جمعه 15 مهر 1401   09:42:32
جهت مشاهده محتوا کلیک کنید
اخبار دانشگاهبيشتر
1400/3/29 شنبه طرح شهید احدی جهت پذیرش در دوره دکتری در سال تحصیلی 1401-1400 بنیاد ملی نخبگان بر اساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی»، تسهیلات ویژه‌ای را برای دانش‌آموختگان برتر دانشگاه‌ها به منظور ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی در سال تحصیلی 1400-1401 اعطا می‌کند.
زمان ثبت نام جایزه شهید احدی 1400
متقاضیان استفاده از طرح شهید احدی تا 15 تیر لغایت 15 شهریور 1400  فرصت دارند، اطلاعات خود را به‌طور کامل در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان بارگذاری کنند.
شرایط استفاده از جایزه شهید احدی جهت پذیرش در مقطع دکتری
مهم‌ترین نکات این تسهیلات به شرح زیر است:
  1. دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ ارشد/ دکتری حرفه‌ای مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. (مطابق آیین نامه پیوست).
یادآوری: دانشجویان دوره کارشناسی‌ ارشد/ دکتری حرفه‌ای مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که حداکثر تا پایان شهریور‌ماه 1400، دوره کارشناسی‌ ارشد/ دکتری حرفه‌ای را با موفقیت به پایان برسانند نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
  1. متقاضیان باید دست‌کم 20 امتیاز از فعالیت‌های آموزشی و دست‌کم 250 امتیاز از مجموع فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فناورانه و فرهنگی مندرج درجدول شیوه‌نامه (کلیک کنید) کسب کرده باشند. کارگروه تخصصی با توجه به ظرفیت موجود، پس از ارزیابی‌های کیفی، برگزیدگان را مشخص می‌کند.
یادآوری: دانش‌آموختگان، بر اساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌های نخبگانی در زمان تحصیل (و نه صرفاً داشتن مقاله) می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
- برگزیدگان، برای انجام مصاحبه، به دانشگاه‌ها/ پژوهشگاه‌های مدنظر آنان معرفی می‌شوند

نحوه ثبت نام جایزه شهید احدی
در سال تحصیلی 1401-1400

دانش‌آموختگان برای بهره‌مندی از این تسهیلات باید اطلاعات خود (شامل مشخصات فردی و سوابق آموزشی، پژوهشی، فناورانه و فرهنگی) را در سامانه اطلاعاتی بنیاد به نشانی https://sina.bmn.ir بارگذاری یا به‌روزرسانی نمایند و پس از آن، حداکثر تا تاریخ 1400/4/2 گزینه «ذخیره» را در بخش «ثبت درخواست ‌دانش‌آموختگان برتر»/ «طرح شهید احدی» سامانه انتخاب کنند.
چنانچه در هر مرحله از بررسی‌ها مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را به بنیاد ارائه نموده است، علاوه بر محرومیت از تسهیلات این شیوه‌نامه، از سایر تسهیلات بنیاد، محروم و عدم صداقت وی به مراجع ذی‌ربط اعلام می‌شود و حق پیگیری موضوع به صورت حقوقی نیز برای بنیاد محفوظ خواهد بود.

مزایای جایزه شهید احدی
بنیاد ملی نخبگان پس از بررسی‌های لازم، برگزیدگان را به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های مد نظر برگزیدگان (حداکثر پنج مورد) معرفی می‌کند و پذیرش نهایی برگزیدگان، بر عهده دانشگاه/ پژوهشگاه است.
گفتنی است برگزیدگان، تا شروع سال تحصیلی بلافاصله پس از برگزیدگی فرصت دارند از یکی از دانشگاه‌ها/ پژوهشگاه‌ها پذیرش دریافت کنند و در غیر این صورت، تسهیلات مذکور منتفی می‌شود.

اعلام نتایج جایزه شهید احدی
پس از بررسی پرونده‌ها و انتخاب برگزیدگان، نتایج از طریق سامانه سینا به اطلاع متقاضیان خواهد رسید. شایان ذکر است ثبت اطلاعات،‌ بررسی پرونده و اعلام نتایج، صرفاً از طریق سامانه مذکور و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
منبع: پایگاه اینترنتی بنیاد ملی نخبگان
فايلها
Aeen nameh.pdf 658.537 KB