دوشنبه 13 تیر 1401   01:18:04
1398/7/10 چهارشنبه
اخبار دانشگاهبيشتر
گردهمایی و نشست هم اندیشی شهرداران و بخشداران جنوب استان همدان در دانشگاه ملایر برگزار شد. 1401/4/7 سه‌شنبه
گردهمایی و نشست هم اندیشی شهرداران و بخشداران جنوب استان همدان در دانشگاه ملایر برگزار شد.
گردهمایی و نشست هم اندیشی شهرداران و بخشداران جنوب استان همدان با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان، شهردار ملایر و شهرداران و بخشداران ناحیه جنوبی استان همدان به میزبانی شهرداری ملایر و در سالن همایش‌های دانشگاه ملایر برگزار شد.
در بخشی از این گردهمایی دکتر محمدی منش ضمن خوش آمدگویی و قدردانی از حسن همکاری شهرداری ملایر با دانشگاه، همکاری و هم افزایی ارگان های دولتی شهرستان با دانشگاه را بسترساز رشد، توسعه و ارتقاء شهرستان و دانشگاه ملایر برشمرد و از هرگونه همکاری با سایر ارگان ها استقبال نمود.
در ادامه این نشست کارگاه یک روزه آموزشی مدیریت پسماند برگزار گردید.
 
مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید برگزار شد 1401/4/1 چهارشنبه
مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید برگزار شد
مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، هیأت رئیسه و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه برگزار شد.
فرماندار ویژه شهرستان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و تبریک روز بسیج اساتید،  به شرایط جدید سیاسی نظامی منطقه اشاره کرد و افزود: نظام سلطه هم اکنون نظامی انفعالی است در حالیکه کشور ایران به برکت نظام جمهوری اسلامی نه تنها در خاور میانه، بلکه در دنیا تاثیرگذار است.
وی ادامه داد: اکنون همه ما موظف به دفاع و اعتلای اقتدار کشور هستیم و هم اکنون خط مقدم حراست از این مهم، معیشت و رفاه مردم است همانگونه که در دوران دفاع مقدس خط مقدم در چزابه و طلائیه و ... بوده است.
در ادامه جلسه دکتر محمدی منش با اشاره به وضعیت حساس کنونی گفت: تلاش بر این است در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت خدمتگزار، دانشگاه در مسیرارتباط علم با صنعت به کمک تولید ثروت، معیشت و رفع مشکلات رفاهی مردم گام بردارد.
حجت الاسلام عباسی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و دکتر قراباغی مسئول بسیج اساتید دانشگاه نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران و روز بسیج اساتید، در سخنانی روحیه جهادی و بسیجی را در توسعه، تعالی و مدیریت کشور تاثیرگذار و پیش برنده دانستند.

در پایان مراسم نیز جلسه هیات رئیسه با حضور و سخنرانی مهندس اسماعیلی تشکیل گردید.
مراسم تکریم و معارفه دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه ملایر برگزار شد. 1401/3/31 سه‌شنبه
مراسم تکریم و معارفه دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه ملایر برگزار شد.
مراسم تکریم دکتر افتخاری دبیر سابق و معارفه دکتر آتله خانی دبیر جدید هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه ملایر برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر افتخاری گزارشی از عملکرد دفتر هم اندیشی در دوره گذشته ارائه نمود و گفت: در زمان همه گیری ویروس کرونا، دوره های دانش افزایی از جمله اندیشه سیاسی بصورت مجازی برگزار گردید. وی همچنین بر استفاده از ظرفیت های همکاران هیات علمی و فراهم آوردن زمینه تعامل بین ایشان در موضوعات مختلف تاکید کرد.
دکتر آتله خانی دبیر هم اندیشی اساتید ضمن تقدیر از زحمات دکتر افتخاری ابراز امیدواری نمود با با دعای خیر بتوانیم قدمی در اعتلای این رسالت برداریم
در ادامه دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه  ضمن تشکر از دکتر افتخاری که از سال ۸۷ در حوزه های مختلف با دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری همکاری کردند، گفت: کار کردن در عرصه دفتر هم اندیشی بسیار ارزشمند و فعالیت ها در این حوزه خالصانه است و قابل قیاس با دیگر مسئولیت ها نیست. وی همچنین از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به سبب ایجاد شرایط همکاری هیآت علمی با این ارگان تقدیر نمود و با اشاره به رعایت منویات رهبر در مجرای دفتر هم اندیشی دانشگاه گفت: مدیریت و ایجاد فضای فرهنگی و اعتلای آن وظیفه دفتر هم اندیشی است و  استفاده از ظرفیت ها و همکاری حوزه معاونت فرهنگی و مجموعه بسیج اساتید، بسیار مثبت و موثر است.
در پایان مراسم حجت الاسلام والمسلمین عباسی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه از حضور عزیزان در این مراسم قدردانی نمود و با قرائت حدیثی از امام صادق علیه السلام گفت: اگر شکر گزار باشید خداوند برکت و زیادی به شما می دهد. وی همچنین از دبیران کنونی و گذشته دفتر هم اندیشی اساتید تشکر و قدردانی کرد و گفت: دلخوش نبودن به این پستها نشان دهنده اخلاق، منش و تربیت اسلامی شخص است.
وی در پایان بیان داشت: رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) خطاب به اساتید گفتند که همت را بر تربیت جوان انقلابی بگذارید و با اشاره به تعبیر دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از بیانات رهبری گفت: فرمانده فرمان داده و ما باید تمکین کنیم.
