پنجشنبه 10 اسفند 1402   22:54:28
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید

اخبار و نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

آغاز اولین فراخوان پژوهش های مشترک میان استادان و پژوهشگران ایرانی و آلمانی

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان (BMBF) در چارچوب همکاری های مشترک و با عنایت به تفاهم نامه ای که با یکدیگر دارند، توافق کردند تا اولین فراخوان طرح های مشترک تحقیقاتی را در سال ۲۰۱۹ اعلان عمومی کنند.

دکتر حسین سالار آملی اظهار داشت: این برنامه به مدت دو سال اجرا خواهد شد و تنوع زیستی، اقتصاد بیولوژیک و امنیت غذایی، محیط زیست از جمله آب، تغییرات آب و هوایی و سلامت اولویت های تحقیقاتی این فراخوان هستند. رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم گفت: طرح هایی که به مسائل و حوزه فنی و حرفه ای بپردازند، در اولویت انتخاب و حمایت قرار خواهند گرفت.

دکتر سالار آملی در خصوص اهداف این فراخوان مشترک گفت: تبادل محققان، توسعه کنسرسیوم تحقیقاتی، تهیه طرح‌های تحقیقاتی کامل و کاربرد آنها، هماهنگی همکاری دوجانبه بین محققان ایرانی و آلمانی و آماده سازی و اجرای رویدادهای دو جانبه مانند کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها و کمپین‌های میدانی، از اهداف این فراخوان مشترک است.

وی افزود: متقاضیان باید پروپوزال‌های خود را بعد از هماهنگی با یک محقق آلمانی به زبان انگلیسی تا تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ به مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طریق ایمیل a_kouhian@msrt.ir ارسال کنند. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ملاحظه متن کامل فراخوان به زبان‌های انگلیسی و فارسی، نمونه پروپوزال و توضیحات جانبی به سایت مرکز همکاری های علمی بین المللی به نشانی https://cisc.msrt.ir/fa/news/category-archive/211/1397/9  مراجعه کنند.

منبع: پورتال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری