چهارشنبه 5 آذر 1399   08:16:09
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
1399/9/2 یکشنبه
راهنمای دانشجویان جدیدالورود و راه های ارتباط با دانشگاه ملایر

به اطلاع دانشجویان و مراجعین محترم می رساند:

 به منظور تماس با گروه های آموزشی و بیان سوالات مرتبط با گروه، از پست الکترونیک مدیران گروه ها استفاده نمایند.

به منظور بیان سوالات و مسائل آموزشی، از طریق واتساپ برای کارشناسان آموزش دانشکده ها پیام ارسال نمائید.
اطلاعات تماس آموزش دانشکده ها
ردیف دانشکده شماره واتساپ
1 منابع طبیعی و محیط زیست 09181501408
2 عمران و معماری 09335875432
3 علوم پایه 09034701591
4 فنی و مهندسی 09029465600
5 علوم ریاضی و آمار 09183507614
6 ادبیات و علوم انسانی 09187281239
7 کشاورزی 09183531491

همچنین اطلاعات مورد نیاز دانشجویان ورودی جدید در صفحه «
راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر » درج شده و قابل دسترسی است. (صفحه راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر: https://malayeru.ac.ir/st-register )
1399/8/30 جمعه
تقدیر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر از پرسنل انتظامات
حجت الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام شیری معاون نهاد و آقای فارسی مدیر حراست با حضور در جمع پرسنل زحمت کش انتظامات از ایشان که در این بیماری و درگیری کشور با ویروس کرونا در عرصه خدمت بوده و در راستای حفاظت از دانشگاه از هیچ کوششی دریغ ننموده اند، تقدیر بعمل آوردند.
در این دیدار هدایا و لوح سپاسی از طرف رئیس دانشگاه و مسئول نهاد رهبری دانشگاه به این عزیزان تقدیم شد.
1399/8/9 جمعه
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هیات همراه از دانشگاه ملایر بازدید نمودند.
 روز پنج شنبه 8 آبان 99 دکتر غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری به همراه دکتر عبدالساده نیسی مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فنآوری پس از بازدید از دانشگاه ملایر در نشستی با حضور اعضای هیئت رئیسه و تعدادی از مدیران دانشگاه در خصوص فعالیت‌های انجام شده در حوزه پژوهشی، فناوری و ارتباط با صنعت به تبادل نظر پرداختند.
 در ابتدای جلسه دکتر سایوند رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم به مهمانان، گزارشی از عملکرد دو ساله دانشگاه‌ملایر را ارائه نمود. ایشان ضمن توضیح میزان پیشرفت دانشگاه ملایر در دو سال اخیر، مسائل و مشکلات پیش رو و موانع موجود در راه پیشرفت امور پژوهشی را بیان نمود.
در ادامه دکتر رحیمی در خصوص ایجاد مراکز رشد، نوآوری و فناوری در دانشگاه و اهمیت همکاری موثر اعضای هیات علمی به خصوص در ایامی که به دلیل ویروس کرونا فعالیت آموزشی به صورت مجازی برگزار می گردد، تاکید نمود و بیان داشت: فرصتی فراهم است تا فعالیت پژوهشی اعضای هیات علمی با این مراکز با تلاشی مضاعف انجام شود.
ایشان با اشاره به پتانسیل های موجود در زمینه های مختلف کشاورزی شهرستان ملایر و وجود پژوهشکده انگور و کشمش اظهار امیدواری کرد که دانشگاه بتواند با توجه به تقاضای صنایع وابسته به انگور ارتباط تنگاتنگی با این صنعت برقرار نماید و برای برندسازی این محصول استراتژیک تلاش گردد.
بحث و تبادل نظر پیرامون گستردگی و پتانسیل های صنعت مبل و منبت شهرستان ملایر و تاثیرگذاری مرکز تحقیقات پیشرفته مبل و منبت دانشگاه ملایر به عنوان یک نهاد علمی در کنار این صنعت از دیگر محورهای مهم جلسه بود.
در پایان دکتر رحیمی به همراه اعضای جلسه از مراکز پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه بازدید به عمل آوردند.
 
