شنبه 8 آذر 1399   15:04:58
1398/7/10 چهارشنبه
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید
معاونت فرهنگی و اجتماعی
1388/12/18 سه‌شنبه

   حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی یکی از فعالترین حوزه ها در سطح دانشگاه است که تعیین کننده سیاستها، برنامه ریزی ها، اجرا و نظارت بر فعالیت های فرهنگی دانشگاه می‌باشد. بستر سازی جهت تسهیل فعالیت های علمی فرهنگی دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و سیاسی و ... دانشجویان با استفاده بهینه از امکانات موجود در بخش های مختلف از جمله وظایف این حوزه می باشد.

اخباربيشتر
1399/9/8 شنبه
پیام دانشگاهیان دانشگاه ملایر در پی شهادت دانشمند هسته‌ای ایران، شهید محسن فخری زاده
بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ
شهادت، فوزی عظیم و حیاتی جاویدان عند ربهم یرزقون است. در گرامیداشت روز دریادلان ارتش جمهوری اسلامی ایران، شهادت دانشمندی دیگر از فرزندان دانش هسته ای کشور، شهید محسن فخری زاده را که دانشنامه شهید بودن را قبل از شهید شدن از دانشگاه خدمت خالصانه و جهاد فی سبیل الله کسب نموده بودند تسلیت عرض نموده و آن را افتخاری بزرگ برای فرهنگ شهادت ایرانی اسلامی مردم نجیب و قدرت مند خود می دانیم.
شهادت در آسمان زندگی عزتمند و حیات شرافتمندانه پاداشی عظیم است که مقربان الهی و انسان های خدایی شده از حضرت خالق سبحان دریافت می کنند.
گرچه عروج این شهید والامقام غمی بزرگ و اندوهی سهمگین برای سالکان طریق حق و راهیان جبهه مقاومت و استکبارستیزی است. اما مستکبران، منافقان و خناسان بدانند و باور کنند که این شهادت ها باب حق طلبی آزادگان جهان را گشوده تر خواهد ساخت و بر عده و عُده آنها خواهد افزود.
این شهادت ها، نور ستارگان امید را بر دل های مشتاق عدالت و آزادگی می تاباند و تک سواران جبهه عشق و ایثار را محکم تر و قوی تر از گذشته آماده مبارزه و انتقامی سخت و طوفانی می سازد.
دست قدرت خداوند قادر متعال بالای همه دست هاست و بر مکر و حیله مکاران پیروز خواهد شد،
وَمَكَرُوا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ
1399/9/6 پنجشنبه
برگزاری جشنواره فرهنگی در هفته فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ ملایر
به اطلاع دانشجویان علاقه مند به ویژه دانشجویان نو ورود می رساند، دانشگاه ملایر در نظر دارد با هدف آشنایی دانشجویان با حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، دانشجوئی و فرهنگی دانشگاه، هفته فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر را از روز شنبه مورخ ۸آذرماه الی چهارشنبه۱۲ آذرماه۹۹ برگزار نماید.جشنواره در دو بخش مسابقات فرهنگی و وبینارها برگزار می گردد.
محورهای مسابقات فرهنگی جشنواره: عکس، فیلم، داستان، شعر، کاریکاتور، خطاطی و طراحی و تولیدات رسانه ای رادیویی، تلویزیونی و کلیپ و مجازی است.
مهلت ارسال آثار تا پایان جشنواره در ۱۲ آذر ماه می باشد.
هم‌چنین در بخش وبینارهای آموزشی جهت اطلاع بیشتر دانشجویان  هر روز سه وبینار با معرفی یک عنوان در هر روز از ساعت
۱۰الی ۱۱صبح برگزار خواهد شد.
مدت زمان وبینار هر ارایه دهنده: ۲۰دقیقه 
هم چنین لازم به ذکر است شماره اول نشریه تخصصی الکترونیک معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر با عنوان "شاخص" در این هفته رو نمایی می شود.
برنامه وبینارها در هفته فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر
 ##روز نخست؛ فرهنگ دانشگاهی و فضائل دینی، اخلاقی، بازخوانی و ارایه روزآمد مواریث دینی و ملی،
کارشناس و مسئول هماهنگی  اقای صلواتی، سخنرانهای این روز به ترتیب:
حاج اقای عباسی، مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری،حاج اقای شیری معاون محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دکتر افتخاری دبیر محترم هم اندیشی اساتید دانشگاه
 ##روز دوم؛ فرهنگ دانشگاهی و قانون مداری، پاسخگویی، عقلانیت و خردورزی،
کارشناس و مسئول هماهنگی اقای مهری و سخنران ها بترتیب: دکتر کاظمی عضو هیات علمی کارشناس حقوقی  دانشگاه، دکتر بشیر گنبد معاون محترم دانشجوئی دانشگاه و دکتر نهاوندی مدیر محترم آموزشی  دانشگاه.
#روز سوم؛ فرهنگ دانشگاهی و توسعه مشارکت و رقابت قانونمند دانشگاهیان در تشکل ها و کانون های دانشجویی، کارشناس و مسئول هماهنگی، اقای ابراهیمی و سخنرانها بترتیب: دکتر هدایتی مدیر محترم فرهنگی دانشگاه، دکتر قرا باغی مسئول محترم بسیج اساتید دانشگاه و دکتر فرشاد سلیمانی مدیر گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه
#روز چهارم؛ فرهنگ دانشگاهی و پاسداشت حریم خانواده و احیای ارزش های ملی و معنوی، مسئول هماهنگی خانم دکتر ساریخانی و سخنرانها بترتیب دکتر کریمی مدیر گروه روانشناسی دانشگاه و دکتر آریاپوران مدیر مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشگاه
 #روز پنجم با عنوان فرهنگ دانشگاهی و تقویت نقش و مسوولیت اجتماعی دانشگاهیان و روز اختتامیه جشنواره می باشد، مسئول هماهنگی خانم سلیمانی، سخنرانها: دکتر سایوند رییس محترم دانشگاه  و خانم دکتر حسن زاده مدیر محترم پژوهشی دانشگاه و دکتر نوری معاون محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هستند.
انشالله به لطف خداوند متعال و با رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی و اجتماعی در آینده ای نزدیک با لطف خداوند بزرگ شاهد حضور شما دانشجویان کوشا، با انگیزه و موفق در دانشگاه ملایر باشیم.
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر
 
1399/9/6 پنجشنبه
برگزاری کارگاه کسب و کار در محیط گلخانه ای
 به اطلاع دانشجویان علاقه مند می رساند انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی دانشگاه ملایر با همکاری انجمن علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه گرگان و تعدادی از دانشگاه های کشور کارگاه ایجاد کسب و کار را در فضای گلخانه ای به صورت مجازی برگزار می کند.
انجمن های علمی مشارکت کننده دراین کارگاه:
انجمن های تولیدوژنتیک گیاهی دانشگاه تهران، دانشگاه رازی، دانشگاه شیراز، دانشگاه بوعلی، دانشگاه شهرکرد، دانشگاه ساری، دانشگاه ارومیه، دانشگاه کرمان، دانشگاه تربت حیدریه، دانشگاه رفسنجان، انجمن های باغبانی دانشگاه شیراز، دانشگاه مراغه و انجمن مهندسی طبیعت ملایر
کارگاه ایده کسب وکارمحیط های گلخانه ای
تاریخ برگزاری:سه شنبه۱۱آذر ساعت ۱۰تا۱۲
مدرس:جناب آقای دکترموسوی زاده
عضوهیئت علمی گروه باغبانی دانشگاه گرگان

شرکت برای عموم رایگان می باشد.

لینک نصب ادوبی کانکت:
http://cafebazaar.ir/app/?id=air.com.adobe.connectpro&ref=share

لینک ادوبی کانکت جهت شرکت درکارگاه:
http://vc982.malayeru.ac.ir/anjomanelmi
پیگیری اخبارانجمن ازطریق آدرس های زیر
کانال تلگرام:
@genetic_mu
صفحه اینستاگرام:
http://instagram.com/plantsgenetics_mu

جهت اطلاعات بیشتر: ۰۹۱۸۴۶۹۶۲۸۸

منتظر حضور گرم یکایک شماعزیزان هستیم
 
1399/9/5 چهارشنبه
برگزاری اولین جشنواره رسانه ای امام رضا (ع)
به اطلاع دانشجویان عزیز می رساند آستان قدس رضوی در نظر دارد با مشارکت و همکاری دانشگاه های کشور، جشنواره رسانه ای امام رضا (ع) در محورهای سیره رضوی، وقف، نذر رضوی و خدمت رضوی برگزار نماید. عرصه های ملحوظ در این جشنواره شامل رسانه های خبری تحلیلی ،رسانه های مجازی و رسانه های صوتی تصویری است.
علاقه مندان می توانند برای ارسال آثار خود به پایگاه https://mediafest.razavi.ir مراجعه نمایند.
1399/9/5 چهارشنبه
برگزاری دوره آموزش مجازی سیره نبوی برای اساتید و کارکنان دانشگاه
معاونت فرهنگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با همکاری بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری و مشارکت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر در نظر دارد به منظور آشنایی بیشتر اساتید و کارکنان محترم دانشگاه ها با سیره پیامبر اعظم ص، دوره آموزش مجازی سیره نبوی را به مدت ۸ ساعت برگزار نماید. علاقه مندان لازم است به بخش آموزش مجازی اپلیکیشن استاد مطهری مراجعه، ثبت نام و فایل الکترونیک کتاب را دریافت نمایند.
1399/9/5 چهارشنبه
دومین دوره ی فنی مهندسی افرا در پاییز ۱۳۹۹ به صورت مجازی برگزار خواهد شد
به اطلاع  علاقه مندان می رساند که دوره‌های افرا به دنبال شناخت مسائل و چالش های مهم کشور و ارایه راهکار، راه حل و روش‌ مناسب جهت ارائه رفع یا بهبود آن ها می باشد. دانش‌پژوهان این دوره ضمن آشنایی با مسائل حوزه‌ی فنی‌مهندسی، با نمونه‌های موفق این حوزه نیز آشنا می‌شوند. توانمندسازی، مهارت افزایی با رویکرد تشکیل هسته‌های پژوهشی از دیگر بخش‌های دوره است. این دوره با حضور اساتید و متخصصین دانشگاهی و صنعتی در ۵ حوزه «راه و شهرسازی (حمل و نقل)»، «پلیمر»، «نفت و گاز»، «هوافضا»و «فناوری اطلاعات» برگزار می‌شود.
برای شرایط و نحوه برگزاری دوره‌ی مجازی افرا لطفا ابتدا وارد سامانه ثبت نام شده و قسمت پروفایل را تکمیل نمایید و در صورت تایید در مرحله‌ی ارزیابی در تاریخ مشخص شده دو حوزه از حوزه‌های موجود را بر اساس علاقه‌ی خود انتخاب کرده و ثبت نام خود را تکمیل کنید. (پروفایل‌های ناقص مورد ارزیابی قرار نمی‌گیرند.) پس از تکمیل ثبت نام و در تاریخ معین شده مشاهده کلاس‌های تخصصی و مهارتی امکان‌پذیر می‌باشد و در صورت مشاهده تمام کلاس‌ها و تکمیل آزمون حوزه‌ی انتخابی می‌توانید وارد مرحله‌ی چالش شده و تا تاریخ مشخص شده فایل خواسته شده را آپلود نمایید.

برخی نکات کلی در این دوره ها
۱. هر فرد علاقه مند حداکثر دو حوزه از حوزه‌های موجود را می‌تواند انتخاب کند.
۲. تکمیل آزمون هر حوزه تنها با مشاهده‌ی تمام فیلم‌های آموزشی امکان‌پذیر می‌باشد ۳. تکمیل چالش هر حوزه تنها در صورت تکمیل آزمون حوزه‌ی مربوطه امکان‌پذیر می‌باشد.
برای دریافت گواهینامه لازم است در تمام دروس و چالش شرکت نموده و امتیاز قبولی را کسب نمایید.
قابل ذکر است که هسته‌های پژوهشی  و ایده‌های برتر هر حوزه بعد از اتمام دوره، پشتیبانی و حمایت می‌شوند.
این دوره مخصوص دانشجویان سال آخر کارشناسی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و فارغ‌التحصیلان جویای مهارت و کار می‌باشد.
علاقه مندان می توانند سوالات خود را به آی‌دی زیر در پیام‌رسان "بله" ارسال نمایند: bso_pajouhesh_admin
 
1399/9/5 چهارشنبه
معرفی پرتال جامع شهدای دانشجو
ضمن تبریک هفته بسیج به اطلاع می رساند لینک سامانه  پرتال جامع شهدای دانشجو برای تحقیقات دانشگاهی و تولیدات فرهنگی و هنری به آدرس ذیل معرفی می گردد . امید است این سامانه به نحو احسن مورد استفاده علاقه مندان قرار گیرد.
1399/8/28 چهارشنبه
برگزاری همایش علمی فرایندهای ارزیابی و حمایت های دانش بنیان
به اطلاع اساتید، دانشجویان و همه فعالان پژوهشی می رساند در هفته بسیج، مرکز رشد ملایر با همکاری معاونت علمی و پژوهشی سپاه ، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر، دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه ها و مراکز علمی شهرستان اقدام به برگزاری همایش علمی فرایندهای ارزیابی و حمایت از  شرکت های دانش بنیان می کند لذا از کلیه  علاقه مندان دعوت می گردد با استفاده از لینک ذیل در این همایش شرکت فرمایند.
http://event.daneshbonyan.info/product/malayer
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه
1399/8/27 سه‌شنبه
برگزاری کارگاه های آموزشی آنلاین تعاملی برای کارکنان و هیأت علمی دانشگاه
به اطلاع اساتید گرامی و کارکنان محترم می رساند معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر در نظر دارد دوره هایی با محورهای
1- مدیریت استرس اضطراب و افسردگی در دوران شیوع ویروس کرونا (4 جلسه)
2- مدیریت آسیبهای فضای مجازی (3 جلسه)
3- آسیب شناسی و جلوگیری از افت تحصیلی در دوران شیوع ویروس کرونا (3 جلسه)
4- مهارت های فرزند پروری (4 جلسه)
5- مهارت های ارتباط موثر (2 جلسه)
6- مهارت های خود آگاهی (3 جلسه)
 7- سیمای اعتیاد در خانواده (4 جلسه)
8- مدیریت کنترل خشم (2 جلسه)
بصورت مجازی برگزار نماید ، متقاضیان شرکت در هرکدام از دوره های فوق میتوانند از طریق لینک زیر ثبت نام و آمادگی خود را جهت شرکت در این دوره ها اعلام نمایند.

سامانه ثبت نام
1399/8/27 سه‌شنبه
طرح جامع راه مهندسی برای دانشجویان نوورود رشته های فنی مهندسی
به اطلاع دانشجویان نوورود رشته های فنی مهندسی می رساند بسیج دانشجویی دانشگاه ملایر با مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی اقدام به اجرای طرح جامع راه مهندسی می نماید. این طرح با هدف آشنایی دانشجویان با رشته های تحصیلی، کارآفرینی و فرصت شغلی ، ارتباط اجتماعی بهتر با دانشگاه و تقویت و بهبود زندگی دانشجویی اجرا می گردد.
علاقه مندان می توانند با مراجعه به سامانه ذیل نسبت به ثبت نام رایگان در این طرح اقدام نمایند.

 
همایش ها و رویدادهای فرهنگی