پورتال دانشگاه ملایر :: مرکز تحقیقات فرآوری لیزری مواد

  دانشگاه ملایر دانشگاه ملایر
العربیه English
پنجشنبه 25 مهر 1398   07:54:02
 
درباره مرکز تحقیقات فرآوری لیزری مواد

یکی از برجسته ترین ابزارهای علمی و فنی قرن بیستم بدون شک لیزر است. فناوری لیزر در حال حاضر جزء فناوری های پیشرفته در سطح جهان محسوب می­شود و روند توسعه روزافزون آن خیره کننده است. راه اندازی مرکز تحقیقات فرآوری لیزری مواد در دانشگاه ملایر برای اولین بار در کشور، به روند سریع توسعه علم و فناوری لیزر در کشور کمک کرده و از منظر ملی علاوه بر ایجاد غرور ملی، موید اهمیت و نقش محوری فناوری لیزر در توسعه کشور است و از بعد بین المللی نمایش قدرتی از سرعت پیشرفت کشور در علم و فناوری در منطقه و جهان خواهد بود.

رصد پیشرفت فرآوری لیزری مواد در سطح دنیا و معرفی لیزر به صنایع مختلف به ویژه صنایع هوافضا، نیروگاهی، نفت، گاز، پتروشیمی و خودروسازی به عنوان ابزاری سودمند، کنترل پذیر با قابلیت اتوماسیون بالا در طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی از وظایف اصلی مرکز فرآوری لیزری مواد دانشگاه ملایر خواهد بود.

مرکز تحقیقات فرآوری لیزری مواد به منظور پیشبرد و انجام مطالعات کاربردی، آزمایشگاهی، عددی و نظری در زمینه های صنعتی مرتبط با فرآوری لیزری مواد (جوشکاری لیزری، عملیات سطحی لیزری، برشکاری لیزری، سوراخکاری لیزری و....) راه اندازی گردید. در حال حاضر مسئولیت این مرکز تحقیقات بر عهده دکتر محمود مرادی (استادیار مهندسی مکانیک دانشگاه ملایر) می باشد.

مرکز تحقیقات فرآوری لیزری مواد دانشگاه ملایر دارای 3 گروه پژوهشی خواهد بود که به طور مرتبط و گروهی با یکدیگر همکاری خواهند داشت که عبارتند از:

1.       گروه پژوهشی جوشکاری و عملیات مهندسی سطح به کمک لیزر

2.       گروه پژوهشی ماشینکاری لیزری

3.       گروه پژوهشی علم و فناوری لیزر

پایگاههای مرتبط
بیشتر

دانشگاه ملایر: ملایر،کیلومتر 4 جاده ملایر - اراک، دانشگاه ملایر کدپستی: 95863-65719

راهنمای تلفن دانشگاه

تلفن سازمان مرکزی:33339841 081

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه ملایر می باشد.Copyright © 2018 www.malayeru.ac.ir All rights reserved