1399/8/8 پنجشنبه
بیانیه دفتر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه ملایر در پی توهین رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص)
باسمه تعالی
يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا لا تَتَّخِذوا بِطانَةً مِن دونِكُم لا يَألونَكُم خَبالًا وَدّوا ما عَنِتُّم قَد بَدَتِ البَغضاءُ مِن أَفواهِهِم وَما تُخفي صُدورُهُم أَكبَرُ  قَد بَيَّنّا لَكُمُ الآياتِ  إِن كُنتُم تَعقِلونَ (آل عمران/18)
ای کسانی که ایمان آورده‌اید! محرم اسراری از غیر خود، انتخاب نکنید! آنها از هرگونه شرّ و فسادی در باره شما، کوتاهی نمی‌کنند. آنها دوست دارند شما در رنج و زحمت باشید. دشمنی از دهان (و کلام) شان آشکار شده؛ و آنچه در دلهایشان پنهان می‌دارند، از آن بزرگتر است. ما آیات را برای شما بیان کردیم اگر اندیشه کنید!
بار دیگر اوج نابخردی و عقب ماندگی غرب پر ادعا از زبان رییس دولت فرانسه نمایان شد، تا طرح قبح زدایی از مقدسات دینی بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون مسلمان این بار نه از یک روزنامه و رسانه غربی که از تریبون رسمی یک کشور غربی کلید بخورد و عمق دشمنی و خصومت حکومت های مستعمره رژیم صهیونیستی مشهود گردد. 
دولتی این جسارت را به پیشگاه مقدس نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم انجام داد که متاسفانه به غلط پرچم دار آزادی و تمدن خوانده می شود در حالیکه بی اعتبار بودن این ادعا به کرات به اثبات رسیده و امروز مشخص شده است غرب وحشی و سفاک کاری جز هتک حرمت به جان و مال و عرض و مقدسات ندارد . دولتی که خود متهم به  بیش از یک سال سرکوب معترضان و منتقدان خود به روش های خشونت آمیز و عاجز از پاسخگویی مطالبات به حق مردم خود است به دنبال فرافکنی و ایجاد التهاب گزافه گویی می کند و این رییس جمهور، فرانسه را همچون برخی کشورهای خبیث منطقه که با وعده های پوچ آمریکایی به دنبال رابطه با رژیم سفاک اسراییل هستند به دست آموز سیاست های اربابان امریکایی و اسراییلی خود تبدیل نموده است. 
اهانت به محبوب قلوب قریب یک پنجم جمعیت جهان در حالی در دید این نابخردان آزادی بیان محسوب می شود که سخن گفتن از هولوکاست، زیر سوال بردن هویت یک جماعت محدود یهودی تلقی شده و ممنوع است. حکومتی که تاب تحمل روژه گارودی یک فیلسوف و نویسنده فرانسوی را ندارد چگونه از آزادی بیان سخن می گوید. دولت مردی که تفاوت آزادی بیان با اهانت به ارزش ها و اعتقادات دیگران را فهم نمی کند، چگونه به دنبال صلح و امنیت در منطقه خاورمیانه است. این مواضع به ظاهر متضاد خبر از باطنی سراسر بغض و عداوت از اسلام عزیز دارد. حجم سخنان وهن آلود به پیشگاه مقدس رحمه للعالمین (ص) و دین مبین اسلام نشان از احساس خطری بزرگ در پایگاه دشمنان اسلام دارد و گویی وعده الهی در شرف تحقق است .
ما اساتید و نخبگان دانشگاهی به محضر بقیه الله اعظم (عج) تسلیت عرض می نماییم و عذر تقصیر به پیشگاه مقدس ایشان داریم که در این خصوص کوتاهی نموده ایم و نباید اجازه می دادیم تا به ساحت نورانی نیر اعظم جسارتی می شد. 
همچنین ضمن محکوم نمودن سخنان شنیع و سخیف این به ظاهر مسئول دولت فرانسه، از دولت محترم جمهوری اسلامی درخواست می کنیم تجربه آزموده شده مماشات با غرب را که این بار حاصل آن نه فشار اقتصادی و تورم است بلکه بی حرمتی و اهانت به هویت و شخصیت ایران اسلامی است کنار بگذارد  و برخوردی از سنخ اشدا علی الکفار نسبت به این حرکت مذبوحانه دولت فرانسه داشته باشد. 
دفتر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه ملایر
1399/8/6 سه‌شنبه
عضویت دانشکده کشاورزی دانشگاه ملایر در گردهمایی روسای موسسات آموزش عالی کشاورزی و منابع طبیعی
با پیگیری های مستمر دانشکده کشاورزی، ارایه مستندات و دفاعیه رییس دانشکده و استعلام از شورای گسترش وزارت علوم، دانشکده کشاورزی دانشگاه ملایر به عضویت در گردهمایی روسای موسسات آموزش عالی کشاورزی و منابع طبیعی در آمد. این موفقیت رابه همکاران دانشگاهی بویژه همکاران در دانشکده کشاورزی تبریک می گوییم.
دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه
1399/8/5 دوشنبه
پیام مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه ملایر بمناسبت رحلت آیت الله سید رضا فاضلیان
بسم الله الرحمن الرحیم
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ
ارتحال عالم ربانی، مجاهد وارسته و هدایت گر روشن ضمیر حضرت آیت الله سید رضا فاضلیان رحمة الله علیه که عمر گرانبهای خود را صرف تهذیب نفس، خدمت به دین و ترویج فرهنگ اسلامی نموده، موجب تاثر و تالم فراوان شد.
اینجانب رحلت آن عالم وارسته را به حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری، روحانیت معزز و حوزه‌های علمیه و آحاد مردم شریف استان همدان  خصوصا" مردم شهید پرور شهرستان ملایر که سال‌ها از رهنمود‌های وی بهره‌مند بودند و بالاخص خاندان و بیت مکرم ایشان و فرزند گرانقدرشان حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سید محمد حسن فاضلیان  تسلیت عرض کرده، رحمت واسعه الهی برای آن فقیه ارزشمند از خداوند بزرگ مسئلت دارم.
الأحقر مهدی عباسی
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه ملایر
1399/8/3 شنبه
دیدار جمعی از مسئولین دانشگاه ملایر با فرماندهان محترم نیروی انتظامی شهرستان ملایر به مناسبت هفته نیروی انتظامی
به مناسبت هفته نیروی انتظامی و بمنظور تشگر و قدردانی از زحمات و تلاش شبانه روزی مدیران و پرسنل خدوم  آن در برقراری امنیت و آرامش دانشجویان مستقر در خوابگاههای دانشجویی ، معاونت دانشجویی و رئیس اداره خوابگاه های دانشجویی دانشگاه ملایربا  فرماندهان محترم نیروی انتظامی شهرستان ملایر دیدار کردند.

 
پایش کووید 19 در دانشگاهبيشتر
خبرنامه آموزش عالی - ویژه نامه شماره 2 مقابله با ویروس کرونا
راه اندازی سامانه خوداظهاری سلامت پرسنل دانشگاه
احتراما به اطلاع اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه می رساند سامانه خوداظهاری سلامت پرسنل دانشگاه راه اندازی شد. لطفا به منظور پایش وضعیت سلامت خود و به صورت ماهیانه فرم مذکور را تکمیل نمائید.
شایان ذکر است در صورت مشاهده علائم کووید 19 در اولین فرصت مجددا این فرم را تکمیل نمائید.

سامانه خود اظهاری سلامت پرسنل دانشگاه ملایر در شرایط کرونا
کمیته بحران دانشگاه ملایر
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 95863-65719

تلفن: 33339841-81-98

pr@malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید