پنجشنبه 14 اسفند 1399   15:05:07
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
1399/11/10 جمعه
راهنمای دانشجویان جدیدالورود و راه های ارتباط با دانشگاه ملایر

به اطلاع دانشجویان و مراجعین محترم می رساند:

 به منظور تماس با گروه های آموزشی و بیان سوالات مرتبط با گروه، از پست الکترونیک مدیران گروه ها استفاده نمایند.

به منظور بیان سوالات و مسائل آموزشی، از طریق واتساپ برای کارشناسان آموزش دانشکده ها پیام ارسال نمائید.
اطلاعات تماس آموزش دانشکده ها
ردیف دانشکده شماره واتساپ
1 منابع طبیعی و محیط زیست 09181501408
2 عمران و معماری 09335875432
3 علوم پایه 09034701591
4 فنی و مهندسی 09029465600
5 علوم ریاضی و آمار 09183507614
6 ادبیات و علوم انسانی 09187281239
7 کشاورزی 09183531491

همچنین اطلاعات مورد نیاز دانشجویان ورودی جدید در صفحه «
راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر » درج شده و قابل دسترسی است. (صفحه راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه ملایر: https://malayeru.ac.ir/st-register )
1399/12/13 چهارشنبه
راهنمای آزمون ورودي دوره دکتري Ph.D(نيمه متمرکز) سال۱۴۰۰ - حوزه دانشگاه ملایر
به اطلاع داوطلبان شرکت کننده آزمون ورودي دوره دکتري Ph.D(نيمه متمرکز) سال۱۴۰۰- حوزه دانشگاه ملایر می رساند شیوه نامه، محل و زمان برگزاری آزمون به شرح زیر می باشد:  
* زمان برگزاری: روز جمعه 15 اسفند 1399

* محل برگزاری آزمون: دانشگاه ملایر به آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک
حوزه های آزمون
صبح جمعه
15 اسفند
حوزه خواهران: سالن ورزشی شهید ساکی
حوزه برادران: دانشکده ادبیات و علوم انسانی
شروع فرآیند آزمون: ساعت 8 صبح (درب ورودی حوزه ها ساعت 8 بسته خواهد شد)
 
* شایان ذکر است باجه رفع نقص از روز چهارشنبه 13 اسفند ماه از ساعت 8:30 الی 12 و 14 الی 17 در ساختمان مرکزی دانشگاه دایر می باشد. تلفن: 32355413


تذکرات مهم:
* داوطلبان موظفند هنگام شرکت در جلسه آزمون مقررات عمومی زیر را دقیقاً رعایت کنند.
1- با توجه به شیوع ویروس کرونا و تبعات آن برای شما داوطلبان گرامی، لازم است شرایط خاص اعلام شده از سوی سازمان سنجش را مدنظر قرار داده و تمهیدات لازم و اصول بهداشتی را به منظور حضور مطلوب در حوزه برگزاری آزمون رعایت نمایند.
2- خواهشمند است داوطلبین گرامی و خانواده های عزیز آنها با توجه به شیوع ویروس کرونا و براساس دستورالعمل های بهداشتی، جهت جلوگیری از ازدحام در ساعات اولیه شروع فرایند آزمون به دانشگاه ملایر (حوزه برگزاری آزمون) مراجعه و حضور خود را به دقایق پایانی شروع فرایند آزمون موکول ننمایند.
3- داوطلبین عزیز با رعایت دستورالعمل های بعداشتی و همراه داشتن ماسک و کلیه وسایل شخصی و در صورت امکان با کمترین تعداد همراه به حوزه برگزاری آزمون مراجعه نمایند.
4- از آوردن کتاب، جزوه، یادداشت، ماشین حساب، تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند به جلسه خودداری کنند.                                          
5- در نوشتن و پرکردن مستطیلهای مربوط به هر سوال تستی در پاسخنامه ها، فقط از مداد سیاه نرم پررنگ استفاده کنند.
6- در حین امتحان، با دیگر داوطلبان حرف نزنند و به پاسخنامه داوطلبان دیگر نگاه نکنند و آرامش جلسه را حفظ کنند.
7- از رد و بدل کردن هر گونه وسیله از قبیل مداد، پاک کن، تراش و ... جدا خودداری نمایند در غیر این صورت به عنوان متخلف تلقی شوند.
8- از دستورهایی که به وسیله مسئولین اجرایی آزمون یا از طریق بلندگو داده میشود پیروی کنند.
9- پاسخنامه های خود را تمیز و بدون تاخوردگی نگاه داشته و تحویل دهند.


ضمنا به اطلاع عوامل اجرایی آزمون می رساند:

* خواهشمند است با توجه به شیوع ویروس کرونا، عوامل اجرایی محترم دستورالعمل بهداشتی ابلاغ شده از سوی سازمان سنجش که پیوست می باشد را به دقت مطالعه نموده و تمهیدات لازم و اصول بهداشتی را به منظور برگزاری مطلوب آزمون رعایت نمایند.
* سرویس عوامل اجرایی آزمون ساعت 6:45 صبح از میدان امام خمینی (ره) به سمت دانشگاه حرکت خواهد کرد.
* حضور عوامل اجرایی قبل از ساعت 7:00 صبح در محل آزمون ضروری می باشد.
* همراه داشتن تلفن همراه، پیجر و سایر وسایل ارتباطی برای داوطلبان و عوامل اجرایی اکیدا ممنوع می باشد.
* همچنین دفترچه اصول اجرایی آزمون سراسری و راهنمای مبارزه با ویروس کرونا به پیوست قابل دسترس می باشد.
خواهشمند است ضمن مطالعه دقیق بخش های مرتبط با مسئولیت خود به سایت  https://salamat.gov.ir/login  مراجعه و نسبت به تکمیل فرم اینترنتی مذکور اقدام نمائید.

ستاد برگزاری آزمون در دانشگاه ملایر 

 
1399/12/10 یکشنبه
شاخص - نشریه خبری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ملایر
1399/12/5 سه‌شنبه
نشست علمی و تخصصی پویش ملی هم کاشت با هدف ترویج حفظ محیط زیست و منابع طبیعی
نشست علمی و تخصصی پویش ملی هم کاشت با هدف ترویج حفظ محیط زیست و منابع طبیعی  با حضور معاونت فرهنگی و اجتماعی، مدیر کل منابع طبیعی استان همدان، مدیر فرهنگی و کارشناسان حوزه فرهنگی ، اساتید و مدیران گروه های آموزشی دانشکده های منابع طبیعی و کشاورزی دانشگاه ملایر و کارشناسان بخش منابع طبیعی استان همدان و شهرستان ملایر در روز شنبه در سالن جلسات ساختمان مرکزی دانشگاه ملایر برگزار گردید.
در این نشست و گفتگوی علمی دو طرف به اهمیت موضوع اکوسیستم های طبیعی، منابع آب های سطحی و زیرزمینی، نگرانی از کانون ریزگردها و گسترش بخش های بیابانی در استان، نقاط قوت و ضعف و فرصت و تهدیدهای احتمالی در بخش های اجرایی و دانشگاهی، تقویت ارتباطات علمی و حضور و مشارکت اعضای هیات علمی در طرح ها و کمیسیون های اجرایی اداره کل منابع طبیعی استان با هدف ترویج مفاهیم منابع طبیعی و حفظ آب و خاک در شرایط تغییر اقلیم، برنامه ریزی در جهت افزایش آگاهی در سطح جامعه و دانشگاه  ارتقا سطح دانش کاربران شهری و روستایی اشاره و تاکید نمودند.
در پایان مقرر گردید دو طرف دانشگاه و اجرا نسبت به معرفی اولویت های پژوهشی و اجرایی و گزارش عملکرد علمی و عملیاتی در سال ۹۹ برای طرفین اقدام نمایند. همچنین هر سال در شروع سال تحصیلی جدید در هفته اول مهر ماه نشست علمی، سخنرانی های انگیزشی و برنامه های آموزشی برای آشنایی دانشجویان نو ورود با فرهنگ منابع طبیعی و محیط زیست برگزار گردد و روزهای مهم ملی و بین المللی در طول سال همراه با جلسات هم فکری و سخنرانی های علمی و اجرایی پر رنگ شود. لازم به ذکر است امسال پویش ملی هم کاشت با هدف کاشت صد هزار  نهال در روز درختکاری در دانشگاه های کشور در  سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ برنامه ریزی شده است.
علاوه بر تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت عتف و سازمان جنگل ها و مراتع کشور، دانشگاه ملایر هم اقدام به برگزاری این نشست در اولین روزهای اسفند ماه ۹۹ و عقد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ملایر و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان نموده است. بر همین اساس هفته منابع طبیعی در اواسط اسفند ماه و همزمان با روز درختکاری و با برگزاری سخنرانی های علمی اساتید دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست، برگزاری مسابقات هنری، فیلم و عکاسی از طبیعت و کاشت نهال در دانشگاه ملایر برگزار خواهد شد.
1399/11/28 سه‌شنبه
محققان برتر دانشگاه ملایر بر اساس فهرست اعلام شده دانشگاه استنفورد
بر اساس گزارش مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در لیست منتشر شده دانشگاه استنفورد (Stanford) بر مبنای تعداد و کیفیت پژوهش های محققان دانشگاهی، اسامی پنج عضو هیات علمی دانشگاه ملایر نیز معرفی شده است.
دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای اساتید محترم، کسب این دستاورد علمی را به ایشان و دانشگاهیان دانشگاه ملایر تبریک عرض می نماید.
دکتر مهیار یوسفی
گروه مهندسی معدن
دکتر فرشید میرزائی
گروه ریاضی
دکتر مهدی کزازی
گروه مهندسی مواد و سرامیک
دکتر داریوش سوری
گروه فیزیک
دکتر محمود مرادی
گروه مکانیک

 
1399/11/21 سه‌شنبه
پیام دانشگاهیان دانشگاه ملایر به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی
بسم الله الرحمن الرحیم
«أَنْزَلَ مِنَ السَّماءِ ماءً فَسالَتْ أَوْدِيَةٌ بِقَدَرِها فَاحْتَمَلَ السَّيْلُ زَبَداً رابِياً وَ مِمَّا يُوقِدُونَ عَلَيْهِ فِي النَّارِ ابْتِغاءَ حِلْيَةٍ أَوْ مَتاعٍ زَبَدٌ مِثْلُهُ كَذلِكَ يَضْرِبُ اللَّهُ الْحَقَّ وَ الْباطِلَ فَأَمَّا الزَّبَدُ فَيَذْهَبُ جُفاءً وَ أَمَّا ما يَنْفَعُ النَّاسَ فَيَمْكُثُ فِي الْأَرْضِ كَذلِكَ يَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثالَ؛
«از آسمان آبى فرو فرستاد پس رودخانه ‌هايى به اندازه گنجايش خودشان روان شدند و سيل كفى بلند روى خود برداشت و از آنچه براى به دست آوردن زينتى يا كالايى در آتش مى‌ گدازند هم نظير آن كفى برمى ‌آيد خداوند حق و باطل را چنين مثل مى‌ زند اما كف بيرون افتاده از ميان مى ‌رود ولى آنچه به مردم سود مى ‌رساند در زمين (باقى) مى‌ ماند خداوند مثلها را چنين مى‌ زند.»
یوم الله بیست و دوم بهمن، عید تجلی شکوهمند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر تردید و اسارت اخلاق در زندان مستکبران و در روزگار وحشت شرافت و شعور در هیاهوی بی خردان و مستبدان، با انقلاب ارزشی و فرهنگی خویش، شاعرانه ترین صفحه‌ی زریّن عزت و سربلندی و استقلال را در کتاب تاریخ انقلاب های بشری گشودند و صدای خداخواهی، معنویت و آزادی را در گوش جان جهانیان طنین‌انداز کردند. تبریک به ملت ایران برای عبور از همه دشمنی های سیاه استعمارگران و اخلاق ستیزان و بد عهدان. تبریک برای چهار دهه مقاومت در برابر تفرقه، جنگ، تحریم و تهاجم فرهنگی و استفاده از هیولاهای رسانه ای و فضاهای رنگین مجازی برای ترور و تخریب بی شرمانه مردم ، مسئولان و دلسوزان، سرداران و دانشمندان همیشه زنده عزیز کشور.
 امروز را در پای درخت تنومند انقلاب، دست در دستان هم چهل و دومین سالگشت پیروزی شکوهمند انقلاب را جشن می‌گیریم. افتخار این پیروزی را مدیون و مرهون خون شهدای عزیز وثمره مبارزات و پایداری امام (ره) و رهبری قاطع و مدبرانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تلاش و ایثارگری ملّت شریف ایران و یاران وفادار انقلابیم که همچنان با قدرت و امیدوار برای آینده ای بهتر تلاش می کنند.
دانشگاه ملایر فرا رسیدن یوم الله فرخنده و مبارک بیست و دوم بهمن، روز پیروزی انقلاب را به تمامی ملت شریف و شهید پرور ایران و به خصوص اساتید، کارکنان و دانشجویان عزیز دانشگاه ملایر تبریک و تهنیت عرض نموده و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و یارانش، استاد شهید فخری زاده و شهدای هسته ای، با آرمان‌های امام راحل (ره) و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تجدید میثاق می کند. امید است ایران سرفراز و جوانان غیورش با همدلی و وحدت در عرصه علم و سازندگی، رو به سوی افق‌های روشن و متعالی پیشرفت حرکت نموده و با توجه جدی به تهذیب اخلاق، خود سازی، تعلیم و تربیت و استقلال و اقتدار ، در آینده ای نزدیک به قله های توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جهان دست یابند.
دانشگاهیان دانشگاه ملایر

 
1399/11/15 چهارشنبه
تقدیر از بانوان دانشگاه ملایر به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن
در مراسمی که به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن در دانشگاه ملایر برگزار گردید، امروز ۱۴ بهمن همزمان با سومین روز از ایام مبارک دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، هیات رییسه دانشگاه و مسولین محترم دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری ضمن تبریک به همه مادران و بانوان غیور و نجیب ایران اسلامی به رسم احترام و ادب از  بانوان و مادران دانشگاهی در دانشگاه ملایر تقدیر و با ارایه یک شاخه گل و اهدا کتاب  سپاسگزاری کردند.
 
پایش کووید 19 در دانشگاهبيشتر
ابلاغ سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه ای ضمن تشکر و قدردانی از روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و فناوری، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان برای اقدام های انجام شده، سیاست‌ها و راهبردهای نظام آموزش عالی کشور در مقابله با همه‌گیری کرونا را ابلاغ نمود.
خبرنامه آموزش عالی - ویژه نامه شماره 2 مقابله با ویروس کرونا
همایش ها و رویدادهابيشتر
دستاوردهای دانشگاهبيشتر
دسترسی سریع
1399/8/10 شنبه
تماس با ما

1398/8/4 شنبه

نشانی:ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر-اراک کدپستی: 95863-65719

تلفن: 33339841-81-98

pr@malayeru.ac.ir

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید