سه‌شنبه 11 بهمن 1401   16:33:45
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
رتبه ممتاز دانشگاه ملایر در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  ISC 1401/11/5 چهارشنبه
رتبه ممتاز دانشگاه ملایر در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC
بر اساس گزارش بهره وری دانشگاه های کشور در تولید مقالات علمی در پایگاه ISC، دانشگاه ملایر رتبه نخست را در شاخص تعداد کل مقالات تولید شده در بین دانشگاه های جامع با قدمت زیر 20 سال به خود اختصاص داده است.
این موفقیت را به جامعه دانشگاهی دانشگاه ملایر تبریک عرض نموده و موفقیت بیش از پیش را از خداوند متعال برای مجموعه دانشگاه ملایر خواستاریم.
بیانیه دانشگاهیان دانشگاه ملایر در پی اقدام وقیحانه نشریه موهن فرانسوی شارلی ابدو در اهانت به ساحت مرجعیت، علما و به ویژه توهین به مقام امام و رهبر عزیزمان 1401/10/24 شنبه
بیانیه دانشگاهیان دانشگاه ملایر در پی اقدام وقیحانه نشریه موهن فرانسوی شارلی ابدو در اهانت به ساحت مرجعیت، علما و به ویژه توهین به مقام امام و رهبر عزیزمان
در پی اقدام وقیحانه نشریه موهن فرانسوی شارلی ابدو در اهانت به ساحت مرجعیت، علماء و به ویژه توهین به مقام امام و رهبر عزیزمان، اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ملایر، ضمن اعلام خشم و انزجار خویش از این اقدام شرم آور، در محکومیت این عمل ننگین بیانیه ای منتشر نمودند.
متن بیانیه به شرح ذیل است:

 
بسم الله الرحمن الرحیم
وَ لاَ تَحْسَبَنَ اللَّهَ غَافِلاً عَمَّا یَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا یُؤَخِّرُهُمْ لِیَوْمٍ تَشْخَصُ فیهِ الْأَبْصَارُ؛
و خدا را از آنچه ستمکاران انجام می‌دهند، بی خبر مپندار؛ مسلماً [کیفر] آنان را برای روزی که چشم‌ها در آن خیره می‌شود، به تأخیر می‌اندازد. ابراهیم/۴۲
آزادی بیان شیطانی و دروغین در غرب در مجله ای وقیح که سوابق توهین و گستاخی بی شرمانه به برجسته ترین آفریده پروردگار عالمیان حضرت ختمی مرتبت  حضرت محمد مصطفی را در پرونده سیاه خود دارد تبدیل به یک رویه عادی در توهین به ارزش های انسانی و الهی شده است.
و امروز شاهدیم که قلم نویسان این نشریه اقدام به  توهین بی شرمانه به ساحت مرجعیت شیعه و شخصیت عظیم الشأن رهبری معظم انقلاب اسلامی (دام ظله) کرده است. بی‌ شک این اقدام نیز قدمی در مسیر تقرب به  ابلیس و یکی از گام های خدا زدایی از جامعه جهانی و حرمت شکنی ارزش‌های انسانی و الهی و اسلامی و انقلابی است.
دانشگاهیان ایران و به ویژه اساتید و کارمندان و دانشجویان دانشگاه ملایر این طرح پلشت ضد انسانی، ضد ایمانی و منفور را تعرض به ساحت امت اسلام، ساحت مبارک مرجعیت شیعه و ملت شریف ایران می دانند.لذا ضمن محکوم نمودن اقدام خبیثانه این نشریه در مورد توهین به رهبر عظیم  انقلاب اسلامی که پرچم‌دار مبارزه با استکبار جهانی و حمایت از مستضعفین جهان است، با شجاعت اعلام می‌دارد به‌هیچ‌ وجه، توهین این نشریه صهیونیستی فرانسوی به مرجعیت عالی ملت ایران و جهان اسلام را بر نخواهند تابید.
و البته خوب میدانیم و خوب میدانند که اقدام توهین‌آمیز و دور از نزاکت نشریه فرانسوی صهیونیستی شارلی اِبدو بیانگر زبونی و اضمحلال دشمنان اسلام در برابر ایران اسلامی و جبهه مقاومت  است.
در پایان اعلام میداریم که اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه ملایر از تمامی مسئولان سیاسی و اقتصادی و دستگاه دیپلماسی کشور انتظار دارند با محکوم نمودن چنین عمل مذبوحانه و وقیحانه، برخورد جدی با این نشریه و حامیانش را در دستور کار قرار دهند.

 
بسیج اساتید دانشگاه ملایر
دفتر هم اندیشی اساتید دانشگاه ملایر
بسیج کارمندی دانشگاه ملایر
بسیج دانشجویی دانشگاه ملایر
نشست هم اندیشی اساتید مشاور انجمن های علمی دانشگاه برگزار شد 1401/10/24 شنبه
نشست هم اندیشی اساتید مشاور انجمن های علمی دانشگاه برگزار شد
نشست هم اندیشی و تبادل نظر اساتید مشاور انجمن های علمی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی  دانشگاه در روز دوشنبه 19 دی ماه برگزار شد.
در این نشست دکتر سلیمانی به اهمیت تقویت  امید و خودباوری و حمایت و هدایت دانشجویان، ارتباط دانشجویان با صنعت و اولویت بندی نوع فعالیت ها در انجمن های علمی  اشاره نمود.
در ادامه اساتید مشاور انجمن های علمی راهکارهایی در جهت ارتقاء فعالیت انجمن های علمی پیشنهاد دادند.
در پایان این نشست از حمایت و تلاش های اساتید این حوزه تشکر و قدردانی شد.
دو عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در زمره برترین های کشور در زمینه همکاری با جامعه و صنعت قرار گرفتند. 1401/10/20 سه‌شنبه
دو عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در زمره برترین های کشور در زمینه همکاری با جامعه و صنعت قرار گرفتند.
بر اساس ارزیابی انجام شده در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعضای هیات علمی برتر کشور در همکاری با جامعه و صنعت سال 1401 معرفی شدند و در این بین دکتر مهیار یوسفی از گروه معدن و دکتر مهدی قبولی از گروه تولید و ژنتیک گیاهی دانشگاه ملایر در زمره منتخبان کشوری قرار گرفته اند.
این موفقیت را خدمت ایشان و جامعه دانشگاه ملایر تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت‌های روزافزون را داریم.
معاونت پژوهش و فناوری
چاپ مقاله دکتر اعظم خلیلی و دکتر امیر رستگارنیا از اعضای هیأت علمی دانشکده مهندسی در مجله IEEE Internet of Things Journal 1401/10/19 دوشنبه
چاپ مقاله دکتر اعظم خلیلی و دکتر امیر رستگارنیا از اعضای هیأت علمی دانشکده مهندسی در مجله IEEE Internet of Things Journal
مقاله دکتر اعظم خلیلی و دکتر امیر رستگارنیا از اعضای هیأت علمی دانشکده مهندسی و همکاران ایشان با عنوان
" Energy-Efficient Diffusion Kalman Filtering for Multiagent Networks in IoT"
در مجله IEEE Internet of Things Journal که براساس ضریب تاثیر جزء 10 درصد برتر گروه موضوعی می باشد به چاپ رسیده است. این موفقیت را خدمت ایشان تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون را از خداوند منان برای این عزیزان خواستاریم.
معاونت پژوهشی و فناوری
اعضای هیأت رئیسه و جمعی از اساتید با امام جمعه شهرستان دیدار کردند. 1401/10/17 شنبه
اعضای هیأت رئیسه و جمعی از اساتید با امام جمعه شهرستان دیدار کردند.
اعضای هیأت رئیسه و جمعی از اساتید دانشگاه با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان با ایشان دیدار و گفتگو کردند.
در ابتدای این نشست دکتر محمدی منش گزارشی از پیشرفت ها و شرایط دانشگاه ملایر ارائه کرد و ابراز امیدواری نمود دانشگاه ملایر بتواند با رهنمودهای امام جمعه محترم و هم افزایی با سایر نهادهای شهرستان، بیش از پیش در راستای اهداف متعالی انقلاب اسلامی گام بردارد.
در ادامه حجت الاسلام ارزنده امام جمعه شهرستان ملایر ضمن ابراز خرسندی از دیدار مسئولین و اساتید دانشگاه ملایر، به شرایط فعلی وحساس کشور و مخاصمه دشمنان اشاره کرد و فعالیت های فرهنگی و اسلامی را امری ضروری دانست.
وی همچنین تلاش و همبستگی دانشگاه ها و حووزه ها را در فرهنگ سازی و انتقال مفاهیم اسلام ناب مهم برشمرد.
مراسم سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد. 1401/10/14 چهارشنبه
مراسم سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.
سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سه شنبه  13 دی ‌ماه ۱۴۰۱ در مرکز همایش های سردار شهید حاج رسول حیدری با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ملایر برگزار شد.
در این مراسم سرهنگ ناصری از فرماندهان و مدافعان حرم سپاه استان همدان در سخنانی ضمن گرامیداشت سومین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به بیان خاطراتی از این شهید عزیز پرداخت  و با اشاره به ویژگی های شخصیتی شهید سلیمانی، اخلاص، جوانمردی،  ایثار، شهامت،  مردانگی و شرف را نمونه های بارز شخصیت این شهید والامقام دانست و با اشاره به روایات و احادیث معصومین در باب ویژگی های شخصیتی شهید سلیمانی مطالبی را بیان نمود . 
ارتقای مرتبه عضو هیات علمی گروه مهندسی طبیعت از دانشیاری به استادی 1401/10/13 سه‌شنبه
ارتقای مرتبه عضو هیات علمی گروه مهندسی طبیعت از دانشیاری به استادی
در نشست هیأت ممیزه که روز دوشنبه 12 دی 1401 برگزار گردید، اعضای محترم هیأت ممیزه پس از بررسی های تخصصی انجام شده به ارتقاء دکتر علیرضا ایلدرمی از اعضای هیأت علمی گروه مهندسی طبیعت، از دانشیاری به استادی رای مثبت دادند.
ضمن عرض تبریک به ایشان، توفیقات روز افزون اساتید دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت داریم.
دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه ملایر
اعطای لوح و نشان خادم الحسین به دانشگاه ملایر در آیین تجلیل از خادمین اربعین دانشگاهیان 1401/10/12 دوشنبه
اعطای لوح و نشان خادم الحسین به دانشگاه ملایر در آیین تجلیل از خادمین اربعین دانشگاهیان
آیین تجلیل از خادمین اربعین دانشگاهیان با حضور و سخنرانی حجت الاسلام دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها؛ دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و با حضور تعدادی از رؤسای دانشگاه‌ها و مسئولین خدمت‌رسان به زائران اربعین ۱۴۰۱ در دانشگاه شاهد برگزار شد.
در این مراسم از دکتر محمدی منش به نمایندگی دانشگاه ملایر با اعطای لوح و نشان خادم الحسین از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و به عنوان یکی از برگزیدگان برپایی اربعین دانشگاهیان تقدیر گردید.
شایان ذکر است رئیس دانشگاه این توفیق را حاصل تلاش ها، زحمات و خدمت خالصانه بخش های مختلف از جمله دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر، معاونت فرهنگی و اجتماعی، بسیج دانشجویی و تشکل های اسلامی دانست و از زحمات آنان تشکر و قدردانی نمود.
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
رتبه ممتاز دانشگاه ملایر در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  ISC
دو عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر در زمره برترین های کشور در زمینه همکاری با جامعه و صنعت قرار گرفتند.
هفت نفر از پژوهشگران دانشگاه ملایر در لیست پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر جهان در سال ۲۰۲۲ قرار گرفتند.
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
نماد اعتماد الکترونیکی دانشگاه ملایر
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

تماس با ما

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 84621-65741

تلفن: 32456518-81-98

pr[at]malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید