پنجشنبه 30 فروردین 1403   22:40:37
1398/7/10 چهارشنبه
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید
معاونت فرهنگی و اجتماعی
1388/12/18 سه‌شنبه

   حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی یکی از فعالترین حوزه ها در سطح دانشگاه است که تعیین کننده سیاستها، برنامه ریزی ها، اجرا و نظارت بر فعالیت های فرهنگی دانشگاه می‌باشد. بستر سازی جهت تسهیل فعالیت های علمی فرهنگی دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و سیاسی و ... دانشجویان با استفاده بهینه از امکانات موجود در بخش های مختلف از جمله وظایف این حوزه می باشد.

اخباربيشتر
1403/1/20 دوشنبه
ویژه برنامه ماه مبارک رمضان و محفل انس با قرآن در دانشگاه ملایر برگزار شد.
ویژه برنامه ماه مبارک رمضان و محفل انس با قرآن روز یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، مصادف با بیست و هفتم ماه مبارک رمضان با حضور ریاست، معاونین، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و کارکنان دانشگاه به همراه خانواده ایشان و مهمانان ویژه از جمله قاریان بین المللی قرآن کریم آقایان احسان بیات و مهدی ساعد به همراه سرهنگ فارسی، فرمانده سپاه ناحیه ملایر در دانشگاه برگزار شد.
 حجت الاسلام والمسلمین ترکاشوند، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن بیان برکات این ماه مبارک به تشریح جزییات فعالیت های صندوق خیریه «منّا» پرداخت و از کسانی که در این صندوق بصورت مستمر فعالیت داشتند تقدیر کرد.
 در این مراسم،قاریان به قرائت مجلسی قرآن کریم و منافسه قرآنی پرداختند که مورد استقبال حضار قرار گرفت.
در ادامه این ویژه برنامه نیز «سرود سلام فرمانده ۳» توسط فرزندان کارکنان دانشگاه به صورت گروهی همخوانی شد.
در پایان این برنامه نیز پس از برگزاری نماز جماعت ،حضار گرامی بر سر سفره افطاری دانشگاه حاضر شده و روزه خود را افطار کردند.
1402/12/22 سه‌شنبه
برگزاری طرح ملی قرآنی مسطورا(سطر سطر زندگی با آیه ها) ویژه دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه های سراسر کشور
نظر به فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان طرح ملی قرآنی مسطورا(سط سطر زندگی با آیه ها) ویژه دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه های سراسر کشور همراه با اعطای گواهینامه آموزشی و جوایز نفیس و ارزنده به برگزیدگان اجرا می گردد.
علاقه مندان می توانند جهت اطلاعات بیشتر، ثبت نام و شرکت در این طرح بزرگ قرآنی به درگاه آموزش مجازی سازمان دارالقرآن الکریم به آدرس https://lms.telavat.ir مراجعه نمایند.


 
1402/12/16 چهارشنبه
برگزاری کارگاه گزارش نویسی جشنواره ویژه انجمن های علمی دانشگاه ملایر
کارگاه گزارش نویسی جشنواره حرکت ویژه دبیران و فعالین حوزه انجمن های علمی  با تدریس دکتر امید زهتاب ور  در تاریخ 16 اسفند 1402 بر گزار شد. دکتر زهتاب ور ضمن توضیح شیوه نامه اجرایی جشنواره حرکت و تشریح بندهای مختلف آن برای دانشجویان به سوالات دانشجویان در این زمینه پاسخ داد.دکتر زهتاب ور راهکارهایی مختلفی در جهت رشد بیشتر انجمن ها  از جمله تشکیل انجمن علمی ویژه اساتید ،برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در خصوص رشته های تخصصی وعام المنفعه بودن فعالیت های انجمن علمی را ارایه نمود، در پایان جلسه نمونه های متنوعی از گزارشات  برگزیده های جشنواره قبلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
1402/12/14 دوشنبه
کسب رتبه شایسته تقدیر در جشنواره ملی رویش توسط دانشجویان کانون های هلال احمر و فیلم و عکس دانشگاه ملایر
یازدهمین جشنواره ملی رویش در بازه زمانی یکم لغایت سوم اسفند ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه یزد برگزار شد.  
حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر با حمایت های ویژه از کانون های فرهنگی و هنری دانشجویی با ارسال آثار و فعالیت های شاخص دو کانون فعال دانشگاه، در این جشنواره حضور داشت که در نهایت در روند بررسی و داوری آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره، کانون های فیلم و عکس و هلال احمر از بین400 اثر از دانشگاههای سراسر کشور،  موفق به کسب عنوان «شایسته تقدیر» گردید. 
در پایان ضمن تبریک به جامعه فرهنگی و هنری دانشگاه ملایر بابت کسب این موفقیت درخشان از زحمات دانشجویان فعال کانون های هلال احمر(آقایان علی قزاقی، مهرداد رحیده و سرکار خانم فاطمه احمدی) و کانون فیلم و عکس(آقایان سبحان غلامی، رضا نوعصی زاده، عادل عارفی فرد، و سرکار خانم ها فاطمه رجبی و عادله رحیمی) و همچنین از  زحمات آقای رضا مومنی از کارشناسان حوزه معاونت فرهنگی، خانم آقایی(کارشناس فرهنگی)، معاونت و مدیریت فرهنگی و اجتماعی که در  کسب  این مقام  نقش به سزایی داشتند تشکر و قدردانی می گردد.
1402/12/2 چهارشنبه
برگزاری کارگاه توانمند سازی انجمن های علمی با تدریس دکتر صیاد شیخی در دانشگاه ملایر
کارگاه توانمند سازی انجمن های علمی با تدریس دکتر صیاد شیخی در تاریخ 2 اسفند 1402 بر گزار شد. در این کارگاه دبیران و اعضاء فعال شورای مرکزی حضور داشتند، این کارگاه از دو بخش تشکیل شده بود در بخش اول ابعاد مختلف فعالیت های انجمن های علمی و در بخش دوم مطالبی پیرامون جشنواره حرکت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دکتر شیخی توضیحات جامعی در مورد برند سازی انجمن ها،اهمیت فعالیت در انجمن ها برای آینده،تاکید بر عدالت آموزشی و نشریات الکترونیکی، اهمیت اطلاع رسانی رویدادها به افراد خارج از دانشگاه،افزایش مهارت در زمینه مدیریت بحران ،تاکید بر انجام رویدادهای دانشجویی به صورت گروهی و ارتباط با ارگالنهای خارج از دانشگاه تبیین نمود.
1402/11/18 چهارشنبه
آئین جشن پیروزی انقلاب اسلامی و مبعث پیامبر اعظم (ص) در دانشگاه ملایر برگزار شد
آئین جشن پیروزی انقلاب اسلامی و مبعث پیامبر اعظم (ص) به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی و با حضور گرم اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه وخانواده های ایشان برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر قراباغی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در سخنانی سالروز بعثت پیامبر مهربانی ها، حضرت محمد (ص) را تبریک گفت و ضمن گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از حضور گرم خانواده های دانشگاهیان دانشگاه ملایر در این مراسم قدردانی نمود. وی همچنین از زحمات و هماهنگی بخش های مختلف در برگزاری این جشن بزرگ تشکر کرد.
در ادامه حجت الاسلام دکتر ترکاشوند مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، با تبریک مبعث پیامبر اعظم (ص) و گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، گفت: در کلام الله ذکر شده است که پیامبر اخلاقی برجسته و بسیار نیکو و سجاياى اخلاقى داشته اند و در واقع انقلاب اصلی از زمان بعثت رسول الله اتفاق افتاد و انقلاب اسلامی ایران امتداد حرکت حضرت محمد (ص) است.
وی با اشاره بر شرایط ویژه کشور و در پیش بودن انتخابات گفت: وظیفه هر ایرانی است که در حد توان و امکانی که در اختیار دارد مردم را به شرکت در انتخابات دعوت نماید. حضور چشمگیر و با بصیرت ملت در راهپیمایی 22 بهمن و همچنین حضور در پای صندوق های رأی که به انتخاب افرادی صالح و کاردان خواهد انجامید، علاوه بر پیشرفت و بهبود شرایط کشور می تواند از بروز بحران های سیاسی و اجتماعی جلوگیری کند.
این جشن با اجرای برنامه های گروه طنز هنری، پخش نماهنگ های انقلابی، ابتهال خوانی با موضوع مبعث پیامبر (ص) و مداحی، اجرای سرود دسته جمعی کودکان و اهداء هدایای ویژه ایام دهه فجر به فرزندان خانواده های اساتید و کارکنان همراه بود و با نورافشانی در فضای دانشگاه و ضیافت شام به پایان رسید.
1402/11/8 یکشنبه
مراسم جشن میلاد امام علی (ع) و گرامیداشت روز پدر برگزار شد
به گزارش واحد فرهنگی دانشگاه  روز  8  بهمن ماه جشن میلاد با سعادت مولی الموحدین، حضرت علی (ع) و بزرگداشت مقام پدر با حضور مسئولین، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه در سالن شهید حیدری برگزار شد.
 در این مراسم حجت الاسلم والمسلمین بشیرگنبدی ضمن تبریک میلاد حضرت علی(ع) و روز پدر، مطالبی در این خصوص بیان نمود.
در ادامه مولودی خوانی میلاد حضرت علی(ع) توسط مداح اهل بیت(س) و تقدیر از کارکنانی که اسم آنها مزین به نام علی (ع) بودانجام شد.
در  این مراسم که به مناسبت عید بزرگ ولادت فخر عالم امکان  حضرت امیر المومنین علی(ع) بود تقدیر نامه ای از طرف معاونت فرهنگی و اجتماعی و مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تقدیم همکاران گردید.
1402/11/4 چهارشنبه
جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه ملایر همزمان با جشن میلاد فرخنده حضرت علی (ع) برگزار شد
جشن فارغ التحصیلی 200 نفر از دانشجویان دانشگاه ملایر در مقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری روز 4 بهمن 1402 در مرکز همایش های شهید حاج رسول حیدری با حضور دانشجویان فارغ التحصیل برگزار شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه دکتر حسن قراباغی و حجت الاسلام بشیرگنبدی نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در این محفل به ایراد سخنرانی پرداختند.
مولودی خوانی و مدیحه سرایی به مناسبت ولادت با سعادت امیرالمومنین علی (ع)، برگزاری مسابقه، قرائت سوگند نامه، عکس یادگاری فارغ التحصیلی با لباس فرم در کنار یادبود و جایگاه ویژه جشن و اهدای لوح تقدیر به دانشجویان شرکت کننده از جمله بخش های مهم این مراسم بود.
1402/10/27 چهارشنبه
دومین جلسه هم اندیشی دبیران انجمن علمی دانشگاه ملایر در دی ماه سال 1402برگزار شد
 دومین جلسه دبیران انجمن علمی با موضوع  برنامه ریزی در جهت مشارکت در جشنواره حرکت با حضور دبیران انجمن علمی و دکتر قراباغی معاونت فرهنگی ودکتر شجاعی مسئول گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت تشکیل شد.
در این جلسه دبیران انجمن ها به تناسب رشته تحصیلی و امکانات موجود زمینه های رقابتی در جشنواره حرکت را مشخص نمودند.
دکتر شجاعی دانشجویان علاقمند به حوزه صنعت  را به ارتباط  بیشتر و موثرتر با  دفتر مرکز رشد ترغیب نمود. در پایان جلسه تصمیماتی در جهت دریافت بودجه و حمایت های مالی  از دفتر ارتباط با صنعت در جهت انجام فعالیت های فناورانه انجمن های علمی اتخاذ گردید.


 
1402/10/25 دوشنبه
فراخوان مسابقات و ثبت نام سی و هشتمین دوره جشنواره سراسری قرآن و عترت
در 9 بخش و 40رشته شامل:
🔸آوایی 🔹معارفی 🔸پژوهشی🔹فناوری 🔸هنری 🔹ادبی 🔸صحیفه سجادیه 🔹نهج البلاغه🔸استارت‌آپ‌های قرآنی
علاقه‌مندان جهت ثبت نام به تارنمای اينترنتی سی و هشتمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌های کشور به آدرس http://quran38.dmsrt.ir/ مراجعه كنند.
مهلت ثبت نام و ارسال آثار تا نیمه دوم بهمن ماه
همراه با جوایز ویژه و ارزنده
جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به کانال مسیحا یا به ادمین های زیر مراجعه کنید.
 https://eitaa.com/masihamu
ادمین برادران: FestivalQuran_br
ادمین خواهران: FestivalQuran_kh

 
معرفی کارکنان
دکتر حسن قراباغی
کریم ابراهیمی
جواد پورتقی
فاطمه همتی
دکتر فاطمه ساریخانی
علی شریفی
همایش ها و رویدادهابيشتر