پورتال دانشگاه ملایر :: گروه مهندسی کامپیوتر

  دانشگاه ملایر دانشگاه ملایر
العربیه English
سه شنبه 19 آذر 1398   06:02:39
 


درباره گروه

گروه کامپیوتر در دانشگاه ملایر پس از کسب مجوزهای لازم از وزارت علوم در سال 1380 با ظرفیت 30 دانشجوی دوره کاردانی تاسیس گردید .فعالیت این گروه در سال1387 با رشته کارشناسی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار در دانشکده فنی و مهندسی ادامه یافت و در حال حاضر این گروه دارای بیش از 300  نفر دانشجو  در مقطع کارشناسی  می­باشد.  گروه مهندسی کامپیوتر  دارای یک نفر هیات علمی و یک نفر بورسیه می باشد و همچنین از اساتید دیگر دانشگاه های استان و استان های همجوار  بعنوان کادر آموزشی استفاده می گردد.

رشته مهندسی کامپیوتر  بر اساس برنامه مصوب وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در سال 92  در مقطع کارشناسی شامل 4 گرایش معماری سیستم های کامپیوتری، نرم افزار، رایانش امن و فناوری اطلاعات می باشد. که در حال حاضر گرایش نرم افزار با دو تمرکز تخصصی سیستم های اطلاعاتی و هوش مصنوعی در  دانشگاه ملایر ارائه می گردد.

چشم انداز برنامه های گروه کامپیوتر تربیت نیروهای متخصص و ماهر با هدف پاسخگویی به بازار کار و کارآفرینی در سطح شهرستان می باشد. در این راستا سیاست گروه تشکیل هسته های علمی، تحقیقاتی و بسترسازی آموزشی برای تشکیل شرکت های نوپا (استارت آپ) در حوزه های مختلف نرم افزاری است. 

 

دانشگاه ملایر: ملایر،کیلومتر 4 جاده ملایر - اراک، دانشگاه ملایر کدپستی: 95863-65719

راهنمای تلفن دانشگاه

تلفن سازمان مرکزی:33339841 081

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه ملایر می باشد.Copyright © 2018 www.malayeru.ac.ir All rights reserved