دانشگاه ملایر همه امکانات لازم را برای آموزش و پژوهش داوطلبان این استان و شهرستان به منظور تحصیل در اختیار دارد، به جای انتخاب دانشگاه های دیگر، دانشگاه ملایر را برای تحصیل انتخاب کنید 1401/3/28 شنبه
سرپرست دانشگاه ملایر در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه:دانشگاه ملایر همه امکانات لازم را برای آموزش و پژوهش داوطلبان این استان و شهرستان به منظور تحصیل در اختیار دارد، به جای انتخاب دانشگاه های دیگر، دانشگاه ملایر را برای تحصیل انتخاب کنید
دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه ملایر بعنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ملایر با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مصطفی چمران، به تشریح اهداف و سیاست های دانشگاه ملایر پرداخت. دکتر محمدی منش ضمن تبریک هفته بسیج اساتید افزود: دانشگاه ملایر دومین دانشگاه جامع استان است که تمامی امکانات لازم برای تحقیق و پژوهش را در اختیار دارد و از سطح علمی خوبی برخوردار است. وی  گفت: دولت سیزدهم، امیدها را در دل مردم زنده کرده است و ما در دانشگاه تلاش می کنیم که خدمات دهی دانشگاه به جامعه افزایش یابد. سرپرست دانشگاه ملایر سیاست دانشگاه را در این دوره ارائه خدمت به کشاورزان، تولید کنندگان و صنایع با اولویت استان و شهرستان و کشور عنوان کرد و افزود: نباید خدمات آموزشی و پژوهشی دانشگاه محدود به مقالات و پژوهش های کاغذی باشد و باید از توان 170 استاد این دانشگاه برای متحول کردن صنایع و رفع مشکلات و نیازهای مردم، تولید کنندگان و صنایع استفاده کرد. دکتر محمدی منش گفت: سیاست ما این است و باید همه دست به دست هم بدهیم تا دانشگاه منجر به رفع نیازهای کشور شود.
سرپرست دانشگاه ملایر با اشاره به اینکه هفت نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر در جمع دو درصد برترین های دنیا قرار دارند گفت: دانشگاه ملایر همه امکاناتی که بزرگترین دانشگاه ها برای آموزش و بخش عمده ای از پژوهش نیاز دارند در اختیار اساتید و دانشجویان قرار داده است و لزومی ندارد که فرزندان این شهرستان به دانشگاه های دیگر برای تحصیل مراجعه کنند.
دکتر محمدی منش با برشمردن مزایای تحصیل در محل زندگی، از شهروندان ملایری خواست تا دانشگاه ملایر را برای تحصیل انتخاب کنند. وی مزایای تحصیل در دانشگاه محل زندگی را کاهش هزینه های تحصیل برای خانواده، کاهش هزینه های دولت، خدمت رسانی جوانان برای توسعه شهر خود و ایجاد فرصت برای حضور در کنار خانواده و توسعه شهرستان عنوان کرد.
سرپرست دانشگاه ملایر در ادامه با ارائه گزارش عملکرد چهار ماه گذشته گفت: دانشگاه ملایر در امر بازگشایی و حضوری شدن بعنوان پیشرو دانشگاه های کشور مطرح شد و این افتخار برای دانشگاه ملایر در نتیجه زحمات همه مسئولان دانشگاه، شهرستان و استان اتفاق افتاده است. دکتر محمدی منش بر این اساس از امام جمعه محترم شهرستان، علما و روحانیت و حوزه های علمیه، استاندار همدان و فرماندار شهرستان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، شهرداری و شورای شهر، فرماندهان سپاه، نیروی انتظامی، سربازان گمنام امام زمان (عج)، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علوم قرآن و حدیث، اداره ورزش و جوانان و اداره اوقاف و جوانان که با حمایت ها و همراهی های خود منجر به رفع مشکلات دانشگاه در حضوری کردن آموزش شد تقدیر و تشکر کرد. وی گفت این همراهی و همکاری در دولت سیزدهم و مسئولان شهرستان قابل ستایش است و نوید بخش ایجاد فرصت های بالایی برای رشد و توسعه دانشگاه، شهرستان و استان خواهد بود.
هفتمین نشست سالانه و انتخابات شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی برگزار شد. 1401/3/28 شنبه
هفتمین نشست سالانه و انتخابات شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی برگزار شد.
هفتمین نشست سالانه کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با قرائت پیام رئیس جمهور و حضور جمعی از مسئولان کشوری برگزار شد.
در این نشست که جمعی از اساتید دانشگاه ملایر نیز حضور داشتند، حجت الاسلام و المسلمین دکتر رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دکتر محسن رضایی معاون اقتصادی دولت، دکتر علی باقری معاون سیاسی وزیر خارجه، دکتر علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی سخنرانی و در خصوص مسائل مختلف و مرتبط با فعالیت های خود گزارش هایی را ارائه کردند.
در این نشست 600 استاد از دانشگاه های سراسر کشور حضور داشتند و به بررسی چالش ها و مشکلات کشور و راهکارهای برون رفت از آن پرداختند.  
در پایان این نشست و بعد از برگزاری برنامه‌ها و سخنرانی‌های افتتاحیه، انتخابات شورای مرکزی کانون دانشگاهیان برگزار شد که دکتر ابراهیم محمدی منش سرپرست دانشگاه ملایر به عنوان دبیر هیات نظارت بر برگزاری انتخابات شورای مرکزی انتخاب شد و اساتید شرکت کننده از دانشگاه ملایر نقشی برجسته ای در برگزاری این انتخابات ایفا کردند.
دیدار هیات رئیسه دانشگاه با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ملایر 1401/3/23 دوشنبه
دیدار هیات رئیسه دانشگاه با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ملایر
روز یکشنبه 22 خرداد هیات رئیسه دانشگاه با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ملایر، با ایشان دیدار و گفتگو نمودند.
در ابتدای جلسه دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه گزارش جامعی از روند بازگشایی و آموزش حضوری دانشگاه ارائه کرد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین برقراری حدیثی از امام صادق (ع) قرائت و سپس به رعایت اخلاص در امور سفارش نمود. وی همچنین افزود: باعث مباهات است که الحمدلله افرادی زمامدار امور هستند که این موارد سرلوحه کار و برنامه ریزی آتی ایشان است و کارنامه درخشان دانشگاه ملایر در تربیت دانشجویان و فرهیختگان گویای این مدعی است.
 
برگزاری حضوری آزمون های پایان نیمسال تحصیلی 1401/3/21 شنبه
پس از دو سال از شیوع ویروس کرونا:برگزاری حضوری آزمون های پایان نیمسال تحصیلی
سرانجام پس از دو سال از شیوع ویروس کرونا با فروکش کردن موج این بیماری، برگزاری آزمون های پایان نیمسال تحصیلی با حضور دانشجویان در دانشگاه آغاز گردید.
دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه در آغازین روز برگزاری امتحانات با حضور در دانشکده ها، از روند برگزاری امتحانات بازدید نمود.
بازدید علمی جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر از پارک علم و فناوری پردیس تهران 1401/3/21 شنبه
بازدید علمی جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر از پارک علم و فناوری پردیس تهران
به همت معاونت پژوهش و فناوری (دفتر ارتباط با جامعه و صنعت) بازدید علمی از پارک علم و فناوری پردیس تهران انجام شد.
در این بازدید که جمعی از اساتید دانشگاه حضور داشتند از موزه هوانوردی، شرکت های دانش بنیان و فضای کار اشتراکی بازدید شد. سپس در جلسه ای که با حضور مدیر کل ترویج خوشه های نوآوری آقای دکتر جباری پور برگزار شد، چگونگی فعالیت پارک و همچنین نحوه تعامل دانشگاه با پارک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طرح "صدف" با هدف توانمندی سازی دانشجویان و همچنین طرح "شبکه ملی فن بازار ایران" با هدف ارتقاء شرکت های دانش بنیان از طرف پارک جهت همکاری با دانشگاه پیشنهاد شد. صدف متشکل از واژه‌های «صنعت»، «دانشگاه»، و «فناوری» است. به منظور تحقق همكاری هدفمند صنعت و دانشگاه، پارک فناوری پردیس سند راهبردی ارتباط صنعت و دانشگاه را تدوین نموده و برنامه‌های عملیاتی متعددی را جهت اجرایی نمودن آن در قالب برنامه‌های صدف شکل داد که از آن جمله می‌توان به طرح‌های توانمندسازی، بوت‌کمپ‌های آموزشی-تخصصی، کمپ‌های اشتغال، شبکه اجتماعی، راهبری پایان‌نامه‌های دانشجویان، حمایت از طرح‌های پژوهشی و... اشاره کرد.
وظیفه اصلی شبکه فن‌بازار ملی ایران به عنوان یکی از مجموعه‌های اقماری پارک فناوری پردیس، کمک به رونق مبادلات فناورانه و انتقال تکنولوژی در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور است. این مبادلات در حوزه‌های بازاریابی و فروش محصولات دانش‌بنیان و فناورانه، سرمایه‌گذاری بر روی اختراعات، استارت‌آپ‌ها و طرح‌های فناورانه، رفع نیاز فناورانه صنایع با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناورانه و نیز تبادل دانش‌ فنی است. همچنین دکتر جباری پور پیشنهاد داد که برای هرچه پویاتر شدن فضای نوآوری در دانشگاه شتاب دهنده های استانی در دانشگاه مستقر شوند و کار نوآوری را این شتاب دهنده ها در دانشگاه به عنوان بخش خصوصی پیش ببرند. این بازدید به مدت چهارساعت در فضای پارک انجام شد. دفتر کارآفرینی و ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه ضمن استقبال از هر گونه پیشنهاد در خصوص برگزاری بازدیدهای علمی، اعلام می دارد که برنامه بازدید از صنایع بزرگ کشور نیز در دستور کار است.
پیام تسلیت دانشگاهیان دانشگاه ملایر به مناسبت سی و سومین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) 1401/3/13 جمعه
پیام تسلیت دانشگاهیان دانشگاه ملایر به مناسبت سی و سومین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)
حضرت امام خمینی (ره): انسان تا خودش را نسازد، نمی‌تواند دیگران را بسازد و تا دیگران ساخته نشوند، نمی‌شود که کشور ساخته بشود. (صحیفه امام خمینی » جلد 11 » صفحات 379)
چهاردهم خرداد سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، یادآور عروج ملکوتی بزرگ مردی از تبار صالحان است که با تکیه بر سلاح ایمان بر بلندای تاریخ سرود فتح و ظفر سر داد و آزادی و آزادگی را معنایی تازه بخشید.
در سی و سومین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی در حالی به سوگ آن سفر کرده می نشینیم که به واسطه لطف بیکران الهی، انقلاب اسلامی ایران با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری مقتدر و مستحکم در مسیر آرمان های امام (ره) در حرکت است.
دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه ملایر
اخبار پژوهشی و فناوریبيشتر
1401/3/21 شنبه
بازدید علمی جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه ملایر از پارک علم و فناوری پردیس تهران
به همت معاونت پژوهش و فناوری (دفتر ارتباط با جامعه و صنعت) بازدید علمی از پارک علم و فناوری پردیس تهران انجام شد.
در این بازدید که جمعی از اساتید دانشگاه حضور داشتند از موزه هوانوردی، شرکت های دانش بنیان و فضای کار اشتراکی بازدید شد. سپس در جلسه ای که با حضور مدیر کل ترویج خوشه های نوآوری آقای دکتر جباری پور برگزار شد، چگونگی فعالیت پارک و همچنین نحوه تعامل دانشگاه با پارک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طرح "صدف" با هدف توانمندی سازی دانشجویان و همچنین طرح "شبکه ملی فن بازار ایران" با هدف ارتقاء شرکت های دانش بنیان از طرف پارک جهت همکاری با دانشگاه پیشنهاد شد. صدف متشکل از واژه‌های «صنعت»، «دانشگاه»، و «فناوری» است. به منظور تحقق همكاری هدفمند صنعت و دانشگاه، پارک فناوری پردیس سند راهبردی ارتباط صنعت و دانشگاه را تدوین نموده و برنامه‌های عملیاتی متعددی را جهت اجرایی نمودن آن در قالب برنامه‌های صدف شکل داد که از آن جمله می‌توان به طرح‌های توانمندسازی، بوت‌کمپ‌های آموزشی-تخصصی، کمپ‌های اشتغال، شبکه اجتماعی، راهبری پایان‌نامه‌های دانشجویان، حمایت از طرح‌های پژوهشی و... اشاره کرد.
وظیفه اصلی شبکه فن‌بازار ملی ایران به عنوان یکی از مجموعه‌های اقماری پارک فناوری پردیس، کمک به رونق مبادلات فناورانه و انتقال تکنولوژی در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور است. این مبادلات در حوزه‌های بازاریابی و فروش محصولات دانش‌بنیان و فناورانه، سرمایه‌گذاری بر روی اختراعات، استارت‌آپ‌ها و طرح‌های فناورانه، رفع نیاز فناورانه صنایع با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناورانه و نیز تبادل دانش‌ فنی است. همچنین دکتر جباری پور پیشنهاد داد که برای هرچه پویاتر شدن فضای نوآوری در دانشگاه شتاب دهنده های استانی در دانشگاه مستقر شوند و کار نوآوری را این شتاب دهنده ها در دانشگاه به عنوان بخش خصوصی پیش ببرند. این بازدید به مدت چهارساعت در فضای پارک انجام شد. دفتر کارآفرینی و ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه ضمن استقبال از هر گونه پیشنهاد در خصوص برگزاری بازدیدهای علمی، اعلام می دارد که برنامه بازدید از صنایع بزرگ کشور نیز در دستور کار است.
1401/2/21 چهارشنبه
اجرای طرح دستیار فناور در دانشگاه ملاير
از آنجا که فراهم نمودن بستر مناسب به منظور تربیت نیروی متخصص و ایجاد اشتغال در کشور امری مهم تلقی می گردد و از طرفی دیگر بیشترین آمار بیکاری متعلق به افراد تحصیل کرده دانشگاهی است، یکی از برنامه های وزارت عتف برای ایجاد فرصت های شغلی و توانمندسازی دانش آموختگان دانشگاهی استفاده از ظرفیت شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری تحت عنوان طرح دستیار فناور است. در این طرح قرار است دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به مدت شش ماه از اول مرداد تا پایان دی ماه در یکی از شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری دوره دستیار فناور را سپری کنند. هدف از این طرح هدایت دانشجویان دانشگاهها برای کسب تجربه عملی برای دوران پس از تحصیل است.
در همین راستا دانشگاه ملایر تفاهم نامه ای با پارک علم و فناوری استان همدان منعقد نموده که لازم است دانشجویان متقاضی با مطالعه اسناد پیوست شده در صفحه ارتباط با صنعت بخش دستیار فناور نسبت به ثبت نام اقدام لازم را انجام دهند. همچنین از اساتید دانشگاه درخواست می شود ضمن مطالعه اسناد این طرح نسبت به هدایت دانشجویان اقدامات مقتضی را مبذول فرمایند. ثبت نام این طرح همه ساله از تاریخ ۱ تا ۲۰ خردادماه از طریق وبگاه طرح دستیار فناور به آدرس  http://www.parkintern.irاست.
1401/2/4 یکشنبه
در راستای عملیاتی شدن شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین صورت گرفت:بازدید سرپرست، مسئولین و اساتید دانشگاه ملایر و جمعی از مدیران استان و شهرستان از کارخانه آهن و سیلیس آذرخش
سرپرست دانشگاه در معیت جمعی از مسئولین و اعضای هیأت علمی به منظور هم افزایی و همکاری در راستای پیشبرد ارتباط علم و صنعت و تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین از کارخانه آهن و سیلیس آذرخش بازدید و با اعضای هیأت مدیره آن بحث و تبادل نظر پرداخت.
در ابتدای این نشست که با حضور رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر، مسئول اتاق بازرگانی صنایع، معاون و کشاورزی همدان، مسئول هماهنگی دفتر دکتر بیگی نژاد نماینده مردم شریف ملایر در مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل، معاون و کادر اجرایی شرکت فروسیلیس برگزار شد، مهندس زنگنه رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر ضمن تقدیر و ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه گفت: پیرو منویات مقام معظم رهبری در ارتباط با نامگذاری سال جدید، ارتباط اعضای متخصص هیأت علمی دانشگاه با صنعت ضمن مرتفع کردن پاره ای از مشکلات، زمینه های بسیار مغتنمی در اشتغالزایی دانش بنیان و توسعه صنعت بر پایه علم فراهم خواهد شد.
