سه‌شنبه 28 فروردین 1403   09:29:42
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید
فعالیت های بین المللیبيشتر
جذب 2 گرنت بین المللی در سال 2017 از اتحادیه اروپا توسط دانشگاه ملایر

بر اساس نتایج اعلام شده اخیر اتحادیه اروپا، دانشگاه ملایر در سال 2017 موفق به جذب گرنت از اتحادیه اروپا برای هر دو پروپوزال ارائه شده خود گردیده است.

در راستای سیاست های کلی دولت جمهوری اسلامی ایران و همینطور در راستای ارتقای جایگاه علمی دانشگاه و با همت مدیریت امور بین الملل دانشگاه ملایر، دو پروپوزال برای استفاده از حمایت مالی اتحادیه اروپایی با همکاری دانشگاه های معتبر اتحادیه اروپا تنظیم گردیده و پس از ثبت آنها و بر اساس رقابت بین تمامی پروپوزال های ارائه شده به اتحادیه اروپا، هر دو پروپوزال دانشگاه ملایر تایید شده و مورد حمایت مالی اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت.

بر این اساس، در سال 2017، دانشگاه ملایر اولین قرارداد علمی- پژوهشی در طرح اراسموس پلاس اتحادیه اروپا را با MontPellier SupAgro School of Agricultural Technology کشور فرانسه به مبلغ کلی 435430 یورو امضا کرد.

در همین راستا، دومین پروژه بین المللی دانشگاه در سال 2017 نیز با Vilnius Gediminas Technical University  کشور لیتوانی به مبلغ 475000 یورو منعقد گردید.

پیرو این قراردادهای بین المللی، در طی دو سال متوالی (2017 تا 2019) و در چارچوب برنامه Mobility Credit اتحادیه اروپا، تبادل استاد و دانشجو، تبادلات مشترک علمی و انجام پروژه های تحقیقاتی فی مابین دانشگاه ملایر و  MontPellier SupAgro School of Agricultural Technology کشور فرانسه و Vilnius Gediminas Technical University  کشور لیتوانی بر اساس تفاهم طرفین در خصوص رشته ها و مقاطع تحصیلی مورد مشارکت با حمایت مالی اتجادیه اروپا (EU) انجام خواهد شد.

شایان ذکر است دانشگاه ملایر در سال 2015 نیز موفق به اخذ گرنت پژوهشی برای پروژه GeoNetC به مبلغ 1 میلیون یورو از اتحادیه اروپایی گردیده بود و با توجه به 2 قرارداد مذکور جدید، این دانشگاه با داشتن 3 پروژه بین المللی فعال از اتحادیه اروپا، یکی از دانشگاه های موفق در حوزه روابط بین الملل وزرات علوم، تحقیقات و فناوری محسوب می شود.