دوشنبه 20 آذر 1402   12:07:15
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ملایر برگزار شد. 1402/9/15 چهارشنبه
مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ملایر برگزار شد.
مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر و معاون ایشان، رئیس دانشگاه و اعضای هیأت رئیسه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و جمع کثیری از دانشجویان برگزار شد.
در این مراسم که در فضایی صمیمی برگزار شد، جمعی از دانشجویان دغدغه‌ها، انتقادات و نظرات خود را از طیف‌های مختلف، تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی به طور صریح مطرح کردند و فرماندار ملایر و رئیس دانشگاه نیز به تبیین مسائل مختلف پرداختند.
رئیس دانشگاه: تلاش ما و همه همکاران دانشگاهی، ایجاد فضایی مطلوب و مناسب برای دانشجویان در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور است.
دکتر محمدی منش در ابتدای این آئین که با حضور پرشور و استقبال گسترده دانشجویان گرامی برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز دانشجو و خیرمقدم به مهمانان و دانشجویان، از حضور گسترده ایشان و بیان مطالبات دانشجویی استقبال نمود و گفت: تلاش ما و همه همکاران دانشگاهی، ایجاد فضایی مطلوب و مناسب برای دانشجویان در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور و مجموعه آموزش عالی است.
رئیس دانشگاه همچنین با دعوت چند تن از دانشجویان و برگزاری یک مسابقه و پرسش سوالات مرتبط با پیشینه و اتفاقات روز دانشجو گفت: اغلب تصور بر این است که روز دانشجو حاصل اتفاقات پس از انقلاب اسلامی باشد در حالی که نامگذاری این روز، گرامی داشت یاد و خاطره سه دانشجو مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌ رضوی که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا در 16 آذر 1332 و حدود چهار ماه پس از کودتا علیه دولت دکتر مصدق رخ داد و این نشان از روح بیدار و نیک اندیشی، روحیه مطالبه گری و ضداستکباری دانشجویان بوده است.
فرماندار ملایر: مطالبه گری اصولی تکلیف شرعی و اخلاقی دانشجویان است.
در بخش دیگری از همایش بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه ملایر، مهندس اسماعیلی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر با اشاره به این موضوع که جنبش دانشجویی از ابتدای پیدایش خود در کشور همواره در مقابل ظلم و اجحاف ایستاده است گفت: دانشجویان همواره از شروع نهضت اسلامی پیشتاز مبارزه با استعمار و وابستگی بودند و این پتانسیل بالا که امروز بیش از گذشته خودنمایی دارد باید برای حل مشکلات اساسی کشور و جهان صرف شود و معتقدیم مطالبه گری درست و اصولی تکلیف و وظیفه شرعی و اخلاقی دانشجویان است.
در طول سال های استعمار به مدت نزدیک به ۲۰۰ سال ما ملتی ضعیف و ستم پذیر بودیم و این انقلاب اسلامی بود که برای همیشه ما را از بند استعمار غرب و شرق خارج کرد، کشور هزینه استقلال خود را می دهد و چهار دهه است ما در مقابل همه استعمارگران، با صلابت ایستاده ایم.
وی افزود: کدام فرایند دموکراتیک تا پیش از انقلاب اسلامی در انتخاب حاکمان دخیل بوده است؟ محمدرضا شاه حتی فرایند سلطنت هم طی نکرد و با فشار بیگانگان به سر کار آمد! امروز به برکت خون شهیدان و انقلاب اسلامی مردم در انتخاب حاکمان و خدمتگزاران خود آزادند و نظام اسلامی هم ثابت کرده است همواره تابع نظر عموم مردم است.
انتخاب چهار عضو هیأت علمی و یک دانشجوی دوره دکتری دانشگاه ملایر به عنوان پژوهشگران برتر استان همدان 1402/9/15 چهارشنبه
انتخاب چهار عضو هیأت علمی و یک دانشجوی دوره دکتری دانشگاه ملایر به عنوان پژوهشگران برتر استان همدان
با اعلام ستاد برگزاری هفته پژوهش 1402 استان همدان و در مراسم معرفی و تقدیر پژوهشگران برتر استان همدان، 4 عضو هیات علمی دانشگاه ملایر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی و گروه علوم انسانی در لیست پژوهشگران برتر استان همدان قرار گرفتند.
در این آئین دکتر علیرضا ایلدرمی و دکتر روح ‌الله کریمی در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی و دکتر سعید آریاپوران و دکتر علی نوری در حوزه علوم انسانی از اعضای هیأت علمی دانشگاه ملایر به عنوان پژوهشگران برتر استان انتخاب و از ایشان تقدیر شد.
همچنین خانم فوزیه بیگ محمدی دانشجوی دوره دکتری محیط زیست دانشگاه به عنوان پژوهشگر برتر دانشجویی استان انتخاب و معرفی گردید.
حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه ملایر ضمن آرزوی موفقیت روزافزون، انتخاب شایسته این عزیزان را به ایشان و جامعه دانشگاهی تبریک عرض می نماید.
نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ با موضوع « مسائل روز، تحلیل مسائل اقتصادی و عملکرد مجلس در این زمینه » برگزار گردید. 1402/9/7 سه‌شنبه
نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ با موضوع « مسائل روز، تحلیل مسائل اقتصادی و عملکرد مجلس در این زمینه » برگزار گردید.
نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ با موضوع « مسائل روز، تحلیل مسائل اقتصادی و عملکرد مجلس در این زمینه » و با حضور و سخنرانی حجت الاسلام آزادی خواه نماینده مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی و حضور مسئولین دانشگاه، جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان در سالن شهید حیدری برگزار گردید.
در ابتدای این نشست که به مناسبت هفته بسیج و با پیگیری بسیج اساتید دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام آزادی خواه ضمن گرامیداشت هفته بسیج، در خصوص نقش مهم و تاثیرگذار بسیج در شکل گیری و تداوم راه انقلاب اسلامی مطالبی بیان کرد.
وی در ادامه با تحلیل وضعیت بودجه چند سال اخیر کشور، سوالات و موارد مطرح شده از سوی حاضرین پاسخ داد.
 
نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ با موضوع «نقش افزایش سهم مالیات در بودجه بر معیشت مردم و عملکرد کمیسیون انرژی در ثروت آفرینی برای کشور» برگزار گردید 1402/9/5 یکشنبه
نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ با موضوع «نقش افزایش سهم مالیات در بودجه بر معیشت مردم و عملکرد کمیسیون انرژی در ثروت آفرینی برای کشور» برگزار گردید
نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ با موضوع «نقش افزایش سهم مالیات در بودجه بر معیشت مردم و عملکرد کمیسیون انرژی در ثروت آفرینی برای کشور» و با حضور و سخنرانی دکتر بیگی نژاد نماینده مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی و حضور مسئولین دانشگاه، جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان در سالن شهید حیدری برگزار گردید.
در ابتدای نشست که به مناسبت هفته بسیج و با پیگیری بسیج اساتید دانشگاه برگزار شد، دکتر بیگی نژاد ضمن اشاره به نقش مهم بیان مسائل، آگاهی بخشی و شفافیت در ارائه گزارش به عموم مردم، به تحلیل مسائل اقتصادی و بودجه در کشور پرداخت.
در ادامه نیز سوالات و موارد از سوی حاضرین مطرح گردید و موارد مهم پاسخ داده شد.
ارتقای مرتبه دو عضو هیات علمی دانشگاه به استادی و دانشیاری 1402/9/2 پنجشنبه
ارتقای مرتبه دو عضو هیات علمی دانشگاه به استادی و دانشیاری
 هیات ممیزه دانشگاه ملایر در جلسه روز چهارشنبه 1 آذر 1402 با ارتقای مرتبه دکتر عیسی سلگی عضو هیات علمی گروه محیط زیست از دانشیاری به استادی و همچنین ارتقای مرتبه دکتر مهدی هدایتی عضو هیات علمی گروه علوم دامی از استادیاری به دانشیاری موافقت کرد.
در این جلسه دکتر هدایتی با رای مثبت همه اعضا به دانشیاری ارتقا یافت و بر این اساس از یک پایه تشویقی نیز برخوردار خواهد شد.
ضمن عرض تبریک به این دو بزرگوار، توفیق روز افزون اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت می نماییم.
دفتر ریاست و روابط عمومی
نشست صمیمی و بصیرت آفرین اساتید و کارکنان دانشگاه با امام جمعه ملایر برگزار شد 1402/8/30 سه‌شنبه
نشست صمیمی و بصیرت آفرین اساتید و کارکنان دانشگاه با امام جمعه ملایر برگزار شد
همزمان با آغاز هفته بسیج نشست صمیمی و بصیرت آفرین مسئولین، اساتید و کارکنان دانشگاه با موضوع «آزادی قدس، آرمان اسلامی» با حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلیمن ارزنده امام جمعه ملایر برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام و المسلیمن ارزنده با بیان ویژگیهای برجسته امام خمینی و توانمندی ایشان در مدیریت انقلاب اسلامی و کشور، گفت: تمدن سازی در کشور به گونه ای بوده است که انقلاب اسلامی الگوی سرافرازی برای سایر کشورها و ملت های آزاده دنیا است و راه‌اندازی بسیج مردمی در عراق و برچیدن بساط داعش نمونه ای از الگوسازی و تجارب موفق انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به برخی رخدادها و اتفاقات زمان انقلاب و دفاع مقدس افزود : نحوه مواجهه و مدیریت بحران ها در کشور نشان می دهد عنایات ویژه ای به امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب شده است و ایشان با نور دیگری مسائل را می بینند.
امام جمعه ملایر با بیان نقل قولی از رهبری که می فرماید: «فلسطین کلید رمزآلود فرج حضرت صاحب الزمان (عج) است» گفت: بر اساس پیش بینی های قرآن و اسلام، این پایان یهود است و به فرموده رهبر معظم اسرائیل برای نابودی خود عجله می کند.
حجت الاسلام ارزنده با اشاره به برخی خصلت های یهودیان همچون خودبرتربینی، لجاجت و خودمحوری آنها و همچنین گفته های یهودیان مبنی بر اینکه وقت آن رسیده که معبد سلیمان نمایان شود، ادامه داد: اسرائیل برای عملیات و پاکسازی منطقه و خروج غیریهودیان از پیش برنامه داشتند و حماس با طوفان الاقصی پیشدستی کرد.
وی افزود: از نظر یهودیان شرایط مد نظر برای گسترش اسرائیل آماده شده است و اکنون زمان تخریب مسجد الاقصی و بنیان نهادن معبد سلیمان است.
امام جمعه ملایر در پایان به بیان روند و اتفاقات پیش از ظهور حضرت مهدی (عج) پرداخت و با توجه به نشانه های موجود انقلاب صاحب الزمان (عج) را نزدیک دانست.
دیدار ریاست، مسئولین و جمعی از دانشجویان دانشگاه ملایر با پرستاران و فعالان عرصه سلامت به مناسبت روز پرستار 1402/8/28 یکشنبه
دیدار ریاست، مسئولین و جمعی از دانشجویان دانشگاه ملایر با پرستاران و فعالان عرصه سلامت به مناسبت روز پرستار
همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، برنامه دیدار و عرض تبریک به پرستاران و فعالان عرصه سلامت با حضور رئیس دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاون اداری و مالی، مشاور رئیس، جمعی از اعضای شورای فرهنگی، مسئول بسیج اساتید، مسئول بسیج دانشجویی، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان، دبیر کانون های دانشجویان و دبیر تشکل قرآن و عترت و تعدادی از اعضای تشکل‌ها و کانونهای فرهنگی دانشگاه ملایر صورت پذیرفت.
در این دیدار مسئولین و دانشجویان دانشگاه ضمن گرامیداشت و تبریک این مناسبت خجسته، با اهدای گل و شیرینی از زحمات این عزیزان قدردانی کردند.
آئین تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد 1402/8/27 شنبه
آئین تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد
آئین تکریم حجت الاسلام والمسلمین عباسی و معارفه حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترکاشوند به عنوان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام‌ معظم رهبری با حضور معاون منابع انسانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا، اعضای هیأت رئیسه دانشگاه، اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار شد.
در ابتدای برنامه دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم به میهمانان و مدعوین گفت: حضور مسئول نهاد در دانشگاه به عنوان تثبیت کننده، حامی و هدایت گر بسیار حائز اهمیت است و با وجود و حضور دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها وحدت ایجاد می شود که این وحدت در تمامی امور دیده شده است.
وی  افزود : حجت الاسلام عباسی با روحیه بسیجی و جهادی در تمامی امور اعم از جهادی ، ورزشی ، فرهنگی و... پیش قدم بود و این تلاش ها و زحمات شایسته تقدیر است.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاجیلوئی محب مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا گفت: هدایت دینی و فرهنگی یک اصل ارزشمند است و این امر را تنها وظیفه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  ندانید و همه باید در امر قدم بردارند.
 وی  با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص)، افزود: اگر هر استاد هنگام درس و در کلاس خود نکته ای هدایتگر  بگوید و مسیر زندگی دانشجویی را به معارف الهی عوض کند کاری بسیار بزرگ انجام داده است و این همان بحث دعوت به خدا و رسالت همه ما است.
در ادامه برنامه حجت الاسلام سید مهدی میراحمدی معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن قدردانی از تلاش های مجاهدانه و کارنامه موفق حجت الاسلام عباسی، صفات بارز مسئول نهاد رهبری در نگاه و بیانات مقام معظم رهبری را برشمرد و افزود: مسئول دفتر نهاد رهبری باید با دانشجویان ارتباط موثر، دائم و صمیمی داشته باشد، حکیمانه سخن بگوید، حکیمانه برخورد کند و موعظه حسنه داشته باشد که حجت الاسلام عباسی این برخورد ها و این مولفه ها را به نحو احسنت انجام داده است.
در بخش دیگر مراسم حجت السلام والمسلمین عباسی ضمن بیان خاطرات ۵ سال خدمت در دفتر نهاد مقام معظم‌رهبری دانشگاه ملایر، از همکاران سابق خود تقدیر کرد و برای ایشان آرزوی توفیق روز افزون نمود.
وی با اشاره بر این که خدمت در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه توفیقی است که از سوی خداوند متعال نصیب شده است گفت: تقدیر بر این قرار گرفته است تا پایان سنگر خدمت در این دانشگاه، آغاز خدمت در دیاری دیگر باشد.

در بخش پایانی برنامه نیز حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترکاشوند گفت: با توجه به این که معلمی اولین شغل ما است، وظیفه همه ما پیش از تدریس تربیت و تهذیب دانشجویان و تربیت فرزندان معنوی می باشد.
وی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به جنایات رژیم جعلی صهیونیستی، از این رژیم منحوس برائت جست و با همراهی حاضرین در سالن شعارهای ضدضهیونیستی سر دادند.
همچنین در بخش هایی از این آئین دکتر آتله خانی دبیر هم اندیشی اساتید و نخبگان و علی زارعی دبیر مجمع تشکل های دانشجویی مطالبی پیرامون حسن همکاری، همراهی و تلاش های حجت الاسلام عباسی در فعالیت های فرهنگی بیان کردند.
در انتهای برنامه از حجت الاسلام والمسلمین عباسی تقدیر و حکم‌مسئولیت حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترکاشوند به عنوان سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به وی اهدا شد.
قهرمانی تیم دو و میدانی دانشجویان پسر دانشگاه ملایر در مسابقات منطقه ۴ کشور 1402/8/27 شنبه
قهرمانی تیم دو و میدانی دانشجویان پسر دانشگاه ملایر در مسابقات منطقه ۴ کشور
مسابقات دو و میدانی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از ۲۴ آبان ماه به میزبانی دانشگاه بوعلی سینا و با شرکت ۹ تیم از دانشگاه های منطقه برگزار گردید که دانشجویان دانشگاه ملایر در این رقابت ها با درخششی خیره کننده  ضمن کسب مقام قهرمانی، سهمیه کامل حضور در رویداد المپیاد قهرمانی کشور را نیز به دست آوردند.
 مقام های کسب شده توسط دانشجویان پرافتخار دانشگاه ملایر در این مسابقات:
پرش طول: محمد رضا قاسمی (مدال طلا)
پرش سه گام: محمد رضا قاسمی (مدال طلا)
۱۰۰ متر: امیرحسین باریک آبی (مدال طلا)
پرش ارتفاع: دانیال زارعی (مدال نقره)
پرتاب دیسک: پویا حقیقی (مدال نقره)
پرتاب وزنه: محمد ربیعی (مدال نقره)
پرتاب نیزه: پویا حقیقی (مدال نقره)
۸۰۰ متر: امیرحسین پرنا (مدال نقره)
۱۱۰ متر با مانع: دانیال زارعی (مدال نقره)
۲۰۰ متر: امیر حسین باریک آبی (مدال نقره)
۴×۱۰۰ متر امدادی: محمدرضا قاسمی، علی ویسی، احمدرضا سلگی و امیرحسین باریک آبی (مدال نقره)
۴۰۰ متر: سجاد علینقیان (مدال برنز)
اداره تربیت بدنی دانشگاه، این موفقیت ارزشمند را به اعضای تیم دو و میدانی و جامعه ورزش دانشگاه تبریک عرض می نماید.
 
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر جهان در سال 2023 قرار گرفت.
هفت نفر از پژوهشگران دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر جهان در سال 2023 قرار گرفتند.
رتبه ممتاز دانشگاه ملایر در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  ISC
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
نماد اعتماد الکترونیکی دانشگاه ملایر
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

تماس با ما

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 84621-65741

تلفن: 32456518-81-98

pr[at]malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کانال ایتا دانشگاه ملایر