در ادامه دکتر محمدی منش با تاکید بر شعار سال و راهکار ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری و تبیین رسالت ابلاغی از سوی مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بیان داشت: ارتباط علم و صنعت می تواند موجب افزایش بهره وری علمی، پژوهشی و صنعتی باشد و در ادامه پیشنهاد انعقاد تفاهم نامه فی مابین دانشگاه و شرکت آهن و سیلیس آذرخش به منظور پیشبرد ارتباط علم و صنعت، اشتغالزایی دانش بنیان، توسعه پژوهش ها و فعالیت های علمی مرتبط با صنعت و رفع مشکلات را ارائه نمود و گفت: با توجه به پتانسیل های موجود در دانشگاه ملایر زمینه های تعامل و همکاری متعدد علمی و صنعتی فراهم است.
مهندس طوبایی مدیر عامل شرکت آهن و سیلیس آذرخش (فروسیلیس) ضمن تقدیر از حضوردانشگاهیان گفت: حضور اساتید و پژوهش های علمی آنها در کنار صنعت می تواند باعث رشد جهشی صنایع باشد به گونه ای که در صورت فراهم شدن شرایط می توان بیش از 50 حوزه صنعتی در کنار تولید فروسیلیس ایجاد نمود و این هم افزایی موجب افزایش اشتغالزایی و کاهش مشکلات و معضلات جانبی صنعت خواهد شد.
وی ضمن ارائه پیشنهاد ایجاد واحد تحقیق و توسعه این کارخانه در دانشگاه ملایر افزود: این کارخانه آماده استفاده از تخصص و تجربیات اعضای هیأت علمی در زمینه های گوناگون بویژه مهندسی مواد و متالورژی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق بوده و امکان کارورزی و کارآموزی، اشتغال و حمایت های مالی از طرح های علمی پژوهشی مرتبط وجود دارد.
در پایان بازدید از فازهای مختلف کارخانه به عمل آمد و مقرر گردید زمینه برای همکاری های بیشتر و انعقاد تفاهم نامه های فی مابین فراهم گردد.
1400/10/20 دوشنبه
سه عضو هیات علمی دانشگاه ملایر از سوی معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ارتباط با صنعت برگزیده شدند.
با توجه به اهداف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال‌های اخیر، در راستای تبدیل دانشگاه‌ها به دانشگاههای نسل سوم و چهارم، علاوه بر وظیفه آموزش و تربیت نیروی متخصص مباحث نوآوری و ارتباط با صنعت را نیز توسعه داده اند و بر این اساس در جهت شناسایی، تشویق و حمایت از فعالیت اثربخش اعضای هیات علمی اساتید فعال در حوزه ارتباط با صنعت و جامعه، شناسایی و معرفی شدند.
 معیارهای انتخاب عبارتند از:
الف) مشارکت در فعالیت ها و برنامه ریزی های ملی و منطقه‌ای
 ب) اجرای قراردادهای تقاضا محور
ج) ارائه دستاوردهای کاربردی و موثر در رفع مشکلات کشور
در) نقش‌آفرینی موثر در ایجاد و فعالیت شبکه‌های علمی و تشکل‌های تخصصی اثرگذار
 در این راستا دکتر علی شانقی عضو هیات علمی گروه مهندسی مواد و دکتر محمرضا الیاسی عضو هیات علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه ملایر به عنوان عضو هیات علمی برتر و طرح صنعتی دکتر فرشاد سلیمانی عضو هیات علمی گروه مهندسی مواد به عنوان طرح برتر برگزیده شدند. این دستاوردها در کتب منتشر شده از طرف دفتر وزارت علوم دی ماه ۱۴۰۰ چاپ شده است.
دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه ملایر ضمن تبریک کسب این افتخارات، توفیقات روز افزون اساتید دانشگاه ملایر را از خداوند متعال مسألت می نماید.
اخبار آموزشی و تحصیلات تکمیلیبيشتر
1401/4/12 یکشنبه
اطلاعیه حذف پزشکی ویژه نیمسال دوم 1401-1400
به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند:
براساس مصوبه جلسه 278 مورخ 6 تیر 1401 شورای آموزشی دانشگاه مبنی بر افزایش حذف پزشکی از یک عنوان به دو عنوان درس فقط در نیمسال دوم  سال تحصیلی 1400 مقرر گردید.
* دانشجویانی که  یکبار از حذف پزشکی در نیمسال های قبل استفاده نموده اند درصورتیکه در جلسه درسی از دورس خود غیبت نموده باشند. در صورتیکه درس نظری باشد میتوانند فقط در نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 یکبار دیگر از حذف پزشکی استفاده نمایند.
* دانشجویانی که تا کنون از حذف پزشکی استفاده نکرده اند میتوانند فقط در نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 دو عنوان درس نظری را که درجلسه امتحان غیبت داشته اند حذف پزشکی نمایند.
 لازم به ذکر است که در اینصورت این  دسته از دانشجویان  دیگر نمیتوانند از قانون حذف پزشکی استفاده نمایند.
مدیریت امور آموزشی
1401/4/6 دوشنبه
اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه ملایر درسال تحصیلی 1401-1402
ردیف نام و نام خانوادگی رشته             دانشکده
1 حانیه رستمی روانشناسی عمومی
دانشکده ادبیات و علوم انسانی
2 زهرا فخیمی ذاکر روانشناسی عمومی
3 شبنم رستم پور روانشناسی عمومی
4 مهسا گماسائی روانشناسی عمومی
5 مهدی بتوئی روانشناسی عمومی
6 زهرا احمدی شاپور آبادی روانشناسی عمومی
7 مریم سعیدیان جزی روانشناسی عمومی
8 مژکان کاظمی کمازائی روانشناسی عمومی
9 محدثه چهاردولی خلوزینی زبان و ادبیات انگلیسی
10 رضا بختیاری زبان و ادبیات انگلیسی
11 سید حسام راجزی همدانی زبان و ادبیات انگلیسی
12 محمد سعید سواری زبان و ادبیات انگلیسی
13 رامین علی پور زبان و ادبیات انگلیسی
14 نگارچگینی برنامه ریزی درسی
15 مینا نصیری نژاد برنامه ریزی درسی
16 وحید پور اصفهانی برنامه ریزی درسی
17 فائزه نعمتی برنامه ریزی درسی
18 محدثه اسناوندی برنامه ریزی درسی
19 زهرا یزدانی فیجانی برنامه ریزی درسی
20 فاطمه احمدی برنامه ریزی درسی
21 زهره آقایی برنامه ریزی درسی
22 مهسا لله گانی درکی مهندسی مواد - سرامیک دانشکده مهندسی
23 هانیه شهریاری مهندسی مواد - سرامیک
24 مریم شفیعی مهندسی مواد - سرامیک
25 واحده قهری علوم خاک- شیمی حاصلخیزی و تغذیه گیاه دانشکده کشاورزی
26 اسرین خسروی علوم خاک- بیولوژی و بیوتکنولوژی خاک
27 مینا ناظمی علوم و مهندسی باغبانی- تولید محصولات گلخانه ای
28 زهرا امینی فرد علوم و مهندسی فضای سبز – درختان میوه
29 امیر حسین عباسی ریاضی کاربردی- آنالیز عددی دانشکده ریاضی
30 حسین خدابخشی مهندسی طبیعت- آبخیزداری شهری دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست
31 راضیه احمدوند کهریزی آلودگی محیط زیست
32 زهرا محمد بیگی زیست شناسی گیاهی- فیزیولوژی دانشکده علوم پایه
33 فاطمه محمدی فروغ زیست شناسی گیاهی - فیزیولوژی
34 فاطمه روزبهانی فیزیک - فوتونیک
تذکر: پذیرش در این مرحله مشروط است و پذیرش قطعی بعد از تأیید صلاحیت عمومی افراد توسط سازمان سنجش می باشد. همچنین افرادی که قصد انصراف دارند می بایست تا تاریخ 16/4/1401 بصورت کتبی انصراف خود را به دفتر حمایت از استعدادهای درخشان تحویل دهند تا از معرفی آنها به سازمان سنجش خودداری گردد.
1401/3/4 چهارشنبه
مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر برگزار شد
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی و با حضور پرشور دانشجویان برگزار گردید و از برترین های گروه های مختلف آموزشی، برترین های ورزشی و فعالان حوزه دانشجویی و فرهنگی تجلیل به عمل آمد.
در ابتدای مراسم دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه و دکتر افتخاری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن گرامیداشت سوم خرداد و تبریک به برترین های دانشگاه ملایر، تلاش ها و زحمات این عزیزان و خانواده هایشان را ارج نهاده و این موفقیت را آغاز راه ایشان به عنوان آینده سازان کشور برشمردند.
در ادامه مراسم بیش از 500 دانشجوی برتر آموزشی و ورزشی و فعال در حوزه های فرهنگی و دانشجویی مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.
1401/2/27 سه‌شنبه
برگزاری مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، ساعت 14 (همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر) در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی با اهدا لوح تقدیر و تجلیل از برترین های گروه های مختلف آموزشی برگزار می گردد.
 
اخبار توسعه و پشتیبانیبيشتر
1401/2/11 یکشنبه
فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله‌ای انجام امور خدمات عمومی دانشگاه ملایر در سال 1401 (نوبت دوم)
دانشگاه ملایر در نظر دارد مناقصه عمومی یک مرحله‌ای انجام امور محوله خدمات و تدارکات دانشگاه ملایر در سال 1401 به شماره 4200100005000000 را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید . کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصهگران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)ستاد( به آدرس https://setadiran.ir  انجام خواهد شد و لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار مناقصه درسامانه تاریخ 11 اردیبهشت 1401 میباشد.
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت : ساعت 19:00روز چهارشنبه تاریخ 14 اردیبهشت 1401
مهلت زمانی ارائه پیشنهاد : ساعت 19:00روز شنبه تاریخ 24 اردیبهشت 1401
زمان بازگشایی پاکت ها : ساعت 10:00 روز یکشنبه تاریخ  25 اردیبهشت 1401
اطلاعات تماس دستگاه مناقصه گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مناقصه و ارائه پاکت
الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر- اراک، دانشگاه ملایر و تلفن 08132456502
اطلاعات تماس سامانه ستاد جهت انجام مراحل عضویت در سامانه :
مرکز تماس: 41934 - 021
دفتر ثبت نام: 88969737 و 8519376
1401/2/11 یکشنبه
فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله‌ای امور نگهداری سیستم تأسیسات برقی و مکانیکی دانشگاه ملایر در سال 1401 (نوبت دوم)
دانشگاه ملایر در نظر دارد مناقصه عمومی یک مرحله‌ای امور محوله تاسیسات دانشگاه ملایر در سال 1401 به شماره 6200100005000000 را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید . کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصهگران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)ستاد( به آدرس https://setadiran.ir  انجام خواهد شد و لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار مناقصه درسامانه تاریخ 11 اردیبهشت 1401 میباشد.
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت : ساعت 19:00روز چهارشنبه تاریخ 14 اردیبهشت 1401
مهلت زمانی ارائه پیشنهاد : ساعت 19:00روز شنبه تاریخ 24 اردیبهشت 1401
زمان بازگشایی پاکت ها : ساعت 12:00 روز یکشنبه تاریخ  25 اردیبهشت 1401
اطلاعات تماس دستگاه مناقصه گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مناقصه و ارائه پاکت
الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر- اراک، دانشگاه ملایر و تلفن 08132456502
اطلاعات تماس سامانه ستاد جهت انجام مراحل عضویت در سامانه :
مرکز تماس: 41934 - 021
دفتر ثبت نام: 88969737 و 8519376
1401/1/23 سه‌شنبه
فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله‌ای امورنگهداری و توسعه فضای سبز دانشگاه ملایر و پردیس دانشکده‌های فنی و مهندسی و همچنین پارک جنگلی شاهد دانشگاه ملایر در سال 1401
دانشگاه ملایر در نظر دارد مناقصه عمومی یک مرحله‌ای امورنگهداری و توسعه فضای سبز دانشگاه ملایر و پردیس دانشکده‌های فنی و مهندسی و همچنین پارک جنگلی شاهد دانشگاه ملایر در سال 1401 به شماره 2001000050000001 را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید . کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصهگران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)ستاد( به آدرس https://setadiran.ir انجام خواهد شد و لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار مناقصه درسامانه تاریخ 22 فروردین 1401 میباشد.
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت : ساعت 19:00روز شنبه تاریخ 27 فروردین 1401
مهلت زمانی ارائه پیشنهاد : ساعت 19:00روز سه شنبه تاریخ 06 اردیبهشت 1401
زمان بازگشایی پاکت ها : ساعت 10:00 روز چهارشنبه تاریخ  07 اردیبهشت 1401
اطلاعات تماس دستگاه مناقصه گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مناقصه و ارائه پاکت
الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر- اراک، دانشگاه ملایر و تلفن 08132456502
اطلاعات تماس سامانه ستاد جهت انجام مراحل عضویت در سامانه :
مرکز تماس: 41934 - 021
دفتر ثبت نام: 88969737 و 8519376
1401/1/23 سه‌شنبه
فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله‌ای انجام امور خدمات عمومی دانشگاه ملایر در سال 1401
دانشگاه ملایر در نظر دارد مناقصه عمومی یک مرحله‌ای انجام امور محوله خدمات و تدارکات دانشگاه ملایر در سال 1401 به شماره 2001000050000002  را  از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید . کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصهگران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)ستاد( به آدرس https://setadiran.ir انجام خواهد شد و لازم است مناقصه‌گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند. تاریخ انتشار مناقصه درسامانه تاریخ 22 فروردین 1401 میباشد.
مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت : ساعت 19:00روز شنبه تاریخ 27 فروردین 1401
مهلت زمانی ارائه پیشنهاد : ساعت 19:00روز سه شنبه تاریخ 06 اردیبهشت 1401
زمان بازگشایی پاکت ها : ساعت 11:00 روز چهارشنبه تاریخ  07 اردیبهشت 1401
اطلاعات تماس دستگاه مناقصه گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مناقصه و ارائه پاکت
الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر- اراک، دانشگاه ملایر و تلفن 08132456502
اطلاعات تماس سامانه ستاد جهت انجام مراحل عضویت در سامانه :
مرکز تماس: 41934 - 021
دفتر ثبت نام: 88969737 و 8519376
اخبار دانشجوییبيشتر
1401/3/4 چهارشنبه
مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر برگزار شد
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی و با حضور پرشور دانشجویان برگزار گردید و از برترین های گروه های مختلف آموزشی، برترین های ورزشی و فعالان حوزه دانشجویی و فرهنگی تجلیل به عمل آمد.
در ابتدای مراسم دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه و دکتر افتخاری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن گرامیداشت سوم خرداد و تبریک به برترین های دانشگاه ملایر، تلاش ها و زحمات این عزیزان و خانواده هایشان را ارج نهاده و این موفقیت را آغاز راه ایشان به عنوان آینده سازان کشور برشمردند.
در ادامه مراسم بیش از 500 دانشجوی برتر آموزشی و ورزشی و فعال در حوزه های فرهنگی و دانشجویی مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.
1401/2/28 چهارشنبه
در بازدید رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری عنوان شد:دانشگاه ملایر پیشرو در زمینه حضوری شدن آموزش و اقدامات صورت گرفته در این راستا مصداق مدیریت جهادی است.
دکتر مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه 27 اردیبهشت با حضور در دانشگاه ملایر از مجموعه امکانات دانشجویی و رفاهی دانشگاه بازدید کرد و با همراهی سرپرست، معاونین و مدیران دانشگاه در جمع دانشجویان حضور یافت و با آنها گفتگو و تبادل نظر نمود.
وی در نشست با دانشجویان عنوان کرد: طی بازدیدهایی که از سایر دانشگاه های کشور صورت پذیرفته است، خوابگاه های ملکی دانشگاه ملایر در زمره 5 دانشگاه برتر در زمینه کیفیت خوابگاه های دانشجویی قرار دارند و از مسئولین دانشگاه به خاطر برنامه ریزی دقیق در راستای حضوری شدن دانشگاه و آماده سازی بسترهای لازم حضور دانشجویان از جمله فضاهای خوابگاهی، ورزشی و غذاخوری تشکر و قدردانی کرد.
