سه‌شنبه 8 خرداد 1403   08:03:44
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
پیام تسلیت رئیس دانشگاه ملایر در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس محترم جمهور و هیأت همراه 1403/2/31 دوشنبه
پیام تسلیت رئیس دانشگاه ملایر در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس محترم جمهور و هیأت همراه
إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
شهادت هنر مردان خداست
در روز میلاد با سعادت امام رئوف پر کشیدن روح مطهر خدمتگذاری صادق و پرتلاش خادم الرضا آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور مردمی را به ماتم می نشینیم.
رئیس جمهور عزیز آنقدر امام رضایی بود که در شب میلاد با سعادت آن امام همام روح مطهرش پر کشید و به اجداد پاک و مطهرش پیوست.
شهید سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور مردمی ایران اسلامی پایان خدمت خود را با شهادت در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خدمت به مردم اعلام و نام خود را به نام سید شهدای خدمت در تاریخ ماندگار کرد.
امروز ایران اسلامی آنقدر غمگین و ماتم زده است که نوشتن از خدمات رئیس جمهور شهید و همراهانش بسیار دشوار است.
اینجانب به عنوان عضو کوچکی از جامعه دانشگاهی، از سوی خانواده دانشگاه ملایر این مصیبت بزرگ، عمیق و جانکاه را به محضر امام زمان ارواحنا فداه، رهبر معظم انقلاب مدظله العالی و ملت ایران به ویژه مدیران انقلابی که فرمانده ای دلاور، مردمی، عالم و با اخلاص را از دست داده اند، تسلیت عرض نموده و علو درجات برای شهید آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش از خداوند متعال خواستارم.
در این ایام همه برای دل غمدیده رهبر عزیزتر از جانمان دعا کنیم و از خداوند بخواهیم بحق همه مقربان درگاهش سایه این رهبر حکیم و فرزانه و ولی خدا را بر سر ما حفظ بفرماید.
مفتخریم در دولتی خدمتگذار دانشگاهیان عزیز هستیم که رئیس جمهورش در راه خدمت به مردم به شهادت رسید و آرزوی سلامتی و سربلندی برای ملت عزیز ایران داریم.
ابراهیم محمدی منش
رئیس دانشگاه ملایر
بیان دستاوردهای دولت شهید رئیسی در حوزه آموزش عالی در مصاحبه رئیس دانشگاه ملایر با خبرگزاری ایسنا 1403/3/6 یکشنبه
بیان دستاوردهای دولت شهید رئیسی در حوزه آموزش عالی در مصاحبه رئیس دانشگاه ملایر با خبرگزاری ایسنا
رئیس دانشگاه ملایر اختصاص مالیات شرکت‌ها و کارخانجات به امور تحقیق و پژوهش را از دستاوردهای مهم دولت سیزدهم خواند و تاکید کرد: براساس قانونی که در این دولت تصویب شد کارخانجات و شرکت‌های بخش خصوصی در صورتی‌ که منابعی را در دانشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کنند، آزمایشگاه بسازند یا طرح تحقیقاتی تعریف کنند، نیازی به پرداخت مالیات ندارند.
دکتر ابراهیم محمدی منش در گفتگو با ایسنا، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، خدمتگذار صادق و پر تلاش، خادم الرضا و همراهان وی در روز میلاد با سعادت امام رئوف اظهارکرد: امروز ایران اسلامی آنقدر غمگین و ماتم زده است که نوشتن از خدمات رئیس جمهور شهید و همراهانش بسیار دشوار است.
وی بازگشایی دانشگاه‌ها را نخستین اقدام دولت سیزدهم و شهید رئیسی در دوران خدمتش برشمرد و بیان کرد: یکی از اساسی‌ترین اقدامات در دوران کرونا تصمیم‌گیری برای بازگشایی دانشگاه به‌عنوان یک اقدام انقلابی و جهادی بود که به بهترین وضعیت به ثمر نشست و در این میان دانشگاه ملایر جزو دانشگاه‌های پیشرو در امر بازگشایی دانشگاه‌ها بود.

دولت شهید رئیسی مسیر حرکت دانشگاه‌ها را به سمت رفع نیازهای کشور و تحقیقات کاربردی سوق داد
دکتر محمدی منش راه اندازی معاونت فناوری در وزارت علوم را از دیگر اقدامات مهم دولت سیزدهم خواند و افزود: فعالیت اساتید دانشگاه‌ها عمدتاً بر مبنای انتشار فعالیت‌های پژوهشی به‌صورت مقاله شکل می‌گرفت که دولت شهید رئیسی مسیر حرکت دانشگاه‌ها را به سمت رفع نیازهای کشور و تحقیقات کاربردی سوق داد و نتایج این اقدامات سالهای آینده خود را نشان خواهد داد.
وی با بیان اینکه در کنار این اقدامات سامانه‌های دریافت نیازها و تحقیقات کاربردی فراهم شد، گفت: از دیگر اقداماتی که در حوزه دانشگاه‌ها شکل گرفت ساخت خوابگاه‌های متأهلی در دانشگاه‌ها بود که بر این اساس اعتبارات ویژه‌ای به وزارت علوم اختصاص یافت به گونه‌ای‌ که دانشگاه‌ها توانستند فعالیت‌های مرتبط با ساخت خوابگاه متأهلی را آغاز کنند.
محمدی منش با اشاره به اینکه در دانشگاه ملایر پروژه ۱۲ واحدی خوابگاه متاهلی ساخته و تکمیل شده و بزودی به بهره برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: مجوز ۲۰۰ واحد متأهلی و استادسرا نیز از هیات امنا اخذ شده است که کار ساخت آن به زودی آغاز خواهد شد.

رویکرد دولت به مدیرسازی در حوزه دانشگاه‌ها
رئیس دانشگاه ملایر اخذ مجوز استفاده از زمین‌های مازاد برای ساخت مسکن دانشگاهیان را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم و رئیس جمهور شهید برشمرد و مطرح کرد: بسیاری از دانشگاه‌ها از این ظرفیت استفاده کردند البته در این زمینه دانشگاه ملایر چون زمین مازاد نداشت، نتوانست استفاده کند.
وی حمایت از وزیر علوم برای استفاده از نیروهای جوان را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم دانست و تصریح کرد: وزارت علوم یکی از وزارت خانه‌هایی است که معاونان آن از جوان‌ترین نیروها هستند و رویکرد دولت به مدیرسازی در حوزه دانشگاه‌ها بوده است.
دکتر محمدی منش ادامه داد: بر این اساس دانشگاه ملایر هم از نیروهای جوان استفاده کرد و یکی از هیات رئیسه های جوان در دانشگاه ملایر شکل گرفته است. همچنین دو عضو هیات رئیسه دانشگاه ملایر به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی و معاون پشتیبانی بنیاد ملی نخبگان منصوب شدند.
این مقام مسئول به جذب هزاران عضو هیات علمی جوان در دانشگاه‌ها در دولت سیزدهم اشاره و بیان کرد: در این میان دانشگاه ملایر هم مجوز جذب بیش از ۴۰ عضو هیات علمی را با اولویت جذب هیات علمی‌های جوان شهرستان ملایر اخذ کرده است که تعدادی از آنها شروع بکار کردند.
وی افزود: برای اولین بار بود که طول مدت جذب عضو هیات علمی بسیار کوتاه شد و به دانشگاه‌ها اجازه داده شد که به محض انتخاب بتوانند قرارداد استخدامی با اعضای هیئت علمی منعقد کنند و معطل فرآیندهای اداری پیچیده نشوند.
دکتر محمدی‌منش یکی دیگر از اقدامات دولت شهید رئیسی در دانشگاه‌ها را اختصاص اعتبارات مالی خوب به دانشگاه برای پرداخت حقوق و مزایا برشمرد به گونه‌ای که در حال حاضر دانشگاه ملایر هیچگونه بدهی حقوقی به اعضای هیات علمی و کارکنان ندارد این در حالی بود که در سالیان گذشته اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه از دو سال قبل نیز حق‌التدریس از دانشگاه‌ها طلب داشتند.

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام؛ سیاست دولت آیت‌الله رئیسی
رئیس دانشگاه ملایر با اشاره به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام به‌عنوان سیاست دولت آیت‌الله رئیسی در حوزه سفرهای استانی، گفت: در این راستا ۸۸ میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه ملایر اختصاص یافت که بر اساس آن خوابگاه متاهلی ساخته شد، سالن جلسات همایش‌های دانشگاه در حال تکمیل نهایی است، دانشکده فنی و مهندسی در حال ساخت است و پروژه کتابخانه مرکزی که یکی از پیچیده‌ترین پروژه‌های تعلیق شده بود و بیش از ۱۵ سال از زمان افتتاح آن گذشته و هنوز تکمیل نشده است، فعال شده و امیدواریم بتوانیم تا سال آینده آن را به بهره‌برداری برسانیم.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور شهید در عرصه دانشجویان بین‌المللی نیز سیاست حمایت از دانشگاه را برعهده داشت، افزود: بر این اساس دانشگاه ملایر مجوز پذیرش دانشجویان خارجی را دریافت کرد و برای نخستین بار بعد از چندین سال توقف جذب دانشجوی خارجی، در حال حاضر فرایند جذب سه دانشجوی خارجی تکمیل شده است و از مهر ماه شروع به تحصیل می‌کنند.
رئیس دانشگاه ملایر سیاست جذب دانشجویان خارجی متاهل را نیز جز اولویت‌های دولت دانست و ابراز امیدواری کرد: سیاست‌های دولت بعد نیز بر این مبنا شکل گیرد و دانشگاه ملایر بتواند دانشجویان خارجی متاهل را پذیرش کند چرا که سیاست دانشگاه جذب بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی خارجی است و این امر بدون حمایت دولت تحقق پیدا نخواهد کرد.
دکتر محمدی منش در ادامه یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌های رئیس جمهور شهید را تلاش و کوشش شبانه‌روزی وی خواند و گفت: ما لحظه‌ای سکون از شهید رئیسی طی دو سال گذشته ندیدیم؛ مرتب پیگیر مسائل بود.

اعتقاد رئیس جمهور شهید به استفاده از جوانان و اعتماد به آنها
وی اعتقاد رئیس جمهور شهید به استفاده از جوانان و اعتماد به آنها را از دیگر ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی در عرصه علمی و دانشگاهی دانست و گفت: معاون اجرایی رئیس جمهور یکی از جوان‌ترین اعضای هیئت دولت و از نیروهای فعال در هیات دولت است.
رئیس دانشگاه ملایر به توجه رئیس جمهور شهید به نظر کارشناسی در انجام کارها اشاره و خاطرنشان کرد: شهید آیت‌الله رئیسی وزارت علوم را وادار به تصمیم‌گیری بر اساس خرد جمعی کرده بود و وزیر علوم نیز در این راستا برای استفاده از ظرفیت تخصصی همه گروه‌ها تلاش می‌کرد.
دکتر محمدی منش رعایت تقوا، توجه به علم، تحقیق و پژوهش نیاز محور و دوری از سیاست‌زدگی را از اساسی‌ترین اقدامات دولت سیزدهم و دکتر رئیسی خواند که از منظر فکری مورد توجه وی قرار گرفته بود و یادآور شد: دانشجویان با تمرکز بر این سه ویژگی می‌توانند خود را برای اداره کشور آماده کنند.
رئیس دانشگاه ملایر با بیان اینکه دانشجویان با تقویت روحیه تلاش و کوشش و حضور در جمع مردم و مردمی بودن می‌توانند مسیر ماندنی شدن در تاریخ را ادامه دهند ،خاطرنشان کرد: دولت رئیسی تلاش کرد که به جوانان نشان دهد از ظرفیت و توانایی‌های آنها استفاده می‌شود و اگر خود را از نظر علمی و اجرایی آماده کنند به زودی مدیریت کشور به دست آنها سپرده خواهد شد.
مراسم یادبود و بزرگداشت شهدای خدمت در دانشگاه ملایر برگزار شد. 1403/2/31 دوشنبه
مراسم یادبود و بزرگداشت شهدای خدمت در دانشگاه ملایر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ملایر به مناسبت شهادت رئیس جمهور مردمی کشور؛ حضرت آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی و وزیر محترم امور خارجه؛ دکتر امیر عبداللهیان و امام جمعه محترم شهر تبریز؛ آیت الله آل هاشم و دیگر همراهان ایشان مراسم یادبود و گرامیداشتی با حضور اساتید،کارکنان و دانشجویان در مسجد دانشگاه برگزار شد.

برگزاری برنامه قرآنی ویژه ولادت امام رضا (ع) 1403/2/31 دوشنبه
برگزاری برنامه قرآنی ویژه ولادت امام رضا (ع)
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ملایر و به همت تشکل قرآن و عترت این دانشگاه روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه محفل انس با قرآن کریم با تلاوت قاری ارجمند و بین المللی استاد سعید پرویزی و با سخنرانی جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر ترکاشوند مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و  اجرای گروه سرود برگزار شد.با توجه به شهادت رئیس جمهور و همراهان آیات مرتبط با شهادت در این محفل توسط قاری بین المللی تلاوت شد.
همچنین این قاری بین المللی در مراسم یادبود شهدای خدمت در مسجد جامع نیز به تلاوت پرداخت.
 
نشست کارکنان حوزه ریاست با رئیس دانشگاه برگزار شد 1403/2/29 شنبه
نشست کارکنان حوزه ریاست با رئیس دانشگاه برگزار شد
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه ملایر روز شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، رئیس دانشگاه ملایر؛ دکتر محمدی منش نشستی صمیمانه با کارکنان حوزه ریاست برگزار کردند.
 در این جلسه که با پیگیری دفتر ریاست و روابط عمومی برگزار گردید، کارکنان این حوزه ضمن قدردانی از حمایت های صورت گرفته، بدون واسطه با ریاست دانشگاه گفتگو و مشکلات شخصی و کاری خود را با ایشان مطرح کردند.
در این نشست مواردی از قبیل حساسیت و تراکم کاری در حوزه ریاست، کمبود نیروی اداری، پیاده سازی نظام تشویق و تنبیه متناسب به منظور رعایت عدالت در بین کارکنان، لزوم تبیین برخی از تصمیم گیری ها توسط مسئولین دانشگاه، اقدامات موثر در راستای افزایش انگیزه در بین کارکنان، مشکلات معیشتی و لزوم حمایت گسترده تر دانشگاه بویژه در زمینه رفاهی بیان شد.
در ادامه دکتر محمدی منش ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های کارکنان در پیگیری امور اجرایی دانشگاه، در خصوص نکات و مسائل مطرح شده توسط کارکنان توضیحاتی ارائه نمود.
وی با اشاره به توانمندی نیروهای دانشگاه، بر گستردگی وظایف و تراکم کاری آنها تاکید کرد و بیان داشت: کارکنان دانشگاه پیشران امور اجرایی را بر عهده دارند همانگونه که اعضای هیأت علمی مسئولیت آموزش و پژوهش را دارند و تنها با تعامل و هماهنگی این دو رکن مهم امکان توسعه و پیشرفت دانشگاه فراهم می گردد.
رئیس دانشگاه در خاتمه بر سیاست مجموعه مبنی بر حمایت های رفاهی و مشوق های انگیزشی تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود با هم افزایی و همدلی میان کارکنان شاهد تعالی و موفقیت روزافزون دانشگاه ملایر باشیم.
مراسم رونمایی و اکران مستند دانشجوی شهید احمد رضا احدی برگزار شد. 1403/2/27 پنجشنبه
مراسم رونمایی و اکران مستند دانشجوی شهید احمد رضا احدی برگزار شد.
مراسم رونمایی و اکران مستند دانشجوی شهید احمد رضا احدی رتبه یک کنکور سراسری رشته پزشکی در دانشگاه ملایر به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی، بسیج اساتید و کانون های فرهنگی مهدویت و فیلم و عکس برگزار شد.
در ادامه ی برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی ملایر با محوریت شهید احمد رضا احدی که در سال 1402 برگزار شد، مراسم رونمایی و اکران مستند زندگینامه شهید با عنوان از دانشگاه تا دانشگاه با حضور مادر بزرگوار این شهید عزیز در مرکز همایش های شهید حاج رسول حیدری دانشگاه ملایر برگزار گردید.
این برنامه با حضور اساتید، کارکنان، دانشجویان دانشگاه و آحاد مردم شهید پرور شهرستان ملایر با روایتگری دکتر مصیبی از اساتید دانشگاه و از همرزمان شهید، سخنرانی کارگردان مستند، اجرای گروه سرود و مولودیه خوانی برگزار و با تقدیر از مادر شهید به پایان رسید.
پیام تبریک رئیس دانشگاه ملایر به منتخب مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی 1403/2/22 شنبه
پیام تبریک رئیس دانشگاه ملایر به منتخب مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی
اینک که با اراده خداوند بزرگ و عنایات اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و اعتماد آگاهانه مردم شریف ملایر جنابعالی به عنوان منتخب مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی برگزیده شدید مراتب شکر و سپاس خود را به درگاه حضرت باری‌تعالی به پاس حضور حماسی مردم در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که تجلی تجدید پیمان با آرمان‌های امام‌ راحل، شهدای گلگون کفن و رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی  بود  اعلام نموده و ضمن قدردانی از عوامل اجرایی، نظارتی، انتظامی و امنیتی در برگزاری منظم انتخابات و تلاش برای حضور پر شور مردم؛ اعتماد مردم شریف ملایر به حضرت عالی را تبریک عرض نموده و موفقیت شما را از خداوند متعال مسئلت می کنم.
 
ارتقاء مرتبه اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر 1403/2/19 چهارشنبه
ارتقاء مرتبه اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر
هیات ممیزه دانشگاه ملایربا ارتقاء مرتبه یک عضو هیات علمی دانشگاه به مرتبه استادی و دو عضو هیات علمی به مرتبه دانشیاری در جلسه امروز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ موافقت کرد.
🔹دکتر محمود ناصری عضو هیات علمی گروه فیزیک به مرتبه علمی استادی 
🔹دکتر مهدی کاظمی عضو هیات علمی گروه مکانیک به مرتبه علمی دانشیاری 
🔹 دکتر میر مهرداد میرسنجری عضو هیات علمی گروه محیط زیست به مرتبه دانشیاری 
ارتقای مرتبه همکاران محترم را صمیمانه به ایشان و دانشگاهیان دانشگاه ملایر تبریک و تهنیت عرض نموده و برای این عزیزان موفقیت، سربلندی و توفیقات روزافزون را از خداوند متعال مسئلت می نماییم.
 دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه ملایر
چاپ مقاله عضو هیئت علمی دانشکده علوم پایه در مجله 10 درصد برتر گروه موضوعی 1403/2/18 سه‌شنبه
چاپ مقاله عضو هیئت علمی دانشکده علوم پایه در مجله 10 درصد برتر گروه موضوعی
 مقاله دکتر محمد الماسی از اعضای هیئت علمی دانشکده علوم پایه و همکار ایشان با عنوان
Integrated exploration of intermolecular interactions in 3-methyl-1-butanol and C5-C8 1-alkanol mixtures via density functional theory and experimental approaches
در مجله journal of molecular liquids که براساس ضریب تاثیر جزء 10 درصد برتر گروه موضوعی می باشد به چاپ رسیده است.
این موفقیت را خدمت ایشان تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون را از خداوند منان برایشان خواستاریم.
معاونت پژوهشی و فناوری
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر جهان در سال 2023 قرار گرفت.
هفت نفر از پژوهشگران دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر جهان در سال 2023 قرار گرفتند.
رتبه ممتاز دانشگاه ملایر در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  ISC
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
نماد اعتماد الکترونیکی دانشگاه ملایر
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

تماس با ما

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 84621-65741

تلفن: 32456518-81-98

pr[at]malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کانال ایتا دانشگاه ملایر