یکشنبه 3 بهمن 1400   21:44:08
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
راهنمای دانشجویان جدیدالورود مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی 1400/10/23 پنجشنبه
راهنمای دانشجویان جدیدالورود مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی
ضمن عرض تبریک به مناسبت قبولی در دانشگاه ملایر و آرزوی توفیق روزافزون به اطلاع پذیرفته شدگان مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی می رساند فرآیند ثبت نام خود را مطابق اطلاعیه های موجود در صفحه راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر به آدرس https://malayeru.ac.ir/st-register ، برای هر مقطع انتخاب، پیگیری و اقدام نمائید.
کلیه اطلاعات مورد نیاز دانشجویان ورودی جدید در صفحه «
راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر » درج شده و قابل دسترسی است.
(صفحه راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر: https://malayeru.ac.ir/st-register )
ارتقا مرتبه اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر 1400/10/27 دوشنبه
ارتقا مرتبه اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر
در نشست هیأت ممیزه دانشگاه بوعلی سینا که روز دوشنبه 27 دی 1400 برگزار گردید، اعضای محترم هیأت ممیزه پس از بررسی های تخصصی انجام شده به ارتقاء دکتر حمیدرضا حیدری از اعضای هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک و دکتر امید چترآبگون از اعضای هیأت علمی گروه آمار، از استادیاری به دانشیاری رای مثبت دادند.
ضمن عرض تبریک به ایشان، توفیقات روز افزون اساتید دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت داریم.
دفتر ریاست و روابط عمومی
دکتر حمیدرضا حیدری
دکتر امید چترآبگون
سه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ارتباط با صنعت برگزیده شدند. 1400/10/20 دوشنبه
سه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ارتباط با صنعت برگزیده شدند.
با توجه به اهداف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال‌های اخیر، در راستای تبدیل دانشگاه‌ها به دانشگاههای نسل سوم و چهارم، علاوه بر وظیفه آموزش و تربیت نیروی متخصص مباحث نوآوری و ارتباط با صنعت را نیز توسعه داده اند و بر این اساس در جهت شناسایی، تشویق و حمایت از فعالیت اثربخش اعضای هیات علمی اساتید فعال در حوزه ارتباط با صنعت و جامعه، شناسایی و معرفی شدند.
 معیارهای انتخاب عبارتند از:
الف) مشارکت در فعالیت ها و برنامه ریزی های ملی و منطقه‌ای
 ب) اجرای قراردادهای تقاضا محور
ج) ارائه دستاوردهای کاربردی و موثر در رفع مشکلات کشور
در) نقش‌آفرینی موثر در ایجاد و فعالیت شبکه‌های علمی و تشکل‌های تخصصی اثرگذار
 در این راستا دکتر علی شانقی عضو هیات علمی گروه مهندسی مواد و دکتر محمرضا الیاسی عضو هیات علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه ملایر به عنوان عضو هیات علمی برتر و طرح صنعتی دکتر فرشاد سلیمانی عضو هیات علمی گروه مهندسی مواد به عنوان طرح برتر برگزیده شدند. این دستاوردها در کتب منتشر شده از طرف دفتر وزارت علوم دی ماه ۱۴۰۰ چاپ شده است.
دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه ملایر ضمن تبریک کسب این افتخارات، توفیقات روز افزون اساتید دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت می نماید.
همایش پیاده روی به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی 1400/10/18 شنبه
همایش پیاده روی به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه ملایر به مناسبت دومین سالگرد شهادت مظلومانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ضمن شرکت در همایش پیاده روی، یاد و خاطره این شهید والامقام را گرامی داشتند. همچنین در پایان این مراسم که با حضور امام جمعه محترم شهرستان ملایر و میهمانانی از شهرستان های ملایر، تویسرکان و نهاوند برگزار گردید، شرکت کنندگان با حضور در حرم مطهر شهدای گمنام دانشگاه بر حفظ آرمان های انقلاب و شهدا تاکید نمودند.
 
سامانه ساجد (سامانه ارتباط  صنعت و جامعه با دانشگاه) دانشگاه ملایر فعال شد 1400/10/4 شنبه
سامانه ساجد (سامانه ارتباط صنعت و جامعه با دانشگاه) دانشگاه ملایر فعال شد
آدرس:http://sajed.malayeru.ac.ir
سامانه ارتباط جامعه و صنعت با دانشگاه (ساجد) با هدف ساماندهی فعالیت‌های مربوط به ارتباط دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت و تجمیع این فعالیت‌ها در یک سامانه جامع به وجود آمده است. از قابلیت‌های این سامانه می‌توان به پایش فعالیت‌ها و عملکرد‌های مختلف توسط دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور، امکان دریافت گزارش‌های مختلف و متنوع از فعالیت‌های ارتباط با جامعه و صنعت و تسهیل در فرآیند ارسال گزارش‌های عملکرد دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد. لازم به ذکر است فرآیند تایید پژوهشی بودن قراردادهای ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌‌ها و مراکز آموزش عالی کشور جهت اخذ مفاصاحساب از طریق سامانه ساجد امکان‌پذیر خواهد بود.
بخش‌های مختلف این سامانه عبارتند از:
1. اطلاعات و پایش قراردادهای ارتباط با صنعت
2. مهارت افزایی
3. رصد اشتغال دانش‌آموختگان
4. کارآموزی
5. هدایت شغلی و کاریابی تخصصی
6. نیازهای پژوهشی صنعتی و کاربردی
7. امریه‌های ارتباط با جامعه و صنعت
8. فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی در جامعه و صنعت
9. کتاب‌ها و گزارش‌ها
انتخاب طرح هیأت علمی دانشگاه ملایر با عنوان ساخت ابرخازن ها بر پایه مواد کربنی متخلخل سنتزی به منظور ارائه در نمایشگاه فناوری های نوپدید و آینده نگر 1400/9/30 سه‌شنبه
انتخاب طرح هیأت علمی دانشگاه ملایر با عنوان ساخت ابرخازن ها بر پایه مواد کربنی متخلخل سنتزی به منظور ارائه در نمایشگاه فناوری های نوپدید و آینده نگر
نخستین نمایشگاه "فناوری های نوپدید و آینده نگر" بطور هم زمان با نمایشگاه های هفته پژوهش و ایران ساخت از ۲۳ تا ۲۶ آذر ماه 1400 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران و در سالن شماره ۵ برگزار شد.
این نمایشگاه بر اساس تصمیم و برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با هدف شناسایی و معرفی نوآوری ها و فناوری های نوین دارای سطح فناوری بالا و با تأثیرگذاری فراوان در سطح ملی و بین المللی برپا گردید. طرح هایی از حدود ۱۲ پارک علم و فناوری و دانشگاه های سراسر کشور به دبیرخانه این رویداد ارسال و پس از داوری توسط کمیته علمی، ۲۲ طرح از بین آن ها برای حضور در نمایشگاه انتخاب شد.
در این راستا، طرح دکتر محمد یگانه قطبی با عنوان "ساخت ابرخازن ها برپایه مواد کربنی متخلخل سنتزی" توسط کمیته علمی برگزاری نمایشگاه، به منظور ارائه از جانب دانشگاه ملایر انتخاب گردید و خانم مهندس فاطمه عباسی، دانشجوی کارشناسی ارشد مشارکت کننده در این طرح، به عنوان نماینده ارائه دهنده طرح در نمایشگاه حضور یافت.
جناب آقای دکتر ستاری معاون محترم فناوری ریاست جمهوری، جناب آقای دکتر زلفی گل وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، جناب آقای دکتر خیرالدین معاون محترم فناوری و نوآوری، جناب آقای دکتر صالحی معاون محترم پژوهشی وزارت علوم و سایر اقشار جامعه از جمله بازدیدکنندگان این نمایشگاه بودند.
مراسم بزرگداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه ملایر برگزار شد 1400/9/30 سه‌شنبه
مراسم بزرگداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه ملایر برگزار شد
۲۷ آذرماه مصادف با سالروز شهادت آيت‌الله مفتح به روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاري شده است. به همین مناسبت مراسم بزرگداشت این روز به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و معاونت فرهنگی دانشگاه ملایر در سالن همایش های شهید حاج رسول حیدری واقع در ساختمان شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار گردید. درآغاز مراسم دکتر سایوند رئیس دانشگاه و حجت الاسلام عباسی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تسلیت ایام فاطمیه با تاکید بر اهمیت این وحدت و همدلی، به لزوم توجه به برگزاری برنامه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی مشترک در حوزه و دانشگاه پرداختند. در ادامه برنامه دکتر ستاری به عنوان دبیر دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه مطالبی درخصوص فعالیت های برنامه ریزی شده در این دبیرخانه ایراد سخن نمود.
آیت الله شعبانی امام جمعه شهرستان همدان با تاکید بر همفکری و گفتگوی اساتید و محققین علوم انسانی در دانشگاه و حوزه به ویژه در اصول و مبانی تحلیلی این وحدت از لزوم تحول و پژوهش در علوم انسانی و کارکردهای آن در آموزش و پژوهش و فرهنگ کشور سخن گفت. در پایان پس از افتتاح دبیرخانه دایمی وحدت حوزه و دانشگاه در طبقه دوم ساختمان سردار شهید سلیمانی، اساسنامه دبیرخانه امضا و احکام صادر شده به اعضا تقدیم گردید. لازم به ذکر است در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین برقراری امام جمعه شهرستان ملایر و جمعی از مدیران حوزه و دانشگاه های شهرستان هم در کنار اساتید و طلاب حضور داشتند.
 به هر حال وحدت حوزه و دانشگاه، برکات و دستاورد‌هاي بسياري را براي نظام اسلامي در جهت تأمين استقلال و پيشرفت علمي و معنوي، اجراي مطلوب برنامه‌ها، حاکميت قانونگرايي، و بسته شدن راه بر عناصر نفوذي و تربيت نسل دانش‌آموخته متعهد به مباني ديني و اسلامي به همراه دارد. به خصوص در اين شرايط اقتصادي و فرهنگي حاضر که دشمن سعي دارد با اجراي برنامه‌هاي مختلف، کشور را در محاصره اقتصادي قرار دهد، تحقق اين امر بسيار ضروري‌تر از گذشته است؛ چرا که در واقع اين دانشجويان متعهد هستند که با به‌کارگيري علم در مسير توليد و پيشرفت و نيز روحانيون با جهاد فرهنگي و ديني، مبارزه‌اي همگاني را در مقابل جبهه دشمن شکل مي‌دهند. در حقيقت، نه يک وحدت فيزيکي و شکلي بلکه تقارب و يکي شدن در مباني معرفت شناختي، ارزش‌هاي فرهنگي و دغدغه‌ها و حساسيت‌هاي سياسي اجتماعي است که زمينه رشد و تبلور انديشه ديني و انقلابي را مي‌تواند در اين دو نهاد تأثيرگذار فراهم نمايد. در اين صورت است که هر يک از اين دو نهاد علمي و معرفتي را در جايگاه واقعي خود قرار مي‌دهد. با توجه به اين جنبه از معناي وحدت است که مقام معظم رهبري، خواستار اجراي برنامه‌هاي عملياتي با روش‌هاي جديد و امروزي در ميان حوزه و دانشگاه شده‌اند؛ چنانکه مي‌فرمايند: «تأکيد بر وحدت حوزه و دانشگاه و اينکه روي آن اصرار مي‌کنيم، به‌خاطر آثار و برکات آن است. اين دو نهاد با تبادل روش‌ها، يکديگر را کامل کنند و مجهز به روش‌هاي علمي جديد و سنتي شوند.»
پایش کووید 19 در دانشگاهبيشتر
پرسشنامه ویژه ارزیابی تجربه های آموزش غیرحضوری در دوران بیماری کووید 19 پرسشنامه ویژه ارزیابی تجربه های آموزش غیرحضوری در دوران بیماری کووید 19
به اطلاع اساتید و دانشجویان گرامی می رساند با توجه به تاکید مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم در خصوص ارزیابی تجربه های آموزش غیرحضوری در دوران بیماری کووید 19، نسبت به تکمیل پرسشنامه مربوطه اقدام نمائید.

* پرسشنامه ویژه استادان

* پرسشنامۀ دانشجویان
ابلاغ سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا ابلاغ سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه ای ضمن تشکر و قدردانی از روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و فناوری، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان برای اقدام های انجام شده، سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا را ابلاغ نمود.
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
سه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ارتباط با صنعت برگزیده شدند.
انتخاب طرح هیأت علمی دانشگاه ملایر با عنوان ساخت ابرخازن ها بر پایه مواد کربنی متخلخل سنتزی به منظور ارائه در نمایشگاه فناوری های نوپدید و آینده نگر
افتخاری دیگر برای دانشگاه ملایر در سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
نماد اعتماد الکترونیکی دانشگاه ملایر
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

تماس با ما

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 95863-65719

تلفن: 32456518-81-98

pr[at]malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید