پورتال دانشگاه ملایر :: اخبار دانشگاه ملایر

شنبه 5 بهمن 1398   11:39:59
اخبار دانشگاه
1398/10/30 دوشنبه
فراخوان مناقصه عمومی ساخت پست برق شرقی دانشگاه

دانشگاه ملایر در نظر دارد مناقصه عمومی ساخت پست برق شرقی دانشگاه شماره  2098000050000013 را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید. کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصه­گران و بازگشایی پاکت ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)ستاد( به آدرس www.setadiran.ir  انجام خواهد شد و لازم است مناقصه گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند.

تاریخ انتشار مناقصه درسامانه تاریخ 30 دی 1398 می باشد

مهلت زمانی دریافت اسناد مناقصه از سایت : ساعت 19:00  تاریخ 07 بهمن 1398

مهلت زمانی ارائه پیشنهاد : ساعت 19:00  تاریخ 17 بهمن 1398

زمان بازگشایی پاکت ها : ساعت 10:30 تاریخ  19 بهمن 1398

اطلاعات تماس دستگاه مناقصه گزار جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسناد مناقصه و ارائه پاکت

الف : آدرس ملایر، کیلومتر 4 جاده ملایر- اراک، دانشگاه ملایر و تلفن 08133339941

اطلاعات تماس سامانه ستاد جهت انجام مراحل عضویت در سامانه :

مرکز تماس  41934 – 021:

دفتر ثبت نام 88969737 : و  8519376

1398/10/29 يكشنبه
جشنواره ورزشهای همگانی پاییزه دانشجویان دانشگاه ملایر برگزار شد

جشنواره ورزشهای همگانی پاییزه دانشجویان دانشگاه ملایر در دو بخش دانشجویان پسر و دختر و با شرکت 750 نفراز دانشجویان در 9 رشته ورزشی برگزار گردید.

این جشنواره که با حضور پرشور دانشجویان همراه بود در رشته های ورزشی تنیس روی میز، فوتبال دستی، بولینگ، فریزبی، کراسفیت، دارت، طناب زنی، شطرنج و طناب کشی در بخش دختران و دارت، مچ اندازی، بولینگ، فوتبال دستی، طناب کشی، کراسفیت، تنیس روی میز، شطرنج و فوتسال در بخش پسران برگزار گردید و در پایان نفرات برتر هر رشته مشخص شدند که در مراسم اختتامیه این جشنواره مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

"اداره تربیت بدنی دانشگاه"

 

1398/10/22 يكشنبه
مراسم یادبود جانباختگان سانحه دلخراش سقوط هواپیما در دانشگاه ملایر برگزار شد.

مراسم یادبود جانباختگان سانحه دلخراش سقوط هواپیما روز یکشنبه 22 دی ماه با حضور اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان در مسجد دانشگاه ملایر برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر این ضایعه بزرگ را به خانواده جانباختگان این سانحه، دانشگاهیان و عموم مردم تسلیت گفت و با بازماندگان ابراز همدردی نمود.

حجت الاسلام عباسی بروز اشتباه و خطای بزرگ در این سانحه را ناگوار خواند و بر لزوم پیگیری و برخورد با عاملین این اشتباه تاکید کرد.

وی در ادامه به تلاش های بی وقفه و از خود گذشتگی های سپاه پاسداران در تامین امنیت کشور اشاره نمود و بیان داشت: این اشتباه نباید وحدت کشور را که در مراسم تشییع سردار سلیمانی نمونه ای از آن به دنیا نشان داده شد، دچار خدشه کند و به بهانه ای برای ضربه زدن انقلاب و نظام اسلامی توسط دشمنان تبدیل شود.

در پایان مراسم نیز پیام تسلیت و همدردی دانشجویان با خانواده داغدیدگان، توسط یکی از دانشجویان قرائت شد.

1398/10/18 چهارشنبه
پیام تسلیت دانشگاه ملایر در پی درگذشت جمعی از هموطنان عزیز در سانحه سقوط هواپیما

به نام میهمان پذیر مهربان

انا لله و انا الیه راجعون

زبان قاصر و قلم عاجز از آن است که در اندوه مصیبت جانگداز درگذشت جمعی از دانش آموختگان دانشگاه های کشور و هموطنان عزیزمان واژه تسلیت را به تصویر کشد.

از خداوند منان برای کلیه جان باختگان عزیز این حادثه غم انگیز، غفران و رحمت الهی و برای جامعه علمی و دانشگاهی و همچنین تک تک خانواده های معزز این عزیزان جان باخته صبر جمیل و اجر جزیل مسالت می نماییم.

 

هیأت رئیسه دانشگاه ملایر

1398/10/15 يكشنبه
مراسم بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه ملایر برگزار شد.

مراسم بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی روز شنبه 14 دی با حضور مسئولین، روسا و کارکنان ادارات، جمعی از مردم شهرستان، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان در مسجد دانشگاه ملایر برگزار شد.

در ابتدای مراسم دکتر سایوند رئیس دانشگاه ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار سلیمانی، اقدام تروریستی و جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن این الگوی مجسم خضوع، شجاعت و انسانیت را ضایعه ای جبران ناپذیر برشمرد و بیان داشت: تردیدی نیست که این شهادت محور وحدت ملی در ایران اسلامی خواهد شد و درخت مقاومت در منطقه را تنومند و تنومندتر خواهد ساخت.

همچنین رئیس دانشگاه با بیان اینکه باید نشان دهیم جایگاه کسانی که برای این سرزمین و ملت ایران جانشان را فدا می‌کنند همواره در بین مردم زنده و جاوید خواهد ماند، از نامگذاری ساختمان مرکزی دانشگاه به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

در ادامه مراسم مهندس ولدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نیز شهادت سردار بزرگ مقاومت را تسلیت گفت و بیان داشت: سردار سلمیانی نزد همه جامعه و همه سلیقه ها محبوبیت داشت و آحاد مردم از این واقعه اندوهگین هستند. وی همچنین از مسئولین و مردم شهرستان ملایر که با مشارکت در مراسم بزرگداشت آن شهید بزرگوار ارادت و علاقه قلبی خود را به سردار سلیمانی و ولایت فقیه نشان دادند تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین برقراری امام جمعه شهرستان غم از دست دادن سردار بزرگ اسلام و ولایت را بسیار بزرگ برشمرد و این مصیبت را به همه ملت ایران تسلیت گفت. وی همچنین با مقایسه وضعیت فعلی جامعه با شرایط صدر اسلام، به مقام والای شهید سلیمانی اشاره نمود و بیان کرد: شهادت سردار سلیمانی، اخلاص و ارزش عظیم شخصیتی و اعتقادی ایشان و پستی و فرومایگی دشمنان انقلاب را نمایان ساخت.

امام جمعه ملایر با تاکید بر اینکه در تمامی عرصه‌ها شعارمان باید "هیهات من الذله" باشد گفت: سردار سلیمانی تمام زندگی‌اش بر محور ولایت بود و در این بوستان ولایت گل‌های زیادی را پرورش داده است.

وی دانشگاه‌ها را مکان تربیت حاج قاسم‌ها دانست و بیان داشت: دشمن باید عزت، بزرگی و توانمندی را در شما دانشگاهیان ببیند.

این مراسم با مداحی و ذکر مصیب در غم آن شهید بزرگوار پایان یافت.

1398/10/14 شنبه
مصوبه هیات رئیسه دانشگاه در خصوص امتحانات روز دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸

با توجه به این که روز دوشنبه مورخ 16 دی 1398 تعداد 108 امتحان در دانشکده های مختلف با 2127 نفر آزمون دهنده برگزار می شود مقرر شد امتحانات روز دوشنبه لغو نگردد، اما به احترام شهدا و به ویژه مقام شامخ سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، آن دسته از دانشجویان که با هماهنگی معاونت فرهنگی دانشگاه در مراسم تشییع پیکر مطهر ایشان شرکت می‌کنند، امتحانات ایشان در روز دوشنبه 30 دی 1398 در همان ساعتی که در برنامه 16 دی 1398 در نظر گرفته شده، برگزار خواهد شد. شایان ذکر است صرفاً دانشجویانی می توانند امتحان خود را به روز 30 دی 1398 منتقل کنند که اسامی نامبردگان جهت شرکت در مراسم تشییع پیکر پاک سردار قاسم سلیمانی به تأیید معاونت فرهنگی دانشگاه رسیده باشد. دانشجویان علاقه مند به شرکت در مراسم تا پایان وقت اداری فردا یکشنبه مورخ 15 دی 98 فرصت دارند تا جهت ثبت نام به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مراجعه نمایند.

1398/10/14 شنبه
پیام هیأت رئیسه دانشگاه ملایر در پی شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی

بسم رب الشهداء و الصدیقین

خواهران و برادران بزرگوار

سلام علیکم

شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام "حاج قاسم سلیمانی" را به محضر حضرت ولی عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی)، نیروهای مسلح و بویژه سپاه پاسداران و عموم مردم بزرگ ایران تبریک و تسلیت عرض می نماییم.

اقدام تروریستی و جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن این الگوی مجسم خضوع، شجاعت و انسانیت هرچند ضایعه ای جبران ناپذیر است، اما تردیدی نیست که این شهادت همانا محور وحدت ملی  در ایران اسلامی خواهد شد و درخت مقاومت در منطقه را تنومند و تنومندتر خواهد ساخت.

از خداوند متعال برای سردار عزیز، شهید سلیمانی علو درجات و همنشینی با سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و برای خانواده معزز و بازماندگان او صبر و اجر وافر مسالت داریم.

 

در دشت لاله زاران          در شام غمگساران

در چشم بی قراران         باران گرفته باران

شهادتت مبارک سردار

 

هیأت رئیسه دانشگاه ملایر

1398/10/12 پنجشنبه
نهمین اجلاس معاونین پژوهشی منطقه 4 در دانشگاه ملایر برگزار شد.

روز چهارشنبه 11 دی ماه 1398 نهمین اجلاس معاونین پژوهشی منطقه 4 با حضور رئیس دانشگاه، دبیر شورای معاونین پژوهشی دانشگاه های منطقه 4، معاونین پژوهشی و روسای پارک های علم و فن آوری منطقه 4 در سالن جلسات دانشگاه ملایر برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر سایوند رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم به مدعوین در مورد پیشینه دانشگاه ملایر و ضرورت و اهمیت جایگاه پژوهش در دانشگاهها مطالبی را بیان نمود.

وی رشد فعالیتهای علمی، پژوهشی و افزایش تعاملات بین المللی را جزء اهداف دانشگاه ملایر برشمرد.

در ادامه دکتر مجذوبی دبیر شورای معاونین پژوهشی دانشگاه های منطقه 4 پیرامون بودجه های پژوهشی دانشگاهها و مسائل و مشکلات پژوهشی منطقه سخنانی را بیان کرد.

در ادامه اجلاس اعضای منطقه به ارائه نظر و راهکارهای پیشنهادی در مورد حل مشکلات ساختاری و کمیته های تخصصی مناطق نیز به ارائه گزارش های مربوطه پرداختند.

گفتنی است در پایان این نشست معاونین پژوهشی از واحدهای پژوهشی دانشگاه خود گزارش‌هایی ارائه نمودند.

همزمان با جلسه معاونین پژوهشی منطقه 4، نشست مدیران پژوهشی و روسای کتابخانه های مرکزی دانشگاههای مناطق 4 پژوهشی، برگزار شده و در خصوص شیوه نامه اجرایی تفاهم نامه کتابخانه های مرکزی منطقه 4، جهت استفاده از منابع کتابخانه ای و پایگاههای اطلاعاتی به بحث و گفتگو نشستند که منجر به عقد تفاهم نامه مذکور بین تمام دانشگاههای منطقه گردید.

1398/10/11 چهارشنبه
کسب جوایز بنیاد ملی نخبگان توسط 4 نفر از دانشجویان دانشگاه ملایر

 بنیاد ملی نخبگان براساس آیین نامه "اعطای جایزه های تحصیلی به دانشجویان دارای استعداد برتر" تسهیلات ویژه ای را به دانشجویان مستعد دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور اعطا می نماید. بر این اساس در سال جاری 4 نفر از دانشجویان دانشگاه ملایر، سحر علی پور چهارمحالی (دانشکده ریاضی و آمار) و ابراهیم هوشیاری، فریبا هدایت زاده، پیمان کرمی (دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست) مشمول بهره مندی از امتیازات بنیاد ملی نخبگان شده اند. این موفقیت را به جامعه فرهیخته دانشگاه ملایر تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت و بهروزی در عرصه علم و دانش را برای سایر دانشجویان دانشگاه داریم.

بیشتر
همایشها و سمینارها
رویداد ملی استارتاپ تخصصی نوآوری صنایع غذایی انگور و کشمش
سومین همایش ملی مهندسی مواد
اولین همایش زندگی دانشجویی  فرصت ها و آسیب ها
مدیریت استراتژیک منابع طبیعی
جشنواره توانمندیهای دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی
بیشتر