دکتر گنجی در جلسه با اعضای هیأت رئیسه دانشگاه که از 23 لغایت 1 بامداد برگزار شد، دانشگاه ملایر را پیشرو در زمینه حضوری شدن دانشگاه برشمرد و بیان داشت: اقدامات صورت گرفته در این راستا مصداق مدیریت جهادی و متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.
رئیس صندوق رفاه از برنامه ریزی برای ساخت 40 هزار واحد خوابگاه متاهلین خبر داد و گفت: در سال جاری در هر دانشگاه حداقل باید یک مجموعه خوابگاه متاهلین کلنگ زنی و عملیات احداث آن آغاز گردد. وی همچنین از افزایش مبلغ وام های دانشجویی خبر داد و افزود: مبلغ وام های دانشجویی برای دانشجویان مبتکر و نخبه یک و نیم برابر سایر دانشجویان خواهد بود.
1401/2/27 سه‌شنبه
برگزاری مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، ساعت 14 (همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر) در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی با اهدا لوح تقدیر و تجلیل از برترین های گروه های مختلف آموزشی برگزار می گردد.
 
1401/2/24 شنبه
اطلاعیه ویژه دانشجویان رشته حقوق
همه دانشجویان محترم رشته حقوق (خانم ها و آقایان) که شرایط ذیل را دارند، روز دوشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۶ از ساعت ۸ لغایت ۱۴:۳۰ جهت پذیرش در خوابگاه به حوزه امور دانشجویی واقع در ساختمان سردار شهید سلیمانی مراجعه نمایند.
شرط الزامی پذیرش در خوابگاه: 
• دریافت ۳دز واکسن یا ۲ دز در صورتیکه ۹۰ روز یا یک دز در صورتیکه ۳۰ روز از زمان نگذشته باشد.
سامانه الکترونیکی تغذیه جهت رزرو غذای دانشجویان ارجمند فعال است و میتوانند وعده‌های مورد نیاز خود را برای روز حضور رزرو نمایند. اگر سامانه تغذیه به دانشجوی عزیزی اجازه رزرو نداد در اولین روز مراجعه به دانشگاه، نسبت به دریافت کارت و رفع مشکل با مراجعه به مسئول تغذیه اقدام کند.
اخبار فرهنگی و اجتماعیبيشتر
1401/3/4 چهارشنبه
مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر برگزار شد
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی و با حضور پرشور دانشجویان برگزار گردید و از برترین های گروه های مختلف آموزشی، برترین های ورزشی و فعالان حوزه دانشجویی و فرهنگی تجلیل به عمل آمد.
در ابتدای مراسم دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه و دکتر افتخاری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن گرامیداشت سوم خرداد و تبریک به برترین های دانشگاه ملایر، تلاش ها و زحمات این عزیزان و خانواده هایشان را ارج نهاده و این موفقیت را آغاز راه ایشان به عنوان آینده سازان کشور برشمردند.
در ادامه مراسم بیش از 500 دانشجوی برتر آموزشی و ورزشی و فعال در حوزه های فرهنگی و دانشجویی مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.
1401/2/27 سه‌شنبه
برگزاری مراسم تقدیر از برترین های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر
همایش تقدیر از برترینهای آموزشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ملایر، روز سه شنبه 3 خرداد 1401، ساعت 14 (همزمان با جشن ملی آزادسازی خرمشهر) در تالار شهید حیدری با حضور رئیس و معاونین دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی با اهدا لوح تقدیر و تجلیل از برترین های گروه های مختلف آموزشی برگزار می گردد.
 
1401/2/18 یکشنبه
دوره ملی بینش مطهر با رویکرد امر به معروف
1401/2/8 پنجشنبه
بیانیه دانشگاهیان ملایر به مناسبت روز قدس
مقام معظم رهبری: «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، بلکه روز امت اسلامی است»
    روز قدس پرچم برافراشته ملت آزادیخواه و مسلمان و مومن برای دفاع از جوانان مظلوم و پدران و مادران غیور فلسطین است. در نگاه و بیان راهبردی رهبر معظم انقلاب، روز قدس روز هم اندیشی و همکاری برای گسترش حکیمانه استکبارستیزی و عدالتخواهی  است. دفاع از فلسطین و غزه، دفاع از فطرت و انسانیت، دفاع از صداقت و عدالت است. راهپیمایی روز قدس، صف آرایی حق و اخلاق در برابر باطل و کج اندیشی است. قد کشیدن عدل و عقل  در مقابل ظلم و نادانی است. دفاع از حقیقت، تصمیمی فطری، مسئولیتی اجتماعی، باوری هوشمندانه و وظیفه ای اخلاقی و شرعی برای همه آزاد اندیشان و  مسلمانان جهان است.
 در روز قدس، دانشگاهیان دانشگاه ملایر همانند سال های گذشته همگام و همراه با مردم شریف ایران و مسلمانان جهان، از اشغالگری و ستمگری رژیم صهیونیستی اعلام انزجار می کنند و همدل و هم فکر، این روز بزرگ را گرامی می دارند و یک بار دیگر ضمن تجدید میثاق با همه شهدای اسلام از صدر تاکنون، با پیوستن به سیل خروشان راهپیمایی عظیم روز قدس به مثابة کانون تجلی «کونوا لِلظالِمِ خَصماً و لِلمَظلومِ عَوناً» یکصدا و همدل فرمان عدالتخواهی رهبر فرزانه انقلاب را فریاد می زنند.