شنبه 7 خرداد 1401   11:10:52
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
 مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر برگزار شد 1401/3/4 چهارشنبه
مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر برگزار شد
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی و با حضور پرشور دانشجویان برگزار گردید و از برترین های گروه های مختلف آموزشی، برترین های ورزشی و فعالان حوزه دانشجویی و فرهنگی تجلیل به عمل آمد.
در ابتدای مراسم دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه و دکتر افتخاری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن گرامیداشت سوم خرداد و تبریک به برترین های دانشگاه ملایر، تلاش ها و زحمات این عزیزان و خانواده هایشان را ارج نهاده و این موفقیت را آغاز راه ایشان به عنوان آینده سازان کشور برشمردند.
در ادامه مراسم بیش از 500 دانشجوی برتر آموزشی و ورزشی و فعال در حوزه های فرهنگی و دانشجویی مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.
مراسم بزرگداشت زنده یاد حجت الاسلام شیری، معاون فقید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر برگزار شد. 1401/3/3 سه‌شنبه
مراسم بزرگداشت زنده یاد حجت الاسلام شیری، معاون فقید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر برگزار شد.
مراسم بزرگداشت زنده یاد حجت الاسلام شیری، معاون فقید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر با حضور امام جمعه و جمعی از حوزویان شهرستان، مسئولین ، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه و خانواده ایشان برگزار شد.
سخنران ویژه مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین برقراری امام جمعه شهرستان با بیان روایتی به ویژگی های یاران امام زمان (عج) پرداخت و با اشاره به خصوصیات اخلاقی زنده یاد حجت الاسلام شیری، ایشان را مصداق بارز و آشکاری از یاران مهدی موعود برشمرد.
دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه و حجت الاسلام عباسی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز طی سخنانی، یاد و خاطره این استاد فرزانه حوزه و دانشگاه را گرامی داشتند و ضایعه بزرگ و غم انگیز درگذشت ایشان را تسلیت گفتند.
همچنین در بخش هایی از این مراسم نماهنگ های متعددی از فعالیت های مذهبی، فرهنگی، بیانات و سخنرانی های زنده یاد حجت‌الاسلام شیری پخش شد.
دانشگاه ملایر پیشرو در زمینه حضوری شدن آموزش و اقدامات صورت گرفته در این راستا مصداق مدیریت جهادی است. 1401/2/28 چهارشنبه
در بازدید رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری عنوان شد:دانشگاه ملایر پیشرو در زمینه حضوری شدن آموزش و اقدامات صورت گرفته در این راستا مصداق مدیریت جهادی است.
دکتر مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه 27 اردیبهشت با حضور در دانشگاه ملایر از مجموعه امکانات دانشجویی و رفاهی دانشگاه بازدید کرد و با همراهی سرپرست، معاونین و مدیران دانشگاه در جمع دانشجویان حضور یافت و با آنها گفتگو و تبادل نظر نمود.
وی در نشست با دانشجویان عنوان کرد: طی بازدیدهایی که از سایر دانشگاه های کشور صورت پذیرفته است، خوابگاه های ملکی دانشگاه ملایر در زمره 5 دانشگاه برتر در زمینه کیفیت خوابگاه های دانشجویی قرار دارند و از مسئولین دانشگاه به خاطر برنامه ریزی دقیق در راستای حضوری شدن دانشگاه و آماده سازی بسترهای لازم حضور دانشجویان از جمله فضاهای خوابگاهی، ورزشی و غذاخوری تشکر و قدردانی کرد.
دکتر گنجی در جلسه با اعضای هیأت رئیسه دانشگاه که از 23 لغایت 1 بامداد برگزار شد، دانشگاه ملایر را پیشرو در زمینه حضوری شدن دانشگاه برشمرد و بیان داشت: اقدامات صورت گرفته در این راستا مصداق مدیریت جهادی و متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.
رئیس صندوق رفاه از برنامه ریزی برای ساخت 40 هزار واحد خوابگاه متاهلین خبر داد و گفت: در سال جاری در هر دانشگاه حداقل باید یک مجموعه خوابگاه متاهلین کلنگ زنی و عملیات احداث آن آغاز گردد. وی همچنین از افزایش مبلغ وام های دانشجویی خبر داد و افزود: مبلغ وام های دانشجویی برای دانشجویان مبتکر و نخبه یک و نیم برابر سایر دانشجویان خواهد بود.
دیدار جمعی از مسئولین شهرستان و دانشگاه ملایر با خانواده معاون فقید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر 1401/2/28 چهارشنبه
دیدار جمعی از مسئولین شهرستان و دانشگاه ملایر با خانواده معاون فقید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر
جمعی از مدیران شهرستان و مسئولین دانشگاه ملایر با حضور در زادگاه معاون فقید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر، با خانواده زنده یاد حجت‌الاسلام شیری دیدار کردند و بار دیگر ضایعه درگذشت ایشان را تسلیت گفتند.
حجت‌الاسلام والمسلمین برقراری امام جمعه شهرستان در بخشی از این دیدار ضمن ابراز همدردی و تسلیت به ذکر مصیبت و بیان سخنانی درباره حجت‌الاسلام شیری پرداخت.
در پایان حاضرین با حضور بر مزار آن مرحوم، فاتحه‌ای قرائت کردند.
بازدید میدانی سرپرست دانشگاه ملایر از تاسیسات، منابع آب و مزارع تحقیقاتی دانشگاه 1401/2/25 یکشنبه
بازدید میدانی سرپرست دانشگاه ملایر از تاسیسات، منابع آب و مزارع تحقیقاتی دانشگاه
سرپرست دانشگاه ملایر همراه با جمعی از مدیران دانشگاه روز شنبه 24 اردیبهشت از تاسیسات، منابع آب، باغ سروری و قسمت های مختلف دانشگاه بازدید کردند.
در این بازدید که حدود 5 ساعت به طول انجامید دکتر محمدی منش به صورت میدانی در جریان وضعیت بخش های مورد بازدید قرار گرفت و راهکارهایی برای افزایش کارایی و بهبود عملکرد این حوزه‌ها ارائه کرد.
پیام تشکر و اعتذار مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر 1401/2/21 چهارشنبه
پیام تشکر و اعتذار مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر
بسم الله الرحمن الرحیم
«پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»: لایَشكُرُ اللهَ مَن لَم یَشكُرِ النّاسَ.
كسی كه از مردم (در برابر محبت‌های آنها) سپاسگزاری نكند خدا را سپاسگزاری نكرده است. (الفقیه، ج ٢، ص ٣٤٣)
اندیشه و تلاش خدمتگزاران صدیق هیچ گاه از یاد نخواهد رفت.
امام خمینی ره:
 در ترویج روحانیت و فقاهت نه زور سر نیزه بوده است، نه سرمایۀ پول پرستان و‏‎ ‎‏ثروتمندان، بلکه هنر و صداقت و تعهد خود آنان بوده است که مردم آنان را برگزیده اند.‏
اساتید محترم ، کارمندان گرامی و دانشجویان عزیز دانشگاه ملایر  سلام علیکم
 سلام از جنس نور بر شما خوبان
تشکر و قدردانی ما ویژه شماست است که در همه سختی ها و مشکلات در کنارمان بودید . قدر شناسی شما در تشییع با شکوه پیکر مطهر حجت الاسلام والمسلمین سعید شیری معاون فقید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر الگویی حسنه برای همه ما علی الخصوص دانشجویان دانشگاه ملایر بود .
رفتار شایسته و قابل تقدیر شما همیشه باعث افتخار ما در دانشگاه ملایر بوده است.
صمیمانه از طرف خانواده آن مرحوم و از طرف دفتر نهاد رهبری از همه شما خوبان تشکر می کنم.
تداوم حضور و تاثیر شما خوبان را در مجموعه دانشگاه ملایر مسئلت دارم.
امیدوارم در کنار خانواده محترمتان زیر سایه امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف موفق باشید. 
الاحقر مهدی عباسی
مراسم بزرگداشت مقام معلم در دانشگاه ملایر برگزار شد. 1401/2/18 یکشنبه
مراسم بزرگداشت مقام معلم در دانشگاه ملایر برگزار شد.
همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم، مراسمی با حضور اعضای هیات رئیسه، اعضای هیات علمی و مهمان ویژه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین فراهانی برگزار گردید.
در ابتدای مراسم دکتر نهاوندی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن تبریک هفته معلم مواردی از اقدامات انجام شده در سال های اخیر را بیان کرد و الکترونیکی شدن بسیاری از بخش ها برای کاهش حضور مراجعین و دانشجویان را اقدامی مثبت توصیف نمود.
وی همچنین آموزش را پایه و فنداسیون فعالیت های دانشگاه عنوان کرد و بر توجه به امر آموزش تاکید نمود.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عباسی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر ضمن تشکر از حضور همکاران و خیرمقدم، یاد و خاطره شهید مطهری را گرامی داشت و هفته بزرگداشت مقام معلم را تبریک گفت. وی همچنین از معاون فقید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر، حجت الاسلام والمسلمین شیری یاد نمود و فقدان این استاد فرزانه، عالم و پژوهشگر حوزه مهدویت را اندوهی بزرگ و ضایعه ای جانسوز برشمرد.
حجت الاسلام والمسلمین عباسی با اشاره به آیاتی از قرآن مجید، توجه به اخلاق، رفتار و منش دانشجویان در کنار امر آموزش را مهم برشمرد و نقش اساتید به عنوان الگوی دانشجویان را در تعلیم و تعالی ایشان تاثیرگذار دانست.
دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه به عنوان سخنران بعدی مراسم، هفته بزرگداشت مقام معلم را تبریک گفت و مهمترین اقدام اخیر را بازگشایی دانشگاه و حضور اساتید و دانشجویان بعد از 2 سال در کلاس های درس و حضوری شدن آموزش دانست.
وی همچنین با تاکید بر توجه به نقاط قوت و ضعف در بحث آموزش گفت: دانشجویان سرمایه های کشور هستند و آموزش و تقویت بنیه علمی آنان در کنار ایجاد انگیزه و خوش بینی به آینده بسیار مهم و حیاتی است.
سرپرست دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات چند ماه اخیر، بیان داشت: اساتید و مجموعه دانشگاه می توانند در جنبه های مختلف جامعه و صنعت تاثیرگذار باشند.
دکتر محمدی منش به نحوه نگرش به  بحث آموزش اشاره کرد و معرفی اساتید برتر در امر آموزش در کنار پژوهشگران برتر را از موارد مهم مد نظر برشمرد.
در پایان، حجت الاسلام والمسلمین فراهانی مسئول سابق دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر و مهمان ویژه این مراسم، هفته بزرگداشت مقام معلم را گرامی داشت و از استاد فقید حوزه و دانشگاه حجت الاسلام والمسلمین شیری به عنوان معلم با اخلاق، مخلص و متدین یاد نمود و فقدان ایشان را ضایعه ای بزرگ برشمرد.
وی به روایتی از امیرالمومنین (ع) و فرمایشات گهربار ایشان به کمیل اشاره کرد و گفت: نشر دهنده و فراگیرنده علم در نگاه حضرت علی (ع) متعالی و سعادتمند هستند.
در بخش هایی از این مراسم کلیپ هایی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید و نخبگان پخش شد و پایان بخش مراسم نیز اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و ضیافت ناهار بود.
پیام تبریک سرپرست دانشگاه به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم 1401/2/12 دوشنبه
پیام تبریک سرپرست دانشگاه به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم
فرا رسیدن سالروز شهادت استاد فرزانه شهید مرتضی مطهری و پاسداشت مقام معلم که پیام آوران دانایی، پروراننده اندیشه و حکاکان راستین نقش انسانیت بر لوح وجود جویندگان دانش هستند، بر شما استاد فرزانه مبارک باد.
تلاش شما باغبانان سرزمین اندیشه در راه روشنایی بخشی، آموختن زیبایی، مهربانی و عشق در خور تقدیر و ایجادکننده نقشی ماندگار و بس گرانبهاست.
ابراهیم محمدی منش
سرپرست دانشگاه ملایر
پیام تسلیت مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین شیری 1401/2/10 شنبه
پیام تسلیت مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین شیری
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، با انتشار پیامی درگذشت حجت‌الاسلام شیری را تسلیت گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
باسمه تعالی
وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَهٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
خبر درگذشت ناگهانی حجت‌الاسلام شیری، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر موجب تألم و تأثر خاطر فراوان اینجانب و خانواده نهاد و همکاران ایشان شد.
اینجانب ضمن ابراز تأسف از این حادثه که منجر به فقدان یک نیروی جهادگر، انقلابی و ارزشی گردید، این ضایعه حزن‌انگیز را به جامعه دانشگاهی و دانشجویان دانشگاه ملایر، همکاران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و خانواده مصیبت دیده ایشان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال برای بازماندگان اجر و صبر جزیل مسألت دارم.
مصطفی رستمی
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
سه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ارتباط با صنعت برگزیده شدند.
انتخاب طرح هیأت علمی دانشگاه ملایر با عنوان ساخت ابرخازن ها بر پایه مواد کربنی متخلخل سنتزی به منظور ارائه در نمایشگاه فناوری های نوپدید و آینده نگر
افتخاری دیگر برای دانشگاه ملایر در سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
نماد اعتماد الکترونیکی دانشگاه ملایر
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

تماس با ما

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 84621-65741

تلفن: 32456518-81-98

pr[at]malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید