پنجشنبه 9 تیر 1401   06:02:23
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
راهنمای آزمون سراسری سال ۱۴۰۱- حوزه دانشگاه ملایر 1401/4/7 سه‌شنبه
راهنمای آزمون سراسری سال ۱۴۰۱- حوزه دانشگاه ملایر
به اطلاع داوطلبان شرکت کننده آزمون سراسری سال ۱۴۰۱- حوزه دانشگاه ملایر می رساند شیوه نامه، محل و زمان برگزاری آزمون به شرح زیر می باشد: 
* زمان برگزاری: روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه 8 لغایت 11 تیر  1401
* محل برگزاری آزمون: دانشگاه ملایر به آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک
حوزه های آزمون
صبح چهارشنبه 8 تیر حوزه خواهران: سالن ورزشی شهید ساکی
حوزه برادران: ساختمان مرحوم آیت الله دکتر احمد احمدی
شروع فرآیند آزمون: ساعت 8 صبح (درب ورودی حوزه ها ساعت 8 بسته خواهد شد)
صبح پنجشنبه 9 تیر حوزه خواهران: دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست
حوزه برادران: سالن ورزشی شهید ساکی و ساختمان مرحوم آیت الله دکتر احمد احمدی
شروع فرآیند آزمون: ساعت 8 صبح (درب ورودی حوزه ها ساعت 8 بسته خواهد شد)
صبح جمعه 10 تیر حوزه خواهران: دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست، دانشکده علوم ریاضی و آمار و دانشکده علوم پایه
حوزه برادران: سالن ورزشی شهید ساکی و ساختمان مرحوم آیت الله دکتر احمد احمدی
شروع فرآیند آزمون: ساعت 8 صبح (درب ورودی حوزه ها ساعت 8 بسته خواهد شد)
صبح شنبه 11 تیر حوزه خواهران: سالن ورزشی شهید ساکی
حوزه برادران: ساختمان مرحوم آیت الله دکتر احمد احمدی
شروع فرآیند آزمون: ساعت 8 صبح (درب ورودی حوزه ها ساعت 8 بسته خواهد شد)
* شایان ذکر است باجه رفع نقص از روز سه شنبه 8 تیرماه از ساعت 8:30 الی 12 و 14 الی 18 در ساختمان مرکزی دانشگاه دایر می باشد. تلفن: 32355415

تذکرات مهم:
* داوطلبان موظفند هنگام شرکت در جلسه آزمون مقررات عمومی زیر را دقیقاً رعایت کنند.
1- با توجه به شیوع ویروس کرونا و تبعات آن برای شما داوطلبان گرامی، لازم است شرایط خاص اعلام شده از سوی سازمان سنجش را مدنظر قرار داده و تمهیدات لازم و اصول بهداشتی را به منظور حضور مطلوب در حوزه برگزاری آزمون رعایت نمایند.
2- خواهشمند است داوطلبین گرامی و خانواده های عزیز آنها با توجه به شیوع ویروس کرونا و براساس دستورالعمل های بهداشتی، جهت جلوگیری از ازدحام در ساعات اولیه شروع فرایند آزمون به دانشگاه ملایر (حوزه برگزاری آزمون) مراجعه و حضور خود را به دقایق پایانی شروع فرایند آزمون موکول ننمایند.
3- داوطلبین عزیز با رعایت دستورالعمل های بعداشتی و همراه داشتن ماسک و کلیه وسایل شخصی و در صورت امکان با کمترین تعداد همراه به حوزه برگزاری آزمون مراجعه نمایند.
4- از آوردن کتاب، جزوه، یادداشت، ماشین حساب، تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند به جلسه خودداری کنند. 
5- در نوشتن و پرکردن مستطیلهای مربوط به هر سوال تستی در پاسخنامه ها، فقط از مداد سیاه نرم پررنگ استفاده کنند.
6- در حین امتحان، با دیگر داوطلبان حرف نزنند و به پاسخنامه داوطلبان دیگر نگاه نکنند و آرامش جلسه را حفظ کنند.
7- از رد و بدل کردن هر گونه وسیله از قبیل مداد، پاک کن، تراش و ... جدا خودداری نمایند در غیر این صورت به عنوان متخلف تلقی شوند.
8- از دستورهایی که به وسیله مسئولین اجرایی آزمون یا از طریق بلندگو داده میشود پیروی کنند.
9- پاسخنامه های خود را تمیز و بدون تاخوردگی نگاه داشته و تحویل دهند.

ضمنا به اطلاع عوامل اجرایی آزمون می رساند:
* خواهشمند است با توجه به شیوع ویروس کرونا، عوامل اجرایی محترم دستورالعمل بهداشتی ابلاغ شده از سوی سازمان سنجش را به دقت مطالعه نموده و تمهیدات لازم و اصول بهداشتی را به منظور برگزاری مطلوب آزمون رعایت نمایند.
* سرویس عوامل اجرایی آزمون ساعت 6:45 صبح از میدان امام خمینی (ره) به سمت دانشگاه حرکت خواهد کرد.
* حضور عوامل اجرایی قبل از ساعت 7 صبح در محل آزمون ضروری می باشد.
* همراه داشتن تلفن همراه، پیجر و سایر وسایل ارتباطی برای داوطلبان و عوامل اجرایی اکیدا ممنوع می باشد.
ستاد برگزاری آزمون در دانشگاه ملایر 
مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید برگزار شد 1401/4/1 چهارشنبه
مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید برگزار شد
مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، هیأت رئیسه و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه برگزار شد.
فرماندار ویژه شهرستان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و تبریک روز بسیج اساتید،  به شرایط جدید سیاسی نظامی منطقه اشاره کرد و افزود: نظام سلطه هم اکنون نظامی انفعالی است در حالیکه کشور ایران به برکت نظام جمهوری اسلامی نه تنها در خاور میانه، بلکه در دنیا تاثیرگذار است.
وی ادامه داد: اکنون همه ما موظف به دفاع و اعتلای اقتدار کشور هستیم و هم اکنون خط مقدم حراست از این مهم، معیشت و رفاه مردم است همانگونه که در دوران دفاع مقدس خط مقدم در چزابه و طلائیه و ... بوده است.
در ادامه جلسه دکتر محمدی منش با اشاره به وضعیت حساس کنونی گفت: تلاش بر این است در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت خدمتگزار، دانشگاه در مسیرارتباط علم با صنعت به کمک تولید ثروت، معیشت و رفع مشکلات رفاهی مردم گام بردارد.
حجت الاسلام عباسی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دکتر قراباغی مسئول بسیج اساتید دانشگاه نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران و روز بسیج اساتید، در سخنانی روحیه جهادی و بسیجی را در توسعه، تعالی و مدیریت کشور تاثیرگذار و پیش برنده دانستند.

در پایان مراسم نیز جلسه هیات رئیسه با حضور و سخنرانی مهندس اسماعیلی تشکیل گردید.
مراسم تکریم و معارفه دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه ملایر برگزار شد. 1401/3/31 سه‌شنبه
مراسم تکریم و معارفه دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه ملایر برگزار شد.
مراسم تکریم دکتر افتخاری دبیر سابق و معارفه دکتر آتله خانی دبیر جدید هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه ملایر برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر افتخاری گزارشی از عملکرد دفتر هم اندیشی در دوره گذشته ارائه نمود و گفت: در زمان همه گیری ویروس کرونا، دوره های دانش افزایی از جمله اندیشه سیاسی بصورت مجازی برگزار گردید. وی همچنین بر استفاده از ظرفیت های همکاران هیات علمی و فراهم آوردن زمینه تعامل بین ایشان در موضوعات مختلف تاکید کرد.
دکتر آتله خانی دبیر هم اندیشی اساتید ضمن تقدیر از زحمات دکتر افتخاری ابراز امیدواری نمود با با دعای خیر بتوانیم قدمی در اعتلای این رسالت برداریم
در ادامه دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه  ضمن تشکر از دکتر افتخاری که از سال ۸۷ در حوزه های مختلف با دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری همکاری کردند، گفت: کار کردن در عرصه دفتر هم اندیشی بسیار ارزشمند و فعالیت ها در این حوزه خالصانه است و قابل قیاس با دیگر مسئولیت ها نیست. وی همچنین از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به سبب ایجاد شرایط همکاری هیآت علمی با این ارگان تقدیر نمود و با اشاره به رعایت منویات رهبر در مجرای دفتر هم اندیشی دانشگاه گفت: مدیریت و ایجاد فضای فرهنگی و اعتلای آن وظیفه دفتر هم اندیشی است و  استفاده از ظرفیت ها و همکاری حوزه معاونت فرهنگی و مجموعه بسیج اساتید، بسیار مثبت و موثر است.
در پایان مراسم حجت الاسلام والمسلمین عباسی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه از حضور عزیزان در این مراسم قدردانی نمود و با قرائت حدیثی از امام صادق علیه السلام گفت: اگر شکر گزار باشید خداوند برکت و زیادی به شما می دهد. وی همچنین از دبیران کنونی و گذشته دفتر هم اندیشی اساتید تشکر و قدردانی کرد و گفت: دلخوش نبودن به این پستها نشان دهنده اخلاق، منش و تربیت اسلامی شخص است.
وی در پایان بیان داشت: رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) خطاب به اساتید گفتند که همت را بر تربیت جوان انقلابی بگذارید و با اشاره به تعبیر دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از بیانات رهبری گفت: فرمانده فرمان داده و ما باید تمکین کنیم.
دانشگاه ملایر همه امکانات لازم را برای آموزش و پژوهش داوطلبان این استان و شهرستان به منظور تحصیل در اختیار دارد، به جای انتخاب دانشگاه های دیگر، دانشگاه ملایر را برای تحصیل انتخاب کنید 1401/3/28 شنبه
سرپرست دانشگاه ملایر در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه:دانشگاه ملایر همه امکانات لازم را برای آموزش و پژوهش داوطلبان این استان و شهرستان به منظور تحصیل در اختیار دارد، به جای انتخاب دانشگاه های دیگر، دانشگاه ملایر را برای تحصیل انتخاب کنید
دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه ملایر بعنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ملایر با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مصطفی چمران، به تشریح اهداف و سیاست های دانشگاه ملایر پرداخت. دکتر محمدی منش ضمن تبریک هفته بسیج اساتید افزود: دانشگاه ملایر دومین دانشگاه جامع استان است که تمامی امکانات لازم برای تحقیق و پژوهش را در اختیار دارد و از سطح علمی خوبی برخوردار است. وی  گفت: دولت سیزدهم، امیدها را در دل مردم زنده کرده است و ما در دانشگاه تلاش می کنیم که خدمات دهی دانشگاه به جامعه افزایش یابد. سرپرست دانشگاه ملایر سیاست دانشگاه را در این دوره ارائه خدمت به کشاورزان، تولید کنندگان و صنایع با اولویت استان و شهرستان و کشور عنوان کرد و افزود: نباید خدمات آموزشی و پژوهشی دانشگاه محدود به مقالات و پژوهش های کاغذی باشد و باید از توان 170 استاد این دانشگاه برای متحول کردن صنایع و رفع مشکلات و نیازهای مردم، تولید کنندگان و صنایع استفاده کرد. دکتر محمدی منش گفت: سیاست ما این است و باید همه دست به دست هم بدهیم تا دانشگاه منجر به رفع نیازهای کشور شود.
سرپرست دانشگاه ملایر با اشاره به اینکه هفت نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر در جمع دو درصد برترین های دنیا قرار دارند گفت: دانشگاه ملایر همه امکاناتی که بزرگترین دانشگاه ها برای آموزش و بخش عمده ای از پژوهش نیاز دارند در اختیار اساتید و دانشجویان قرار داده است و لزومی ندارد که فرزندان این شهرستان به دانشگاه های دیگر برای تحصیل مراجعه کنند.
دکتر محمدی منش با برشمردن مزایای تحصیل در محل زندگی، از شهروندان ملایری خواست تا دانشگاه ملایر را برای تحصیل انتخاب کنند. وی مزایای تحصیل در دانشگاه محل زندگی را کاهش هزینه های تحصیل برای خانواده، کاهش هزینه های دولت، خدمت رسانی جوانان برای توسعه شهر خود و ایجاد فرصت برای حضور در کنار خانواده و توسعه شهرستان عنوان کرد.
سرپرست دانشگاه ملایر در ادامه با ارائه گزارش عملکرد چهار ماه گذشته گفت: دانشگاه ملایر در امر بازگشایی و حضوری شدن بعنوان پیشرو دانشگاه های کشور مطرح شد و این افتخار برای دانشگاه ملایر در نتیجه زحمات همه مسئولان دانشگاه، شهرستان و استان اتفاق افتاده است. دکتر محمدی منش بر این اساس از امام جمعه محترم شهرستان، علما و روحانیت و حوزه های علمیه، استاندار همدان و فرماندار شهرستان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، شهرداری و شورای شهر، فرماندهان سپاه، نیروی انتظامی، سربازان گمنام امام زمان (عج)، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علوم قرآن و حدیث، اداره ورزش و جوانان و اداره اوقاف و جوانان که با حمایت ها و همراهی های خود منجر به رفع مشکلات دانشگاه در حضوری کردن آموزش شد تقدیر و تشکر کرد. وی گفت این همراهی و همکاری در دولت سیزدهم و مسئولان شهرستان قابل ستایش است و نوید بخش ایجاد فرصت های بالایی برای رشد و توسعه دانشگاه، شهرستان و استان خواهد بود.
هفتمین نشست سالانه و انتخابات شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی برگزار شد. 1401/3/28 شنبه
هفتمین نشست سالانه و انتخابات شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی برگزار شد.
هفتمین نشست سالانه کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با قرائت پیام رئیس جمهور و حضور جمعی از مسئولان کشوری برگزار شد.
در این نشست که جمعی از اساتید دانشگاه ملایر نیز حضور داشتند، حجت الاسلام و المسلمین دکتر رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دکتر محسن رضایی معاون اقتصادی دولت، دکتر علی باقری معاون سیاسی وزیر خارجه، دکتر علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی سخنرانی و در خصوص مسائل مختلف و مرتبط با فعالیت های خود گزارش هایی را ارائه کردند.
در این نشست 600 استاد از دانشگاه های سراسر کشور حضور داشتند و به بررسی چالش ها و مشکلات کشور و راهکارهای برون رفت از آن پرداختند.  
در پایان این نشست و بعد از برگزاری برنامه‌ها و سخنرانی‌های افتتاحیه، انتخابات شورای مرکزی کانون دانشگاهیان برگزار شد که دکتر ابراهیم محمدی منش سرپرست دانشگاه ملایر به عنوان دبیر هیات نظارت بر برگزاری انتخابات شورای مرکزی انتخاب شد و اساتید شرکت کننده از دانشگاه ملایر نقشی برجسته ای در برگزاری این انتخابات ایفا کردند.
ارتقا مرتبه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر 1401/3/24 سه‌شنبه
ارتقا مرتبه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر
در نشست هیأت ممیزه دانشگاه بوعلی سینا که روز دوشنبه 23 خرداد 1401 برگزار گردید، اعضای محترم هیأت ممیزه پس از بررسی های تخصصی انجام شده به ارتقاء دکتر مجتبی یاری از اعضای هیأت علمی گروه علوم دامی، از استادیاری به دانشیاری رای مثبت دادند.
برای نخستین بار دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه ملایر در این جلسه با حق رای حضور داشت و بزودی علاوه بر این حق رای یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه نیز بعنوان عضو هیأت ممیزه در جلسات حضور خواهد داشت.
ضمن عرض تبریک به ایشان، توفیقات روز افزون اساتید دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت داریم.
دفتر ریاست و روابط عمومی
دکتر مجتبی یاری
دیدار هیات رئیسه دانشگاه با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ملایر 1401/3/23 دوشنبه
دیدار هیات رئیسه دانشگاه با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ملایر
روز یکشنبه 22 خرداد هیات رئیسه دانشگاه با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ملایر، با ایشان دیدار و گفتگو نمودند.
در ابتدای جلسه دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه گزارش جامعی از روند بازگشایی و آموزش حضوری دانشگاه ارائه کرد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین برقراری حدیثی از امام صادق (ع) قرائت و سپس به رعایت اخلاص در امور سفارش نمود. وی همچنین افزود: باعث مباهات است که الحمدلله افرادی زمامدار امور هستند که این موارد سرلوحه کار و برنامه ریزی آتی ایشان است و کارنامه درخشان دانشگاه ملایر در تربیت دانشجویان و فرهیختگان گویای این مدعی است.
 
برگزاری حضوری آزمون های پایان نیمسال تحصیلی 1401/3/21 شنبه
پس از دو سال از شیوع ویروس کرونا:برگزاری حضوری آزمون های پایان نیمسال تحصیلی
سرانجام پس از دو سال از شیوع ویروس کرونا با فروکش کردن موج این بیماری، برگزاری آزمون های پایان نیمسال تحصیلی با حضور دانشجویان در دانشگاه آغاز گردید.
دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه در آغازین روز برگزاری امتحانات با حضور در دانشکده ها، از روند برگزاری امتحانات بازدید نمود.
بازدید علمی جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر از پارک علم و فناوری پردیس تهران 1401/3/21 شنبه
بازدید علمی جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر از پارک علم و فناوری پردیس تهران
به همت معاونت پژوهش و فناوری (دفتر ارتباط با جامعه و صنعت) بازدید علمی از پارک علم و فناوری پردیس تهران انجام شد.
در این بازدید که جمعی از اساتید دانشگاه حضور داشتند از موزه هوانوردی، شرکت های دانش بنیان و فضای کار اشتراکی بازدید شد. سپس در جلسه ای که با حضور مدیر کل ترویج خوشه های نوآوری آقای دکتر جباری پور برگزار شد، چگونگی فعالیت پارک و همچنین نحوه تعامل دانشگاه با پارک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طرح "صدف" با هدف توانمندی سازی دانشجویان و همچنین طرح "شبکه ملی فن بازار ایران" با هدف ارتقاء شرکت های دانش بنیان از طرف پارک جهت همکاری با دانشگاه پیشنهاد شد. صدف متشکل از واژه‌های «صنعت»، «دانشگاه»، و «فناوری» است. به منظور تحقق همكاری هدفمند صنعت و دانشگاه، پارک فناوری پردیس سند راهبردی ارتباط صنعت و دانشگاه را تدوین نموده و برنامه‌های عملیاتی متعددی را جهت اجرایی نمودن آن در قالب برنامه‌های صدف شکل داد که از آن جمله می‌توان به طرح‌های توانمندسازی، بوت‌کمپ‌های آموزشی-تخصصی، کمپ‌های اشتغال، شبکه اجتماعی، راهبری پایان‌نامه‌های دانشجویان، حمایت از طرح‌های پژوهشی و... اشاره کرد.
وظیفه اصلی شبکه فن‌بازار ملی ایران به عنوان یکی از مجموعه‌های اقماری پارک فناوری پردیس، کمک به رونق مبادلات فناورانه و انتقال تکنولوژی در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور است. این مبادلات در حوزه‌های بازاریابی و فروش محصولات دانش‌بنیان و فناورانه، سرمایه‌گذاری بر روی اختراعات، استارت‌آپ‌ها و طرح‌های فناورانه، رفع نیاز فناورانه صنایع با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناورانه و نیز تبادل دانش‌ فنی است. همچنین دکتر جباری پور پیشنهاد داد که برای هرچه پویاتر شدن فضای نوآوری در دانشگاه شتاب دهنده های استانی در دانشگاه مستقر شوند و کار نوآوری را این شتاب دهنده ها در دانشگاه به عنوان بخش خصوصی پیش ببرند. این بازدید به مدت چهارساعت در فضای پارک انجام شد. دفتر کارآفرینی و ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه ضمن استقبال از هر گونه پیشنهاد در خصوص برگزاری بازدیدهای علمی، اعلام می دارد که برنامه بازدید از صنایع بزرگ کشور نیز در دستور کار است.
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
سه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ارتباط با صنعت برگزیده شدند.
انتخاب طرح هیأت علمی دانشگاه ملایر با عنوان ساخت ابرخازن ها بر پایه مواد کربنی متخلخل سنتزی به منظور ارائه در نمایشگاه فناوری های نوپدید و آینده نگر
افتخاری دیگر برای دانشگاه ملایر در سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
نماد اعتماد الکترونیکی دانشگاه ملایر
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

تماس با ما

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 84621-65741

تلفن: 32456518-81-98

pr[at]malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید