سه‌شنبه 5 مرداد 1400   11:13:16
1398/7/10 چهارشنبه
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید
معاونت فرهنگی و اجتماعی
1388/12/18 سه‌شنبه

   حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی یکی از فعالترین حوزه ها در سطح دانشگاه است که تعیین کننده سیاستها، برنامه ریزی ها، اجرا و نظارت بر فعالیت های فرهنگی دانشگاه می‌باشد. بستر سازی جهت تسهیل فعالیت های علمی فرهنگی دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و سیاسی و ... دانشجویان با استفاده بهینه از امکانات موجود در بخش های مختلف از جمله وظایف این حوزه می باشد.

اخباربيشتر
1400/4/29 سه‌شنبه
عناوین دهه امامت و ولایت، اعلام شد.
عناوین دهه امامت و ولایت، روزهای حد فاصل بین عید سعید قربان تا عید سعید غدیر از سوی بنیاد بین المللی غدیر اعلام شد.
چهارشنبه (۳۰ تیر) همزمان با عید سعید قربان «ایثار و دفاع از حریم ولایت»
پنجشنبه (۳۱ تیر)«ایثار و دفاع ار حریم ولایت»
جمعه (۱ مرداد) «ولایت، عدالت و انتظار»
شنبه (۲ مرداد) «ولایت ضامن گام دوم انقلاب»
یکشنبه (۳ مرداد) «ولایت و مردم سالاری دینی»
دوشنبه (۴ مرداد) همزمان با سالروز ولادت امام هادی(ع) «ولایت، هدایت و عزت»
سه شنبه (۵ مرداد) «ولایت، محور وحدت اسلامی»
چهارشنبه (۶ مرداد) «ولایت، بصیرت، دشمن ستیزی»
پنجشنبه (۷ مرداد) همزمان با عید سعید غدیر «غدیر، امامت و ولایت»
جمعه ( ۸ مرداد) روز «قرآن و عترت»
1400/4/29 سه‌شنبه
برگزاری دوره آموزش مجازی روخوانی قرآن کریم برای همه دانشگاهیان
به استحضار کلیه اساتید، دانشجویان،کارکنان و خانواده های محترم ایشان می‌رساند در راستای اجرای طرح ملی آموزش قرآن کریم، آستان قدس رضوی با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، " و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های سراسر کشور دوره آموزش مجازی روخوانی قرآن کریم" با عنوان "من قرآن را دوست دارم" را در ۱۴ جلسه برگزار می‌ نماید. لازم به ذکر است در صورت موفقیت در آزمون پایان دوره و کسب امتیاز لازم، گواهی نامه آموزشی به مدت ۱۴ ساعت توسط مرکز قرآن کریم استان قدس رضوی صادر خواهد شد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سامانه quranlovenet مراجعه نموده و یا با شماره  051-32290877 داخلی 135  تماس حاصل فرمایند.
1400/4/22 سه‌شنبه
انتخابات انجمن علمی دانشجویان دانشگاه ملایر
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر برگزار می کند:
به اطلاع کلیه دانشجویانی که تمایل به فعالیت در انجمن های علمی گروههای آموزشی خود دارند می رساند که انتخابات در مرداد ماه 1400 طبق برنامه مشخص شده معاونت فرهنگی برگزار می شود. کلیه علاقمندان می توانند با مراجعه به سامانه پولینک ثبت نام نمایند و بعد از احراز صلاحیت های آموزشی و انظباطی امکان حضور در انتخابات انجمن های علمی و حضور در شورای مرکزی انجمن های علمی را دارند. ثبت نام برای کلیه دانشجویان آزاد می باشد و همه دانشجویان امکان رٵی دادن را دارند.
1400/4/20 یکشنبه
تقدیر از انجمن های علمی برتر دانشگاه در آخرین جلسه شورای فرهنگی نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰
روز شنبه ۱۹ تیرماه آخرین جلسه شورای فرهنگی نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ دانشگاه ملایر با حضور اعضای شورای فرهنگی در سالن جلسات دانشگاه برگزار گردید. در ابتدای جلسه دکتر سایوند رئیس دانشگاه و حجت الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایراد سخن نمودند.
سپس دکتر نوری معاون فرهنگی و اجتماعی و دکتر هدایتی مدیر فرهنگی دانشگاه به محورهای جلسه به شرح ذیل پرداخته و بحث و تبادل نظر در این خصوص انجام شد.
۱. تقدیر و تشکر از برترین های جشنواره حرکت داخلی(ارایه گزارش جشنواره توسط سرکار خانم دکتر ساریخانی کارشناس انجمن های علمی دانشگاه)
۲. بحث و اطلاع رسانی در خصوص اجرای تفاهم نامه وزارت علوم تحقیقات و فناوری و ستاد مبارزه با قاچاق کالا
۳. سی و ششمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان
۴. اطلاع رسانی در خصوص چهاردهمین جشنواره کارافرینان برتر
۵. بحث و تبادل نظر در خصوص آیین نامه پشتیبانی از فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱(طرح شهید وزوایی)
۶. معرفی و بازنگری طرح های مدیریت فرهنگی دانشگاه(پنج مورد مندرج در نامه ۱۴-۴-۱۴۰۰ مدیریت فرهنگی دانشگاه)
۷. مصوبات کمسیون فرهنگی(باغ فرهنگ دانشگاه و خانه فرهنگ خوابگاه ها و نیز برنامه های تابستانه)
در این جلسه از اهمیت ارتقا و بهبود مبلمان فرهنگی در فضای خوابگاه های دانشجویی و محیط دانشگاه صحبت گردید و برنامه ریزی های لازم برای ایجاد باغ فرهنگ دفاع مقدس(جنب حرم شهدای گمنام) و باغ فرهنگ هنر و ادبیات ایرانی اسلامی( حدفاصل مسجد دانشگاه و دانشکده ادبیات) انجام شد‌. نصب المان های فرهنگی در پیاده روی فرهنگی دانشکده عمران و معماری با همکاری معاونت دانشجویی دانشگاه و دیوارنگاری های خوابگاه و دانشگاه از دیگر مصوبات این جلسه بود.
در پایان جلسه، با توجه به مشکلات حضور اساتید مشاور و دانشجویان برگزیده انجمن های علمی به واسطه کرونا در شورای فرهنگی، به نمایندگی از همه برگزیدگان جشنواره حرکت درون دانشگاهی، از دکتر افتخاری مشاور انجمن علمی کامپیوتر و آقای توکلی دبیر انجمن علمی مواد تقدیر و تشکر شد و لوح تقدیری به رسم یادبود تقدیم این عزیزان گردید.
لازم به ذکر است بعد از حدود سه ماه از تلاش دوستان انجمن های علمی و بررسی ۲۴۶ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره حرکت داخلی و داوری اساتید و مشاورین انجمن های علمی و همکاران فرهنگی دانشگاه، نتایج جشنواره حرکت ۱۴ دانشگاه به شرح ذیل اعلام گردید.
 انجمن علمی برتر: انجمن علمی شیمی
برترین در نشریات: انجمن علمی روانشناسی
 همچنین انجمن علمی زیست شناسی، انجمن علمی معماری ، انجمن علمی مواد و انجمن علمی کامپیوتر شایسته تقدیر شدند.
در زمینه مسابقات حرکت: انجمن علمی معماری
در زمینه فعالیت خلاقانه: انجمن علمی مواد
 با تشکر از کارشناس انجمن های علمی خانم دکتر ساریخانی، انجمن های علمی شرکت کننده در جشنواره حرکت و دانشجویان توانمند انجمن های علمی، موفقیت های روز افزون برای همه فعالان فرهنگی دانشگاه آرزومندیم.
1400/4/19 شنبه
دعوت از گروه های علاقه مند دانشگاهی و فعالان فرهنگی برای طراحی و برگزاری برنامه ها در حمایت از تولید داخل
پس ‌از حمد خدا و صلوات بر حضرت محمد (ص) ، به اطلاع دانشجویان و همه دانشگاهیان محترم می‌رساند در راستای نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی (حفظه الله) به نام " تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها" و در راستای اجرای تفاهم‌نامه مشترک میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدف ارتقای فرهنگ عمومی و گفتمان سازی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولید ملی مستدعی است در برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها در برنامه‌های فرهنگی آتی دانشگاه موارد ذیل لحاظ گردد.
 ۱- برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در مورد قاچاق و ابعاد مختلف آن و راه‌های مبارزه با آن و حمایت از کالای ایرانی
 ۲- حمایت از کانون‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویی و تشکل‌های دانشجویی به‌منظور طرح موضوع و جلب مشارکت دانشجویان برای مبارزه با قاچاق و حمایت از کالاهای ایرانی
3- سوق دادن موضوع برخی از پایان‌نامه‌ها به فعالیت‌های ستاد مبارزه با قاچاق با تأکید بر ابعاد فرهنگی و اجتماعی آن و نیز حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق با جلب مشارکت معاونت پژوهشی دانشگاه
۴- تشویق نشریات دانشجویی و فعالین دانشجویی در فضای مجازی به اختصاص بخشی از فعالیت‌های خود به موضوع مبارزه با قاچاق و حمایت از کالاهای ایرانی
 ۵- همکاری با برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی ستاد مبارزه با قاچاق در شهرستان‌ها و استان‌ها
 بدیهی است این برنامه ها از اولویت های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر خواهد بود و دانشگاه در این راستا همه حمایت های لازم را انجام خواهد داد.
1400/4/13 یکشنبه
نخستین جشنواره ملی مولانا
سایت جشنواره ملی مولانا
1400/4/10 پنجشنبه
سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان

سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان

1400/4/10 پنجشنبه
دوره آموزشی بسته جامع سلامت برگزار می شود.
به اطلاع همکاران محترم دانشگاهی می رساند در راستای برگزاری برنامه آموزشی بسته "جامع سلامت" واحد آموزش معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری اداره‌کل منابع انسانی وزارت بهداشت درصدد است در گام سوم، دوره آموزشی "مدیریت استرس" را برای همکاران فرهنگی در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار نماید. این دوره با همکاری اداره‌کل منابع انسانی وزارت بهداشت و دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی ایران با اهداف: کنترل استرس و نگرانی در کارکنان، افزایش کارایی، مهارت، تجربه و انگیزه، ارتقاء سیاست‌های سلامت روان، شناسایی عوامل استرس‌زا و راهبردهای مقابله با آن،... طراحی و تولید شده‌است. محورهای دوره "مدیریت استرس"
۱- توضیح استرس
2- عوامل استرس‌زا
3- توضیح نشانگان استرس
4- توضیح راهبردهای مقابله‌ای
5-توضیح سبک زندگی سالم
6-توصیه‌های کوچک برای مدیریت فشار
7- آموزش آرام‌سازی
 آزمون این دوره آموزشی از تاریخ 14 لغایت 23 تیر  ۱۴۰۰ به مدت ۱۰ روز برگزار و برای تمام شرکت‌کنندگانی که ۶۰ درصد امتیازات لازم را کسب نمایند گواهینامه آموزشی به مدت ۶ ساعت صادر خواهد شد. ضمنا گواهینامه‌ هر فرد در پایان دوره و پس‌از قبولی در آزمون از تاریخ 24 تیر 1400 در پروفایل شخصی، قابل‌مشاهده می‌باشد. لازم به ذکر است همکاران گرامی به‌منظور شرکت در دوره یاد شده نسبت‌به تکمیل اطلاعات کاربری خود در سامانه اقدام فرمایند همچنین نام کاربری و پیامک برای همه اعضا که در سامانه ثبت‌نام شده‌اند ارسال شده‌است در صورت مشکل در ورود یا ثبت‌نام لطفاً به اطلاعیه‌های سامانه سخام مراجعه گردد.
 
1400/3/26 چهارشنبه
نشست مشارکت حداکثری در انتخابات با حضور نماینده محترم مردم شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی
در ادامه برگزاری جلسات سخنرانی و اهمیت حضور حداکثری آحاد مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا برای نمایش هوشمندی، عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جلسه پرسش و پاسخی با حضور نماینده محترم مردم شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی دکتر هادی بیگی نژاد در روز سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱ صبح در سالن علوم پایه دانشگاه برگزار گردید.
 در ابتدای مراسم دکتر سایوند رئیس دانشگاه ملایر ضمن خوش آمد گویی به مدعوین در جلسه از هماهنگی و همراهی خوب بین دانشگاه و نمایندگان شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی ، حجت‌الاسلام آزادیخواه و دکتر بیگی نژاد قدردانی نمودند و از همه دانشگاهیان و مردم برای شرکت پر شور در انتخابات، دعوت به حضور در پای صندوق های رای نمود.
در ادامه دکتر بیگی نژاد ضمن بیان شرایط روزهای گذشته در مدیریت کلان و میانی کشور لزوم توجه به خودباوری ، تولید و ظرفیت های علمی و فناوری داخل کشور را از اهم برنامه های مورد درخواست مردم از دولت آینده مطرح نمود و در پایان به سوالات اساتید و دانشگاهیان پاسخ داد.
 
1400/3/26 چهارشنبه
وبینارهای بصیرت افزایی در مشارکت اجتماعی و انتخابات در دانشگاه ملایر برگزار گردید
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر وبینارهای دانش و بصیرت افزایی برای دانشگاهیان را این بار در حوزه مشارکت اجتماعی و انتخابات با سخن رانی آقای حسینی یمین در روزهای دوشنبه ۱۷ خرداد و یکشنبه ۲۳ خرداد از ساعت ۱۲ تا ۱۳ برگزار نمود. در این وبینارها ، علاوه بر ایراد سخن و گفتگو، به سوالات اساتید و دانشگاهیان در خصوص انتخابات و باید ها و نبایدهای این حوزه پاسخ داده شد.
همایش ها و رویدادهابيشتر