سه‌شنبه 8 خرداد 1403   07:47:34
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید
اخبار دانشگاهبيشتر

1402/10/3 یکشنبه شورای مرکز رشد دانشگاه جهت تسریع در کارآفرینی و حمایت از صاحبان ایده و طرح های فناورانه برگزار شد
با هدف حمایت از ایده و طرح های دانشگاهی و شهرستانی، مرکز رشد مشترک دانشگاه ملایر و پارک علم و فناوری همدان از ابتدای سال جاری در دانشگاه ملایر راه اندازی و شروع به فعالیت نمود.
هم اکنون این مرکز در طبقه اول ساختمان پژوهشکده (پژوهشکده انگور و کشمش) مستقر بوده و با داشتن فضاهای مناسب و دفاتر کاری در نظر گرفته شده برای واحدهای فناور، زمینه حمایت از ایده و طرح های دانشگاهی را فراهم نموده است.
حضور مرکز رشد در کنار ظرفیت های دانشگاه مانند کارگاه ها، آزمایشگاه ها و مراکز پژوهشی و ظرفیت های علمی و اعضای هیات علمی دانشگاه زمینه موفقیت ایده و طرح های متقاضی را افزایش داده و همین روند زمینه ساز کارآفرینی مبتنی بر دانش و فناوری و شکل گیری شرکتهای دانش بنیان و دانش محور را درون دانشگاه مهیا نموده است.
در همین راستا و پیرو فعالیت های این مرکز، از میان 18 طرح متقاضی حمایت که برای این مرکز ارسال شد، پس از کارشناسی طرح ها توسط اساتید و داوران گزینش شده، تعداد 13 طرح شرایط لازم جهت عقد قرارداد حمایت با این مرکز را اخذ نموده و در اولین جلسه شورای این مرکز که در مورخ 23 آذر 1402 با حضور اعضای مرکز رشد برگزار گردید، طرح های مورد نظر بررسی و بر حمایت همه طرح های پذیرفته شده تاکید گردید.
لازم به توضیح است که در حال حاضر بیش از 40 واحد فناور ( شامل واحدهای پذیرفته شده قبل از آغاز به کار مرکز مشترک و پذیرفته شده های جدید) در این مرکز مستقر و در حال فعالیت می باشند و دستاوردهای مطرح بین المللی و ملی نظیر رتبه سوم مسابقات رباتیک در کشور آلمان، برگزیده نمایشگاه بین المللی در کشور ترکیه، کارآفرین برتر کشوری و استانی، فناور برتر کشوری و استانی، برگزیده های جشنواره های مطرح کشوری همچون شیخ بهایی، حرکت، ایران هلث، خوارزمی و ... گزیده ای از آنها می باشد، همچنین بالغ بر 110 گواهی ثبت اختراع و بیش از 10 برند توسط این واحدها اخذ گردیده است، اضافه بر این مرکز زمینه ساز شکل گیری 10 شرکت دانش بنیان نیز می باشد.
لذا با توجه به این ظرفیت ایجاد شده در دانشگاه، کلیه اعضای هیات علمی و دانشجویان محترم می توانند با مراجعه به این مرکز، طرح ها و ایده های خود را مطرح و با حمایت این مرکز و ظرفیت های دانشگاهی ، زمینه-ساز اجرایی شدن موفق طرح ها و کسب ثروت و کارآفرینی برای صاحب طرح گردند.