جمعه 15 مهر 1401   09:48:28
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
راهنمای دانشجویان جدیدالورود مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی 1401/6/29 سه‌شنبه
راهنمای دانشجویان جدیدالورود مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی
ضمن عرض تبریک به مناسبت قبولی در دانشگاه ملایر و آرزوی توفیق روزافزون به اطلاع پذیرفته شدگان می رساند فرآیند ثبت نام خود را مطابق اطلاعیه های موجود در صفحه راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر به آدرس https://malayeru.ac.ir/st-register ، پیگیری و اقدام نمائید. کلیه اطلاعات مورد نیاز دانشجویان ورودی جدید در صفحه « راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر » درج شده و قابل دسترسی است.
(جهت مشاهده آخرین اطلاعیه های پذیرفته شدگان کلیک کنید:https://malayeru.ac.ir/st-register)
اولین جلسه کمیته عملی، فناوری، توانمندسازی و تجاری سازی شهرستان در دانشگاه ملایر برگزار شد. 1401/7/12 سه‌شنبه
اولین جلسه کمیته عملی، فناوری، توانمندسازی و تجاری سازی شهرستان در دانشگاه ملایر برگزار شد.
اولین جلسه کمیته عملی، فناوری، توانمندسازی و تجاری سازی شهرستان ملایر در روز سه شنبه 12 مهرماه 1401 در سالن جلسات ساختمان مرکزی دانشگاه ملایر برگزار شد.
در این جلسه با بررسی وضعیت واحدهای نوآور و شاخص های دانش بنیان در دستگاههای اجرایی به عنوان اولین دستور جلسه آغاز شد. با صحبت هایی که اعضای کمیته در این خصوص داشتند، مشخص شد که شهرستان خلاء جدی در زمینه نوآوری و دانش بنیانی در سطوح تولیدی شهرستان وجود دارد که عمده مشکل در زمینه مشکلات مالیاتی و تعهدات ارزی است که واحدهای تولیدی دیگر نگاهی به نوآوری ندارند.
قرار بر این شد که مرکز رشد شهرستان با همکاری دانشگاه ملایر سطوح گفتمانی و توجیهی حرکت به سمت نوآوری را برنامه ریزی کنند و همچنین مدیران اجرایی شهرستان پیگیر رفع مشکلات واحدهای تولیدی باشند. همچنین با معرفی سامانه نان (نظام ایده ها و نیازها) به اعضای کمیته از طرف معاونت پژوهش و فناوری قرار بر این شد که برای مستندسازی مشکلات واحدهای تولیدی و همچنین ایده های مطرح شده این سامانه مورد استفاده اعضا قرار گیرد.
در پایان جلسه ضمن استقبال اعضای کمیته از برگزاری چنین جلساتی در شهرستان پیشنهاد شد که جلسات به صورت تخصصی تر برگزار شده تا بتوان از تصمیماتی دقیق تر و اجرایی تر اتخاذ شود.
اطلاعیه شماره 3 پذیرش دانشجویان در سراهای دانشجویی 1401/7/12 سه‌شنبه
اطلاعیه شماره 3 پذیرش دانشجویان در سراهای دانشجویی
به اطلاع دانشجویان عزیزی که موفق به ثبت درخواست خوابگاه در سامانه بوستان و اخذ کد ۴ رقمی از تاریخ ۲۰ مرداد لغایت ۱۱ مهر نشده اند می رساند، از حضور در فرآیند ثبت نام در تاریخهای مشخص شده، جداً خودداری فرمائید.
این عزیزان میتوانند در تاریخهای ۲۱ و ۲۲ مهرماه در سامانه بوستان ثبت درخواست خوابگاه و کد ۴ رقمی را دریافت نمایند.
در صورت امکان جهت پذیرش این عزیزان، متعاقباً اطلاعیه صادر خواهد شد.
جلسه کمیته علمی-بین المللی مبل و منبت شهرستان ملایر در دانشگاه برگزار شد 1401/7/11 دوشنبه
جلسه کمیته علمی-بین المللی مبل و منبت شهرستان ملایر در دانشگاه برگزار شد
جلسه کمیته علمی-بین المللی مبل و منبت شهرستان ملایر با حضور مسئولین، مدیران و اساتید دانشگاه، رؤسا و مدیران دانشگاه ها و ادارات شهرستان و فعالین حوزه مبل و منبت در سالن جلسات ساختمان شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر محمدی منش ضمن عرض خیر مقدم خدمت مدعوین،به اهمیت نقش و مسئولیت دانشگاه در حوزه صنعت مبل و منبت اشاره نمود و گفت: در راستای ارتباط موثردانشگاه با جامعه و صنعت، اقداماتی به منظور جذب هئیت علمی مرتبط و دانشجویان در رشته های تخصصی مبل و منبت صورت گرفته
است .
همچنین رئیس دانشگاه ملایر چند پیشنهاد از جمله تشکیل کمیته تحقیقاتی جهت جمع آوری اطلاعات مورد نیاز و ارائه به کمیته علمی، برگزاری همایش ایده های برتر توسط دانشگاه ملایر، برگزاری همایش شهرداران و مسئولین شهرها و روستاهای جهانی و ملی در حوزه مبل و منبت ایران با هماهنگی ادارات مطبوع و تشکیل جلسه ای با حضور تولید کنندگان مبل و منبت و مسئولین شهرستان به منظور تائید و اجرا ارائه کرد.
در پایان جلسه آقای جلیلی رئیس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری، دکتر قاسمی آقباش مسئول راه اندازی مرکز تحقیقات پیشرفته مبل و منبت دانشگاه، خانم دکتر جهانیان رئیس دانشگاه پیام نور ملایر، مهندس عسگری رئیس مرکز رشد شهرستان با ارائه گزارشاتی از عملکرد حوزه مطبوع خود، نقطه نظرات و پیشنهاداتی به منظور توسعه این صنعت بیان کردند.
اطلاعیه شماره 2 پذیرش دانشجویان در سراهای دانشجویی دانشگاه ملایر 1401/7/11 دوشنبه
اطلاعیه شماره 2 پذیرش دانشجویان در سراهای دانشجویی دانشگاه ملایر
بسم الله الرحمن الرحیم
با آرزوی سلامت و سعادت برای شما و خانواده محترمتان، برنامه پذیرش در سراهای دانشجویی (از ساعت 8:30 تا 15:30 در محل پژوهشکده انگور و کشمش) به شرح ذیل می‌باشد:
 - دانشجویان دوره روزانه(پسر) و دوره روزانه و شبانه(دختر)
 *ورودی ۱۴۰۰(کلیه رشته‌ها) و ورودی 1399(فقط مختص رشته‌های زبان و ادبیات انگلیسی، روانشناسی، حقوق و علوم تربیتی) روز شبنه مورخ 16 مهر 1401
 *ورودی ۱۳۹۹(کلیه رشته ها) روز یکشنبه مورخ 17 مهر 1401
 *ورودی‌های 1398 و 1397 (کلیه رشته ها) روز دوشنبه مورخ 18 مهر 1401
 *ورودی 1401 (رشته های زبان و ادبيات انگليسي، مديريت کسب و کار، روانشناسي، حقوق، علوم تربيتي، فیزیک، زيست شناسي گياهي، زيست فناوري، ميکروبيولوژي، شيمي کاربردي، مهندسي اپتيک وليزر، آمار، رياضيات و کاربردها، علوم کامپيوتر) روز سه شنبه مورخ 19 مهر 1401
* ورودی 1401 (رشته‌های علوم ورزشی،مهندسي برق، مهندسي کامپيوتر، مهندسي مواد و متالورژي، مهندسي مکانيک، مهندسي معدن ، مهندسي معماري ، مهندسي عمران، علوم و مهندسي محيط زيست، علوم و مهندسي شيلات، مهندسي طبيعت، مهندسي صنايع مبلمان مهندسی فضای سبز، مهندسي توليد و ژنتيک گياهي، علوم و مهندسي خاک، مهندسي علوم دامي، علوم و مهندسي باغبانی) * روز چهارشنبه مورخ 20 مهر 1401
نکات مهم:
1- دانشگاه امکان اختصاص خوابگاه به دانشجویانی که در سامانه بوستان ثبت نام نکرده و فاقد کد چهار رقمی ثبت درخواست خوابگاه می‌باشند و همچنین دانشجویانی که خارج از برنامه زمان بندی فوق مراجعه می کنند را ندارد. بنابراین از مراجعه خارج از برنامه زمانبندی فوق جداً خود داری فرمایید.
2- در خصوص اسکان دانشجویان پسر (شبانه و ورودی 1396) در صورت امکان متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.
*ارائه کارت واکسن دیجیتال با رعایت دریافت واکسن حداکثر ۶ ماه نسبت به دوز قبلی الزامی است.
*دانشجویان گرامی می‌توانند جهت ثبت سفارش غذا به سامانه تغذیه مراجعه نمایند.
*دانشجویان گرامی برای اطلاع از برنامه‌ کلاس‌ها به اطلاعیه‌های آموزشی توجه داشته باشند.
 
اطلاعیه تحویل خوابگاه ها و شروع کلاس ویژه دانشجویان جدیدالورود (1401) 1401/7/11 دوشنبه
اطلاعیه تحویل خوابگاه ها و شروع کلاس ویژه دانشجویان جدیدالورود (1401)
  1. تحویل خوابگاه به دانشجویان غیر بومی ( جدیدالورود 1401)
به اطلاع می رساند استقبال از دانشجویان نو ورود غیر بومی، تحویل کارت دانشجویی و تحویل خوابگاه به این عزیزان (صرفا دانشجویانی که در سامانه بوستان برای خوابگاه تقاضای خود را  ثبت نموده اند)  فقط در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 19 و 20 مهرماه به شرح زیر برگزار می گردد:
سه شنبه 19 مهرماه 1401
(دانشجویان غیر بومی متقاضی خوابگاه)
زبان و ادبيات انگليسي، مديريت کسب و کار، روانشناسي، حقوق، علوم تربيتي،  فیزیک، زيست شناسي گياهي، زيست فناوري، ميکروبيولوژي، شيمي کاربردي، مهندسي اپتيک وليزر، آمار، رياضيات و کاربردها، علوم کامپيوتر
چهارشنبه 20 مهرماه 1401
(دانشجویان غیر بومی متقاضی خوابگاه)
علوم ورزشی،مهندسي برق، مهندسي کامپيوتر، مهندسي مواد و متالورژي، مهندسي مکانيک، مهندسي معدن ، مهندسي معماري ، مهندسي عمران،  علوم و مهندسي محيط زيست، علوم و مهندسي شيلات، مهندسي طبيعت، مهندسي صنايع مبلمان
مهندسی فضای سبز، مهندسي توليد و ژنتيک گياهي، علوم و مهندسي خاک، مهندسي علوم دامي، علوم و مهندسي باغبانی
تذکر مهم: دانشگاه امکان اختصاص خوابگاه به دانشجویانی که در سامانه بوستان ثبت نام نکرده اند و دانشجویانی که خارج از برنامه زمان بندی فوق مراجعه می کنند، ندارد. بنابراین از مراجعه خارج از برنامه زمانبندی فوق جداً خود داری فرمایید.
 
  1. زمان تشکیل کلاس های دانشجویان جدیدالورود (1401)
کلاس های درس برای ورودی های جدید (1401) از 23 مهر برگزار می گردد و تکمیل ثبت نام و تحویل کارت به دانشجویان بومی تمامی رشته ها در این روز انجام می‌شود.
 
مراسم عطر افشانی و غبار روبی حرم مطهر شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد. 1401/7/10 یکشنبه
مراسم عطر افشانی و غبار روبی حرم مطهر شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.
مراسم عطر افشانی و غبار روبی حرم مطهر شهدای گمنام دانشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، تجدید میثاق با آرمانهای شهدا و شروع سال تحصیلی در روز شنبه مورخ ۹ مهر با حضور اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را عنایات ویژه حضرت حق، جانفشانی شهدا و واقع نگری و درایت رهبر انقلاب (مد ظله العالی) برشمرد.
در ادامه نشست جامعه ایثارگران دانشگاه با اعضای هیئت رئیسه و با حضور حجت الاسلام والمسلمین فراهانی برگزار گردید و ضمن بیان نظرات و خاطرات دوره دفاع مقدس از این عزیزان تقدیر به عمل آمد.
چاپ مقاله دکتر مجید دکامین از اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی در مجله  JOURNAL OF CLEANER PRODUCTION 1401/7/9 شنبه
چاپ مقاله دکتر مجید دکامین از اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی در مجله JOURNAL OF CLEANER PRODUCTION
مقاله دکتر مجید دکامین از اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی و همکار ایشان با عنوان
" Sustainability assessment of corn production in conventional and conservation tillage systems"
در مجله JOURNAL OF CLEANER PRODUCTION که براساس ضریب تاثیر جزء 10 درصد برتر گروه موضوعی می باشد به چاپ رسیده است. این موفقیت را خدمت ایشان تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون را از خداوند منان برای این عزیزان خواستاریم.
معاونت پژوهشی و فناوری
پیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی 1401/6/30 چهارشنبه
پیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی
دکتر محمدی منش رئیس دانشگاه در پیامی فرارسیدن سال جدید تحصیلی را به همه اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان تبریک گفت. در متن این پیام آمده است:
ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ ﴿۱
قسم به قلم و آنچه می نویسد و سپاس بی پایان خدای متعال را که به انسان نعمت تفکر و اندیشه عطا فرمود تا شاهد رشد و تعالی او باشد.
بدین وسیله آغاز سال تحصیلی جدید را به اساتید، یاوران علمی و دانشجویان تبریک و تهنیت عرض نموده، حضور پرشور شما دانشگاهیان پرتلاش و آینده ساز کشور را در دانشگاه ملایر گرامی می دارم.
سال تحصیلی جدید در حالی آغاز می شود که پس از گذشت بیش از 3 سال، مهر ماه و مطلع سال تحصیلی را با حضور گرم دانشجویان، اساتید و کارکنان در کنار هم خواهیم بود و این طراوت و شادابی حضور، کانون دانشگاه را پویاتر و سرزنده تر از قبل نوید می دهد.
از سوی دیگر تقارن بهار تعلیم و تربیت با هفته گرامیداشت دفاع مقدس همه ما را به قدم برداشتن در راه اعتلای علمی و پیشرفت فنی کشور عزیزمان مصمم تر می نماید، چونان زمانی که شهدا و رزمندگان در مسیر عزت و سرافرازی از جان خویش گذشتند تا امنیت و آزادی در ایران اسلامی جاری باشد.
عزت، افتخار و سربلندی ملت و کشور عزیزمان، ایران اسلامی را به همراه بهروزی و سعادت همه شما عزیزان از درگاه خداوند متعال خواستارم.
ابراهیم محمدی منش
رئیس دانشگاه ملایر
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
موفقیت دانشجوی رشته روانشناسی دانشگاه ملایر در کسب رتبه اول آزمون وزارت بهداشت و آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱
سه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ارتباط با صنعت برگزیده شدند.
انتخاب طرح هیأت علمی دانشگاه ملایر با عنوان ساخت ابرخازن ها بر پایه مواد کربنی متخلخل سنتزی به منظور ارائه در نمایشگاه فناوری های نوپدید و آینده نگر
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
نماد اعتماد الکترونیکی دانشگاه ملایر
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

تماس با ما

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 84621-65741

تلفن: 32456518-81-98

pr[at]malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید