پنجشنبه 20 بهمن 1401   16:53:27
1398/7/10 چهارشنبه
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید
معاونت فرهنگی و اجتماعی
1388/12/18 سه‌شنبه

   حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی یکی از فعالترین حوزه ها در سطح دانشگاه است که تعیین کننده سیاستها، برنامه ریزی ها، اجرا و نظارت بر فعالیت های فرهنگی دانشگاه می‌باشد. بستر سازی جهت تسهیل فعالیت های علمی فرهنگی دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و سیاسی و ... دانشجویان با استفاده بهینه از امکانات موجود در بخش های مختلف از جمله وظایف این حوزه می باشد.

اخباربيشتر
1401/11/13 پنجشنبه
مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت علی(ع) در دانشگاه ملایر برگزار شد
مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت علی(ع) به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی و با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر، هیأت رئیسه دانشگاه و با حضور گرم خانواده های دانشگاهیان دانشگاه ملایر برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن گرامی داشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سالروز ولادت باسعادت حضرت علی علیه السلام را تبریک گفت و حضور گرم خانواده های دانشگاهیان دانشگاه ملایر در این مراسم را ارزشمند توصیف کرد و از این حضور ابراز خرسندی نمود.
رئیس دانشگاه با اشاره به اهمیت کانون خانواده و اهتمام به جوان سازی جمعیت در نگاه کلان کشور، برخی تصمیمات اتخاذ شده و اقدامات در خصوص حمایت از این امر در دانشگاه را بیان کرد.
وی همچنین به پیشرفت کشور در دوره پس از انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: در نظر داریم دانشگاه ملایر نیز به عنوان نهاد علمی پژوهشی با تلاش مضاعف و اقدامات انقلابی، تاثیرات مثبت و ارتباط مناسبی با جامعه و صنعت داشته باشد و سهم خود را به نحو شایسته در پیشرفت کشور ایفا کند.
در ادامه مهندس اسماعیلی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان ضمن گرامیداشت و تبریک دهه فجر اظهار داشت: ملت تحقیر و تضعیف شده ایران در زمان طاغوت، امروز به پدیده‌ای تبدیل شده که ابرقدرت‌ها از آن شاکی شده‌اند.
وی افزود: هیچگاه در طول تاریخ ملت آزاده و مستقلی به نام دین و بر پایه استقلال و آزادی در چنین پایه قدرتمندی و نقطه تاریخی قرار ندارد و نباید اجازه دهیم تبلیغات دشمن ذهن و قلب جوانان و فرزندان ما را تسخیر کند.
فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: این راه پرافتخار با وحدت، همبستگی، در کنار هم بودن و ایستادن پای دین و انقلاب، ادامه مسیر خواهد داد و پیروزی‌های بزرگی در پیش است.
وی مسائل امروز کشور در حوزه‌های اقتصادی،مسکن، بحران آب و سایر موارد را عنوان و بیان کرد: در کنار این مشکلات، ابرچالش امروز کشور به معنای واقعی، چالش ذهنی است و هنوز نمی‌دانیم در کجای نقشه و تاریخ قرار گرفته‌ایم.
به گفته وی، علت اصلی این چالش ذهنی جنگ بی‌سابقه رسانه‌ای دشمنان است که امروز علیه ملت ایران برپا کرده‌اند و تلاش می‌کنند با جعل اخبار و روایت‌سازی، مدیریت احساسات جوانان و نوجوانان را در دست بگیرند و مدیریت افکار عمومی را عهده‌دار شوند.
اسماعیلی با تاکید بر اینکه نسل جوان امروز باید از حوادث و وقایع تاریخ معاصر مطلع شود افزود: ۴۴ سال گذشته بدون تردید در همه عرصه پیشرفت کرده و موفق بودیم.
وی ادامه داد: جمعیت ایران در طول ۲۰۰ سال گذشته یک درصد جمعیت دنیا بود و در سال ۵۷ این یک درصد، یک دهم درصد علم دنیا را تامین و تولید می‌کرد، در حالی‌که امرور همین یک درصد جمعیت ایران در دنیا، به تنهایی پس از ۴۴ سال ۲ درصد علم دنیا را با ۲ هزار درصد پیشرفت تامین می‌کند و در هر صحنه‌ای سرمایه‌گذاری کردیم، موفق شدیم.
وی ادامه داد: جز معدود کشورهایی هستیم که عضو باشگاه فضایی و هسته‌ای هستیم و در فناوری‌های نوین، نانو و رشته‌های مختلف پزشکی دستاوردهای بزرگی کسب کردیم.
فرماندار ویژه ملایر گفت: ملت ایران در آن زمان پیام امام راحل را دریافت کرد و یاد گرفت در حصار تهدید و تحریم نمی‌ماند و باید بن‌بست شکنی کرد.
این جشن با اجرای برنامه های گروه طنز هنری، خوانندگی، برگزاری مسابقه، پخش کلیپ های انقلابی، مولودی خوانی، اجرای سرود دسته جمعی کودکان و اهداء هدایای ویژه ایام دهه فجر به کل فرزندان خانواده های اساتید و کارکنان همراه بود و با نورافشانی در فضای دانشگاه به پایان رسید.
1401/10/24 شنبه
نشست هم اندیشی اساتید مشاور انجمن های علمی دانشگاه برگزار شد
نشست هم اندیشی و تبادل نظر اساتید مشاور انجمن های علمی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی  دانشگاه در روز دوشنبه 19 دی ماه برگزار شد.
در این نشست دکتر سلیمانی به اهمیت تقویت  امید و خودباوری و حمایت و هدایت دانشجویان، ارتباط دانشجویان با صنعت و اولویت بندی نوع فعالیت ها در انجمن های علمی  اشاره نمود.
در ادامه اساتید مشاور انجمن های علمی راهکارهایی در جهت ارتقاء فعالیت انجمن های علمی پیشنهاد دادند.
در پایان این نشست از حمایت و تلاش های اساتید این حوزه تشکر و قدردانی شد.
1401/10/14 چهارشنبه
مراسم سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.
سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سه شنبه  13 دی ‌ماه ۱۴۰۱ در مرکز همایش های سردار شهید حاج رسول حیدری با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ملایر برگزار شد.
در این مراسم سرهنگ ناصری از فرماندهان و مدافعان حرم سپاه استان همدان در سخنانی ضمن گرامیداشت سومین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به بیان خاطراتی از این شهید عزیز پرداخت  و با اشاره به ویژگی های شخصیتی شهید سلیمانی، اخلاص، جوانمردی،  ایثار، شهامت،  مردانگی و شرف را نمونه های بارز شخصیت این شهید والامقام دانست و با اشاره به روایات و احادیث معصومین در باب ویژگی های شخصیتی شهید سلیمانی مطالبی را بیان نمود . 
1401/10/12 دوشنبه
اعطای لوح و نشان خادم الحسین به دانشگاه ملایر در آیین تجلیل از خادمین اربعین دانشگاهیان
آیین تجلیل از خادمین اربعین دانشگاهیان با حضور و سخنرانی حجت الاسلام دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها؛ دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و با حضور تعدادی از رؤسای دانشگاه‌ها و مسئولین خدمت‌رسان به زائران اربعین ۱۴۰۱ در دانشگاه شاهد برگزار شد.
در این مراسم از دکتر محمدی منش به نمایندگی دانشگاه ملایر با اعطای لوح و نشان خادم الحسین از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و به عنوان یکی از برگزیدگان برپایی اربعین دانشگاهیان تقدیر گردید.
شایان ذکر است رئیس دانشگاه این توفیق را حاصل تلاش ها، زحمات و خدمت خالصانه بخش های مختلف از جمله دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر، معاونت فرهنگی و اجتماعی، بسیج دانشجویی و تشکل های اسلامی دانست و از زحمات آنان تشکر و قدردانی نمود.
1401/9/30 چهارشنبه
مسابقه بزرگ کتابخوانی با محوریت کتاب‌ رفیق خوشبخت ما
جامعه اسلامی دانشجویان و هیئت منتظران ظهور دانشگاه ملایر برگزار می کند:
مسابقه بزرگ کتابخوانی با محوریت کتاب‌ رفیق خوشبخت ما با جایزه ویژه شرکت در اردوی مشهد مقدس
 زمان برگزاری آزمون:  شنبه ۳ دی ‌ماه 1401 به صورت مجازی
جهت کسب اطلاعات بیشتر، ثبت‌نام رایگان و دریافت کتاب به سایت تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ملایر به نشانی زیر مراجعه نمایید.
http://jadmly.ir/
1401/9/30 چهارشنبه
جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور رئیس دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه برگزار شد
جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور رئیس دانشگاه، اعضای هیئت رئیسه و جمعی از دانشجویان در مرکز همایش های شهید حیدری برگزار شد.
در ابتدای نشست دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه مواردی از اقدامات صورت گرفته و فعالیت ها در خصوص توسعه و پیشرفت دانشگاه و برطرف نمودن مطالبات دانشجویان مطرح کرد.
در ادامه نشست سوالات و مطالبات دانشجویان در حوزه های دانشجویی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مطرح و توسط مسئولین دانشگاه پاسخ داده شد.
این نشست بازخوردهای مثبتی از سوی دانشجویان در پی داشت.
1401/9/27 یکشنبه
برگزاری جلسه نقد، مطالبه و پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور نمانیدگان مجلس شورای اسلامی
به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، جلسه نقد، مطالبه، پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان ملایر آقایان دکتر هادی بیگی نژاد و حجت الاسلام و المسلمین دکتر احد آزادیخواه در روزهای شنبه و یکشنبه 26 و 27 آذرماه 1401 در سالن مرکز همایش های شهید حیدری با حضور حداکثری دانشجویان برگزار گردید.
در آغاز این برنامه ها، نمایندگان مجلس در شورای اسلامی سخنرانی مختصر خود را ارائه نموده و در ادامه به سوالات و مطالبات دانشجویان پاسخ داده شد.
 
1401/9/16 چهارشنبه
ویژه برنامه های روز دانشجو در دانشگاه برگزار شد.
ویژه برنامه های فرهنگی و دانشجویی به مناسبت روز دانشجو با حضور مسئولین دانشگاه و جمع کثیری از دانشجویان در دانشگاه ملایر برگزار گردید.
بخش اول این برنامه ها به همت دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری، شامل برنامه های نمایش مستند و نماهنگ، اجرای مسابقه و اهدای جوایز برندگان مسابقه فوتبالی با حضور پرشور دانشجویان برگزار شد.
بخش دیگر این برنامه ها، جلسه گفتگوی صمیمانه، پرسش و پاسخ و تبادل نظر دانشجویان با رئیس دانشگاه و مسئولین دانشگاه بود که با همت مجموعه معاونت فرهنگی دانشگاه برگزار گردید و در پایان نیز از فعالان برجسته فرهنگی تقدیر به عمل آمد.
1401/8/21 شنبه
یادواره شهدای گمنام دانشگاه ملایر به همت بسیج دانشجویی برگزار شد
یازدهمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه ملایر و بزرگداشت شهید سرگرد علی نظری از شهدای مدافع امنیت و شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شاه چراغ با حضور حداکثری اساتید، کارکنان، دانشجویان و آحاد مردم انقلابی  روز جمعه 20 آبان و به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی و بسیج دانشجویی در مسجد دانشگاه برگزار گردید.
در این مراسم سخنران برجسته کشوری حجت الاسلام و المسلمین حاج مهدی طائب از اساتید بنام حوزه و دانشگاه طی سخنانی به ریشه یابی و تحلیل حوادث اخیر پرداخت.
حجت‌الاسلام مهدی طائب، فرمانده قرارگاه عمار اظهار کرد: شهدا از سوی خدا انتخاب شده بودند و مرگ آنها نیز معنوی و روحانی بود.
وی با بیان اینکه شهدا همیشه زنده‌اند و نباید شهدا را مرده خطاب کنیم، گفت: مرگ، مردن جسم و حیات روحانی است و روح شهدا همیشه زنده است. مرگ گرفتن اثرگذاری روح از جسم است، شاید در نظر ما مرگ فرقی نمی‌کند که شخص چگونه از این دنیا برود، اما خداوند متعال فرمود آن که در راه من جان خود را از دست می‌دهد اثر دادن و اثر گرفتنش از بین نمی‌رود و ابزار دیگری به وی می‌دهم‌ و قدرت الهی به وی داده می‌شود و همه جا اثر می‌گذارد.
حجت‌الاسلام طائب با بیان اینکه شهدا همیشه حی و زنده هستند، تصریح کرد: راه شهادت همیشه باز است و در اغتشاشات اخیر کسانی که شهید شدند مسیر خدا را انتخاب کردند. در روز عاشورا کسانی که در مقابل امام حسین(ع) ایستادند نمی‌دانستند که با کشتن امام حسین(ع) نمی‌توانند راه حق را ببندند و خون امام حسین(ع) و شهدای کربلا امروز بعد از ۱۴۰۰ سال زنده‌تر می‌شود.
فرمانده قرارگاه عمار با بیان اینکه این انقلاب یک هدف دارد که می‌ارزد سختی کشید و برایش خون داد و آن هدف این است که زمینه را برای ظهور امام زمان(عج) مهیا می‌کند، گفت: امام خمینی(ره) با بینش الهی پله پله زمینه را برای پیروزی انقلاب اسلامی از سال ۴۲ آماده کرد. در طول تاریخ انقلاب اسلامی سخت‌ترین سال، سال ۶۸ بود که انقلاب اسلامی به مویی بند بود و در شرایط سخت بودیم، اما امام(ره) با آن شرایط فرمود همه این سختی‌ها برای این است که ما از هدف بالاتر که زمینه‌سازی برای ظهور امام عصر(ص) است، دست بر نداریم.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران باید در دنیا در سه معادله ابرقدرت شود، تصریح کرد: در حوزه نظامی، امنیت ‌و اقتصادی باید به قدرت برسیم که در دو حوزه نظامی و امنیتی امروز در دنیا سر آمدیم، اما از نظر اقتصادی مشکل داریم. مشکل اقتصادی از طراحی دشمنان است و دشمن هدفش وابستگی واردات برای کشور ماست؛ اگر خودمان به تولید و خودکفایی واقعی برسیم از این یک مقوله نیز بی‌نیاز هستیم. مقام معظم رهبری بارها فرمودند دنیا در آستانه نظم جدید است، دشمن ضلع سوم یعنی اقتصاد را نشانه گرفته و باید مراقب بود که مشکلات این حوزه حل شود و دچار حواشی نشویم.
حجت‌الاسلام طائب با بیان اینکه دشمن از پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در هراس است، گفت: آنها می‌خواهند انقلاب اسلامی از حرکت بایستد، دشمن این فتنه‌ها را نه به خاطر اینکه ما در موضع ضعف بودیم بلکه به خاطر اینکه در موضع قدرت بودیم شروع کرد، آنها می‌خواهند از قدرت ما بکاهند و سخت در اشتباهند. دشمنان این نظام این بار هم به شکست خود اذعان کردند و همه این شکست‌های دشمنان به برکت خون شهداست.
یادآور می‌شود، در این مراسم علاوه بر برنامه‌های فرهنگی، مهدی سلحشور از مداحان برجسته کشور در رسای شهدا مدثیه سرایی کرد.

1401/8/18 چهارشنبه
مراسم جشن معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه ملایر برگزار شد
مراسم جشن معارفه دانشجویان جدیدالورود سال 1401دانشگاه ملایر با حضور رئیس دانشگاه، مسئول نهاد مقام معظم رهبری، معاون فرهنگی و اجتماعی و دانشجویان بصورت دو مراسم جداگانه خواهران و برادران در دو روز متوالی در روزهای دوشنبه و سه شنبه 16 و 17 آبان ماه در مرکز همایش های شهید حاج رسول حیدری برگزار گردید.
در این مراسم ها دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن خوش آمد گویی و عرض تبریک به دانشجویان نوورود، توصیه هایی در خصوص زندگی دانشجویی، مسائل آموزشی و اشتغال بعد از تحصیل مطرح نمود.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دکتر سلیمانی معاون فرهنگی و اجتماعی به ایراد سخنرانی پرداخته و نکاتی را در مورد فعالیت در کانون های فرهنگی و انجمن های علمی مطرح نمودند. همچنین نمایندگان تشکل های اسلامی ضمن معرفی تشکل مربوطه اهم فعالیت های خود را به دانشجویان جدیدالورود معرفی کردند.
برنامه جشن معارفه که با استقبال دانشجویان نوورود همراه بود با اجرای کمدین های مدعو، اجرای موسیقی سنتی و برنامه تقدیر از برترین های فرهنگی به پایان رسید.
معرفی کارکنان
دکتر فرشاد سلیمانی
فهیمه عاشوری
دکتر حامد چگینی
کریم ابراهیمی
رضا مومنی
جواد پورتقی
دکتر فاطمه ساریخانی
علی شریفی
راضیه سلیمانی
میثم خانجان
همایش ها و رویدادهابيشتر