دوشنبه 13 تیر 1401   19:16:54
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان و نخبگان دانشگاه برگزار شد 1401/4/13 دوشنبه
افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان و نخبگان دانشگاه برگزار شد
افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان و نخبگان دانشگاه با حضور سرپرست دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاونین و جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای برنامه دکتر آتله خانی دبیر دفتر هم اندیشی دانشگاه ضمن خیر مقدم، نکاتی در رابطه با نحوه برگزاری، برنامه زمانبندی و سوابق و فعالیت های اساتید دوره طرح بیان کرد.
در ادامه دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه از مسئولین و دست اندر کاران برگزاری این طرح قدردانی نمود و بر لزوم اصلاح و بازنگری برخی روندها و ساختارها تاکید کرد. وی همچنین با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و شعار سال، پیشنهاد نمود در خلال مباحث دوره بحث ارتباط علم با صنعت و تولید ثروت از طریق علم و ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت مطرح و تبادل نظر گردد.
در پایان مراسم حجت الاسلام عباسی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین و وظیفه خطیر جامعه دانشگاهی در این زمینه، عنوان کرد: در صورتی که ما در این زمینه و در این برهه حساس تاریخی به وظیفه خود به نحو احسن عمل نکنیم، استکبار جهانی حقایق را در مورد شخصیت والایی مقدسی همانند سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به نحوی دیگر به دنیا عنوان می کند. وی همچنین با اشاره به اتفاقات منطقه و تشنجات کشورهای همسایه و ارائه آمار و گزارشات مستند خاطرنشان کرد: علیرغم همه تهدیدهای ناشی از توطئه های کشورهای غربی، نظام مقدس جمهوری اسلامی اقتدار و صلابت خود را تحت ظل عنایات حضرت مهدی (عج) و رهبری مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)، حفظ نموده و ارتقاء داده است.
نشست هم اندیشی و تبادل نظر ائمه جماعت دانشگاه ملایر با مسئولان  دانشگاه برگزار شد 1401/4/8 چهارشنبه
نشست هم اندیشی و تبادل نظر ائمه جماعت دانشگاه ملایر با مسئولان دانشگاه برگزار شد
ائمه جماعات دانشگاه ملایر  روز سه‌شنبه  ۷ تیر ماه در سالن جلسات ساختمان سردار شهید قاسم سلیمانی با مسولان دانشگاه دیدار و به بحث و گفتگو پرداختند.
در این دیدار که به میزبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار گردید ائمه جماعات  به بیان دیدگاه های خود در زمینه های مختلف فرهنگی و مذهبی پرداختند و ضمن آسیب شناسی و بیان مشکلات و چالش های موجود، راهکار های خود را در جهت بهبود فعالیت های اعتقادی و معرفتی ارائه نمودند.
 
گردهمایی و نشست هم اندیشی شهرداران و بخشداران جنوب استان همدان در دانشگاه ملایر برگزار شد. 1401/4/7 سه‌شنبه
گردهمایی و نشست هم اندیشی شهرداران و بخشداران جنوب استان همدان در دانشگاه ملایر برگزار شد.
گردهمایی و نشست هم اندیشی شهرداران و بخشداران جنوب استان همدان با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان، شهردار ملایر و شهرداران و بخشداران ناحیه جنوبی استان همدان به میزبانی شهرداری ملایر و در سالن همایش‌های دانشگاه ملایر برگزار شد.
در بخشی از این گردهمایی دکتر محمدی منش ضمن خوش آمدگویی و قدردانی از حسن همکاری شهرداری ملایر با دانشگاه، همکاری و هم افزایی ارگان های دولتی شهرستان با دانشگاه را بسترساز رشد، توسعه و ارتقاء شهرستان و دانشگاه ملایر برشمرد و از هرگونه همکاری با سایر ارگان ها استقبال نمود.
در ادامه این نشست کارگاه یک روزه آموزشی مدیریت پسماند برگزار گردید.
 
مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید برگزار شد 1401/4/1 چهارشنبه
مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید برگزار شد
مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، هیأت رئیسه و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه برگزار شد.
فرماندار ویژه شهرستان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و تبریک روز بسیج اساتید،  به شرایط جدید سیاسی نظامی منطقه اشاره کرد و افزود: نظام سلطه هم اکنون نظامی انفعالی است در حالیکه کشور ایران به برکت نظام جمهوری اسلامی نه تنها در خاور میانه، بلکه در دنیا تاثیرگذار است.
وی ادامه داد: اکنون همه ما موظف به دفاع و اعتلای اقتدار کشور هستیم و هم اکنون خط مقدم حراست از این مهم، معیشت و رفاه مردم است همانگونه که در دوران دفاع مقدس خط مقدم در چزابه و طلائیه و ... بوده است.
در ادامه جلسه دکتر محمدی منش با اشاره به وضعیت حساس کنونی گفت: تلاش بر این است در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت خدمتگزار، دانشگاه در مسیرارتباط علم با صنعت به کمک تولید ثروت، معیشت و رفع مشکلات رفاهی مردم گام بردارد.
حجت الاسلام عباسی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دکتر قراباغی مسئول بسیج اساتید دانشگاه نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران و روز بسیج اساتید، در سخنانی روحیه جهادی و بسیجی را در توسعه، تعالی و مدیریت کشور تاثیرگذار و پیش برنده دانستند.

در پایان مراسم نیز جلسه هیات رئیسه با حضور و سخنرانی مهندس اسماعیلی تشکیل گردید.
مراسم تکریم و معارفه دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه ملایر برگزار شد. 1401/3/31 سه‌شنبه
مراسم تکریم و معارفه دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه ملایر برگزار شد.
مراسم تکریم دکتر افتخاری دبیر سابق و معارفه دکتر آتله خانی دبیر جدید هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه ملایر برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر افتخاری گزارشی از عملکرد دفتر هم اندیشی در دوره گذشته ارائه نمود و گفت: در زمان همه گیری ویروس کرونا، دوره های دانش افزایی از جمله اندیشه سیاسی بصورت مجازی برگزار گردید. وی همچنین بر استفاده از ظرفیت های همکاران هیات علمی و فراهم آوردن زمینه تعامل بین ایشان در موضوعات مختلف تاکید کرد.
دکتر آتله خانی دبیر هم اندیشی اساتید ضمن تقدیر از زحمات دکتر افتخاری ابراز امیدواری نمود با با دعای خیر بتوانیم قدمی در اعتلای این رسالت برداریم
در ادامه دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه  ضمن تشکر از دکتر افتخاری که از سال ۸۷ در حوزه های مختلف با دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری همکاری کردند، گفت: کار کردن در عرصه دفتر هم اندیشی بسیار ارزشمند و فعالیت ها در این حوزه خالصانه است و قابل قیاس با دیگر مسئولیت ها نیست. وی همچنین از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به سبب ایجاد شرایط همکاری هیآت علمی با این ارگان تقدیر نمود و با اشاره به رعایت منویات رهبر در مجرای دفتر هم اندیشی دانشگاه گفت: مدیریت و ایجاد فضای فرهنگی و اعتلای آن وظیفه دفتر هم اندیشی است و  استفاده از ظرفیت ها و همکاری حوزه معاونت فرهنگی و مجموعه بسیج اساتید، بسیار مثبت و موثر است.
در پایان مراسم حجت الاسلام والمسلمین عباسی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه از حضور عزیزان در این مراسم قدردانی نمود و با قرائت حدیثی از امام صادق علیه السلام گفت: اگر شکر گزار باشید خداوند برکت و زیادی به شما می دهد. وی همچنین از دبیران کنونی و گذشته دفتر هم اندیشی اساتید تشکر و قدردانی کرد و گفت: دلخوش نبودن به این پستها نشان دهنده اخلاق، منش و تربیت اسلامی شخص است.
وی در پایان بیان داشت: رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) خطاب به اساتید گفتند که همت را بر تربیت جوان انقلابی بگذارید و با اشاره به تعبیر دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از بیانات رهبری گفت: فرمانده فرمان داده و ما باید تمکین کنیم.
دانشگاه ملایر همه امکانات لازم را برای آموزش و پژوهش داوطلبان این استان و شهرستان به منظور تحصیل در اختیار دارد، به جای انتخاب دانشگاه های دیگر، دانشگاه ملایر را برای تحصیل انتخاب کنید 1401/3/28 شنبه
سرپرست دانشگاه ملایر در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه:دانشگاه ملایر همه امکانات لازم را برای آموزش و پژوهش داوطلبان این استان و شهرستان به منظور تحصیل در اختیار دارد، به جای انتخاب دانشگاه های دیگر، دانشگاه ملایر را برای تحصیل انتخاب کنید
دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه ملایر بعنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ملایر با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مصطفی چمران، به تشریح اهداف و سیاست های دانشگاه ملایر پرداخت. دکتر محمدی منش ضمن تبریک هفته بسیج اساتید افزود: دانشگاه ملایر دومین دانشگاه جامع استان است که تمامی امکانات لازم برای تحقیق و پژوهش را در اختیار دارد و از سطح علمی خوبی برخوردار است. وی  گفت: دولت سیزدهم، امیدها را در دل مردم زنده کرده است و ما در دانشگاه تلاش می کنیم که خدمات دهی دانشگاه به جامعه افزایش یابد. سرپرست دانشگاه ملایر سیاست دانشگاه را در این دوره ارائه خدمت به کشاورزان، تولید کنندگان و صنایع با اولویت استان و شهرستان و کشور عنوان کرد و افزود: نباید خدمات آموزشی و پژوهشی دانشگاه محدود به مقالات و پژوهش های کاغذی باشد و باید از توان 170 استاد این دانشگاه برای متحول کردن صنایع و رفع مشکلات و نیازهای مردم، تولید کنندگان و صنایع استفاده کرد. دکتر محمدی منش گفت: سیاست ما این است و باید همه دست به دست هم بدهیم تا دانشگاه منجر به رفع نیازهای کشور شود.
سرپرست دانشگاه ملایر با اشاره به اینکه هفت نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر در جمع دو درصد برترین های دنیا قرار دارند گفت: دانشگاه ملایر همه امکاناتی که بزرگترین دانشگاه ها برای آموزش و بخش عمده ای از پژوهش نیاز دارند در اختیار اساتید و دانشجویان قرار داده است و لزومی ندارد که فرزندان این شهرستان به دانشگاه های دیگر برای تحصیل مراجعه کنند.
دکتر محمدی منش با برشمردن مزایای تحصیل در محل زندگی، از شهروندان ملایری خواست تا دانشگاه ملایر را برای تحصیل انتخاب کنند. وی مزایای تحصیل در دانشگاه محل زندگی را کاهش هزینه های تحصیل برای خانواده، کاهش هزینه های دولت، خدمت رسانی جوانان برای توسعه شهر خود و ایجاد فرصت برای حضور در کنار خانواده و توسعه شهرستان عنوان کرد.
سرپرست دانشگاه ملایر در ادامه با ارائه گزارش عملکرد چهار ماه گذشته گفت: دانشگاه ملایر در امر بازگشایی و حضوری شدن بعنوان پیشرو دانشگاه های کشور مطرح شد و این افتخار برای دانشگاه ملایر در نتیجه زحمات همه مسئولان دانشگاه، شهرستان و استان اتفاق افتاده است. دکتر محمدی منش بر این اساس از امام جمعه محترم شهرستان، علما و روحانیت و حوزه های علمیه، استاندار همدان و فرماندار شهرستان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، شهرداری و شورای شهر، فرماندهان سپاه، نیروی انتظامی، سربازان گمنام امام زمان (عج)، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علوم قرآن و حدیث، اداره ورزش و جوانان و اداره اوقاف و جوانان که با حمایت ها و همراهی های خود منجر به رفع مشکلات دانشگاه در حضوری کردن آموزش شد تقدیر و تشکر کرد. وی گفت این همراهی و همکاری در دولت سیزدهم و مسئولان شهرستان قابل ستایش است و نوید بخش ایجاد فرصت های بالایی برای رشد و توسعه دانشگاه، شهرستان و استان خواهد بود.
هفتمین نشست سالانه و انتخابات شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی برگزار شد. 1401/3/28 شنبه
هفتمین نشست سالانه و انتخابات شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی برگزار شد.
هفتمین نشست سالانه کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با قرائت پیام رئیس جمهور و حضور جمعی از مسئولان کشوری برگزار شد.
در این نشست که جمعی از اساتید دانشگاه ملایر نیز حضور داشتند، حجت الاسلام و المسلمین دکتر رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دکتر محسن رضایی معاون اقتصادی دولت، دکتر علی باقری معاون سیاسی وزیر خارجه، دکتر علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی سخنرانی و در خصوص مسائل مختلف و مرتبط با فعالیت های خود گزارش هایی را ارائه کردند.
در این نشست 600 استاد از دانشگاه های سراسر کشور حضور داشتند و به بررسی چالش ها و مشکلات کشور و راهکارهای برون رفت از آن پرداختند.  
در پایان این نشست و بعد از برگزاری برنامه‌ها و سخنرانی‌های افتتاحیه، انتخابات شورای مرکزی کانون دانشگاهیان برگزار شد که دکتر ابراهیم محمدی منش سرپرست دانشگاه ملایر به عنوان دبیر هیات نظارت بر برگزاری انتخابات شورای مرکزی انتخاب شد و اساتید شرکت کننده از دانشگاه ملایر نقشی برجسته ای در برگزاری این انتخابات ایفا کردند.
ارتقا مرتبه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر 1401/3/24 سه‌شنبه
ارتقا مرتبه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر
در نشست هیأت ممیزه دانشگاه بوعلی سینا که روز دوشنبه 23 خرداد 1401 برگزار گردید، اعضای محترم هیأت ممیزه پس از بررسی های تخصصی انجام شده به ارتقاء دکتر مجتبی یاری از اعضای هیأت علمی گروه علوم دامی، از استادیاری به دانشیاری رای مثبت دادند.
برای نخستین بار دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه ملایر در این جلسه با حق رای حضور داشت و بزودی علاوه بر این حق رای یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه نیز بعنوان عضو هیأت ممیزه در جلسات حضور خواهد داشت.
ضمن عرض تبریک به ایشان، توفیقات روز افزون اساتید دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت داریم.
دفتر ریاست و روابط عمومی
دکتر مجتبی یاری
دیدار هیات رئیسه دانشگاه با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ملایر 1401/3/23 دوشنبه
دیدار هیات رئیسه دانشگاه با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ملایر
روز یکشنبه 22 خرداد هیات رئیسه دانشگاه با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ملایر، با ایشان دیدار و گفتگو نمودند.
در ابتدای جلسه دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه گزارش جامعی از روند بازگشایی و آموزش حضوری دانشگاه ارائه کرد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین برقراری حدیثی از امام صادق (ع) قرائت و سپس به رعایت اخلاص در امور سفارش نمود. وی همچنین افزود: باعث مباهات است که الحمدلله افرادی زمامدار امور هستند که این موارد سرلوحه کار و برنامه ریزی آتی ایشان است و کارنامه درخشان دانشگاه ملایر در تربیت دانشجویان و فرهیختگان گویای این مدعی است.
 
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
سه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ارتباط با صنعت برگزیده شدند.
انتخاب طرح هیأت علمی دانشگاه ملایر با عنوان ساخت ابرخازن ها بر پایه مواد کربنی متخلخل سنتزی به منظور ارائه در نمایشگاه فناوری های نوپدید و آینده نگر
افتخاری دیگر برای دانشگاه ملایر در سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
نماد اعتماد الکترونیکی دانشگاه ملایر
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

تماس با ما

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 84621-65741

تلفن: 32456518-81-98

pr[at]malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید