرد) روز پنج شنبه 9 مرداد 1399 به نحوی شایسته برگزار شد.
با توجه به اینکه این آزمون اولین آزمون در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور بوده، حسب تأکید وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و ریاست محترم سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی، تمام توان همکاران محترم در امر برگزاری آزمونها در راستای رعایت دستورالعملهای ابلاغی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور بکار گرفته شد. تمهیداتی نظیر فراهم کردن محیطی مناسب و ایده آل با رعایت فاصله ایمن جهت رفاه داوطلبین عزیز، ضدعفونی کردن کامل حوزه در روز قبل از آزمون، استفاده از موکت مخصوص حاوی محلول ضدعفونی در مسیر ورود داوطلبین به حوزه، استفاده ی عوامل اجرایی از ماسک و دستکش و روپوش مخصوص و شیلد محافظ صورت، اطلاع رسانی دقیق درخصوص هشدارهای بهداشتی و رعایت دستورالعملها در سایت دانشگاه و همچنین از طریق نصب بنر در ورودی حوزه های فرعی، وجود بنرهای راهنما جهت اطلاع رسانی در سطح شهرستان و مسیر ورود به حوزه، بهره مندی از سرویسهای ایاب و ذهاب همکاران و داوطلبین با رعایت موارد بهداشتی ، هماهنگی جهت حضور نیروهای محترم انتظامی، اورژانس، مامور بهداشت و آتش نشانی، حراست منسجم و منظم، تنها بخش کوچکی از این تمهیدات است.
 
1399/5/5 يكشنبه
مرکز نوآوری انگور، کشمش و صنایع وابسته در دانشگاه ملایر افتتاح شد
همزمان با سفر دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به استان همدان، مرکز نوآوری انگور، کشمش و صنایع وابسته از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
در این مراسم فرماندار ویژه شهرستان و معاون ایشان، روسای دانشگاه ها، مسئولین دفاتر نمایندگان، هیأت رئیسه و مسئولین دانشگاه ملایر حضور داشتند.
پس از پخش کلیپ معرفی دانشگاه ملایر و پژوهشکده انگور و کشمش، دکتر سایوند مطالبی در خصوص دانشگاه ملایر بیان نمود و بر اهمیت توجه ویژه به مراکز پژوهشی و فناور تاکید کرد.
در ادامه مراسم پس از استماع صحبت های دکتر ستاری از طریق پیام ویدئویی، مرکز نوآوری انگور، کشمش و صنایع وابسته به دست مهندس ولدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر افتتاح گردید.
این مرکز با هدف حمایت از استارت اپ ها و ایده های فناورانه و بر اساس تفاهم نامه چند جانبه بین پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر، پارک علم و فناوری استان همدان، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان همدان، اتاق بازرگانی و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان راه اندازی شد. مهمترین برنامه های مرکز نوآوری عبارتند از:
- شناسایی نیازهای فناورانه واحدهای تولیدی و خدماتی مرتبط با حوزه فعالیت
- شناسایی ایده های مناسب و کمک به اجرایی شدن ایده های تقاضا محور
- برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی مورد نیاز
- برگزاری رویدادهای مورد نیاز مرکز
- کمک به استقرار واحدهای استارت آپ و ارائه خدمات مشاوره به این واحدها
- تسهیل فرایند بازاریابی محصولات استارت آپ مستقر در مرکز
در این راستا از کلیه اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ملایر که تمایل به مشارکت در فعالیت های علمی نوآورانه در کلیه زمینه های مرتبط با انگور و کشمش و صنایع وابسته دارند تقاضا می شودخلاصه ای از ایده نوآورانه خود را در قالب یک پروپوزال 5 صفحه ای تا پایان شهریور ماه به پژوهشکده انگور و کشمش ارائه نمایند.
 
1399/5/2 پنجشنبه
اطلاعیه درخواست میهمانی ترم تابستان
به اطلاع دانشجویانی که برای ترم تابستان میخواهند در دانشگاههای دیگر به صورت میهمان درس اخذ کنند میرساند، جهت دریافت معرفی نامه میتوانند با مراجعه به سامانه سما، بخش مدیریت درخواستها، قسمت معرفی نامه میهمانی ترم تابستان نسبت به ثبت درخواست و دروسی که میخواهند اخذ کنند اقدام نمایند. لازم به ذکر است پس از بررسی مدیر محترم گروه و کارشناس آموزش و در صورت تائید میتوانند فایل Pdf مهر شده معرفی نامه را در همین سامانه دریافت نمایند. شایان ذکر است  سقف تعداد واحدی که دانشجو میتواند در ترم تابستان اخذ کند ۶ واحد  است‌.
 
1399/4/31 سه‌شنبه
ارتقاء مرتبه اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه ملایر
در نشست هیأت ممیزه دانشگاه بوعلی سینا که روز دوشنبه 31 تیر 1399 برگزار گردید، اعضای محترم هیأت ممیزه پس از بررسی های تخصصی انجام شده به ارتقاء دکتر داریوش سوری (عضو هیأت علمی گروه فیزیک) از دانشیاری به استادی و دکتر محمود مرادی (عضو هیأت علمی گروه مکانیک) از استادیاری به دانشیاری رای مثبت دادند.
ضمن عرض تبریک به ایشان، توفیقات روز افزون اساتید دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت داریم.
دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه ملایر
 

دکتر داریوش سوری
دکتر محمود مرادی
1399/4/30 دوشنبه
تقدیر و تشکر از کادر فداکار درمان بیمارستان‌های ملایر
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر به همراه معاون فرهنگی و اجتماعی  و دبیر هم اندیشی استادان دانشگاه به نمایندگی از اعضای هیئت علمی، از بیمارستان های امام حسین (ع)، دکتر غرضی و مهر ملایر بازدید نموده و ضمن تشکر و قدردانی از تلاش های شبانه روزی کادر درمان این بیمارستان ها ، تعداد  600 شیلد محافظ صورت ،اهدایی اعضای هیئت علمی دانشگاه ملایر را به کادر فداکار درمان تقدیم کردند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر ضمن دیدار با کادر درمانی در بیمارستان های ملایر بیان کرد: ایثار و جانفشانی شما فرشتگان سلامت در مقابله با ویروس منحوث کرونا، همانند حماسه رزمندگان دوران دفاع مقدس و حماسه نیروهای مقاومت در مقابله با داعش  در تاریخ ماندگار خواهد ماند.
شما سفیران سلامت دست از خانه و فرزند و همسر و سلامت خود شسته اید و در قلب میدان خطر قرار گرفته اید. زحمات شبانه روزی شما فرشتگان عرصه سلامت، انسان های دارای وجدان بیدار و اندیشه ی انسانی، سندی است بر تعهد، ایمان، وظیفه شناسی و یادآور رشادت و فداکاری های رزمندگانی است که با شجاعت و رادمردی به استقبال خطر رفتند، مجاهدانی که رفتند تا دیگران در آرامش و امنیت و سلامت بمانند.
وی افزود: به نمایندگی دانشگاهیان دانشگاه ملایر علی الخصوص اعضای هیأت علمی از زحمات و فداکاریهای شما عزیزان نهایت تشکر و قدردانی را داریم و اعلام آمادگی خود را برای همدلی و همکاری با شما نور چشمان این مرز و بوم اعلام می داریم و به عنوان سرباز در خدمت شما خواهیم بود.
اجر شما با امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف.
 
1399/4/16 دوشنبه
جلسه تخصصی بررسی وضعیت محوطه سازی و فضای سبز دانشگاه برگزار شد
روز دوشنبه 16 تیر 1399 جلسه تخصصی بررسی وضعیت محوطه سازی و فضای سبز دانشگاه با حضور رئیس دانشگاه، معاون توسعه و پشتیبانی، رئیس گروه امور فنی و نظارت بر طرح های عمرانی، مدیر مزارع و فضاهای سبز دانشگاه، مدیران طرح و برنامه، مالی، امور اداری و امور عمومی برگزار شد.
این جلسه با موضوع طرح جامع دانشگاه سبز مبتنی بر محوطه سازی و ایجاد فضاهای سبز مؤثر تشکیل و مقرر شد حسب بررسی های به عمل آمده در خصوص بهبود فضاهای موجود در دانشگاه اقدام گردد.
در این جلسه دکتر سایوند با بیان گزارش آماری از وضعیت فعلی دانشگاه در این حوزه بیان داشت: در دو سال گذشته کاشت چند هزار اصله انواع نهال درخت و گیاهان، ترمیم فضای سبز، بحث رفع مشکل تصفیه خانه و ... با جدیت پیگیری شده و به یاری خداوند بزرگ ظرف چند سال آتی شاهد تغییرات مثبت و چشمگیر خواهیم بود. وی همچنین تاکید کرد دفتر فنی و همکاران فضای سبز با ارائه ی طرح های مبتنی بر زیباسازی، ملاحظات مصرف آب و نوع اکوسیستم حاکم بر منطقه برخی از فضاهای موجود را که نیاز به مرمت و بازسازی داشته در اسرع وقت مورد بازنگری، اصلاح و بهره برداری قرار دهند.
 
1399/4/15 يكشنبه
اطلاعیه نحوه فعالیت و ارائه خدمات به دانشجویان و مراجعین محترم در ایام تابستان
به اطلاع دانشجویان محترم و مراجعین گرامی دانشگاه می رساند به منظور پیگیری امور و حضور در دانشگاه موارد زیر را مد نظر قرار داده و رعایت نمایند:
- رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک برای کلیه اعضای هیات علمی، کارکنان و مراجعین در تمامی بخشها الزامی بوده و از ورود بدون ماسک افراد به محوطه و ساختمانهای دانشگاه جلوگیری خواهد شد.
- مراجعه حضوری دانشجویان محترم و مراجعه کنندگان گرامی به منظور دریافت خدمات در سه روز اول هفته (شنبه، یکشنبه و دوشنبه) امکان پذیر بوده و خواهشمند است حضور خود در دانشگاه را بر این اساس برنامه ریزی نمائید.
- در بدو ورود عملیات غربالگری با استفاده از تب سنج و اکسی متر در ورودی دانشگاه و پردیس دانشکده های فنی و مهندسی توسط هلال احمر در روزهای خاص انجام می شود.
- استفاده دانشجویان ارشد و دکترا از ازمایشگاهها جهت انجام پایان نامه و رساله تا تاریخ 15 مرداد 99 امکان پذیر نبوده و تصمیم گیری در خصوص حضور بعد تاریخ مشخص شده ، با توجه به شرایط کرونا موکول گردد.
1399/4/9 دوشنبه
رویداد استارتاپی ایده شو نوآوری در صنایع غذائی انگور و کشمش برگزار گردید
پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر از ابتدای تاسیس خود بر آن بوده است تا از طریق مثلث وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت جهاد کشاورزی و شرکت ها و بخش های خصوصی، ماموریت اصلی خود در بهبود تو.لید و کیفیت انگور و فرآورده های آن را تحقیق و آموزش دهد. در این راستا رویداد استارتاپی ایده شو نوآوری در صنایع غذائی انگور و کشمش  توسط پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر و با حمایت  شرکت شهرک های صنعتی استان همدان  و همکاری اجرائی شرکت گسترش بنیان صنعت برازه در تاریخ 23 خرداد 1399  و بصورت آنلاین با 24 شرکت کننده برگزار گردید که با 9 ایده انتخابی راه یافته به مرحله نهایی به رقابت پرداختند. در این رویداد آقای مهندس قربانی، معاونت محترم صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان همدان و سه نفر از مدیران سازمان صنایع کوچک کشور نیز به عنوان مدعو در پانل تخصصی ارائه حضور داشتند.
ارائه ایده ها در قالب فایل PDF مستخرج از پاور پوینت بصورت یکسان از ساعت 16:35 آغاز شده و در ساعت 17:45 به پایان رسید. هر ایده در مدت 3 دقیقه توسط صاحب ایده اراده شده و برای هر ایده 3 دقیقه زمان پرسش لحاظ گردید. سپس هیئت داوران وارد بررسی ایده ها شده و مدعوین در فضای آنلاین حضور داشتند.
هیئت داوران با توجه به کاربردی بودن ایده ارائه سیستمی برای اولترافیلتراسیون و رنگبری شیره انگور ، و از آنجا که این ایده تبدیل به پدیده شده و از وضعیت استارتاپی عبور کرده است،تصمیم گرفتند که این ایده به عنوان ایده ویژه کاربردی معرفی شده و معادل ایده رتبه دوم بصورت ریالی تشویق گردد.

ارکان اجرائی رویداد
نام و نام خانوادگی نقش در رویداد عنوان شغلی
دکتر مهدی عسگری کیا مدیر اجرائی- داور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسدآباد
دکتر علی لاهوتیان ناظر اجرائی – داور مدیر فن بازار منطقه ای همدان
دکتر بهناز عطائیان مشاور اجرائی- داور معاون پژوهشکده دانشگاه ملایر
خانم سولماز حکمتیان مدیریت دبیرخانه مدیر عامل شرکت گسترش بنیان صنعت برازه
مهندس جعفر زنگنه هماهنگی اجرا کارشناس پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان
خانم سیما نظری بدیع ثبت نام و پاسخگوئی دانشجو- شرکت برازه
آقای ساسان بهرامی پشتیبانی اجرا دانشجو- شرکت برازه
با توجه به بررسی های انجام شده و تصویب هیئت داوران، لیست جوایز متعلقه به ایده ها به شرح ذیل از طرف هیئت داوران مصوب گردید:
ردیف عنوان مفهومی ایده ارائه دهنده رتبه در ایده میزان جایزه (ریال)
1 مکمل های غذائی بصورت محصولات جویدنی از عصاره انگور نیکتا سعیدی اول 4000000  
3 تولید پماد و لوسیون PCO از عصاره هسته انگور ثمینه نوری دوم 3000000  
4 تولید دراژه کشمش روکشدار رضا حسینی سوم 2000000  
5 ارائه سیستمی برای اولترافیلتراسیون و رنگبری شیره انگور محسن لبافی ویژه 3000000  
1399/4/9 دوشنبه
اطلاعیه نحوه دریافت معرفی نامه جهت درس کارآموزی
به اطلاع دانشجویانی که درس کارآموزی اخذ کرده اند (قبلاً انتخاب واحد نموده اند) می رساند، جهت دریافت معرفی نامه کارآموزی می توانند با مراجعه به سامانه سما بخش مدیریت درخواست ها نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمائید. لازم به ذکر است قبل از ثبت درخواست در سامانه مدیریت درخواست ها حتماً با استاد مربوطه جهت تعیین محل کارآموزی هماهنگی لازم به عمل آید.
اخبار پژوهشی و فناوریبيشتر
1398/10/12 پنجشنبه
نهمین اجلاس معاونین پژوهشی منطقه 4 در دانشگاه ملایر برگزار شد.

روز چهارشنبه 11 دی ماه 1398 نهمین اجلاس معاونین پژوهشی منطقه 4 با حضور رئیس دانشگاه، دبیر شورای معاونین پژوهشی دانشگاه های منطقه 4، معاونین پژوهشی و روسای پارک های علم و فن آوری منطقه 4 در سالن جلسات دانشگاه ملایر برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر سایوند رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم به مدعوین در مورد پیشینه دانشگاه ملایر و ضرورت و اهمیت جایگاه پژوهش در دانشگاهها مطالبی را بیان نمود.

وی رشد فعالیتهای علمی، پژوهشی و افزایش تعاملات بین المللی را جزء اهداف دانشگاه ملایر برشمرد.

در ادامه دکتر مجذوبی دبیر شورای معاونین پژوهشی دانشگاه های منطقه 4 پیرامون بودجه های پژوهشی دانشگاهها و مسائل و مشکلات پژوهشی منطقه سخنانی را بیان کرد.

در ادامه اجلاس اعضای منطقه به ارائه نظر و راهکارهای پیشنهادی در مورد حل مشکلات ساختاری و کمیته های تخصصی مناطق نیز به ارائه گزارش های مربوطه پرداختند.

گفتنی است در پایان این نشست معاونین پژوهشی از واحدهای پژوهشی دانشگاه خود گزارش‌هایی ارائه نمودند.

همزمان با جلسه معاونین پژوهشی منطقه 4، نشست مدیران پژوهشی و روسای کتابخانه های مرکزی دانشگاههای مناطق 4 پژوهشی، برگزار شده و در خصوص شیوه نامه اجرایی تفاهم نامه کتابخانه های مرکزی منطقه 4، جهت استفاده از منابع کتابخانه ای و پایگاههای اطلاعاتی به بحث و گفتگو نشستند که منجر به عقد تفاهم نامه مذکور بین تمام دانشگاههای منطقه گردید.

1398/9/27 چهارشنبه
مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه برگزار شد

همزمان با هفته پژوهش و فناوری، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و تقدیر از پژوهشگران برتر با حضور اعضای هیأت رئیسه و اعضای هیأت علمی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای مراسم دکتر سایوند رئیس دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته پژوهش، گزارشی از فعالیت های مثبت و روند رو به رشد دانشگاه در زمینه های مختلف ارائه نمود. وی در ادامه از تلاش ها و زحمات دست اندرکاران و یاوران پیشرفت دانشگاه تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرا رسیدن هفته پژوهش را تبریک گفت و ضمن اشاره به جایگاه پژوهش و فعالیت های پژوهشی و آموزشی، توجه و رسیدگی به سایر جنبه های زندگی را نیز مهم و مکمل آن برشمرد.

در ادامه دکتر چگل معاون پژوهش و فناوری ضمن قدردانی از زحمات پژوهشگران دانشگاه و مجموعه معاونت پژوهشی، گزارش جامعی از وضعیت پژوهشی دانشگاه،دانشکده ها و گروه ها ارائه نمود.

در پایان مراسم نیز با ارائه لوح و هدیه از پژوهشگران برتر دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

 

1398/9/23 شنبه
گفتگو با پژوهشگران برگزیده دانشگاه ملایر به مناسبت هفته پژوهش و فناوری

به مناسبت فرا رسیدن هفته پژوهش و فناوری روابط عمومی فرصت را غنیمت شمرده و به منظور آشنایی با روش موفقیت و نظرات پژوهشگران برگزیده دانشگاه ملایر، با دکتر عیسی سلگی پژوهشگر برتردانشگاه در سال 1398 و دکتر مهیار یوسفی پژوهشگر دارای بیشترین تعداد ارجاعات و بالاترین شاخص h مصاحبه به عمل آمد.

متن ذیل مصاحبه روابط عمومی دانشگاه با ایشان می باشد.

 

دکتر عیسی سلگی- پژوهشگر برتر استان همدان و دانشگاه ملایر در سال 1398

·
لطفا خودتان را کامل معرفی کنید

به نام پروردگار یکتا عیسی سلگی هستم متولد 1361 اهل شهرستان نهاوند که در مهر ماه سال 91 به عنوان عضو هیات علمی گروه محیط زیست دانشگاه ملایر مشغول فعالیت شدم و در حال حاضر به عنوان دانشیار دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست در گرایش آلودگی محیط زیست مشغول به تدریس هستم. از سال 1381 تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته محیط زیست آغاز کردم. مقطع تحصیلی کارشناسی را دانشگاه بیرجند و مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را در دانشگاه تربیت مدرس از سال 85 تا 91 گذراندم. از زمان شروع دوره دکتری بورسیه دانشگاه ملایر شدم. در سال 94 و 97 به عنوان پژوهشگر برتر استان و همچنین در سال­های 94 تا 97 به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست در دانشگاه انتخاب شدم.

· چرا به این رشته علاقمند شدید؟

با توحه به علاقه ای که به محیط زیست و طبیعت داشتم این رشته را انتخاب کردم و فکر می کنم این رشته می­تواند به حل مشکلات محیط زیستی فعلی پیش‌روی ایران و جهان چون آلودگی آب، خاک و هوا، انقراض حیات وحش و کاهش تنوع زیستی و کاهش مساحت جنگل ها در سطح کشور و بروز پدیده‌هایی چون بیابانزایی کمک کند.

· عوامل موفقیتتان چه بوده و چه هست؟

پیگیری‌ها و تلاش‌های اینجانب به منظور تعریف پایان نامه­های کارشناسی ارشد و دکتری کاربردی و ایجاد انگیزه و اشتیاق در دانشجویان و بهره‌گیری بهینه از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و نیز حمایت‌های دانشگاه از عوامل مهمی هستند که سبب دستیابی به این موفقیت شده است.

· آیا پیش آمده در حین تحصیل در رشته دچار تردید یا نا امیدی شوید؟

این مسئله گاهی در بین دانشجویان وجود دارد و به طور عمده منتج از ساختار آموزشی ما است که بایستی در سطوح مختلف سازمان ها به معرفی مشاغل و رشته های مختلف پرداخته شود و تا زمانی که این موضوع به صورت جدی مطرح نشود تردید و ناامیدی ایجاد می شود.

· راه رسیدن به موفقیت شما در چیست؟

برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت، تعیین اهداف، کار و تلاش بدون وقفه، استفاده بهینه از زمان و همراهی خانواده

· باوری که در شما از همه قوی تر بوده و باعث موفقیتتان شد چیست؟

یاری جستن از پروردگار بی همتا، دعای پدر و مادر (دعای هر دو عزیز سفر کرده که تا ابد بدرقه راهم است) و اعتماد به نفس

· برنامه شما برای آینده چیست؟

حرکت به سمت هر چه بیشتر پژوهش­های کاربردی و کیفی تر و داشتن برنامه پژوهشی جامع بلند مدت

· به نظر شما یک پژوهشگر چگونه در کارش به حد کمال می رسد ؟

اول آن که اگر بین مقاله های منتشر شده و صنعت و جامعه ارتباط وجود داشته باشد و نتایج آن در این بخش مختلف آنها به کار گرفته شود بی شک پژوهشگر در پژوهش خود به کمال نزدیک شده است و دوم این که فاصله بین نتایج به دست آمده از علوم مختلف و استفاده در صنعت و.. کم شود که دستاورد آن رشد اقتصادی است.

· چه طرح و نقشه ای برای آینده دارید که با اهداف دانشگاه همگون باشد؟

لحاظ کیفیت در کارهای پژوهشی و تقویت سایر جنبه های پژوهشی مانند اختراع، ارتباطات بین المللی با سایر محققان دنیا و...

· یک طرح ایده آل برای دانشگاه در رابطه با گروه آموزشی خودتان مطرح نمایید؟

توسعه آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و تجهیزات اندازه‌گیری آلاینده ها در محیط و نیز احداث پژوهشکده محیط زیست برای پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی استان در زمینه محیط زیست

· کلام آخر

ضمن سپاسگزاری از روابط عمومی که این فرصت را ایجاد کرد، خواستم این مسئله را متذکر شوم که با این که تولید مقاله پایان راه و مقصد در پژوهش نیست ولی تولید مقاله یعنی مطرح شدن و نمایش در دنیای علم و جهان و بی شک یکی از نمود قدرت کشورها می تواند تولید مقالات آنها باشد. کشورهای پیشرفته تعداد مقاله­های به مراتب بیشتری از کشورهای جهان سوم تولید می کنند. همچنین آموزش و پژوهش مکمل هم بوده و هیچ کدام جای دیگری را نمی گیرد و بایستی هر دو جنبه به موازات هم تقویت شوند.دکتر مهیار یوسفی پژوهشگر دارای بیشترین تعداد ارجاعات و بالاترین شاخص h


 ·
لطفا خودتان را معرفی کنید؟

مهیار یوسفی- دکتری مهندسی اکتشاف معدن- تخصص اکتشافات ژئوشیمیایی و تلفیق و مدل­سازی در محیط GIS

· چرا به این رشته علاقمند شدید؟

مطالعه عمیق­ در هر شاخه­ای موجب شناخت و در نتیجه علاقه­ بیشتر به رشته مورد نظر می گردد. زیرا مطالعه عمیق و کسب دانش موجب می­گردد مشکلات در شاخه مورد نظر شناخته شده و بیان مسئله راحت تر صورت گیرد و در نتیجه اشتیاق برای حل مسائل و مشکلات در رشته مورد نظر نیز بیشتر می گردد.

· عوامل موفقیت تان چه مواردی بوده است؟

مطالعه تخصصی بسیار زیاد و بررسی آخرین مقالات چاپ شده توسط دانشمندان این رشته، نگاه نقادانه به روش­های موجود، بیان مسئله و صرف وقت برای توسعه روش­های جدید و یا بهبود روش­های موجود در شاخه تخصصی.

· آیا پیش آمده در حین ادامه تحصیل در رشته دچار تردید یا نا امیدی شوید؟

خیر، در هنگام تحصیل نه.

· راه رسیدن به موفقیت شما چیست؟

علاوه بر مواردی که در پاسخ به سوال سوم بیان نمودم یعنی "مطالعه تخصصی بسیار زیاد و بررسی آخرین مقالات چاپ شده توسط دانشمندان این رشته، نگاه نقادانه به روش­های موجود، بیان مسئله و صرف وقت برای توسعه روش­های جدید و یا بهبود روش­های موجود در شاخه تخصصی"، توجه به تولید و توسعه روش­های قابل استفاده برای دیگران (دانشگاه و صنعت) برای حل مشکلات یا بهبود روش­های موجود بوده است که موجب شده تا به روش­های توسعه داده شده، ارجاع داده شود. یعنی کیفیت مقالات و روش­ها در اولویت بوده و نه تعداد آنها.

· باوری که در شما از همه قوی­تر بوده و باعث موفقیتتان شد، چیست؟

توکل به خدا، مطالعه تخصصی زیاد، بیان مسئله و انجام پژوهش­های هدفمند و همچنین در نظر داشتن اینکه "شاید با رفتن نرسیم اما برای رسیدن راهی جز رفتن نیست"

· برنامه شما برای آینده چیست؟

ادامه فعالیت­های پژوهشی و همچنین معرفی روش­های کاربردی توسعه داده شده به صنعت و جلب اعتماد صنعت به منظور استفاده از روش ها.

· به نظر شما چگونه یک پژوهشگر در کارش به حد کمال می­رسد؟

به نظرم اگر نتایج پژوهشهای انجام شده قابل استفاده برای دیگران و به خصوص صنعت باشد پژوهشگر راضی خواهد بود.

· چه طرح و نقشه­ای برای آینده دارید که با اهداف دانشگاه همگون باشد؟

یکی از مهمترین معیارهای رتبه­بندی دانشگاه­ها، پژوهشهای با کیفیت بالای انجام شده توسط اعضای هیات علمی آنها است. همواره سعی نموده ام تا وظیفه خود را انجام دهم اما رشد دانشگاه نیاز به فعالیت تمامی اعضای هیات علمی دارد! طرح­های در ذهن دارم ولی به نظرم شرایط فراهم نیست. مثلا راه­اندازی اتاق فکر پژوهشی دانشگاه (متاسفانه شورای پژوهشی، اتاق فکر پژوهشی نیست )

· یک ایده برای دانشگاه در رابطه با گروه آموزشی خودتان مطرح نمائید؟

در حال نوشتن یک سرفصل جدید بین رشته­ای بسیار عالی هستم که قطعا موجب رشد دانشگاه ملایر و حتی بخش اکتشاف مواد معدنی منطقه و کشور خواهد شد انشاالله!

 

1398/9/13 چهارشنبه
افزایش پهنای باند اینترنت دانشگاه ملایر

مهندس جعفری رئیس گروه فناوری اطلاعات و خدمات رایانه ضمن اعلام خبر ارتقای پهنای باند اینترنت دانشگاه گفت: پیرو سیاست های بلند مدت دانشگاه مبنی بر توسعه ارتباطات فرا دانشگاهی و ارائه خدمات بهینه اینترنت به اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه و پی گیری های مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه، پهنای باند اینترنت دانشگاه از 80 به 150 مگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرد.

لازم به ذکر است که این اقدام در جهت دسترسی آسان و سریع پژوهشگران، اعضای هیات علمی دانشگاه و دانشجویان به اینترنت دانشگاه صورت گرفته است.

اخبار آموزشی و تحصیلات تکمیلیبيشتر
1399/5/2 پنجشنبه
اطلاعیه درخواست میهمانی ترم تابستان
به اطلاع دانشجویانی که برای ترم تابستان میخواهند در دانشگاههای دیگر به صورت میهمان درس اخذ کنند میرساند، جهت دریافت معرفی نامه میتوانند با مراجعه به سامانه سما، بخش مدیریت درخواستها، قسمت معرفی نامه میهمانی ترم تابستان نسبت به ثبت درخواست و دروسی که میخواهند اخذ کنند اقدام نمایند. لازم به ذکر است پس از بررسی مدیر محترم گروه و کارشناس آموزش و در صورت تائید میتوانند فایل Pdf مهر شده معرفی نامه را در همین سامانه دریافت نمایند. شایان ذکر است  سقف تعداد واحدی که دانشجو میتواند در ترم تابستان اخذ کند ۶ واحد  است‌.
 
1399/4/9 دوشنبه
اطلاعیه نحوه دریافت معرفی نامه جهت درس کارآموزی
به اطلاع دانشجویانی که درس کارآموزی اخذ کرده اند (قبلاً انتخاب واحد نموده اند) می رساند، جهت دریافت معرفی نامه کارآموزی می توانند با مراجعه به سامانه سما بخش مدیریت درخواست ها نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمائید. لازم به ذکر است قبل از ثبت درخواست در سامانه مدیریت درخواست ها حتماً با استاد مربوطه جهت تعیین محل کارآموزی هماهنگی لازم به عمل آید.
1399/4/4 چهارشنبه
اطلاعیه تغییر تاریخ و ساعت برگزاری امتحانات پایان نیمسال 982
به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند، تاریخ و ساعت جدید امتحانات مجازی در سامانه آموزش (سما) درج شده است ، لذا دانشجویان با مراجعه به سامانه آموزش(سما) می توانند از تاریخ و ساعت جدید امتحانات مجازی اطلاع یابند همچنین درخصوص امتحانات توجه به موارد زیر ضروری است:
1- امتحان هر درس می تواند به تشخیص استاد درسامانه آموزشی مجازی دانشگاه (Lms) و یا در سایر ابزارهای الکترونیکی به غیر از سامانه آموزشی مجازی دانشگاه (Lms) برگزار شود.
درصورتی که تشخیص استاد بر برگزاری امتحان درس در سایر ابزارهای الکترونیکی به غیر از سامانه آموزشی مجازی دانشگاه ملایر (Lms) باشد، استاد درس قبل از امتحان به دانشجویان اطلاع رسانی می نماید.
2- امتحاناتی که توسط استاد در سامانه آموزش مجازی دانشگاه برگزار می شوند جهت کاهش ترافیک برای ورود به سامانه توصیه می شود دانشجویان در بازه زمانی 10 دقیقه قبل از امتحان وارد سامانه شوند.
 
1399/4/3 سه‌شنبه
تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان شرکت در فراخوان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ناپیوسته سال تحصیلی 1400-1399 (بدون شرکت در آزمون)
مهلت ثبت نام متقاضیان شرکت در فراخوان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ناپیوسته سال تحصیلی1400-1399 (بدون شرکت در آزمون) تا 15 مردادماه سال جاری تمدید شد.
اخبار توسعه و پشتیبانیبيشتر
1399/4/16 دوشنبه
جلسه تخصصی بررسی وضعیت محوطه سازی و فضای سبز دانشگاه برگزار شد
روز دوشنبه 16 تیر 1399 جلسه تخصصی بررسی وضعیت محوطه سازی و فضای سبز دانشگاه با حضور رئیس دانشگاه، معاون توسعه و پشتیبانی، رئیس گروه امور فنی و نظارت بر طرح های عمرانی، مدیر مزارع و فضاهای سبز دانشگاه، مدیران طرح و برنامه، مالی، امور اداری و امور عمومی برگزار شد.
این جلسه با موضوع طرح جامع دانشگاه سبز مبتنی بر محوطه سازی و ایجاد فضاهای سبز مؤثر تشکیل و مقرر شد حسب بررسی های به عمل آمده در خصوص بهبود فضاهای موجود در دانشگاه اقدام گردد.
در این جلسه دکتر سایوند با بیان گزارش آماری از وضعیت فعلی دانشگاه در این حوزه بیان داشت: در دو سال گذشته کاشت چند هزار اصله انواع نهال درخت و گیاهان، ترمیم فضای سبز، بحث رفع مشکل تصفیه خانه و ... با جدیت پیگیری شده و به یاری خداوند بزرگ ظرف چند سال آتی شاهد تغییرات مثبت و چشمگیر خواهیم بود. وی همچنین تاکید کرد دفتر فنی و همکاران فضای سبز با ارائه ی طرح های مبتنی بر زیباسازی، ملاحظات مصرف آب و نوع اکوسیستم حاکم بر منطقه برخی از فضاهای موجود را که نیاز به مرمت و بازسازی داشته در اسرع وقت مورد بازنگری، اصلاح و بهره برداری قرار دهند.
 
1398/12/19 دوشنبه
مراسم کاشت درخت در محوطه دانشگاه به مناسبت روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی

به مناسبت روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی 500 اصله نهال مثمر در دانشگاه ملایر کاشته شد.

روز شنبه 17 اسفند با حضور مسئولین و کارکنان دانشگاه ملایر تعداد 20 اصله نهال به صورت نمادین در ضلع جنوبی دانشکده علوم انسانی و معارف قرآنی کاشته شد.

شایان ذکر است طبق برنامه ریزی های انجام شده و به همت امور عمومی دانشگاه 500 اصله نهال توت سفید، عناب و بنه (پسته کوهی) در این قطعه به مساحت یک و نیم هکتار کاشته شد.

 

1398/10/30 دوشنبه
فراخوان مناقصه عمومی ساخت پست برق شرقی دانشگاه

دانشگاه ملایر در نظر دارد مناقصه عمومی ساخت پست برق شرقی دانشگاه شماره  2098000050000013 را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید. کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصه­گران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)ستاد( به آدرس www.setadiran.ir  انجام خواهد شد و لازم است مناقصه گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند.

تاریخ انتشار مناقصه درسامانه تاریخ 30 دی 1398 می باشد

مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت : ساعت 19:00  تاریخ 07 بهمن 1398

مهلت زمانی ارائه پیشنهاد : ساعت 19:00  تاریخ 17 بهمن 1398

زمان بازگشایی پاکت ها : ساعت 10:30 تاریخ  19 بهمن 1398

اطلاعات تماس دستگاه مناقصه گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مناقصه و ارائه پاکت

الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر- اراک، دانشگاه ملایر و تلفن 08133339941

اطلاعات تماس سامانه ستاد جهت انجام مراحل عضویت در سامانه :

مرکز تماس  41934 – 021:

دفتر ثبت نام 88969737 : و  8519376

1398/8/26 يكشنبه
منقضی شده استفراخوان مناقصه عمومی بیمه تکمیلی خدمات درمان

دانشگاه ملایر در نظر دارد مناقصه عمومی بیمه تکمیلی خدمات درمان شماره 2098000050000012 را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید. کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصه گران و بازگشایی پاکتها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) به آدرس  www.setadiran.ir انجام خواهد شد و لازم است مناقصه گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند.
تاریخ انتشار مناقصه در سامانه تاریخ 2 آذر1398می باشد.

مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت: ساعت 19:00 روز شنبه تاریخ 09 آذر 1398

مهلت زمانی ارائه پیشنهاد : ساعت 19:00 روز سه شنبه تاریخ 19 آذر 1398

زمان بازگشایی پاکتها : ساعت 10:00 روز چهارشنبه تاریخ 20 آذر 1398

اطلاعات تماس دستگاه مناقصه گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مناقصه و ارائه پاکت

الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر- اراک، دانشگاه ملایر و تلفن 08133339941

اطلاعات تماس سامانه ستاد جهت انجام مراحل عضویت در سامانه :

مرکز تماس: 41934 - 021

دفتر ثبت نام : 88969737 و 8519376

اخبار دانشجوییبيشتر
1399/4/4 چهارشنبه
اطلاعیه نحوه دریافت وسایل دانشجویان از خوابگاه ها
اطلاعیه نحوه ی تحویل وسایل در خوابگاه های خودگردان ( 99-98)
با توجه به مصوبه کمیسیون دانشجویی استانداری در خصوص اجاره بهای خوابگاه‌های خودگردان در نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98(عدم اسکان دانشجو در خوابگاه ها جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ) مقرر گردید 30 درصد اجاره بهای نیمسال دوم توسط خوابگاهدار کسر و 70 درصد توسط دانشجو پرداخت گردد؛ نظر به مساعدت ریاست محترم دانشگاه، نامه ای تنظیم و به مراجع ذیصلاح تقدیم گردیده که دانشگاه مجوز پرداخت بخشی از هزینه‌ی اجاره بها به دانشجویان ساکن خوابگاههای خودگردان را داشته باشد لذا در صورت موافقت موضوع، نحوه‌ی پرداخت کمک هزینه (واریز به حساب دانشجو) متعاقباً اعلام خواهد شد.
   • دانشجویان ساکن خوابگاههای خودگردان می‌بایست جهت بردن وسایل یا انتقال به انبار خوابگاه از روز چهارشنبه مورخ 4 تیر 99 لغایت جمعه 20 تیر 99 از ساعت 8 الی 20 (بدون اسکان شبانه و بیتوته حداکثر حضور دانشجو در خوابگاه دو ساعت) به خوابگاه خود مراجعه نمایند.
   • با توجه به اینکه خوابگاه‌ها می‌بایست جهت سال تحصیلی آینده از لحاظ کارهای تاسیساتی، بنایی، سم پاشی و ... آماده سازی شوند دانشجویان حتماً در بازه زمانی مذکور نسبت به تعیین تکلیف وسایل شخصی داخل اتاق (بردن وسایل یا انتقال به انبار خوابگاه)اقدام نمایند در غیر این صورت هیچ مسئولیتی متوجه دانشگاه و خوابگاه نخواهد شد
   • دانشجویانی که امکان حضور در خوابگاه برای آنها میسر نمی‌باشد، می بایست (در بازه زمانی مشخص شده) یک نفر را به عنوان نماینده خود جهت تعیین تکلیف وسایل شخصی داخل اتاق به خوابگاه معرفی نماید.
   • لازم به ذکر است داشتن ماسک، دستکش و رعایت پروتکل های بهداشتی هنگام حضور درخوابگاه الزامی می‌باشد در غیر این صورت از ورود ایشان به خوابگاه جلوگیری به عمل می‌آید.

اطلاعیه نحوه ی تحویل وسایل در خوابگاه های دولتی یا تعرفه دولتی( 99-98)
 • دانشجویان ساکن خوابگاههای دولتی می‌بایست جهت بردن وسایل یا انتقال به انبار خوابگاه از روز چهارشنبه مورخ 4 تیر 99 لغایت جمعه 20 تیر 99 از ساعت 8 الی 20 (بدون اسکان شبانه و بیتوته حداکثر حضور دانشجو در خوابگاه دو ساعت) به خوابگاه خود مراجعه نمایند.
 • با توجه به اینکه خوابگاه‌ها می‌بایست جهت سال تحصیلی آینده از لحاظ کارهای تاسیساتی، بنایی، سم پاشی و ... آماده سازی شوند دانشجویان حتماً در بازه زمانی مذکور نسبت به تعیین تکلیف وسایل شخصی داخل اتاق (بردن وسایل یا انتقال به انبار خوابگاه) اقدام نمایند در غیر این صورت هیچ مسئولیتی متوجه دانشگاه و خوابگاه نخواهد شد .
 • مطابق مصوبه صندوق رفاه دانشجویان کشور، دانشجویان ساکن خوابگاه دولتی یا تعرفه دولتی موظف به پرداخت اجاره بهای تعداد روزهایی اسکان داده شده می‌باشند و دانشجویانی که اجاره بهای نیمسال دوم را پرداخت نموده اند؛ به حساب آنها واریز می‌گردد یا جهت اجاره بها نیمسال آینده در نظر گرفته خواهد شد.
 • دانشجویانی که امکان حضور در خوابگاه برای آنها میسر نمی‌باشد، می بایست (در بازه زمانی مشخص شده) یک نفر را به عنوان نماینده خود جهت تعیین تکلیف وسایل شخصی داخل اتاق به خوابگاه معرفی نماید.
 • لازم به ذکر است داشتن ماسک و دستکش و رعایت پروتکل های بهداشتی هنگام حضور درخوابگاه الزامی می‌باشد در غیر این صورت از ورود ایشان به خوابگاه جلوگیری به عمل می‌آید.
 • با توجه به اینکه خوابگاه‌ها می‌بایست جهت سال تحصیلی آینده از لحاظ کارهای تاسیساتی، بنایی، سم پاشی و ... آماده سازی شوند دانشجویان حتماً بایست در بازه زمانی مذکور نسبت به تعیین تکلیف وسایل شخصی داخل اتاق (بردن وسایل/ انتقال به انبار خوابگاه) اقدام نمایند در غیر این صورت هیچ مسئولیتی متوجه دانشگاه و خوابگاه نخواهد شد .

دانشجویان گرامی که جهت تحویل وسایل به دانشگاه مراجعه می نمایند می‌بایست فرم خود اظهاری که در ذیل قرار داده شده را دانلود و با دقت و صداقت تکمیل نموده و تحویل خوابگاهدار نمایند.
 
1399/2/1 دوشنبه
اطلاعیه ارسال فرم های وام تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

به اطلاع دانشجویان محترم دوره دکتری می رساند فرم های تکمیل شده 1 و 2 را به پست الکترونیکیrefah@malayeru.ac.ir  ارسال فرمائید. زمان ارسال تا پایان ساعت اداری مورخ 25 اردیبهشت 1399 می باشد.

1399/1/27 چهارشنبه
با توجه به شیوع بیماری کووید 19 مرکز مشاوره دانشگاه ملایر اقدام به انجام مشاوره تلفنی رایگان برای دانشجویان گرامی و عموم مردم نموده است.

 احتراماً، به استحضار می رساند با توجه به شیوع بیماری کووید 19 مرکز مشاوره دانشگاه ملایر اقدام به انجام مشاوره تلفنی رایگان برای دانشجویان گرامی و عموم مردم نموده است.

 برنامه مشاورین دانشگاه ملایر به شرح ذیل می باشد.

برنامه هفتگی مشاوران جهت مشاوره تلفنی رایگان

1 خانم اسماعیلی: شنبه و یکشنبه     ۱۰ الی ۱۴          تلفن: 9031727544

 

2 خانم سرمیلی: دوشنبه                 ۱۰  الی ۱۴          تلفن:9185464034

 

3 آقای نوروزی: شنبه و یکشنبه          ۱۰ الی۱۲           تلفن: 9056618471

 

4 آقای سیاوشی: چهارشنبه              ۱۰ الی۱۴           تلفن: 9182006873

 

5 خانم عبدالقادری: سه شنبه            ۱۰الی۱۴            تلفن: 9905035966

 

6 خانم سرتیپی: چهارشنبه               ۱۰ الی۱۴           تلفن: 9904798103

 

 

1398/12/13 سه‌شنبه
تمدید مهلت ثبت وام ها و تسهیلات دانشجویی

به استحضار می رساند، با عنایت به شیوع و همه گیر شدن بیماری نوپدید کرونا و تعطیلی بسیاری از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، ضمن آرزوی سلامتی و بهروزی برای همه مردم ایران اسلامی جهت رفاه حال دانشجویان و همکاران دانشگاهی، مهلت ثبت وام ها و تسهیلات دانشجویی تا تاریخ 31 فروردین 99 تمدید می گردد.

اخبار فرهنگی و اجتماعیبيشتر
1399/5/11 شنبه
فراخوان جشن فارغ التحصیلی(مجازی) دانش آموختگان دانشگاه ملایر-۱۳۹۹
به اطلاع تمامی دانشجویانی که در سال ۱۳۹۹ فارغ‌التحصیل می‌شوند می رساند معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر تصمیم به برگزاری جشن فارغ التحصیلی با رعایت شرایط و پروتکل های بهداشتی و بصورت مجازی را دارد، لذا از تمامی دانش‌آموختگان واجد شرایط در کلیه مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دعوت می گردد که در این مراسم شرکت نموده و خاطره ای خوب و به یادماندنی را برای خود بیافرینند . دانشگاه ملایر ضمن تبریک این موفقیت و آرزوی توفیق و سربلندی برای شما دانش آموخته گرامی امید دارد در  سایه الطاف بیکران خالق یکتا شاهد پیشرفت هر چه بیشتر شما جوانان مومن و پر تلاش سرزمین عزیزمان ایران باشیم.

هزینه های شرکت در جشن:
_ثبت نام در جشن ۳۹۰۰۰ ریال
_تهیه عکس(انتخابی)  ۱۱۰۰۰۰ ریال
_ساخت تندیس(انتخابی)  ۲۹۰۰۰۰ ریال
زمان ثبت نام:
از روز یکشنبه مورخ ۱۲ مرداد 99 شروع و در تاریخ 18 مرداد 99 پایان خواهد یافت.
توجه داشته باشید که این زمان به هیچ عنوان قابل تمدید نبوده و در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام و درج صحیح اطلاعات مربوطه اقدام نمایید.
لینک ثبت نام: polink.ir
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر
1399/5/8 چهارشنبه
پرسشنامه نظر دانشجویان در مورد وضعیت فضاهای دانشگاهی در مواجهه با ویروس کرونا
پرسشنامه‌ای كه به‌صورت الکترونیکی در لینک زیردر اختیار شما است، با هدف دریافت نظر دانشجویان در مورد وضعیت فضاهای دانشگاهی در مواجهه با ویروس کرونا است. خواهشمند است با اختصاص زمانی کوتاه، نظر و نکات ارزشمند خود را در اختیارمدیریت دانشگاه قرار دهید. دانستن این نکات می‌تواند به برنامه‌ریزی و ارائه خدمات بهتر و مناسب تر کمک کند. خواهشمند است با دقت به پرسش‌های طرح شده پاسخ دهید.قبلاً از فرصتی که برای پاسخ گویی به سوالات مذکوردر نظر می گیرید سپاسگزاری می گردد.
لینک:    https://porsa.irandoc.ac.ir/s/WZiZmN
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر
 
1399/4/16 دوشنبه
راه اندازی استارت آپ تولید قطعات خودرو و جذب نیرو از میان دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه ملایر
با توجه به نامه شماره 261/ص/99 مورخ 14 تیر 1399 پارک علم و فناوری استان همدان و نامه شماره 200/الف99 مورخ 11 تیر 1399 مدیر عامل شرکت شتاب دهنده پرگاس، به اطلاع می رساند این شرکت تولید قطعات با هدف ایجاد شتاب دهنده قطعات خودرو قصد جذب نیرو از میان دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه ملایر را دارد. معاونت فرهنگی دانشگاه ملایراعلام کرد که این افراد همزمان می توانند با تشکیل تیم همکاری، کار در شرکت و کسب آموزشهای لازم، در سازماندهی و مدیریت تیم های تشکیل شده در شتاب دهنده نیز مشارکت نمایند.
 لذا دانشجویان علاقمند و دانش آموختگان مستعد و متقاضی دانشگاه در رشته های 1- مهندسی الکترونیک 2- مهندسی مکانیک 3- مهندسی کامپیوتر؛ می توانند با ارائه نام و نام خانوادگی، شماره تماس، شماره دانشجویی، رشته تحصیلی، ترم تحصیلی و اخذ تاییدیه جهت ثبت نام و اطلاعات و توضیحات بیشتر با کارشناس محترم انجمن های علمی معاونت فرهنگی دانشگاه ملایر با شماره تلفن 32355423 تماس حاصل فرمایند.
 
1399/4/3 سه‌شنبه
دومین جلسه کمیته پژوهش معاونت فرهنگی دانشگاه ملایر برگزار شد
دومین جلسه کمیته پژوهش معاونت فرهنگی دانشگاه ملایر با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، مسئول مرکز رشد ملایر و رئیس پژوهشکده انگور و کشمش و سایر اعضا در روز دوم تیر ماه 1399 ساعت 9:30 صبح در محل آمفی تئاتردانشگاه ملایر برگزار شد.
این جلسه با تاکید بر شعار جهش تولید و حرکت دانشگاه در راستای کارآفرینی و ایجاد تحرک علمی و عملی در دانشجویان و انجمن های علمی و با موضوع حضور شرکت های شتاب دهنده در دانشگاه ملایر مطرح و مقرر گردید برای اولین بار در این دانشگاه، شرایط همکاری با شرکت شتاب دهنده ی ارائه آپشن ها و تولید قطعات خودرو؛ برنامه ریزی و استارت آپ آن به ویژه در سطح دانشجویان رشته های کامپیوتر، مواد، مکانیک، برق و سایر رشته های مرتبط فعال گردد.
لازم به توضیح است که حضور این شرکت در راستای اهداف بلند مدت کمیته پژوهشی معاونت فرهنگی دانشگاه ملایر، پروژه حرکت دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین می باشد. همچنین مقرر گردید جهت آشنایی بیشتر دانشجویان علاقمند، علاوه بر برگزاری کلاسها و کارگاه های آموزشی مرتبط یک جلسه از طریق سامانه مجازی( وبینار ) برگزار گردد.