پنجشنبه 18 آذر 1400   04:10:56
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
راهنمای دانشجویان جدیدالورود مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی 1400/8/23 یکشنبه
راهنمای دانشجویان جدیدالورود مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی
ضمن عرض تبریک به مناسبت قبولی در دانشگاه ملایر و آرزوی توفیق روزافزون به اطلاع پذیرفته شدگان مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی می رساند فرآیند ثبت نام خود را مطابق اطلاعیه های موجود در صفحه راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر به آدرس https://malayeru.ac.ir/st-register ، برای هر مقطع انتخاب، پیگیری و اقدام نمائید.
کلیه اطلاعات مورد نیاز دانشجویان ورودی جدید در صفحه «
راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر » درج شده و قابل دسترسی است.
(صفحه راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر: https://malayeru.ac.ir/st-register )
گفتگوی صمیمی فعالان فرهنگی و دانشجویی با هیات رییسه دانشگاه به مناسبت روز دانشجو 1400/9/17 چهارشنبه
گفتگوی صمیمی فعالان فرهنگی و دانشجویی با هیات رییسه دانشگاه به مناسبت روز دانشجو
مراسم روز دانشجو با حضور هیات رییسه دانشگاه و جمعی از دبیران و اعضای تشکل های اسلامی، کانون های فرهنگی، انجمن های علمی، بسیج دانشجویی، شورای صنفی دانشجویان، هیات منتظران ظهور و سایر فعالان فرهنگی برگزار گردید. در این نشست صمیمی که در سالن سهید سردار سلیمانی و از ساعت ۱۱ برگزار شد معاون محترم دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری و ریاست محترم دانشگاه با تبریک روز دانشجو به اهمیت جایگاه و نقش دانشجویان در تحولات اخیر کشور اشاره کرده و انتظارات مقام معظم رهبری از دانشگاهیان را در ایجاد تحول و توسعه کشور مطرح کردند. سپس تعدادی از دانشجویان به بیان دیدگاه های خود در خصوص روز دانشجو و تصمیمات و برنامه های پژوهش، آموزشی، دانشجویی و فرهنگی پرداختند. سپس معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با تبریک روز دانشجو و لزوم خودباوری در دانشجویان از فعالیت ها و برنامه های فعالان فرهنگی در دو سال گذسته و علی رغم وجود بیماری کرونا تشکر و سپاسگزار ی کردند. در پایان پس از تقدیر از دبیران و فعالان فرهنگی و دانشجویی در مسجد دانشگاه و برگزاری نماز جماعت در مسجد دانشگاه، دانشجویان در کنار هیات رییسه دانشگاه ناهار صرف کردند.
روز ۱۶ آذر، روز دانشجوی عدالت‌خواه، استکبارستیز، ضداستبداد و یادآور جنبش دانشجویی دانشجویان مسلمان ایران توأم با عزت و افتخار است که راهبردهای خود را از مکتب تعالی بخش اسلام و مسیر امام حسین(ع) به ارث برده است. 
امروز مستکبران در جهت مقابله با آرمان های انقلاب اسلامی، دانشجویان و دانشمندان و نخبگان علمی و فرهنگی کشور را آماج بزرگترین توطئه های نرم افزاری قرار داده و ضمن وحشت از برافراشته شدن پرچم علم و فن آوری بومی و پررنگ کردن شعارهای اقتصاد مقاومتی در دانشگاه‌ها، برنامه ریزی های هدفمند‌ کرده و هزینه‌های سنگینی پرداخت می‌کنند.
 امید است با تکیه بر فرامین و بیانات مقام معظم رهبری و با تقویت روحیه ایثار و خودباوری، روز به روز توانایی های این نسل جوان، عدالتخواه و انقلابی در همه جنبه های علمی و عملی ارتقا یابد و با نگاه استکبار ستیزانه و تکیه بر توان داخلی، شاهد شکوه ایستادگی ملت مسلمان ایران در برابر زیاده خواهی های حکومت های سلطه گر و متخاصم باشیم . این روز عزیز که یکی از افتخارات ارزشمند ملت ایران است را به عموم دانشجویان کشور به ویژه دانشجویان دانشگاه ملایر، تبریک عرض نموده و آرزوی توفیق هر چه بیشتر این عزیزان را از درگاه باری تعالی داریم.
پیام تبریک دانشگاهیان دانشگاه ملایر به مناسبت روز دانشجو 1400/9/15 دوشنبه
پیام تبریک دانشگاهیان دانشگاه ملایر به مناسبت روز دانشجو
16 آذر، روز دانشجو، دانشجوی سلطه ستیز، مومن و عدالتخواه مسلمان است. روز طلوع خودباوری فردی، ملی و دینی دانشجویان کشور در مقابل استعمار و استثمار تمامیت خواه و خودشیفته است. خودباوری زیربنای عظمت و اقتدار انسان ها، ملت ها و دولت ها و راه رسیدن به عزت، شرافت، پیشرفت و توسعه است. خودباوری در دانشگاه ها با شناخت توانمندیهای فردی، دینی، ملی و اجتماعی دانشگاهیان شکل می گیرد و با تبلور ارزش های وجودی فرهنگ ایرانی اسلامی و به فعلیت رساندن آرمان ها و شعارهای انقلاب، انگیزه و شوق فراوانی برای خودسازی و جامعه سازی فراهم می کند زیرا هدف خودسازی، شکوفا نمودن این توانایی ها و رسیدن به جایگاه شایسته انسان در آفرینش است. تا زمانی که نقش مهم خودباوری در زندگی دانش پژوهان و دانش جویان به طور کامل شناخته نشود، استقلال و وحدت ملی جامعه با خطر غفلت، رکود و رنگ باختگی مواجه خواهد گشت و زمینه وابستگی، ضعف و خودباختگی را در پی خواهد داشت. دانشجویانی که به خود باوری نرسیده اند خود را ناتوان تر از این می بینند که بر مشکلات فائق آیند و در مقابل نظام های سلطه احساس حقارت می کنند. خود کم بینی و خودباختگی زمینه بهره برداری از سرمایه ها و توانمندی های فردی، ملی و فرهنگی را از بین می برد. در مقابل وقتی استعدادها شکوفا شد و خودباوری علمی و اعتماد به نفس ملی به وجود آمد، «ما می‌توانیم» به عنوان اصلی‌ترین شعار ملت، از قوه به فعل تبدیل میشود.
موضوع مهم دیگری که دانشجویان عزیز در عصر حاضر بایستی در برنامه های خود به آن توجه کنند همدلی، همکاری و مشارکت با اساتید دانشگاه ها برای حل چالش های جامعه، دغدغه های بازار کار و آسیب های اجتماعی است. از مهمترین درس‌های حوزه کسب وکار و توسعه اقتصادی کشورها در دو دهه اخیر، نقش حیاتی نوآوری و کارآفرینی در مراکز تحقیقاتی و دانشگاه هاست. ایجاد ظرفیت‌های نوآوری، جایگاهی محوری در پویایی و رشد کشورهای موفق و در حال توسعه داشته است. ایجاد ارزش افزوده بالا در صنایع و ارتقای بهره وری آنها از مسیر نوآوری می گذرد تا به صحنه اقتصاد کلان کشورها وارد شود.. گذار از اقتصاد مبتنی بر منابع به سوی اقتصاد دانش‌بنیان ضرورت پرداختن به تولید دانش و ارزش افزوده حاصل از آن در مقیاس ملی و به‌کارگیری آن در صنایع، کشاورزی و فعالیت‌های اقتصادی را ناگزیر می‌سازد. از این منظر، موفقیت اقتصادی در جهان امروز، به‌گونه‌ای فزاینده با بهره‌مندی از منابع دانش، نوآوری و فناوری گره خورده است. در همین راستا برنامه دانشگاه ها در حمایت از تعامل و همکاری دانشجویان و اساتید در سیاسگذاری، برنامه سازی فرهنگی، علمی، آموزشی و پژوهشی و با حمایت از نفوذ نوآوری در جامعه می تواند راهگشای توسعه کشور باشد. این برنامه حمایتی در چارچوب سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و به منظور استفاده از توان و تجربه دانشگاه ها در توسعه کسب‌وکارهای دانش بنیان و رسوخ فناوری و نوآوری در صنایع، کشاورزی و جامعه بایستی مورد توجه و هدف گذاری در برنامه هفتم توسعه کشور قرار گیرد.
ضمن تبریک این روز مهم در تاریخ تحلیل سیاسی ایران اسلامی، روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان در برابر استعمار غرب و استبداد و دیکتاتوری، انتظار مقام معظم رهبری از جوانها و اساتید را یادآور می شویم. ایشان می فرمایند: " تولید علم کنید. به سراغ مرزهای دانش بروید. فکر کنید. کار کنید. با کار و تلاش می‌شود از مرزهایی که امروز دانش دارد، عبور کرد."
 به امید تحقق آرمان های انقلاب و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور با یاری خداوند بزرگ.
 
ارتقا مرتبه اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر 1400/9/15 دوشنبه
ارتقا مرتبه اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر
در نشست هیأت ممیزه دانشگاه بوعلی سینا که روز دوشنبه 15 آذر 1400 برگزار گردید، اعضای محترم هیأت ممیزه پس از بررسی های تخصصی انجام شده به ارتقاء دکتر عباس زمانی بوزندانی از اعضای هیأت علمی گروه شیلات و دکتر مهدی کزازی از اعضای هیأت علمی گروه مهندسی مواد و متالورژی، از استادیاری به دانشیاری رای مثبت دادند.
ضمن عرض تبریک به ایشان، توفیقات روز افزون اساتید دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت داریم.
دفتر ریاست و روابط عمومی
دکتر عباس زمانی
دکتر مهدی کزازی
اولین همایش ملی گیاه خاک اکوسیستم پایدار در دانشگاه ملایر به صورت مجازی- حضوری برگزار گردید 1400/9/6 شنبه
اولین همایش ملی گیاه خاک اکوسیستم پایدار در دانشگاه ملایر به صورت مجازی- حضوری برگزار گردید
اولین همایش ملی گیاه خاک اکوسیستم پایدار در دانشکده کشاورزی دانشگاه ملایر به صورت مجازی- حضوری برگزار گردید.
امروزه یکی از چالش های اساسی در اکوسیستم های کشاورزی (بویژه زراعی و باغی) ایجاد یک سیستم پایدار است. از ویژگیهای یک ساختار پایدار حفظ تنوع زیستی توأم با حفاظت از اجزاء اکوسیستم و تولید محصول مطلوب است. کشاورزی پایدار یا اکوسیستم پایدار همواره در جهت نگهداری و حفظ اکوسیتم های طبیعی با تکیه بر دانش سنتی و بومی با حفظ تنوع زیستی تکیه دارد. برای مثال امروزه آلودگی خاک و آب که امنیت غذایی انسان را تهدید میکند از نشانه های آشکار فعالیت های ناپایدار کننده در اکوسیتم های کشاورزی است.
دکتر شهریار مهدوی رییس و دبیر همایش ضمن بیان شرح مختصری از اهداف، رئوس مطالب، نحوه شکل گیری و انجام همایش گفت: مقدمات برگزاری همایش از خرداد ماه 1400 با پیشنهاد هیات تحریریه مجله گیاه خاک و اکوسیستم پایدار دانشکده کشاورزی، تصویب شورای پژوهشی دانشگاه، تایید موسسسه ISC آغاز و تشکیل دبیرخانه و تشکیلات ساختاری همایش آغاز گردید. طی دوره فراخوان پذیرش، 76 مقاله به دبیرخانه رسید که 45 مقاله بر اساس نظرات داوران به صورت پوستر و 9 مقاله به صورت ارایه سخنرانی شفاهی پذیرش شدند و 22 مقاله نیز مورد پذیرش قرار نگرفت.
در این همایش بخش عمده ای از عوامل ناپایدار کننده، پایدار کننده و کنترل کننده اکوسیستم های کشاورزی با تکیه بر محورهای 16 گانه همایش مورد بررسی و کنکاش قرار گرفت و پژوهش های قابل قبول و مطلوبی در محورهای مذکور ارائه گردید و امید است در سالهای آتی با استمرار این همایش شاهد تنوع ، تعمیق و کاربردی تر شدن بیشتر محورهای آن باشیم.
در پایان نیز دکتر مهدوی ضمن تشکر از پژوهشگران گفت: شایسته است مراتب سپاس ویژه خود از همکاران و نهاد های زیر را اعلام نماییم:
1- از ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر سایوند که بدون حمایت و تشویق ایشان اینکار انجام شدنی نبود
2 - از معاونت محترم پژوهشی دانشگاه جناب آقای دکتر میرزایی، مدیریت پژوهشی دانشگاه سرکار خانم دکتر حسن زاده و مرکز فناوری اطلاعات آقای مهندس سیامک جعفری
3- از همکاران محترمم در دانشکده کشاورزی دانشگاه ملایر بویژه جناب آقای دکتر دکامین (دبیر اجرایی همایش) هم به جهت ارسال مقالات و هم داوری آنها.
4- از همکاران در مراکز پژوهشی ودانشگاهی بویژه در دانشگاههای: تبریز، بوعلی سینا، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، مراغه و انجمن علوم خاک ایران و انجمن علمی کشاورزی و بوم شناختی ایران و شهرکرد که در حمایت معنوی و داوری مقالات ما را یاری نمودند
5- از همکاران گراممیم نیز در دبیرخانه همایش :آقای مهندس محمد مهری، مهندس نادیا شیرزادی، مهندس مولود بهرامی و مهندس رضا جعفری به جهت مدیریت سایت همایش، مدیریت ارسال مقالات، تنظیم اطلاعیه ها، تنظیم گواهی مقالات ، پاسخ گویی به پژوهشگران محترم و تنظیم مجموعه مقالات همایش.
خداوند بزرگ به همه این گرامیان جزای خیر دهاد.
سیزدهمین سالگرد شهدای گمنام دانشگاه ملایر برگزار شد 1400/8/25 سه‌شنبه
سیزدهمین سالگرد شهدای گمنام دانشگاه ملایر برگزار شد
سیزدهمین سالگرد شهدای گمنام دانشگاه ملایر با حضور اساتید،کارکنان، دانشجویان در روز دوشنبه 24 آبان ماه  همزمان با سالروز وفات حضرت معصومه(س) در جوار حرم مطهر شهدای گمنام برگزار شد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ملایر حضرت حجه الاسلام برقراری که سخنران ویژه این برنامه بود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گمنام  و شهدای دفاع مقدس به بیان آزادمردی ، از خودگذشتگی و ایثار رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس پرداخت.
این مراسم با  مرثیه سرایی و روضه خوانی کربلایی حسین عبدلی در مدح و منقبت شهدا و حضرت معصومه(س) و با اقامه نماز ظهر و عصر به پایان رسید.
مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج کارکنان دانشگاه ملایر برگزار گردید 1400/8/15 شنبه
مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج کارکنان دانشگاه ملایر برگزار گردید
روز دوشنبه 10 آبان 1400 مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج کارکنان دانشگاه ملایر با حضور رئیس دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری،  جانشین سپاه ناحیه ملایر، فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارمندان شهرستان ملایر، مسئول بسیج اساتید دانشگاه، و اعضای شورای بسیج  کارکنان برگزار گردید.
در این مراسم رئیس دانشگاه و جمعی از مهمانان ضمن بیان مسائل روز و شرایط کشور و دانشگاه ها بر نقش مهم و تاثیرگذار بسیج در این عرصه ها تاکید و از زحمات و فعالیت های ارزنده دکتر محمد دشتی مسئول سابق بسیج کارکنان تقدیر به عمل آمد.
همچنین حکم آقای محمد دارایی به عنوان مسئول پایگاه ایثاربسیج کارمندی دانشگاه ملایر اعطا شد.
 
پایش کووید 19 در دانشگاهبيشتر
ابلاغ سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا ابلاغ سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه ای ضمن تشکر و قدردانی از روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و فناوری، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان برای اقدام های انجام شده، سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا را ابلاغ نمود.
خبرنامه آموزش عالی - ویژه نامه شماره 2 مقابله با ویروس کرونا خبرنامه آموزش عالی - ویژه نامه شماره 2 مقابله با ویروس کرونا
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
افتخاری دیگر برای دانشگاه ملایر در سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور
کسب عنوان دفتر برگزیده پویش ملی در بهشت و دفتر برگزیده در برگزاری مسابقات کتابخوانی توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر
پیام شورای فرهنگی دانشگاه به مناسبت برگزیده شدن دو کانون فرهنگی دانشگاه ملایر در جشنواره ملی رویش کشوری
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 95863-65719

تلفن: 32456518-81-98

pr@malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید