دوشنبه 13 آذر 1402   04:36:39
1398/7/10 چهارشنبه
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید
معاونت فرهنگی و اجتماعی
1388/12/18 سه‌شنبه

   حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی یکی از فعالترین حوزه ها در سطح دانشگاه است که تعیین کننده سیاستها، برنامه ریزی ها، اجرا و نظارت بر فعالیت های فرهنگی دانشگاه می‌باشد. بستر سازی جهت تسهیل فعالیت های علمی فرهنگی دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و سیاسی و ... دانشجویان با استفاده بهینه از امکانات موجود در بخش های مختلف از جمله وظایف این حوزه می باشد.

اخباربيشتر
1402/9/6 دوشنبه
جلسه هم اندیشی دانشجویان نوورود رشته فیزیک با مدیر گروه و اعضاء انجمن علمی رشته فیزیک
روز دوشنبه 6 آذر ماه سال جاری نشست صمیمانه بین اعضاء انجمن علمی رشته فیزیک و مدیر گروه دکتر زارع گنبدی و دانشجویان نورودی رشته فیزیک با هدف پاسخ به سوالات آموزشی و ایجاد انگیزه در دانشجویان برای توسعه فعالیت های انجمن علمی رشته فیزیک  برگزار شد.
 
1402/9/6 دوشنبه
نشست اعضاء جدید انجمن علمی رشته مدیریت با دانشجویان رشته مدیریت
جلسه نشست بین اعضاء جدید انجمن علمی رشته مدیریت با دانشجویان این رشته در تاریخ 6 آذر 1402 برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر مهدی میرمهدی در رابطه با اهمیت و جایگاه رشته مدیریت توضیحاتی ارائه داد و همچنین دکتر فتانه یار احمدی ، استاد مشاور انجمن علمی مدیریت و نیز دکتر حاجی بابایی عضو هیات علمی گروه مدیریت به توضیحاتی درباره اهمیت مهارت آموزی و کارآفرینی در این عرصه پرداختند.
در طی جلسه به   پرسش های دانشجویان در زمینه راه کارهایی برای کسب موفقیت بیشتر پاسخ داده شد و در پایان کوثر عبدی دبیر انجمن علمی به معرفی اعضای جدید انجمن و نیز اهداف و برنامه های آتی انجمن علمی پرداخته و برمشارکت و ایده پردازی دانشجویان در این زمینه تاکید کرد.


 
1402/8/30 سه‌شنبه
نشست صمیمی و بصیرت آفرین اساتید و کارکنان دانشگاه با امام جمعه ملایر برگزار شد
همزمان با آغاز هفته بسیج نشست صمیمی و بصیرت آفرین مسئولین، اساتید و کارکنان دانشگاه با موضوع «آزادی قدس، آرمان اسلامی» با حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلیمن ارزنده امام جمعه ملایر برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام و المسلیمن ارزنده با بیان ویژگیهای برجسته امام خمینی و توانمندی ایشان در مدیریت انقلاب اسلامی و کشور، گفت: تمدن سازی در کشور به گونه ای بوده است که انقلاب اسلامی الگوی سرافرازی برای سایر کشورها و ملت های آزاده دنیا است و راه‌اندازی بسیج مردمی در عراق و برچیدن بساط داعش نمونه ای از الگوسازی و تجارب موفق انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به برخی رخدادها و اتفاقات زمان انقلاب و دفاع مقدس افزود : نحوه مواجهه و مدیریت بحران ها در کشور نشان می دهد عنایات ویژه ای به امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب شده است و ایشان با نور دیگری مسائل را می بینند.
امام جمعه ملایر با بیان نقل قولی از رهبری که می فرماید: «فلسطین کلید رمزآلود فرج حضرت صاحب الزمان (عج) است» گفت: بر اساس پیش بینی های قرآن و اسلام، این پایان یهود است و به فرموده رهبر معظم اسرائیل برای نابودی خود عجله می کند.
حجت الاسلام ارزنده با اشاره به برخی خصلت های یهودیان همچون خودبرتربینی، لجاجت و خودمحوری آنها و همچنین گفته های یهودیان مبنی بر اینکه وقت آن رسیده که معبد سلیمان نمایان شود، ادامه داد: اسرائیل برای عملیات و پاکسازی منطقه و خروج غیریهودیان از پیش برنامه داشتند و حماس با طوفان الاقصی پیشدستی کرد.
وی افزود: از نظر یهودیان شرایط مد نظر برای گسترش اسرائیل آماده شده است و اکنون زمان تخریب مسجد الاقصی و بنیان نهادن معبد سلیمان است.
امام جمعه ملایر در پایان به بیان روند و اتفاقات پیش از ظهور حضرت مهدی (عج) پرداخت و با توجه به نشانه های موجود انقلاب صاحب الزمان (عج) را نزدیک دانست.
1402/8/29 دوشنبه
مراسم تودیع و معارفه اعضای انجمن علمی حقوق دانشگاه ملایر برگزار شد
 به گزارش روابط عمومی انجمن علمی حقوق،‌ مراسم تودیع و معارفه اعضای انجمن علمی حقوق روز دوشنبه بیست و نهم آبان سال جاری با حضور استاد مشاور گروه حقوق دکتر کیانی در سالن جلسات دانشکده علوم انسانی برگزار شد.
در این مراسم ضمن تشکر از تلاش و زحمات دکتر کیانی و اعضای انجمن سابق ، اعضای انجمن جدید افزون بر آشنایی با اساسنامه انجمن های علمی و چارچوب وظایف خویش ، در مورد برنامه های مدنظر خود توضیحاتی ارائه نمودند.
 
1402/8/28 یکشنبه
برگزاری اولین جلسه هم اندیشی دبیران منتخب انتخابات انجمن های علمی در سال 1402
اولین جلسه توجیهی وهم اندیشی بین دبیران منتخب انجمن های علمی با حضور کارشناس انجمن های علمی دکتر فاطمه ساریخانی و دبیران جدید  انجمن های علمی  روز یکشنبه 28 آبان ماه 1402 تشکیل شد.
در این جلسه ضمن تبریک به دبیران منتخب آیین نامه انجمن های علمی در جهت آشنایی دانشجویان با نوع فعالیت های انجمن های علمی تشریح شد و دانشجویان با نحوه برنامه ریزی فعالیت ها برای ارایه اثر در جشنواره بین المللی حرکت آشنا شدند و به سوالات دانشجویان در مورد روند ثبت فعالیت ها در سامانه نگارستان و سامانه جامع فرهنگی وزارت علوم پاسخ داده شد.
1402/8/13 شنبه
حضور دانشگاهیان دانشگاه ملایردر راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان در سطح شهر و برگزاری مراسم ویژه در دانشگاه
دانشگاهیان دانشگاه ملایر همزمان با سیزدهم آبان ماه و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در کنار آحاد مردم خداجو و انقلابی در «راهپیمایی باشکوه 13 آبان» از میدان آزادگان به سمت میدان امام خمینی ملایر شرکت کردند.
به همین مناسبت مراسم ویژه ای با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان در دانشگاه برگزار گردید.
در بخشی از این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترکاشوند ضمن گرامیداشت یوم الله 13 آبان، این روز را نماد آزادگی و استکبارستیزی مردم انقلابی ایران اسلامی برشمرد و گفت: امام خمینی «ره» با علم و آینده نگری که داشت، آمریکای جنایتکار را منشاء پلیدی، استکبار و ظلم در دنیا می دانست و با تسخیر لانه جاسوسی این مسئله کاملا مشخص و عیان شد.
وی افزود: سابقه دشمنی آمریکا با ملت ایران به پیش از انقلاب اسلامی و زمان کودتای 28 مرداد 1332 بر می گردد که تلاش کرد مانع از حکومت مردم بر مردم شود و تا زمان حال نیز این دشمنی را به صورت نهان و آشکار در پیش گرفته است.
حجت الاسلام والمسلمین ترکاشوند با اشاره به نحوه به وجود آمدن رژیم غاصب صهیونیستی ادامه داد: هم اکنون نیز اسرائیل به پشتوانه آمریکا و کشورهای غربی در فلسطین جنایت و نسل کشی می کند اما به لطف خدا این ظلم پایدار نخواهد بود و این رژیم جعلی به زودی نابود خواهد شد.
در ادامه بیانیه دانشگاهیان دانشگاه ملایر به مناسبت سیزدهم آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و بیانیه مجمع هماهنگی تشکل های اسلامی دانشجویان قرائت شد.
1402/8/8 دوشنبه
آیین آغازین سال تحصیلی نودانشجویان دانشگاه ملایر برگزار شد
آیین آغازین سال تحصیلی نو دانشجویان دانشگاه با عنوان «در این خانه به امید تو باز است هنوز» با حضور ریاست دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی ولی فیقه در دانشگاه، معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه، جمعی از مسئولین و مدیران دانشگاه و دانشجویان ورودی 1402 در سالن همایش شهید حیدری برگزار شد.
در ابتدای برنامه دکتر محمدی منش ضمن خوش آمد گویی و امید آفرینی برای نودانشجویان گفت: در حال حاضر در کشور نیاز به نیروی متخصص داریم و دانشجویان باید سعی و تلاش کنند و در کنار علم آموزی که رسالت و اولویت دانشجویان است، کسب مهارت در رشته تحصیلی خود نیز کوشا باشند تا بتوانند از موقعیت های شغلی و فرصت های پیش رو به خوبی استفاده نمایند.
رئیس دانشگاه ملایر ادامه داد مجموعه دانشگاه ملایر جزء معدود دانشگاه هایی هستند که بیشترین امکانات و تجهیزات را برای مقطع کارشناسی تخصیص داده اند چرا که این دوره تحصیلی دوره خاص و نیازمند به تجهیزات برای دانشجویان است.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عباسی ضمن عرض تبریک و خوش آمد گویی به دانشجویان به بیان نکته تربیتی و شناخت انسان به دین و زندگی اطراف خود پرداخت و به دانشجویان متذکر شد که هیچ گاه ظاهر زندگی کسی را با باطن زندگی خود مقایسه نکنید چرا که مقایسه افت رشد است و فلسفه حقیقی هر فرد اون ذات الهی آن است نه تیپ و ظاهر فرد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر حدیثی از امیرالمومنین بیان کرد که هیچ شرافتی بالاتر از همت نیست و گفت: در دانشگاه همت و پشتکار نیاز است چرا که شما دانشجویان اینده سازان این کشور هستید.
در بخش دیگر مراسم دکتر قراباغی نیز ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان نوورود به بیان جایگاه دانشجویان و ارتباط آن ها با علم و خانواده و همچنین رابطه دانشجویان با قرآن پرداخت .
در بخش هایی از این برنامه دانشجویان ضمن ابراز همدردی با مردم مظلوم فلسطین، از جنایات و نسل کشی رژیم جعلی اسرائیل علیه مردم بی دفاع غزه ابراز انزجار و آن را محکوم کردند.
1402/8/7 یکشنبه
راهنمای سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان دانشگاه ملایر
فرم سنجش علاقه مندی فرهنگی -اجتماعی دانشجویان
ضمن خیرمقدم به دانشجویان جدید الورود و آرزوی موفقیت برای تمامی دانشجویان دانشگاه ملایر، لطفا با تکمیل این فرم، معاونت فرهنگی دانشگاه را در شناخت توانایی و استعداد های فرهنگی و اجتماعی خود، یاری دهید تا به امید خدا این معاونت بتواند برای رشد و شکوفایی استعداد های شما عزیزان، زمینه مشارکت کلیه دانشجویان را در فعالیت های فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه فراهم آورد.
مراحل انجام کار:
1- مراجعه به سایت دانشگاه ملایر و از منوی سامانه ها، انتخاب گزینه سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی (سامانه نگارستان) و یا آدرس در مرورگر آدرس اینترنتی  http://Negarestan.malayeru.ac.ir را وارد نمایید.
2- پس از نمایش سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان در قسمت بالای صفحه گزینه ورود به سامانه را انتخاب نمایید و در قسمت نام کاربری شماره دانشجویی و در قسمت کلمه عبور شماره ملی خود را وارد و پس از درج جمع حاصل عبارت گزینه ورود را انتخاب نمایید.
3- پر کردن فرم علاقمندی های فرهنگی برای تمامی دانشجویان الزامی می باشد و در صورت عدم پر کردن این فرم امکان دریافت خدمات معاونت فرهنگی، اجتماعی در سامانه میسر نمی باشد. برای پرکردن این فرم گزینه پروفایل من را در منوی سمت راست انتخاب سپس به سوالات در سربرگ علاقمندی های فرهنگی پاسخ دهید.
4- پیشنهاد می شود دانشجویان رمز عبور خود را در بدو ورود تغییر دهند برای اینکار از قسمت پروفایل من در ابتدای منوی سمت راست کلیک نمایید سپس از سربرگ تغییر کلمه عبور نسبت به تغییر رمز خود اقدام فرمائید.
 
1402/8/3 چهارشنبه
برگزاری جلسه هم اندیشی، پرسش و پاسخ دبیران،مسئولان و فعالان دانشجویی با حضور معاونت فرهنگی و اجتماعی
جلسه هم اندیشی، پرسش و پاسخ دبیران،مسئولان و فعالان دانشجویی با حضور معاون، مدیر وکارشناسان حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.
در این جلسه معاونت فرهنگی و اجتماعی در خصوص اهمیت موضوع حمایت همه جانبه از موضوع جنگ فلسطین و غزه مطالبی را عنوان کردند.ایشان در ادامه، بیانات مقام معظم رهبری در موضوع فعالیت تشکل ها و مجموعه های دانشجویی در دانشگاه را یادآوری نمودند.
در ادامه مسئولان و دبیران تشکل ها و مجموعه های دانشجویی ضمن معرفی خود و مجموعه مربوطه، نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را بیان کردند
معاون فرهنگی و اجتماعی، مدیرت برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی و کارشناسان حوزه فرهنگی در خصوص سوالات و پیشنهادت ارائه شده توسط دانشجویان مطالبی را بیان نمودند.
جلسه هم اندیشی و پرسش و پاسخ با صرف نهار و ادای نماز ظهر و عصر به پایان رسید.

 
1402/8/1 دوشنبه
فراخوان انتخابات انجمن های علمی دانشجویی
در راستای تقویت نشاط علمی در میان دانشجویان و حمایت از فعالیت های جمعی ومشارکت دانشجویان مستعد و توانمند در جهت بالندگی علمی و فرهنگی دانشگاه، انتخابات انجمن های علمی دانشجویی رشته های مختلف تحصیلی با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر طبق آیین نامه انجمن های علمی دانشجویی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در 27 رشته مختلف برگزار خواهد شد.
شرایط عمومی داوطلبان:
1.اشتغال به تحصیل در رشته مربوطه
2. عدم عضویت در شورای مرکزی دیگر تشکل ها ی دانشجویی اعم از صنفی و سیاسی و ورزشی و فرهنگی و سازمان های سیاسی و فرهنگی (بسیج دانشجویی و جهاد دانشگاهی...)
3. عدم محکومیت انضباطی منجر به توبیخ کتبی
4. گذراندان حداقل یک نیمسال تحصیلی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشدو دکترا
5.عدم کسب معدل مشروط در نیمسال تحصیلی گذشته
 6. باقیماندن دست کم دونیمسال به اتمام دوره تحصیلی و بالاتر بودن معدل کل از14
لذا دانشجویان که تمایل به ثبت نام در شورای مرکزی انجمن های علمی رشته تحصیلی خود دارند می توانند مطابق با تقویم زیر اقدام نمایند.
زمان ثبت نام داوطلبان در سامانه نگارستان
دانشگاه ملایربه آدرس : Negarestan.malayeru.ac.ir
2 الی 7 آبان ماه
بررسی صلاحیت آموزشی و انضباطی 8 الی 16 آبان ماه
زمان رسیدگی به اعتراضات 16الی  17آبان ماه
برگزاری انتخابات در بستر سامانه نگارستان 20 آبان از ساعت 8 صبح لغایت 12 شب در سامانه نگارستان
 
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره    32355423
خانم دکتر ساریخانی کارشناس انجمن های علمی تماس حاصل فرمایید.
معرفی کارکنان
دکتر حسن قراباغی
فهیمه عاشوری
کریم ابراهیمی
رضا مومنی
جواد پورتقی
دکتر فاطمه ساریخانی
علی شریفی
راضیه سلیمانی
میثم خانجان
همایش ها و رویدادهابيشتر